Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zabawne jak gracze godzą się na wszystko, leją im prosto w twarz, a oni mało tego że twierdzą że to deszcz pada, to stają w obronie swoich oprawców, kto nie chciałby mieć takich frajerów za klientów? :lol2: Z takim podejściem to niedługo będziemy płacić za podstawowe rzeczy w grach, amunicję, apteczki itp, i też masa graczy będzie tego bronic, bo stać mnie na to, bo coś tam :thumbdown:

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niczego nie bronie. Stwierdzam tylko fakt jak to wyglada. Możecie tu sobie popisać, żale powylewac jaka ta branża jest zepsuta etc. 
Finalnie tyle z tego bedzie i albo płacisz i grasz wcześniej albo spokojnie czekasz. 
NIC na ten moment tego nie zmieni. 🤷

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Userkamil napisał:

To nie jest produkt pierwszej potrzeby. Chcesz zagrać wcześniej to płacisz. Jak nie to czekasz i tyle. 🤷

To stwierdzenie przypomina mi teorie o "niewidzialnej ręce rynku" i "skapywaniu bogactwa" w które wierzyłem we wczesnej młodości. :D

Tak jak pisałem- zdroworozsądkowo nie ma w ogóle sensu kupować gier single w okolicach premiery.
I wtedy w ogóle nie ma żadnego problemu, bo odkładasz zakup na rok-dwa.
Ale z jakiegoś powodu człowiek jednak chciałby pograć w niektóre tytuły na premierę.
I teraz musi za taką przyjemność płacić extra.
A życie ma to do siebie, że różnie bywa.
Kiedyś może pogorszyć Ci się sytuacja finansowa, albo wydawcy sami tak docisną śrubę że dojdziesz do ściany.
Wówczas zrozumiesz że to jednak nie jest taki "wolny wybór' jak Ci się wydaje.
Nawet jeżeli dotyczy on mało istotnego aspektu życia.

I żebym nie wyszedł na Don Kichota- gdyby teraz From Software zdecydowało się na podobny numer z "wcześniejszym dostępem" w zapowiedzianym dodatku do Elden Ringa, to nie gwarantuję czy sam nie zdecydowałbym się na wyspułanie dodatkowych złotówek.
Ale nie oszukuję się- w takim wypadku sam stanę sę klientem aktywnie psującym rynek.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostali tyle refundów że usunęli zabezpieczenie z nadchodzącej gry :lol2: Nic tego nie zmieni? Oczywiście że nie, jak wynagradzamy publisherów za ich szemrane praktyki, daliśmy przyzwolenie i zielone światło na to, to teraz tak mamy. Sam miałem kupić Lies of P, ale jak zobaczyłem że w ostatniej chwili dodali zabezpieczenie za którym nie przepadam, to postanowiłem tego nie robić. Mam wystarczająco gier że jedna w te czy we wte nie robi dla mnie żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

No, z Twoją pokręconą mentalnością na pewno.

Wolę moją pokręconą mentalność i dalej cieszyć się kolejną grą. Niż te Wasze życiowe rozkminy:

Kupie, nie kupie a jak kupie to bez denuvo a jak nie kupie to aby na zlosc twórcom zrobić bo jakiś deluxe jest co wcześniej można pograć. 😅

No i oczywiście każdy kto ma inne podejście to psuje branże.

Może hobby zmieńcie. 🤷

Edytowane przez Userkamil
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem w księżycowym mieście bardzo klimatyczna miejscówka.

Gra generalnie jest dużo przystępniejsza niż Solusy. Poza bossami Ci niekiedy potrafią dać w kość.

4cvfUvQ.jpg 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Userkamil napisał:

Ja jestem w księżycowym mieście bardzo klimatyczna miejscówka.

Gra generalnie jest dużo przystępniejsza niż Solusy. Poza bossami Ci niekiedy potrafią dać w kość.

To jest właśnie rozdział z arcybiskupem 😉

powodzenia! 

