Skocz do zawartości
Paleciak03

gtx 780ti nie daje obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, wczoraj zakupiłem kartę gtx 780 ti od msi na olx w stanie nieznanym, sprzedający pisał że używał jej ostatnio 5 miesięcy temu była w pełni sprawna i nie ma jak jej sprawdzić, oczywiście dodał w opisie że nie przyjmuje zwrotów. Uznałem że zaryzykuję... Zadowolony podpinam kartę i okazuje się że nie daje obrazu, wentylatory się kręcą, gpu się grzeje oraz ramy i zasilanie, ale co z tego jak obrazu ni ma. Postanowiłem wyczyścić benzyną ekstrakcyjną całą kartę (nasączyłem starą szczoteczkę do zębów) z w miarę miękkim włosiem, oczywiscie szczoteczka była w pełni czysta :) wszystko idealnie przemyłem szorowałem nie za mocno, a dokładnie, i zbytnio nie dopatrzyłem się do jakiś uszczerbków na laminacie i tych wszystkich podzespołach karty. Jedyne co to zauważyłem że po między laminatem a procesorem Jest jak by minimalnie krzywo, w sensie patrząc na kartę pod kątem takim że widzę te kuleczki, widzę że na lewym końcu procesora jest jak by wyżej, a na prawej ciaśniej, sprawdzałem to kartką wsuwając ją pod gpu w małą szparkę i rzeczywiście wszędzie się wsuwała ta kartka ale już w to trochę ciaśniejsze miejsce już zdecydowanie ciężej, nie wiem czy ma to znaczenie że gpu jest wyżej w danym miejscu czy nie, choć gdzieś słyszałem kiedyś że ma. Sprzedający pisał że karta nigdy nie była w serwisie a zakupił ją w 2015 roku i nigdy nie sprawiała mu problemów. 

Jak chodzi o mój zasilacz to jest to cooler master model rs 600 600v na sekcji +12 pisze 46a a na -12 0.3a

Moja płyta główna to asrock h310cm-dvs z procesorem i3 8100 (obecnie używam jego integry, kabel dvi mam wpięty do płyty, w biosie ustawiłem priorytet na integrę. Karta mimo wszystko jest wpięta do płyty razem z kablami pcie. Próbowałem zainstalować sterownik nvidii będą na integrze, ale podczas instalacji  po 1/3 zapełnienia paska instalacji komputer się zawiesza. W menadzerze zadań są dwie karty: integra czyli intel i ten gtx lecz pisze mi "podstawowa karta graficzna" a we właściwościach "To urządzenie nie pracuje poprawnie, ponieważ system Windows nie może załadować sterowników wymaganych dla tego urządzenia. (Kod 31)".

Próbowałem z wpiętym kablem dvi do płyty głównej oraz priorytetem na kartę graficzną zobaczyć obraz choć by biosu ale jedynie po kilku wpięciach do płyty kabla nagle pojawił się ekran z windows lecz był totalnie zfreezowany i po za paskiem zadań był tylko ciemny ekran, jak wpinałem dvi do karty to przez chwilę dioda na monitorze świeciła na niebieski kolor lecz po chwili włączał się tryb czuwania i napis: Brak sygnału. Co ciekawe jak włączałem komputer z priorytetem na kartę oraz wpiętym dvi do karty to moje wifi na usb zaczęło mrugać, klawiatura się świeciła, a myszka zaświecała się jak ją klikałem. 

Bios resetowałem na kilka minut lecz nic to nie dawało.

Jak się przypatrywałem rdzeniu na gpu to zobaczyłem bardzo malutki ubytek na krańcu rdzenia, lecz był to ubytek na jakieś 1/4 jak nie 1/5mm grubościowo był bardzo mały i ogóle cały ten ubytek był ledwo widoczny musiałem się przypatrzeć, więc wydaje mi się że to raczej nie jest problemem, na rdzeniu nie ma żadnych pęknięć ani rys. Planuję zawieść tą kartę do serwisu lecz chciał bym wcześniej wiedzieć od osób które dobrze się na tym znają co może być na rzeczy. Mam ogromną nadzieję że wina nie stoi po stronie procesora graficznego, a przynajmniej nie będę musiał go wymienić, bo jednak cena naprawy będzie nieopłacalna, no chyba że się na tyle wkurzę i uprę że i tak to wymienię... 

