Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
4 godziny temu, dawidoxx napisał:

Teraz w internecie prawie wszystko co nie jest lizaniem duupy podchodzi za hejt.. EA wydało gniota dekady jak nie lepiej o czym świadczy  ponad 100k negatywnych recek na samym steam, ale w reckach leci  pewnie sam hejt.. co za czasy :E 

o tym tytule po prostu nie da się nic dobrego napisać.

 

Co ty mówisz, przecież BF2042 to była perełka a z DICE uciekło tyle osób bo nie chcieli nad kolejną pracować. Nawet czołowe osoby odpowiedzialne za Frostbite stamtąd uciekły, nic tylko pogratulować EA :lol2: DICE z ery BF3 zwyczajnie już nie ma.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Fakt, od 2 lat te same bledy ?

Eeee. Przecież dają nowy Smoleńsk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w swuad i hll od lat jest, tutaj za to wslizgi są :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DominixTV@YT napisał:

Powinni do ea Play dodać.

Sam się dziwię, że jeśli im zależy na grywalności to nie dodają jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie  ,normalnym jest  level  gracza   S965  ;)  do tego  w jednym przelocie  heli  kosił  średnio  3-4  zawodników , po 15 minutach miał  62/1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Markus_TVN napisał:

Jak myślicie  ,normalnym jest  level  gracza   S965  ;)  do tego  w jednym przelocie  heli  kosił  średnio  3-4  zawodników , po 15 minutach miał  62/1

 

Level nie wiem bo ta gra to jedna wielka pomyłka, ale ogarnięcie helki to 20 min więc score jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim patchu mam jakiś koszmar z wydajnością. Nie grałem w to z miesiąc i teraz na tych samych ustawieniach, na których grałem wcześniej mając lekki zapas wydajności (mix medium/high/ultra i dlss quality w 4k) potrafie mieć 35 FPS. WTF...

Grafa 3070Ti trochę podkręcona. Uzycie karty niby 99%, ale pobór prądu 160W :E. Procesora nie zamęcza, takie 75% max widziałem. Wczoraj jak grałem to za którymś razem zaczęło działać normalnie, a dzisiaj znowu taka padaka. Driver 516.40.

 

Sprzed chwili

bfshit.png

Dobra, chyba znalazłem rozwiązanie. Trzeba wywalić całą zawartość folderu C:\Users\twojanazwauzyszkodnika\Documents\Battlefield 2042\cache. Warto też zwrócić uwagę na spadek użycia ramu o ponad 5GB! :E

bfshitissue.jpg

Edit po raz kolejny: Po rundzie problem wrócił, nie wiem o co tu chodzi :E.

Edytowane przez hajapackage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą modyfikacją dla tej gry była możliwość wyłączenia niebieskiego filtra który po czasie zablokowali mendy jedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie dzisiaj w BF3. Ta gra miażdży BF2042. Stara ale jara. Oczywiście na dzień dobry Metro 64. Stara dobra rzeź :) Wydajnościowo bajka.

Edytowane przez skypan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2022 o 21:19, skypan napisał:

Jest squad... Czemu BF nie moze zwyczajnie byc BF'em? Tutaj poszli za bardzo w realizm, w 2042 odplyneli w kierunku hero shootera. Ehh A wystarczylo trzymac sie tego co bylo w BC2, 3,4... To oni na nowo kolo wymyslaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Jest squad... Czemu BF nie moze zwyczajnie byc BF'em? Tutaj poszli za bardzo w realizm

Gram w Squad ale ma pewne niedogodności.

1. Ograniczone wyposażenie w rolach. Jak weźmiesz np. medyka to pierwsza osoba ma optykę na daleko np. x3 . Kolejna ma już kolimator x1 lub wcale. W innych klasach podobnie. W grze gdzie spora część walki toczy się na dystans x1 stanowi pewien problem. W BF PR można sobie wybrać optykę.

2. W Squad destrukcja otoczenia nie istnieje. I nie chodzi o rozwalanie budynków. Drewniany płotek zatrzymuje Abramsa. Ostatnio zawiesiłem się na takim ustrojstwie i po balu. Nawet wielokrotne resetowanie pojazdu nie pomogło.

To są w sumie dwie największe bolączki.

Co do realizmu. Ani Squad a tym bardziej BF3 PR nie są realistycznymi strzelankami. Bardziej traktował bym je jak BF w trybie HC. Najważniejszą rzeczą jest własny ostrzał. Tego mi brakuje w BF-e od czasu BF2. Tylko ten drobny element wprowadza myślenie u graczy. Nie ma napierdzielanie gdzie popadnie a tym bardziej spamu granatów. To, że się ginie na strzał też wymusza u graczy bardziej przemyślanej taktyki. W połączeniu z rozstawianiem FOB w Squad robi się ciut bardziej taktycznie a nie realistycznie.

W BF3 PR mają jeszcze sporo do zrobienia ale trzymam za ten projekt kciuki. Być może wymusi pewne zmiany w Squadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skypan napisał:

Gram w Squad ale ma pewne niedogodności.

1. Ograniczone wyposażenie w rolach. Jak weźmiesz np. medyka to pierwsza osoba ma optykę na daleko np. x3 . Kolejna ma już kolimator x1 lub wcale. W innych klasach podobnie. W grze gdzie spora część walki toczy się na dystans x1 stanowi pewien problem. W BF PR można sobie wybrać optykę.

2. W Squad destrukcja otoczenia nie istnieje. I nie chodzi o rozwalanie budynków. Drewniany płotek zatrzymuje Abramsa. Ostatnio zawiesiłem się na takim ustrojstwie i po balu. Nawet wielokrotne resetowanie pojazdu nie pomogło.

To są w sumie dwie największe bolączki.

Co do realizmu. Ani Squad a tym bardziej BF3 PR nie są realistycznymi strzelankami. Bardziej traktował bym je jak BF w trybie HC. Najważniejszą rzeczą jest własny ostrzał. Tego mi brakuje w BF-e od czasu BF2. Tylko ten drobny element wprowadza myślenie u graczy. Nie ma napierdzielanie gdzie popadnie a tym bardziej spamu granatów. To, że się ginie na strzał też wymusza u graczy bardziej przemyślanej taktyki. W połączeniu z rozstawianiem FOB w Squad robi się ciut bardziej taktycznie a nie realistycznie.

W BF3 PR mają jeszcze sporo do zrobienia ale trzymam za ten projekt kciuki. Być może wymusi pewne zmiany w Squadzie.

Kazda gra ma pewne niedogodnosci :)

1. Squad jest nastawiony na realizm, masz takie klasy a nie inne z takim wyposazeniem bo sa wzorowane na tym z czego obecnie korzysta dane wojsko.

2. Nie istnieje tak jak w BF'ie nie istnieje pojecie realizmu odnosnie pojazdow, ktore to maja maja zwyczajne pkt zycia, ignoruja prawa fizyki i ogolnie sa turbo arcadowe.

Squad jest nierealistyczny? Tutaj smiem sie nie zgodzic, leczenie, bandaze, apteczki, resupply, ograniczenie w pojazdach i ich bolesna strata, brak mozliwosci spamowania klasami, ogromne mapy gdzie po kilka minut trzeba biec by spotkac wroga(ktorego to nie da sie magicznie podswietlic) etc. Nie jest to America army, ale tym bardziej nie jest to nic zblizonego do BF'a.

To co oni serwuja w tym modzie to rozwiniecie HC i szczerze? To nie jest BF' jakiego chca ludzie i do tego sie odnioslem. Pewnie ze znajdzie sie jakas mala grupa graczy, ktora bedzie w to grac, ale szczerze watpie by bylo ich sporo. Szczegolnie jak pograja tydzien/dwa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, joloxx9 napisał:

To nie jest BF' jakiego chca ludzie i do tego sie odnioslem.

Przecież to nie jest BF tylko mod kierowany do konkretnych ludzi. Znowu BF3 PR nie jest jakiś przegięty i jak ktoś odbił się od BF2042 a ma BF3 to może sprawdzić.

55 minut temu, joloxx9 napisał:

Pewnie ze znajdzie sie jakas mala grupa graczy, ktora bedzie w to grac, ale szczerze watpie by bylo ich sporo. Szczegolnie jak pograja tydzien/dwa. 

BF2 PR też zaczynał jako mod. Później powstał Squad. Teraz BF3 PR. Jest wybór i ci co lubią takie klimaty sobie pograją. Reszta może się odbić i iść gdzie indziej. 

38 minut temu, joloxx9 napisał:

1. Squad jest nastawiony na realizm, masz takie klasy a nie inne z takim wyposazeniem bo sa wzorowane na tym z czego obecnie korzysta dane wojsko.

Ograniczenie w wyborze celownika bo ktoś już zajął wcześniej daną klasę to upierdliwość a nie realizm.

40 minut temu, joloxx9 napisał:

2. Nie istnieje tak jak w BF'ie nie istnieje pojecie realizmu odnosnie pojazdow, ktore to maja maja zwyczajne pkt zycia, ignoruja prawa fizyki i ogolnie sa turbo arcadowe.

Jak na razie w BF 3 PR nie widziałem pojazdów (czołgi, BTR itp) więc trudno coś napisać jak będą się zachowywać. W Squad fizyka pojazdów i środowiska też leży i kwiczy. 

