Skocz do zawartości
chauwa

Asus tuf pro gaming, kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Orientuje się ktoś czy płyta b450 tuf pro gaming po wyjeciu z pudła da radę odpalić ryzena 3400G ? 

Płyta jest starej daty, leżała na magazynie bardzo długo :E szkoda, że nie ma jak odczytać daty produkcji.

Na pudle jest naklejka Amd ryzen 3000 desktop ready... Więc jak dla mnie powinno to zadziałać, bo po co by to przyklejali jak by bios trzeba było wgrywać nowszy...

Pytam bo procesor bedzie u mnie w wtorek i nie wiem czy kupić jakiś najtanszy by miec jak wgrać nowszy bios. Najbliższy sklep komputerowy 40km hehe więc mogę też zamówić ryzen upgrade kit albo najtanszy procesor z przesyłką kurierską.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jest naklejka to ma działać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

no i działa, szkoda, że procesor jest zepsuty.... Przynajmniej tak mniemam...

Działa tylko na jednym rdzeniu :E, Nówka funkiel bubel

Jak włacze dwa to niebieski ekran przy 3 lub auto tylko bios  nawet nie ma ekranu smierci i wszystko zawisa zaraz po załadowaniu animowanego krecioła windowsowskiego ;/

Masakra jakaś, nowy i spierdzielony? 

Po kilku godzinach prób instalacji windowsa, zmian ramu i ssd opcja w płycie core leveling mode z auto na 1 i smiga jak rakieta :E.  rakieta jeden rdzen dwa wątki

Edytowane przez chauwa
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Widzę ktoś przeniósł do tematów o procesorach ;)

Finał jest taki, że procesor kaput  :E Pierwszy w życiu trup nie licząc durona który ukruszył sie ale działał, pózniej wiatrak zawinił i poszedł dymek

Objawy: nie można zainstalować, używać systemu, nawet włączyć dystrybucji linuksa, zawiesza sie zaraz jak zacznie sie ładować np. windows pojawia sie to małe koło i zawiesza sie, instalator nawet nie wyskakuje niebieskie okno, linuks tylko tryka znacznik bez wpisów.

Programy diagnostyczne nagrane na pendrive, memtest leci jak strzała po zaznaczeniu opcji jeden rdzen, wysypuje sie na prime, nawet dało sie odpalic burntest i szło przez sekundę wiatrak sie rozbujał i tak huczał bez sensu bo komputer sie zawiesił.

Zmniejszanie zegarów, walenie prądem w procesor nic nie pomagało i żadnej poprawy.

Wyłączenie 3 z 4 rdzeni przywraca rónowagę i działa wszystko.

wyłączenie 2 z 4 rdzeni wypluwał niebieski ekran smierci 

włączone 3/4-4/4 tylko bios i programy diagnostyczne z pendrive

Płyta przetestowana i działa z innym procesorem, jednak nie mam obecnie żadnej karty...

Procesor jedzie na rma do amd już zamówili kuriera, oddała bym do sklepu ale nie maja nic z apu...

Napisałam to bo to strasznie dziwne, żeby nowy procesor był bublem, niespotykane, przez tyle lat i żaden mi nie umarł z przyczyn naturalnych a co dopiero nówka sztuka

Edytowane przez chauwa
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi