Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

Ja do dzisiaj wiedze sporo bledow w BF1 i BF V, niestety ale tak to bywa jak sie pracuje na silniku ktorego sie nie zna :E 

Najbardziej wqr... były niewidoczne sciany które przepuszczały kule tylko w jedną stroną. 

Strzelasz we wroga i Twoje kule blokuję ściana ale już wróg Cię normalnie przez tą ścianę ubija. 

To były początki BF3 i BF4. Sądzę że teraz też będzie podobnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare lat może się okazać ze taki abonament to jedyna słuszna droga jak nie chcesz na 1 grę wydawać 500zl w dniu premiery. Z drugiej strony nie wiadomo w jakim stopniu ceny gier są zawyżane aby abonamenty wydawały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Ale to wszystko ma znaczenie tylko z perspektywy właśnie graczy którzy musza być ze wszystkim day one (moim zdaniem to jest ta prawdziwa pułapka na która się próbuje graczy złapać). Wystarczy się od tego hype pociągu odczepić żeby zobaczyć ze tak być nie musi a nadal będziesz miał w co grać i to w takich ilościach ze ci życia nie starczy.

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kadajo napisał:

Za pare lat może się okazać ze taki abonament to jedyna słuszna droga jak nie chcesz na 1 grę wydawać 500zl w dniu premiery. Z drugiej strony nie wiadomo w jakim stopniu ceny gier są zawyżane aby abonamenty wydawały się jeszcze bardziej atrakcyjne. Ale to wszystko ma znaczenie tylko z perspektywy właśnie graczy którzy musza być ze wszystkim day one (moim zdaniem to jest ta prawdziwa pułapka na która się próbuje graczy złapać). Wystarczy się od tego hype pociągu odczepić żeby zobaczyć ze tak być nie musi a nadal będziesz miał w co grać i to w takich ilościach ze ci życia nie starczy.

Temat rzeka, widzisz teraz ludzie placa za bety, za zwykly dostep do alphy, co jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem, kupujac wiele early access nim gra faktycznie wyjdzie( o ile wyjdzie bo EA to jak wiadomo studnia bez dna czesto) jestesmy nia znudzeni i zwyczajnie w finalny produkt nie gramy etc. 

Abonament moze byc spoko ale tez zalezy od tego kto jest targetem, przykladowo ja, nie kupuje duzo gier powiedzmy 3/5 rocznie - abonament wydawalby sie swietna sprawa ale coz  tego kiedy kazda gra jest od innego uslugodawcy i to juz nie dziala.

 

Zobaczymy czy uda sie microsoftowi skonsolidowac wiecej uslug u siebie, wtedy taki gamepass nawet za wyzsza cene moglby byc swietnym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ten ich bełkot jaki ten BF42 będzie super. Czarują, że jest fajny bo każda klasa może się wyposażyć praktycznie we wszystko prócz tych unikatowych gadżetów. Biegnie sobie medyk zobaczy czołg cyk i ma wyrzutnię rakiet. Już nie musi tego robić w menu odrodzenia zmieniając klasę. Za bardzo mi się to nie podoba. Pomijając ile BF-a będzie w tym BF-e to oczywiście nic nie powiedzieli o serwerach. Oczywiście z papki marketingowej wiemy, że będzie 128 graczy. Tylko nawet nie wspomnieli czy będą dedykowane serwery ? Dadzą te same bezsensowne rozwiązania jak w V ? No sory ale to jest podstawa a nie jakieś oczojebliwe efekty i "spuszczenie" czołgu na snajpera. Oby nie było jak "kiedyś"

 

Edytowane przez skypan
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, skypan napisał:

 Biegnie sobie medyk zobaczy czołg cyk i ma wyrzutnię rakiet. 

 

To w locie bedzie mozna bron zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, to jest wlasnie tak jak ktos pisze ze slucha belkotu, a sam belkot produkuje.

Broni nie bedziesz w stanie zmienic w locie, bedziesz mogl zmienic 'dodatki'. Poruszali to na wczorajszym live. 
Kolimatory/magazynki/tlumiki etc, ale typ jasno powiedzial, ze nie zrobisz z smg broni sniperskiej i vice versa. 
To ma nadal zostac smg, po prostu z lekka zmiana. 

Wedlug mnie jest to fajne rozwiazanie, bo bedzie wymagalo dodatkowego skilla na szybkie podmianki. 
Odnosnie gadgetow - takich jak wlasnie rocket luncher, nigdzie nie zostalo powiedziane ze bedzie mozna je zmieniac w locie. Bo to byloby po prostu nielogiczne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w locie tylko dodatki na broni, ale medyk bedzie mógł z RPG biegać jak sobie to wybierze. Ja jestem na tak, jak bedzie jakiś upierdliwy czołg to zamiast zmieniać klasę i biegać z bronią która mi się nie podoba, dalej będę biegał z tym co chce+mam to co mi na ten moment potrzebne, a po ewentualnej smierci zamist rpg wybrac co tam bylo wczesniej.

W V byly dedyki tylko stawiane przez dice i nikt nad nimi nie mial kontroli, pozniej dodali te prywatne tez dedyki ale ograniczeniami. Tutaj przy 128 osobach to nie tylko tez bedzie zalezalo od serwera, ale tez i od graczy zeby na takich 60hz serwerach, nie biegali majac 30+fps bo to nie pomaga, a wiem ze tak bedzie wiec tak czy siak bedzie lipa :D

Dzisiaj przed zmiana proca sobie odpalilem w V brakethrough na roterdamie, proc dobijal do 80% przy 64 osobach, cos czuje ze na tych 128 zaczął by się dusić :D oczywiscie bez capa na fps-y

r/battlefield2042 - Developer response to Rocket Launcher concerns. They are aware and will share more later.

hmm :D

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, offensive napisał:

Broni nie bedziesz w stanie zmienic w locie, bedziesz mogl zmienic 'dodatki'.

Tylko czy ja pisałem o zmianie broni podstawowej czy wyposażeniu np. wyrzutnia.

18 minut temu, offensive napisał:

Odnosnie gadgetow - takich jak wlasnie rocket luncher, nigdzie nie zostalo powiedziane ze bedzie mozna je zmieniac w locie. Bo to byloby po prostu nielogiczne. 

Była luźna wypowiedź jednego z DICE na ten temat, że nie trzeba będzie wchodzić w menu odrodzenia by to zmienić. Jest to wręcz głupie rozwiązanie ale jak to będzie się okaże.

21 minut temu, Dominix1910 napisał:

Ja jestem na tak

Dla mnie BF zawsze kojarzył się z klasami. Każda klasa miała swoje wyposażenie i specyficzną broń. To było dobre. Takim złotym środkiem były rozwiązania z 4-ki gdzie była grupa broni wspólna dla wszystkich. Teraz robią coś od wszystkiego. W sumie mogli by sobie odpuścić te klasy i dać możliwość dowolnego kreowania postaci i też by było "dobrze" Tylko to już nie jest BF.

No cóż świat idzie do przodu. Widać trzeba zapomnieć o "arcadowym" dawnym BF-e z elementami taktyki i przestawić się na napierdalankę z napisem Battlefield 2042.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy bo widzę że niektórzy tutaj to się tak nakręcają że hoho ?

Edytowane przez jerryyy
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą kur zrobić gry w czasie teraźniejszym tylko albo przeszłość albo przyszłość :E pewnie będzie jak w 2142 titanfall i bieganie po kosmosie mechami xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest az tak futurystycznie jak w 2142. Ale jak bedzie skoro widac jak jest. Mechów nie ma wiec nie jest tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dominix1910 napisał:

Mechów nie ma wiec nie jest tak zle.