Mam na uwadze również to że może być potrzebny tej karcie reballing i mam nadzieję że jak już coś w tej karcie jest padnięte to albo zimne luty, albo sekcja zasilania. raz założyłem kartę samą bez chłodzenia i gpu się grzało do wysokich stopni na tyle że aż parzyła oczywiście jak już był zbyt ciepły to od razu wyłączałem pc. Ramy też się grzeją więc napięcie mają.

Próbowałem odłączyć od płyty głównej wszystkie dyski, ale dalej nie było ekranu.

Na koniec dodam że zamieniłem się z tym gościem za moją kartę która była w pełni sprawna xD, a był to r9 380 lecz była już dla mnie za słaba, frustrowałem się grając w trochę bardziej wymagające gry więc postanowiłem zaryzykować i zrobić interes życia haha: kupić niesprawną kartę...

Mam nadzieję że ktoś napisze co potencjalnie może nadawać się w tym gtxie do wymiany, pozdro

Edytowane przez Paleciak03
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to kupiłem tą r9 za 300zł jak ceny kart były normalne, a ten typ wystawił ją za chyba 500 zł, pisał tylko że niższa cena bo dawno jej nie używał a ma laptopa więc nie ma jak sprawdzić, lecz mogła to być wymówka, równie dobrze ja bym mógł tak napisać w opisie na olx i też bym może sprzedał... widziałem się z nim i chłopak się wydawał w porządku nie wyglądał na jakiegoś oszusta, ale pozory mogą mylić

co to jest ten flaszer? bo nie bardzo rozumiem? jakieś urządzenie? czy program? 

jak coś jestem laikiem w tych sprawach, nie mam ani miernika, ani urządzeń do naprawy elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chodzi o to że w menadżerze zamiast pisać gtx 780 to pisze mi podstawowa karta graficzna microsoft, to czy dlatego jej nie widzi bo jestem na integrze? czy to i tak powinno widnieć?

w programie speccy widnieje takie cos: NVIDIA Podstawowa karta graficzna Microsoft (MSI)
SLI Disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie czyściłeś tą kartę benzyną ekstrakcyjną bo pewnie narobiłeś tym większych szkód, tak poza tym pewnie karta miała wcześniej uszkodzone GPU częsty przypadek w GTX-ach 780 i 780TI te karty mocno się grzały. Na filmiku od Foresta możesz zobaczyć co ci da ewentualnie podgrzanie tego rdzenia, tłumaczy to pod koniec filmu i nie są to żadne zimne luty. Naprawa raczej nieopłacalna bo karta ma swoje lata. Nie chce być złośliwy ale trochę mnie rozśmieszyła ta wymiana niby Twojej sprawnej karty na tego wypalonego wraka. Trzeba było sprawdzić tą kartę przed wymianą i zakupem.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale on na filmie mówi że gpu nie robi się ciepłe, a mi się grzeje tak jak powinno... do tego sam z ciekawości podgrzewałem rdzeń suszarką xD... grzałem przez kilka minut, ale efektu to nie dało dlatego teraz raczej odciągam to myslenie że to wina gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie filmik tak gdzieś od 10:44, jak podgrzał to uszkodzone GPU zrobiło się gorące i dało na chwilę obraz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, lecz on to zrobił po podgrzaniu, a ja od początku jak odpaliłem tą kartę pierwszy raz to już się grzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, spróbuję, lecz najpierw muszę obczaić jak to się robi

aha, chwila, to będę musiał wymienić na kracie cały ten moduł biosu i dopiero w tedy instalować czy jak?

tutaj ss co widzi system 

Bez tytułu.png

jak coś to ja teraz jestem na integrze jedyne co to karta jest podpięta pod pcie

6 minut temu, Paleciak03 napisał:

 

aha, chwila, to będę musiał wymienić na kracie cały ten moduł biosu i dopiero w tedy instalować czy jak?

