Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kadajo napisał:

Najprawdopodobniej to koniec Battlefielda jaki znamy kompletnie. Jeśli to się potwierdzi oficjalnie żegnam się z ta marka. Zawsze pozostaną poprzednie tytuły do V włącznie. Chyba ze EA wyłączy nam serwery, wtedy atak z orbity maja gwarantowany... :E

Żegnać się nie żegnam bo będę dalej grał w BF V i starsze części. Jak wyłączą serwery to jestem pewien, że zamieszki przeniosą się z reddita na ulicę :szczerbaty:

Niestety trzeba się pogodzić z tym, że już żaden nowy tytuł nie wyjdzie w formie takiej jak przed laty. Liczą się młodzi, którzy nawet nie potrzebują pc czy konsoli bo grają na telefonach i im to zupełnie nie przeszkadza. Widocznie robienie gry, aby przypodobać się tym starym prykom zwyczajnie się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem najnowsze Halo radzi sobie świetnie, nawet jak sobie czasami pykam meczyki, to taki trochę Quake ale wolniejszy. :) Na razie MS jest wygrany, Forza dobra, Halo dobre, AOE 4 dobre. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Ja niedawno dostałem BFV za darmo, może sobie zainstaluję :D 

Ja mam tylko z nowszych Battlefronta II, a i tak wracam do klasycznych starych Battlefrontów, może grafika już nie ta, ale miodność i grywalność to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ja mam tylko z nowszych Battlefronta II, a i tak wracam do klasycznych starych Battlefrontów, może grafika już nie ta, ale miodność i grywalność to jest to.

Widzisz, bo te stary gry to były robione bardziej z sercem, a teraz to jedno wielkie korpo pierdololo. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Reddzik napisał:

Żal się czyta o tym, że chcą robić jakieś "hero shootery" wtf. Nie wiem co im do głowy strzeliło,

:szczerbaty:

Core gry najwierniejsi fani nie są już targetem grupą docelową dla developerów tylko taka gimbaza albo jeszcze młodsi 12-16 lat bo oni najwięcej wydają w mikro-płatnościach (ekhmm ich rodzice znaczy się :E  ). Tu tkwi cala tajemnica - wszystko rozbija się o $$$$$$ z takich młodziaków więcej wycisną.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat różnicy a ja mam problem żeby wskazać, która gra jest nowsza ?‍♂️ Powiedzieć, że ta seria zatrzymała się w rozwoju to spore niedomówienie.

Edytowane przez Kris194
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal to czytać bo temat ewoluował z nieudanej części w pogrzeb marki 8:E

 

Godzinę temu, kadajo napisał:

Nie ma, ludzie z RTX 3090 i procesorami z najwyższej polki na Low nie mogą przekroczyć 100 fps w 1440p czy tam 4k.

Ja przekroczylem i to mocno :D

Godzinę temu, adriss napisał:

Help me, dlaczego to jest kolejny BF, który nie wykorzystuje potencjału kompa i klatek jest tyle co kot napłakał? 

Ale jaki potencjal? To za slaby cpu a jak ram na xmp to też nie pomaga

 

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dla przypomnienia BF 4 i powiem że tam są elementy, których próżno szukać w 2042 np. wskaźnik próg buntu dla dowódcy. Czy normalne, a nie ułomne Commo Rose. Do tego masa rzeczy do odblokowania, normalne klasy postaci, stabilne serwery i co najważniejsze myślący gracze.

Zagrałem 3 rundy na Shangaju i byłem w szoku że ludzie potrafią wykorzystywać taktyki flankowania i wsparcia piechoty czołgami. Do tego medycy reanimują, a wsparcie daję ammo. Bez dobrego wsparcia z powietrza też ciężko wygrać rundę. W BF 2042 próżno tego szukać. Tam to wygląda tak że każdy biegnie na hurra na wroga bez jakiejkolwiek taktyki byle był festiwal fragów.

Target się zmienił bardzo i to widać praktycznie na każdym możliwym kroku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adriss napisał:

Help me, dlaczego to jest kolejny BF, który nie wykorzystuje potencjału kompa


Potencjału ryśka 2600? 128 graczy w ostrej zadymie potrafiło mi zakrztusić 10700k a co dopiero tego ryzena ;) 
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czekać aż BF42 "naprawią" ale z tego co widzę i czytam to szkoda czasu i pieniędzy na tą część. Konceptu tej gry już nie zmienią i w tej odsłonie mało ma wspólnego z polem walki. To jest jakiś zdziwaczały kicz "wojny". BF nigdy nie był symulatorem pola walki ale w swojej "arcadowej" formie fajnie tą "wojnę" udawał no i na dodatek miał swój indywidualny styl.

Można narzekać na The Farm 51 i WW3 ale ta nasza mała firma pokazała jak można stworzyć prostą strzelankę ale nie dziwną. Widać, że czerpali inspirację z innych gier. "Głupie" menu ekwipunku to wzór dla Battlefielda. Żeby było "śmieszniej" tu też nie ma zdefiniowanych klas postaci. Możemy stworzyć sobie co chcemy. Chcesz snajpera z wyrzutnią RPG i apteczką ? To masz. Tylko tu jest to lepiej poukładane i o dziwo sprawdza się w rozgrywce. W BF w locie możemy zmienić celowniki. No "fajny" bajer. Ale WW3 znowu robi to lepiej. Przed wbiciem na serwer tworzymy sobie dodatkowy ekwipunek, który możemy wykorzystać podczas gry. W grze nie wyskakuje nam jakiś pierdolnik z wyborem gadżetów tylko fajnie jest to zwizualizowane. Generalnie szata graficzna jest spójna i co najważniejsze nie gryzie w oczy.

Aż miło siedzi się w menu.

Battlefield w obecnej formie dla mnie może zdechnąć. 

Na dzień dzisiejszy kibicuję WW3 i Crowz. Cieszę się, że obie gry będą F2P. Konkurencja jest wskazana i może uchroni to przed P2W.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dawidoxx napisał:


Potencjału ryśka 2600?
 

Ten procesor to zgubil potencjal zanim pojawil sie na rynku ?

  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidoxx napisał:


Potencjału ryśka 2600? 128 graczy w ostrej zadymie potrafiło mi zakrztusić 10700k a co dopiero tego ryzena ;) 
 

To jak by dali 4096 graczy na jednej mapie, to 12900K i 5950X by wysiadły. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Stjepan666 napisał:

To jak by dali 4096 graczy na jednej mapie, to 12900K i 5950X by wysiadły. :E

Ta 4096 graczy i mapa z Microsoft Flight Simulator. 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero by ludzie narzekali ile to biec trzeba do punktu. Z Dubaju do Damaszku :E?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

Ja V dziś instaluje

Właśnie pobieram ponownie V. Mam w nią ograne ponad 1500h według Origin :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, ja nawet nie pamiętam ile ale też chyba tysiąc przebiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w BFV 10 minut.

Odpaliłem, pogrzebałem w ustawieniach, wszedłem do gry, zginąłem, wyszedłem. 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, skypan napisał:

Miałem czekać aż BF42 "naprawią" ale z tego co widzę i czytam to szkoda czasu i pieniędzy na tą część. Konceptu tej gry już nie zmienią i w tej odsłonie mało ma wspólnego z polem walki. To jest jakiś zdziwaczały kicz "wojny". BF nigdy nie był symulatorem pola walki ale w swojej "arcadowej" formie fajnie tą "wojnę" udawał no i na dodatek miał swój indywidualny styl.

Można narzekać na The Farm 51 i WW3 ale ta nasza mała firma pokazała jak można stworzyć prostą strzelankę ale nie dziwną. Widać, że czerpali inspirację z innych gier. "Głupie" menu ekwipunku to wzór dla Battlefielda. Żeby było "śmieszniej" tu też nie ma zdefiniowanych klas postaci. Możemy stworzyć sobie co chcemy. Chcesz snajpera z wyrzutnią RPG i apteczką ? To masz. Tylko tu jest to lepiej poukładane i o dziwo sprawdza się w rozgrywce. W BF w locie możemy zmienić celowniki. No "fajny" bajer. Ale WW3 znowu robi to lepiej. Przed wbiciem na serwer tworzymy sobie dodatkowy ekwipunek, który możemy wykorzystać podczas gry. W grze nie wyskakuje nam jakiś pierdolnik z wyborem gadżetów tylko fajnie jest to zwizualizowane. Generalnie szata graficzna jest spójna i co najważniejsze nie gryzie w oczy.

Aż miło siedzi się w menu.

Battlefield w obecnej formie dla mnie może zdechnąć. 

Na dzień dzisiejszy kibicuję WW3 i Crowz. Cieszę się, że obie gry będą F2P. Konkurencja jest wskazana i może uchroni to przed P2W.

 

Ja czekam na crowz bo ten ww3 to chyba nigdy nie będzie mieć ogarniętych serwerów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Element Wojny napisał:

A ja mam w BFV 10 minut.

Odpaliłem, pogrzebałem w ustawieniach, wszedłem do gry, zginąłem, wyszedłem. 

Prawdziwy weteran Battlefield'a :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten crowz wygladał całkiem całkiem, pomijajać z kija optymalizacje, ale przełączenie na tpp? nie łapę po co takie coś, co jest imo bez sensu w takiej grze.

ja w V mam z 800H i pewnie będzie coraz więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co wszedłem do gry i nie mogę rozglądać się na boki poruszając myszką ?? w ogóle nie reaguje... co jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...