Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku w grze były sobie pojazdy i było ich sporo, ale dice stwierdzilo, ze trzeba je wykosic, wiec zmniejszyli ilosc pojazdów i ich klasyfikacje wiec nie szlo juz pograc czymkolwiek poza piechotą (no chyba ze ktos lubi kampic w menu 10 minut klikając na pojazd az sie pojawi). 8 miesiecy pozniej dice z powrotem wprowadza pojazdy jako super ficzer i uklon w strone graczy xD

BTW nowy czołg chyba wszedł zupełnie bez testow bo jest gruby OP w stosunku do wszystkiego co lata. Ten tank snajpi jety na full wysokosci, na condorze robi jednym hitem 70% dmg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba w tym trybie co się nie może poruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

Edytowane przez moskil
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, moskil napisał:

BTW nowy czołg chyba wszedł zupełnie bez testow bo jest gruby OP w stosunku do wszystkiego co lata

Ten czołg powinien latać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2022 o 19:01, moskil napisał:

BTW nowy czołg chyba wszedł zupełnie bez testow bo jest gruby OP w stosunku do wszystkiego co lata. Ten tank snajpi jety na full wysokosci, na condorze robi jednym hitem 70% dmg

Te jety latające 10m/20m nad ziemia z prędkością 70węzłów? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalizację chyba poprawili mocno - na ultra 4k z dlss na jakośc mam spokojnie 140-160fps.

Graficznie nie ma ładniejszej gry multiplayer. Rozgrywka poprawiona, strzela się fajnie. Mają byc kolejne patche, więc kto wie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zozolek napisał:

optymalizację chyba poprawili mocno - na ultra 4k z dlss na jakośc mam spokojnie 140-160fps.

Graficznie nie ma ładniejszej gry multiplayer. Rozgrywka poprawiona, strzela się fajnie. Mają byc kolejne patche, więc kto wie... 

Na takim potworze to powinno latać jak ta lala :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zozolek napisał:

optymalizację chyba poprawili mocno - na ultra 4k z dlss na jakośc mam spokojnie 140-160fps.

Graficznie nie ma ładniejszej gry multiplayer. Rozgrywka poprawiona, strzela się fajnie. Mają byc kolejne patche, więc kto wie... 

Mam podobne wrażenie, gra się lepiej niż w te world war 3 itp, no i jest "za free". a to chyba największy plus :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich by czarów teraz nie zrobili to i tak dla mnie nie jest to Battlefield. Ta część chciała zadowolić wszystkich ale nie fanów battlefielda. Dali ściemę z tym portalem i na tym koniec battlefielda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sprobowalem znowu tego battlefielda jak bylo te 5 dni darmowych pobralem pogralem 1h i wywalilem :E tak samo jak na becie. Totalnie ta czesc battlefielda nie jest dla mnie drugi raz sie o tym przekonalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to sie nie zmieni, zaden patch nie zrobi z tego starego BFa niestety.

Ale napewno jest o niebo lepiej niz na premiere, jak zaakceptujesz ze to inna gra da sie fajnie bawic, bo dynamika gry dalej przypomina bardziej ta z BF niz z CoDa

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś Z Was problem na monitorach ultraszerokich że w rozdzilczości 3440x 1440 po 3-5 min rozgrywki wywala błąd DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG Error. Zmiana sterowników i inne cuda nie działają.

Jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem jest zmniejszenie rozdzielczości do 2560x1440 i wtedy gra działa normalnie. Może znacie jakieś inne obejście coby nie tracić na jakości obrazu?

Ok jakby ktoś miał podobny problem wystarczy zejśc z jakością terenu na wysokie i problem znika

Edytowane przez arkadio21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was grał na konfiguracji zbliżonej do mojej?

i7 9700f, RTX3060 12G, 16GB Ram 3000hz CL15, gra zainstalowana na SSD NVME. Już od bety miałem ogromne problemy z wydajnością, wykorzystanie procesora praktycznie cały czas oscylowało w okolicach 100%. Pobierałem ją sobie co jakiś czas żeby zobaczyć czy coś się zmieniło, ale do dnia dzisiejszego było bez większych zmian. Wiem, że w ramach 3 sezonu potwierdzili jakieś problemy z wykorzystaniem CPU, myślicie że to może być związane z tym co się działo u mnie od początku, czy może po prostu mój proc jest zbyt słaby na ten optymalizacyjny cud?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2022 o 08:29, skypan napisał:

Ten czołg powinien latać :E

Bardzo dobrze, że rozsadza te latające puszki. W BF4 nie raz miałem do czynienia z małpiszonami, którzy potrafili przeorać całą mapę a nie było na nich silnych. Efekt był taki, że balans rozgrywki rozwalony. Dla mnie to ogromny plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się zaczyna i wywala z komunikatem, że konto nie przeszło uwierzytelnienia w systemie anti-chit. Gra jest czysta z najnowszymi poprawkami. Ktoś wie jak to naprawić?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2022 o 07:22, ArcherPoz napisał:

Czy ktoś z was grał na konfiguracji zbliżonej do mojej?

i7 9700f, RTX3060 12G, 16GB Ram 3000hz CL15, gra zainstalowana na SSD NVME. Już od bety miałem ogromne problemy z wydajnością, wykorzystanie procesora praktycznie cały czas oscylowało w okolicach 100%. Pobierałem ją sobie co jakiś czas żeby zobaczyć czy coś się zmieniło, ale do dnia dzisiejszego było bez większych zmian. Wiem, że w ramach 3 sezonu potwierdzili jakieś problemy z wykorzystaniem CPU, myślicie że to może być związane z tym co się działo u mnie od początku, czy może po prostu mój proc jest zbyt słaby na ten optymalizacyjny cud?

Miałem możliwość zobaczyć jak chodzi  BF 2042 na  CPU 8086k bodajże ,to coś ala  8700k  6 core , wszystkie rdzenie zawalone na maxa ,przy 128 graczach zrywy i szarpanie na ekranie . W 64 graczy można było jeszcze grać , gpu  to było  3600ti  chyba ustawień Ci nie powiem jakie były  ale  była rozdziałka  1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę,  pograłem trochę odblokowałem parę rzeczy i mam problem np. ze zmianą celowników, w żaden sposób nie mogę ich zmieniać, niby jest napisane, że w użyciu ale jak wychodzę z ustawień to wraca do tego podstawowego.

Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2022 o 20:06, joterpal napisał:

Gra się zaczyna i wywala z komunikatem, że konto nie przeszło uwierzytelnienia w systemie anti-chit. Gra jest czysta z najnowszymi poprawkami. Ktoś wie jak to naprawić?

przesiąść się na konsolę :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2022 o 00:52, Pitt_34 napisał:

Kupiłem grę,  pograłem trochę odblokowałem parę rzeczy i mam problem np. ze zmianą celowników, w żaden sposób nie mogę ich zmieniać, niby jest napisane, że w użyciu ale jak wychodzę z ustawień to wraca do tego podstawowego.

Jakieś rady ?

Jak wybierasz broń przed respem, klikasz PPM. Pojawia się "krzyżowe" menu z dodatkami. Klikasz na + i dodajesz maks 3 celowniki (dodatki). Następnie w czasie gry przytrzymujesz (chyba) T. Pojawia się to menu "krzyżowe" i tam możesz w locie wybierać celownik z tych trzech które wcześniej ustawiłeś. Standardowo na początku mapy wybierany jest ten celownik który jest najbliżej środka.

Jeszcze są celowniki podwójne. Zmiany dokonujesz (z tego co pamiętam) przytrzymując celowanie + zmiana tryby strzelania.

Dokładnie opisane masz to tutaj:

https://www.eurogamer.pl/battlefield-2042-jak-wybrac-akcesoria-broni

 

 

Edytowane przez Kabor
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2022 o 23:52, Pitt_34 napisał:

Kupiłem grę,  pograłem trochę odblokowałem parę rzeczy i mam problem np. ze zmianą celowników, w żaden sposób nie mogę ich zmieniać, niby jest napisane, że w użyciu ale jak wychodzę z ustawień to wraca do tego podstawowego.

Jakieś rady ?

Masz tez w wyposazeniu opcje zmienienia kolejnosci dodatkow, te nejblizej srodka sa wsadzone podstawowo, te dalej od srodka mozesz sobie w ciagu gry zmieniac trzymajac F.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ?

Uporałem się z tym wynalazkiem, w sumie gra się przyjemnie, denerwuje tylko to, że pojazdy odbijają się od nierówności jak piłeczki pingpongowe. 

Mówiło się, że mało ludzi gra a serwery w sumie pełne, na rozpoczęcie rozgrywki czekałem najdłużej 40 sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam grać albo przełamanie albo podbój Exodus.

Powód 64 graczy. Przy 128 graczach na serwerze jest za dużo chaosu.

Dodatkową zaletą, trybu Exodus jest to, że w rotacji są dodatkowo mapy z Portalu.

Wadą, że przeważnie dostępny jest co 2 tydzień. (w tym tygodniu wyjątek 2 tydzień z rzędu dali łaskawcy ;-))

 

Jeszcze dopiszę jedną rzecz.

Są sezony i każdy sezon dodaje jakieś bronie, pojazdy, specjalistów. W aktualnym sezonie aby te rzeczy odblokować trzeba wbić odpowiedni poziom sezonu.

Natomiast aby odblokować rzeczy z poprzednich sezonów trzeba przeważnie zrobić fragi jakąś konkretną postacią czy bronią. Wymogi co trzeba zrobić aby odblokować zobaczysz w menu, wtedy pokaże np. wszystkie bronie nawet te nie aktywne - będą na szaro. W przypadku respa i wybierania broni tych dodatkowych nie widać.

Edytowane przez Kabor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Pitt_34 napisał:

Dzięki Panowie ?

Uporałem się z tym wynalazkiem, w sumie gra się przyjemnie, denerwuje tylko to, że pojazdy odbijają się od nierówności jak piłeczki pingpongowe. 

Mówiło się, że mało ludzi gra a serwery w sumie pełne, na rozpoczęcie rozgrywki czekałem najdłużej 40 sekund. 

Ogólnie teraz gra trochę więcej ale i tak mało, a jak na serwerze jest zbyt mało graczy to dołączają boty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ogólnie teraz gra trochę więcej ale i tak mało, a jak na serwerze jest zbyt mało graczy to dołączają boty :)

Gram dość regularnie i boty dołącza bardzo rzadko. W ostatnich tygodniach nie zdarzyło mi się.

Jakiś czas temu jak dołączało boty to i tak przeważnie po chwili dorzucało graczy. Dosłownie kilka razy zdażyło mi się aby do końca meczu zostały te boty.

Dziwnie trochę to działało bo boty dorzucało mi tylko do gier jak się kontynuowało granie na kolejnej mapie. W takim przypadku wyjście do menu i ponowne wyszukiwanie dawało już grę bez botów. Dziwne bo i tak zawsze robił się nowy mm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kadajo napisał:

to dołączają boty

A o tym to nie wiedziałem, jak to gówno rozpoznać ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...