Edytowane przez DarkEater
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, DarkEater napisał:

Dotarł już ktoś do Biskupa?  trochę mi krwi napsuł, ale już po. 

b16.jpg

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lamparcicho-  te wszystkie recenzje mają sporo spoilerów wizualnych, więc ja je raczej słucham niż oglądam.
Z krytycznych rzeczy które wyłapałem na kanałach specjalizujących się w gatunku:
- Nasza postać nie ma poise'a, więc nawet podstawowi przeciwnicy w grupie potrafią ją zaspamować (zwłaszcza jeżeli damy się zagonić w jakiś kont)
- Bossowie mają długie kombosy, a przez brak poise'a wpadnięcie pod jeden cios często kończy walkę, bo nasza postać już nie daje rady wstać
- Jeden z amuletów będących nagrodą za pokonanie bossa po prostu nie działa (ewidentny błąd wymagający spatchowania)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też nie oglądam za wiele a poza tym jutro o tej porze będzie można już młócić :D 

SKŁAMAŁBYM pisząc, że czekam cierpliwie :E 

Edytowane przez lamparcicho
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lamparcicho napisał:

Też nie oglądam za wiele a poza tym jutro o tej porze będzie można już młócić :D 

SKŁAMAŁBYM pisząc, że czekam cierpliwie :E 

Nowa Zelandia ? 🫢

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg licznika w appce xbox jutro o 17 unlock gry ale jeśli nie będzie to tak, szybka teleportacja do NZ ;) 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, DarkEater napisał:

To jest właśnie rozdział z arcybiskupem 😉

powodzenia! 

Dla mnie sciana się pojawiła. Raz go zrobiłem, ciesze się a tu druga faza. 🤦‍♂️

Dramat jest ten boss ale trzeba przyznać, że przyłożyli się do modeli postaci. W ruchu wygląda świetnie!

opLzZPo.jpg

Edytowane przez Userkamil
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo podobny do mojego byłego sąsiada :Up_to_s:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smoku jesteś piękny :E 

czy jak tam to szło...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Userkamil napisał:

Dla mnie ściana się pojawiła. Raz go zrobiłem, ciesze się a tu druga faza. 🤦‍♂️

Dramat jest ten boss ale trzeba przyznać, że przyłożyli się do modeli postaci. W ruchu wygląda świetnie!

oj mi też dał w kość, ogień na ostrze + podpalanie z ręki legionu bardzo pomaga. Pierwszy boss przy którym użyłem zjawy :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przy bossie w Operze (świetny design i scenka "wprowadzająca", walczyłem tylko raz, więc jeszcze nie wiem czy jest jakiś wybitnie ciężki), gdzieś poza połową, około 20h gry i dotychczas IMHO bardzo dobra gra, aż czasem zapominam, że nie robił tego FS. Początek jest dość prosty, potem przy Arcybiskupie jest spory spike poziomu trudności - pierwszy boss, który zajął mi kilka podejść. Najbardziej bałem się o level design i nie było o co - prawie każda lokacja ma sporo ścieżek, skrótów, przejść i innych drabin, zróżnicowanie jest spore - tu miasto, tam fabryka, kanały, las, kaplica - nie ma na co narzekać, artystycznie również wygląda to przepięknie, pewnie każdy fan steampunku i wiktoriańskiego stylu będzie zadowolony. Ja gram pod człowieka, kobita pod marionetkę, jesteśmy dokładnie w tym samym miejscu i dotychczas żadnych ogromnych różnic nie ma - ot troszkę inny outcome misji pobocznych, nie wiem jak dalej.

Jeśli chodzi o takie podstawy rozgrywki, to Lies of P jest bardzo Bloodbornowe, ale jednocześnie o wiele przystępniejsze, mnóstwo QoL, nie ma takiego zagubienia w świecie - gra praktycznie wszystko tłumaczy. Gra ma oczywiście dużo pomysłów na siebie - nie jest to jakaś mierna kopia. Klimat jest taki bardziej... "lighthearted", w porównaniu do ultrapoważnych i depresyjnych Soulsów, co nie znaczy oczywiście, że to bajeczka, bo raczej skręca bardziej w stronę horroru/dark fantasy. Na razie jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że wsparłem debiutujących twórców kupując early accessa*, zdecydowanie mają potencjał i przyda się w branży kolejny gracz, który niekoniecznie robiłby gry pod masówkę.

* "bohaterom" i "zbawcom" branży podejmujących radykalne kroki w celu zwalczania raka w gamedevie (np. pisanie o psuciu rynku na forum, gdzie przesiadują 3 osoby) podziękuję, ale nie chcę mi się z Wami gadać, więc jak chcecie płakać, to wstańcie sprzed kompa i wybierzcie najbliższy kąt w swoim pokoju - ja jestem na tyle świadomym konsumentem, że zdaję sobie sprawę z braku wpływu na pewne rzeczy, także "psuję rynek" razem z tymi milionami innych, którym nigdy nie przegadacie, a jak macie poczucie misji i nawracania ludzi, to idźcie siedzieć na autostradzie z ekoświrami, dziękuję.

Edytowane przez Przemcio666
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie może być, dało radę zrobić grę z dobrą optymalizacją i bez problemów na premierę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi