Skocz do zawartości
PiotrekEs

RX570 nagły wzrost temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zauważyłem ostatnio znaczny wzrost temperatur GPU w moim PC, z max 74-76 pod obciążeniem na 83-89... Testuje ostatnio Days Gone i tam temperatury 89, myślałem, że może ta gra tak mocno obciąża grafikę, ale przy RDR2 na którym kiedyś miałem max 76stopni obecnie dochodzi do 84. Żadnych modyfikacji w PC nie robiłem. Jedynie ostatnio aktualizowałem sterowniki na 21.5.2 i mam wrażenie, że chyba od tej pory inaczej pracuje chłodzenie ustawione na automacie. Znowu biorąc za przykład RDR 2 pamiętam, że podczas długiej rozgrywki karta była głośna, już nie pamiętam ile średnio obrotów, ale teraz przy temperaturze 83 stopnie wentylatory chodziły na 2100obr i co dawało wrażenie dosyć cichej pracy.

Czy ktoś może zauważył u siebie zmianę pracy chłodzenia w ostatnich dniach ? 
Karta bez UV oraz bez OC, wydajność na automacie. Obecnie jedynie ustawienie ręczne wentylatorów do danej temperatury potrafiło utrzymać max 74-75 stopnie podczas rozgrywki. Niestety na ręcznym tracę tryb pasywny chłodzenia a szkoda. Pasta jak i termopady wymienione zaraz po zauważeniu problemu. 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiotrekEs napisał:

Witajcie, zauważyłem ostatnio znaczny wzrost temperatur GPU w moim PC, z max 74-76 pod obciążeniem na 83-89... Testuje ostatnio Days Gone i tam temperatury 89, myślałem, że może ta gra tak mocno obciąża grafikę, ale przy RDR2 na którym kiedyś miałem max 76stopni obecnie dochodzi do 84. Żadnych modyfikacji w PC nie robiłem. Jedynie ostatnio aktualizowałem sterowniki na 21.5.2 i mam wrażenie, że chyba od tej pory inaczej pracuje chłodzenie ustawione na automacie. 

21.5.2 definitywnie robi jakiś problem z temperaturami. Ja na swoim 6700XT miałem zawsze 41 stopni w idle na 21.5.1 a po zainstalowaniu nowych nagle znikąd mi wzrosło do 45 stopni. Odinstalowałem i wszystko znowu jest cacy. Na Twoim miejscu wróciłbym do poprzednich sterów bo te nowe wyglądają mi na walnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Element Wojny napisał:

21.5.2 definitywnie robi jakiś problem z temperaturami. Ja na swoim 6700XT miałem zawsze 41 stopni w idle na 21.5.1 a po zainstalowaniu nowych nagle znikąd mi wzrosło do 45 stopni. Odinstalowałem i wszystko znowu jest cacy. Na Twoim miejscu wróciłbym do poprzednich sterów bo te nowe wyglądają mi na walnięte.

Właśnie mocno na to wskazuje, że sterowniki coś pochrzaniły. Z tym, że u Ciebie miałoby to większy sens jako iż Twoja karta jest na rdna2 a tam nowe sterowniki miały coś zmieniać z poborem mocy. Czyżby w starszych też coś wprowadzały ? Popołudniu wrócę do starszych wydań i dam znać czy pomogło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrekEs napisał:

Właśnie mocno na to wskazuje, że sterowniki coś pochrzaniły. Z tym, że u Ciebie miałoby to większy sens jako iż Twoja karta jest na rdna2 a tam nowe sterowniki miały coś zmieniać z poborem mocy. Czyżby w starszych też coś wprowadzały ? Popołudniu wrócę do starszych wydań i dam znać czy pomogło.  

No właśnie miały niby zmniejszyć pobór mocy co powinno oznaczać lepsze temperatury, a zamiast tego są wyższe. Niestety u AMD średnio co trzecie-czwarte stery są warte uwagi, reszta nadaje się do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Element Wojny napisał:

No właśnie miały niby zmniejszyć pobór mocy co powinno oznaczać lepsze temperatury, a zamiast tego są wyższe. Niestety u AMD średnio co trzecie-czwarte stery są warte uwagi, reszta nadaje się do kosza.

Wróciłem do 21.4.1 i wszystko w normie. Temperatura nie przekracza 80 stopni na domyślnych ustawieniach.  Co śmieszne w oprogramowaniu karty już nie pokazuje nowej aktualizacji ?. Problem rozwiązany.  Pozdrawiam 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, niestety downgrade do poprzednich sterow nie pomogl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato za pasem a wy sie martwicie wzrostem temperatury podzespolow o kilka stopni.To jest normalne temperatura otoczenia wzrosla to i podzespolow w pc takze,wiec niema co sie przejmowac.Jak juz tak bardzo to przeszkadza to proponuje wymiane pasty ale watpie w duza poprawe,2-4 stopnie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...