Skocz do zawartości
Arthas25

HUNT: Showdawn spadki FPS zacinanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie..  gra zacina, głównie na "wysokich ustawieniach" ale zdarza się też na średnich mimo bardzo mocnego sprzętu. Najczęściej towarzyszą temu chwilowe gwałtowne spadki FPS. Próbowałem różnych konfiguracji, przegrywałem sterowniki karty na różne itp. Zauważyłem, że gdy zmniejszę ustawienia, gra chodzi trochę lepiej (ale i tak pojawiają się chwilowe przycięcia) zazwyczaj przy gwałtownym poruszaniu się. Sprzęt mam bardzo mocny i sterowniki też zaktualizowane więc nie tutaj tkwi problem. Wcześniej miałem słabsze gpu i mimo, że miałem te 50-60 fpsów to problem nie występował bo fpsy jeśli spadały z 60 to delikatnie max o 7-10.  Teraz mając te 144 fps potrafią spaść nagle do 90. Zależy mi żeby grać na wysokich FPSach i żeby gra nie zacinała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten mocny sprzęt to jaka konfiguracja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dawidoxx napisał:

A ten mocny sprzęt to jaka konfiguracja? 

32gb ram 3600mhz (2x16)

Ryzen 9 3900x

Radeon rx 6900 xt

dysk 2TB SSD M.2

płyta: Gigabyte x570 Aorus Elite

zasilacz: corsair RM 850x gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dziś podkręciłem wszystkie wiatraki na maxa dzięki czemu zyskałem jakieś 10c, ale nic to nie dało.  (chciałem sprawdzić czy czasami to nie jest wina zbyt wysokiej temperatury)

Dodatkowo dziś wyszły najnowsze sterowniki do karty, które oczywiście wgrałem ale problem nie zniknął.

Dokładnie to wygląda tak: ,że podczas gry FPSy wahają sie między 140-110, powoli schodzą i podnoszą się (nic się wtedy nie dzieje - gra się dobrze).

Ale czasami mając te 140 potrafią nagle gwałtowanie spaść do 90 lub mając 110 nagle do 60, wszystko trwa 2 sekundy, zaraz po tym FPSy wracają do normy (Tym gwałtownym spadkom towarzyszy mocne zacięcie).

Jeżeli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem z góry dziękuję za pomoc. Jest to gra w którą głównie gram dlatego bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

ps: mam wrażenie, że jeden z podzespołów traci na 2 sekundę trochę "mocy"

Edytowane przez Arthas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gierka jest z tego co kojarzę na CryEngine więc może warto spróbować tego tweaka jeśli jeszcze go nie stosowałeś:

Timer Resolution Download (2021 Latest) for Windows 10, 8, 7 (filehorse.com)

Ściągnij program z linka, odpal go i wciśnij maximum ;) 

Nie wiem czy tutaj zadziała ale korzystałem z tego przy Crysis 3 i Ryse kiedy miałem niskie użycie GPU i co za tym idzie zjazdy klatek ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od listopada w tej grze są lagi serwerowe, każdy je ma w innym czasie, ale zwykle średnio co 20-30minut, więc przynajmniej raz w każdy meczu. Gra w tym czasie przycina kilka razy i trwa to kilka sekund. Do tej pory tego nie naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bocieque napisał:

Od listopada w tej grze są lagi serwerowe, każdy je ma w innym czasie, ale zwykle średnio co 20-30minut, więc przynajmniej raz w każdy meczu. Gra w tym czasie przycina kilka razy i trwa to kilka sekund. Do tej pory tego nie naprawili.

wiesz co, miesiąc temu grając jeszcze na gtx1080 w 60 fpsach nie doświadczyłem takich problemów (coś tam faktycznie pojedynczego się zdarzało ale było to prawie niezauważalne, teraz 3-4 razy podczas meczu, w dodatku te lagi są bardzo mocne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lamparcicho napisał:

Ta gierka jest z tego co kojarzę na CryEngine więc może warto spróbować tego tweaka jeśli jeszcze go nie stosowałeś:

Timer Resolution Download (2021 Latest) for Windows 10, 8, 7 (filehorse.com)

Ściągnij program z linka, odpal go i wciśnij maximum ;) 

Nie wiem czy tutaj zadziała ale korzystałem z tego przy Crysis 3 i Ryse kiedy miałem niskie użycie GPU i co za tym idzie zjazdy klatek ;) 

zrobiłem jak radziłeś.. nic nie pomogło :/

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Niestety nie mam więcej pomysłów. Wyczytałem jeszcze, że gra ma dostać w przyszłości obsługę dx12 więc może wtedy się sytuacja poprawi no ale marne to pocieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, lamparcicho napisał:

Szkoda. Niestety nie mam więcej pomysłów. Wyczytałem jeszcze, że gra ma dostać w przyszłości obsługę dx12 więc może wtedy się sytuacja poprawi no ale marne to pocieszenie.

no nic i tak dzięki za pomysł :), pokminie dziś jeszcze raz nad ustawieniami w grze. Pogram na najniższych i sprawdzę czy coś się zmieniło. Zastanawiam się czy ustawienia w oprogramowaniu AMD Adrenalin mają priorytet nad tymi ustawionymi w grze, zakładając, że są różne. W których ustawieniach gra tak naprawdę się odpali?

Edytowane przez Arthas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 18.05.2021 o 15:52, bocieque napisał:

Od listopada w tej grze są lagi serwerowe, każdy je ma w innym czasie, ale zwykle średnio co 20-30minut, więc przynajmniej raz w każdy meczu. Gra w tym czasie przycina kilka razy i trwa to kilka sekund. Do tej pory tego nie naprawili.

Dokładnie, jestem graczem hunta mam ponad 1k godzin i mniej więcej od 6-7 miesięcy potrafi się porobić chwilowy stutter przy tym toważyszące spadki użycia gpu a po chwili wraca do normy, też dużo kombinowałem, lepsze to niż zawieszanie się na co drugim płocie dawniej przed łatkami :D 

TimerResolution nic kompletnie nie daje, tak jak sam zauważyłeś, na początku myslałem że to coś z dyskiem się dzieje bo wygląda to jak jakieś doczytywanie z dysku lub problem z załadowaniem gry do pamięci, ustawiłem nawet plik wymiany oprócz dysku systemowego na dysk z huntem, dopiero po dłuższym czasie wyczytałem gdzieś na ruskim forum że inni też mają coś takiego od jakiegoś czasu i to nie jest wina mojego pc a może jednak spier którą aktualizację i tylko użytkownicy cpu AMD mają ten problem :> bo tylko z takimi sygnaturami o tym pisali :E 

Sprawdzę u siebie jak gra lata na 5600x względem poprzedniego 3700x bo crysis remaster działa znacznie lepiej.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...