41 minut temu, joloxx9 napisał:

Squad jest nierealistyczny? Tutaj smiem sie nie zgodzic, leczenie, bandaze, apteczki,

No pewnie. W Squad śmierć to nie koniec ;) Podbiegnie medyk lub kolega z bandażami i podniesie. Medyk wyciągnie rączkę i masz 100% HP. To, że chwilę po podniesieniu jesteś na hita i wtedy umierasz na śmierć nie czyni tej gry jakoś bardziej realistycznej.

45 minut temu, joloxx9 napisał:

ograniczenie w pojazdach i ich bolesna strata, brak mozliwosci spamowania klasami

To jest na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, skypan napisał:

Ograniczenie w wyborze celownika bo ktoś już zajął wcześniej daną klasę to upierdliwość a nie realizm.

Zalezy jak sie na to patrzy, przynajmniej nie ma sytuacji ze wszyscy biegaja z 6x, w 2042 mozna zmieniac w locie :E 

9 minut temu, skypan napisał:

Przecież to nie jest BF tylko mod kierowany do konkretnych ludzi. Znowu BF3 PR nie jest jakiś przegięty i jak ktoś odbił się od BF2042 a ma BF3 to może sprawdzić.

BF2 PR też zaczynał jako mod. Później powstał Squad. Teraz BF3 PR. Jest wybór i ci co lubią takie klimaty sobie pograją. Reszta może się odbić i iść gdzie indziej. 

No wlasnie - to jest mod, mod skierowany dla malej grupy zapalencow. 

 

10 minut temu, skypan napisał:

No pewnie. W Squad śmierć to nie koniec ;) Podbiegnie medyk lub kolega z bandażami i podniesie. Medyk wyciągnie rączkę i masz 100% HP. To, że chwilę po podniesieniu jesteś na hita i wtedy umierasz na śmierć nie czyni tej gry jakoś bardziej realistycznej.

 

W squad 1/2 pociski giniesz, do tego nie masz napisane skad padaja strzaly, idzie sie dobrze maskowac, medyk nie rzuca w Ciebie apteczka ktora magicznie sama leczy, do tego stamina po sprincie(lub jak jak nas ktos podniesie) na zero i nie wycelujemy w nikogo. Podnoszenie i leczenie trwa znacznie dluzej, plus nie da sie spamowac medykami.

Serio dla Ciebie te wszystkie cechy zebrane razem nie sprawiaja ze gra jest znacznie bardziej realistyczna? Jak nie to moze lepiej zakonczmy dyskusje :)

Nie mam zamiaru tutaj licytowac co gdzie jak dziala, jedynie odnioslem sie do tego, ze sa gry bawiace sie w realizm i maja juz swoja baze graczy, a ten mod raczej nie jest dla typowych graczy BF'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, joloxx9 napisał:

ten mod raczej nie jest dla typowych graczy BF'a

Jestem typowym graczem BF-a :) Niestety od BF 2 gra drużynowa w tej serii schodzi na dalszy plan. Sporo rozwiązań dostępnych w 2-ce próżno szukać w późniejszych częściach. Pod względem TP jest coraz gorzej.

48 minut temu, joloxx9 napisał:

W squad 1/2 pociski giniesz, do tego nie masz napisane skad padaja strzaly, idzie sie dobrze maskowac, medyk nie rzuca w Ciebie apteczka ktora magicznie sama leczy, do tego stamina po sprincie(lub jak jak nas ktos podniesie) na zero i nie wycelujemy w nikogo. Podnoszenie i leczenie trwa znacznie dluzej, plus nie da sie spamowac medykami.

Serio dla Ciebie te wszystkie cechy zebrane razem nie sprawiaja ze gra jest znacznie bardziej realistyczna? Jak nie to moze lepiej zakonczmy dyskusje :)

Nie - a gram w Squad-a regularnie :szczerbaty: Jest inaczej, trudniej ale nie jakoś realistycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, skypan napisał:

Nie - a gram w Squad-a regularnie :szczerbaty: Jest inaczej, trudniej ale nie jakoś realistycznej.

 Ja w tej grze natomiast widze gigantyczna roznice jesli chodzi o realizm w porownaniu z innymi tytulami, wiec zakoncze dyskusje bo chyba mamy calkiowicie inne rozumowanie tego slowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru rundach w BF3 PR widać jedno. Daleka droga przed tym modem o ile uda im się go skończyć. Jak bym miał to ocenić: 3/10. Słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego moda nie klepią od bardzo dawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią go z 7 czy 8 lat. Długo a za wiele tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...