 

dobra gdzieś źle przeczytałem, nie trzeba jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta uwalona i tyle. Ile za nią zapłaciłeś? Lampka się nie włączyła, przy tekście że nieużywana 5 miesięcy i stan nie znany, bez możliwości zwrotu? Tak czy inaczej wyrzuciłeś pieniądze w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ją gościu sprzedał pewnie 100 razy sprawdził czy da się ją ocucić. Dałeś się nabrać. Nikt nie sprzeda sprawnej karty za pół ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak karta ma opis stan nieznany to mowa o ukrytym przekazie, że jest uszkodzona.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prędzej się sprzeda?

Karta uszkodzona

Czy 

Karta w stanie nieznanym

 

 

No właśnie. Mam nadzieję że zapłaciłeś 1/10 ceny rynkowej.   ..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Saren7 napisał:

Jak karta ma opis stan nieznany to mowa o ukrytym przekazie, że jest uszkodzona.

Tak samo jak sprzedający ma damski nick - wiadomo że wał :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Damiankowalski napisał:

A co to za karta?

Produkujesz się w tym temacie i pytasz co to za karta? WTF?

Ja już naprawdę nie rozumiem ,jakim trzeba być ludziem, żeby kupować tak starą kartę, robić wywód na pół tematu, mając iskierkę nadzieji że karta będzie działać... Borok rozum, napisałbym coś od siebie ,ale pewnie sajonara by była ? . Autorze następnym razem nie ryzykuj bo w tej sytuacji masz 50% szans że karta będzie sprawna, dla kogoś kto racjonalnie myśli te 50% spada do 0. No cóż ryzyko się nie opłaciło.... Żeby Ci tam kiedyś jakaś iskierka nie błysła , abyś grał w rosyjską ruletkę, choć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan techniczny przedmiotu: nieznany lub niesprawdzony, czyli z góry przyjmujemy że uszkodzony i płacimy tyle ile za szrot(jakieś drobne). Wiadomo poza tym, że Ci ludzie sprawdzają ten sprzęt, bo nawet jeśli ktoś nie ma możliwości u siebie to idzie do znajomych lub do serwisu, który za 20 zł włoży kartę w slot i odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paleciak03

Pytanie do autora za ile kupił kartę? Możesz też podać na miary na sprzedawcę z olx dla przestrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś R9 380 na GTX780 :D gratuluje interesu życia. Pomijając juz to że w nowych grach Radeony są szybsze i jako tako mają nadal nowe sterowniki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 23.05.2021 o 22:06, Paleciak03 napisał:

Witam, wczoraj zakupiłem kartę gtx 780 ti od msi na olx w stanie nieznanym, sprzedający pisał że używał jej ostatnio 5 miesięcy temu była w pełni sprawna i nie ma jak jej sprawdzić, oczywiście dodał w opisie że nie przyjmuje zwrotów. Uznałem że zaryzykuję

To nie jest ryzyko, tylko kupowanie popsutej karty. Lepiej było zagrać w totka za tę sumę. Ryzyko mniejsze. Dalsze dywagacje na temat popsutej karty nie mają sensu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 08:13, Palladino19 napisał:

Wymieniłeś R9 380 na GTX780 :D gratuluje interesu życia. Pomijając juz to że w nowych grach Radeony są szybsze i jako tako mają nadal nowe sterowniki.

GCN dobrze się zestarzał za to Kepler ledwo na nogach stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saren7 napisał:

GCN dobrze się zestarzał za to Kepler ledwo na nogach stoi.

po prostu AMD dopracowało sterowniki po kilku latach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...