Będą w DLC ? kiedyś była taka gra Frotlines fuel of war, to mi ten BF troche przypomina, przyszłość ale niezbyt odległa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, offensive napisał:

No i to w sumie nie jest glupia opcja:

Cena jak za 1 gre a masz tez dostep do innych tytulow. image.png.25d9f6bc1f4d495532e02dda7282d82e.png

 

Polasilem sie na ten EA playpro, odpalilem po raz pierwszy bfv (nie gralem w bf'y od bf3'ki na PC) i troche mnie optymalizacja przerazila. Mam nadzieje, ze w nowej odslonie to bedzie lepiej hulac.
3070, 10700k @ 5ghz i i ciezko w 1440p o 144 fpsy na medium. ? 

Czlowiek myslal ze sobie na 100 fpsach pogra w nowa gre, a tu bida.


ale wracajac do tematu, 99e/rok
mam wszystkie nowe gierki od EA, jeszcze ze 1-2 tytuly oprocz BF'a na przestrzenii dwoch lat i mysle ze zakup warty swojej ceny spokojnie.

200e na gry wydaje sporo na 2 lata, ale prawde mowiac - mysle ze kazdy z nas wydaje duzo wiecej jakby to podliczyc ;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, offensive napisał:

Polasilem sie na ten EA playpro, odpalilem po raz pierwszy bfv (nie gralem w bf'y od bf3'ki na PC) i troche mnie optymalizacja przerazila. Mam nadzieje, ze w nowej odslonie to bedzie lepiej hulac.

3070, 10700k @ 5ghz i i ciezko w 1440p o 144 fpsy na medium. ? 

BF5 ma bardzo dobrą optymalizację. Nie graj z RT to będzie 50% wyższa wydajność

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do V, DX12 bez DXR i FFR wyłączone, albo DX11 i FFR włączone.

Ja czekając na proca zrobiłem sobie mały test i jak w V mi proc dobija po 80+% przy 64 osobach, to jeśli czegoś nie wykombinują w 2042 to się nawet 8/16 może pocić na wysokim fps-sie przy 128 osobach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dominix1910 napisał:

Do V, DX12 bez DXR i FFR wyłączone, albo DX11 i FFR włączone.

FFR w DX12 nie ma znaczenia bo i tak nie działa z poziomu aplikacji czy sterownika ;) 

 

31 minut temu, Dominix1910 napisał:

Ja czekając na proca zrobiłem sobie mały test i jak w V mi proc dobija po 80+% przy 64 osobach, :D

Samo obciążenie to nie wszystko bo liczy się wydajność procesora. 

R7 3700X@4.4Ghz + 3800cl14 na Rotterdamie generował ~160kl/s a ta sama konfiguracja tylko z i7 10700@4.6Ghz generowała już ponad 220kl/s. Obydwa procesory 16 wątkowe miały podobne obciążenie dobijające do 80%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bbandi napisał:

kiedyś była taka gra Frotlines fuel of war

Ta gra była całkiem fajna ? miałem :E 

2 godziny temu, Dominix1910 napisał:

 

Ja czekając na proca zrobiłem sobie mały test i jak w V mi proc dobija po 80+% przy 64 osobach, to jeśli czegoś nie wykombinują w 2042 to się nawet 8/16 może pocić na wysokim fps-sie przy 128 osobach :D

To samo miałem u siebie na 3700x na podziemiu wskakiwał nawet na 80%, przy 5600x dzieje się to samo na tej mapie co przy r5 3600 czyli co chwile peaki na 100% ;) tylko że fps jest o wiele lepszy i stabilniejszy niż na 3700x mimo takiego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dominix1910 napisał:

r/battlefield2042 - Cristiano Ronaldo approves

XD

Br porównane do mp? To już lepiej jakby tam była okładka mw czy nowego coda vanguard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś też że niby wielkie kolejki na serwery a tak naprawdę to tylko boty. Balonik dalej pompowany. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak będzie średnio zatłoczony serwer i przewaga botów to z multi zrobi się w odczuciach single player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny materiał wyjaśniający parę rzeczy: KLIK. Jeśli ktoś już wcześniej wrzucał, to przepraszam, nie śledzę na bieżąco każdego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...