Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam dysk ADATA DYSK SSD XPG SX8200 PRO256GB M.2 PCIe 3x4 w moim PC niestety jest on niewystarczający, dlatego chciałbym dokupić inny dysk 512 Gb M.2 PCIe np. https://www.x-kom.pl/p/461049-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx8200-pro-2021.html ten sam co posiadam tylko, że 512 w aktualnej przecenie. Moje pytanie brzmi czy jest to odpowiedni dysk dla mojego pc? ma ktoś jakieś inne propozycje w tej cenie? zdecydowałem się na ten bo to ten sam co mam tylko, że większy dlatego wydaje mi się,  ze musi pasować. Kolejne pytanie to czy mój zasilacz jest odpowiedni aby utrzymać te 2 dyski? Specyfikacja mojego PC: zasilacz be quiet! system power 9 600w, ADATA DYSK SSD XPG SX8200 PRO256GB, M.2 PCIe 3x4, obudowa lian li lancool one digital biała, wentylator lian li br lite rgb pwm 3er pack, msi mpg z390 gaming edge ac, karta graficzna msi gefroce rtx 2060 gaming z 6gb, procesor core i5-9600k 4.1 ghz fc-lga14a box, win 10, adata xpg spectrix ddr4 8gb d41 3000mhz x2, chłodzenie wodne silentiumpc navis rgb 280 aio. Jeszcze jedno pytanie wpadło mi do głowy jak ułożyć poprawnie pc aby łatwo zamontować nowy dysk m.2, chodzi mi głownie o to chłodzenie wodne czy to ma jakiś wpływ jak powinien być ustawiony pc żeby przy dużym nachyleniu pc nic się nie przelało o ile to w ogóle możliwe, niestety jestem zielony w tym temacie, dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk M.2 zużywa ze 3-4W prądu, każdy zasilacz jest odpowiedni.

ADATA kantuje na kontrolerach, nowsze rewizje są dużo wolniejsze od poprzednich. Szybsza opcja w tej samej cenie:

https://www.x-kom.pl/p/563132-dysk-ssd-kingston-500gb-m2-pcie-nvme-kc2500.html

AIO jest szczelnie zamknięte, nic się nie przeleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym powiedział, że ci się pompka zatrze niż AiO rozleje, ale różnie bywa.
Kalderon prawdę mówi, adata zrobiła wałek na kontrolerach, dlatego niektóre sklepy dają datę do nazwy dysku. Obecnie, praktycznie nie da sie dostać Sx8200 na starych kontrolerach. W tym przypadku, brałbym albo tego Kinga, 970 Evo, albo Sn750 https://www.x-kom.pl/p/474503-dysk-ssd-wd-500gb-m2-pcie-nvme-black-sn750.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, dziękuje za odpowiedzi te 2 opcje które poleciliście nie maja radiatora nie jest on potrzebny przy moim sprzęcie? Czyli mogę położyć sobie pc na płasko i od góry włożyć dysk? Raczej skłaniałbym się do tego  kingstona bo jest on dostępny u mnie w mieście od ręki a na ten 2 musiałbym czekać pewnie ok 2 dni. Zauważyłem też, że brakuje śrubki do przykręcenia dysku, gdzie mogę taka dokupić, ponieważ raczej w np, w xkomie nie będą mieli takiej śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz położyć na płasko. Śrubki powinny być dołączone do płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem cale opakowanie i niestety nie ma nigdzie śrubki :/ dlatego się zastanawiam gdzie mógłbym ją kupić :/  Bardzo proszę o pomoc odnośnie tego czy wybrać gorszy adata  z radiatorem czy lepsze propozycje kingstona lub 970 Evo, albo Sn750 bez radiatora.

Edytowane przez fear0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest typowa, popularna śrubka. Powinna być w malutkim osobnym woreczku na wyposażeniu płyty lub od razu wkręcona w płytę. Każdy serwis czy sklep komputerowy, który składa kompy, ma takie na pęczki. Jak poprosisz to zapewne dostaniesz gratis.

Radiator do dysku zawsze sobie możesz później dokupić (o ile Twoja płyta nie ma go już na wyposażeniu). Nie jest niezbędny do pracy. Przy dobrej cyrkulacji powietrza i nie katowaniu dysku może nie być w ogóle potrzebny. W skrajnym wypadku dysk sobie zrzuci taktowanie kontrolera na chwilę.

 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz idź do serwisu komputerów, jak tak zrobiłem i gość przyniósł mi dwa pudełka pełne śrubek do wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej super dzieki wielkie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki do dysku M.2 powinny być dołożone do płyty głównej, nie do obudowy. Ja wraz z płytą główną MSI miałem śrubkę. Kiedyś wcześniej kupiłem płytę Gigabyte do procesora na podstawkę AM3+ (nie pomyliłem się) i też w komplecie odpowiednia śrubka była. W sumie każdy producent płyty głównej troszkę inne te śrubki i gwinty stosuje i producent obudowy musiałby dokładać worek takich śrubek - każda inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Średnica i gwint śrubek są znormalizowane. W PC do samodzielnego złożenia stosuje się 4 typy:

1. Do przykręcenia płyty

2. Do dysków SSD/napędów optycznych

3. Do zasilacza / boczków obudowy / śledzi 

4. Do dysków M.2

Śrubki typu 1,2,3 są zawsze na wyposażeniu obudowy. Śrubka nr 4 jest dorzucana do płyty głównej.

 

Edytowane przez kola01
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisze, że śrubki powinny być dostępne.

Ja jednak w poprzedniej płycie gigabita miałem tylko 1 śrubkę a płyta dwa sloty M2. Ile taka śrubka centów może kosztować. Wiec chytrość producentów nie zna granic ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki są zazwyczaj dodawane z płytą główną (jeśli płyta ma złącze M.2 rzecz jasna).  Przejdź się do najbliższego lokalnego serwisu komputerowego. Jak nie będą wredni to pewnie Ci dadzą/sprzedadzą.

Ile to może kosztować...? Bo ja wiem...2-4 zł. Zobacz na portalu aukcyjnym po ile chodzą takie rzeczy po prostu.

Zerknij tu

W sumie...mogłeś to zrobić samodzielnie.?

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...