Skocz do zawartości
JuzkowyPan

Komputer nie uruchamia przy karcie graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie mój sprzęt:

 

Fujitsu Esprimo P7935

Płyta główna: Fujitsu D2812-A2 z zaktualizowanym biosem na 2010 rok.

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Dyski: 80GB oraz 160GB

Pamięć RAM: 1x2GB Kingston oraz 2x1GB 

Zasilacz (jakiś no name 300w)

System Windows 7 Ultimate 64 bitowy

 

Komputer wyniosłem z piwnicy - kiedyś z niego korzystałem ale odstawiłem go na bok i tak sobie leżał.

 

Komputer sprawny, bez problemu można obejrzeć film na YT, przeglądać internet czy pograć sobie w Minecrafta (na najniższych 30 FPS minimum, często skacze do 60-100).

Wyciągnąłem jeszcze karty graficzne - ATI Radeon HD 3450 oraz AMD Radeon HD 5450 i tu jest problem z nimi a dokładnie z tym AMD 5450.

 

ATI działa bez zarzutu. Komputer uruchamia się wszystko pięknie. Kolorowo jednak nie jest z AMD. Po włożeniu do slotu karty komputer niby się uruchamia ale jednak nie. Wiatrak się kręci od karty, słychać że wszystko chodzi ale nie pojawia się nic na ekranie. Komputer zachowuję się jakby się uruchamiał ale nawet nie słychać że system się uruchamia. 

Sprawdziłem na drugim kompie i karta działa (jakiś stary Dell mojego brata). Pożyczyłem zasilacz i podłączyłem do Fujitsu. Komputer dalej nie działał jak powinnen. 

Karta jest podłączona przez adapter DMS-59 na VGA. Nie jest to wina monitora ani kabla bo karta ATI działa normalnie. Prawdopodobnie coś z kompem. Tylko nie wiem czy też karta nie jest obsługiwana przez moją płytę główną (nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może być brak kompatybilności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Send1N napisał:

Jak najbardziej może być brak kompatybilności 

Czyli coś co podejrzewałem. 

Jest może gdzieś lista kompatybilnych kart do tego kompa? Pytam z ciekawości, może coś pożyczę od znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ATI=AMD.

Odinstaluj stery przez ddu i spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AndrzejTrg napisał:

 

Odinstaluj stery przez ddu i spróbuj.

Zrobione i niestety dalej nic ale wiatraczek od karty zaczął mega szybko chodzić.

Czyli zapewne nie kompatybilne z moim sprzętem. A dziwne bo z w słabszym Dellu działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy Dell jest słabszy czy nie, ważny jest Bios. Komputery takich marek jak przykładowo Dell, HP, mają specyficzne płyty główne i biosy, na których jedne karty będą działały a inne nie. Można bawić się w modyfikacje biosu, albo szukać zmodyfikowanego ale przy takim sprzęcie HD3450 a HD5450 to nie ma znaczenia. Jedna jak i druga do wyświetlania pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...