Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ja mam 735 beta 5 i na niej nie działa a mówi mi ze to najnowsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, caleb59 napisał:

Jak przestał jak widziałem na guru3d, że Unwinder jakiegoś fixa zrobił: https://forums.guru3d.com/threads/msi-ab-rtss-development-news-thread.412822/page-211

Teoretycznie to działa ale jest trochę upierdliwe ,ponieważ te "obejście" czyli program DesktopOverlayHost.exe albo za każdym razem uruchamiasz przed BF-em albo dajesz na stałe do autostartu ale wtedy na pulpicie też masz OSD .

Poza tym monitorowane statystyki działają prawidłowo  oprócz FPS-meter -pokazuje fps-y pulpitu.

Ciekawe czy te obejście jeśli ktoś takiego kulawego potrzebuje jest prawilne ,i czy czasem anticheat nie zakwalifikuje nas jako działania hakierskie  :D

Edytowane przez VRilsky
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znane były przypadki gdy banowali za programy które z czitami nie miały nic wspólnego.

Zrzut-ekranu-2023-11-06-101015.jpg

Ja bym raczej uważał bo odkręcanie tych banow trochę im zajęło.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie warte ryzyka ale jednak trochę to upierdliwe a inne programy jak overlay EA app czy Nvidii działają prawidłowo. To kwestia ogarniecie tematu przez EA.
Mnie przede wszystkim zależało na capie FPS, ostatecznie wymusiłem z poziomu sterowników i na szczęście działa ok.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RTSS-a jednak  nie zastąpią nakładki Nv czy komenda w konsoli ,są jakieś taki słabe ,nijakie i mam wrażenie ,że taki  FPS-meter w ich nakładkach  działa jakoś mułowato i nie tak precyzyjnie jak w RTSS . 

Przyzwyczaiłem się do tego ,że miałem podgląd do podstawowych danych CPU i GPU + FPS  ora zegarka systemowego . 

Mam nadzieję że EA jednak wrzuci RTSS na jakąś ich tam "białą listę".   

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to mam nadzieję, że NV zgapi w końcu to co jest w MSI Afterburner. Łącznie z możliwością własnej konfiguracji wyświetlanych parametrów - czcionki, wielkość okna itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile trzeba poświęcić czasu na naukę gry w tą grę przez neta bo za nic jej nie ogarniam. Wchodzę sobie na jakiś serwer, postać się reszpawnuje i po kilku sekundach dostaje w łeb i na tym kończy się gra. Czasem nawet od razu po szpawnie. I tak jest praktycznie za każdym razem. Rzadko kiedy udaje mi się pożyć więcej niż 20 sekund. Jak jeszcze z botami idzie grać no ale to boty. To już z graczami nie.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy strzelać do przeciwnika. Ta gra nie jest trudna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, i nie dać się zabić :D 

Nigdy w innego MP nie grałeś? Najważniejsza jest cierpliwość i opanowanie, tak kiedyś w CS miałem, gdzie padało się jak kaczka, no ale w BF jest straszny rozpierdziel i jak nie łapiesz celu jaki trzeba wykonać, gdzie iść, to tak właśnie to wygląda :) co to za nowy slang pt. "szpawn"? Człowiek już nie nadąża za młodzieżą :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takich grach to zazwyczaj mam poniżej ratio 1.0, ale i tak gram xD W codzie jest trochu łatwiej, zależy na kogo się trafi. Czasem jak oglądam streama jakiegoś wyjadacza w multi fps, to chłop wie, że ten jest za rogiem, bo go słyszy, a jak ja gram nie ma bata... cóż poradzę jak jestem głuchy jak pień i miewam problemy z lokalizacją dźwięku, dlatego to ratio <1.0 w 95% przypadkach.:E
Nie ma co się załamywać, czasem jest lepiej czasem beznadziejnie, ale gorzej ode mnie być nie może xD Ja akurat stronię od CSa, nie podoba mi się, kiedyś spróbowałem, ale to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, sabaru napisał:

Ile trzeba poświęcić czasu na naukę gry w tą grę przez neta bo za nic jej nie ogarniam. Wchodzę sobie na jakiś serwer, postać się reszpawnuje i po kilku sekundach dostaje w łeb i na tym kończy się gra. Czasem nawet od razu po szpawnie. I tak jest praktycznie za każdym razem. Rzadko kiedy udaje mi się pożyć więcej niż 20 sekund. Jak jeszcze z botami idzie grać no ale to boty. To już z graczami nie.

Zacznij reagować na otoczenie, a nie bądź tylko elementem otoczenia, nie respawnuj się w środku bitki tylko obok  nie graj chaosu 64 vs 64 tylko 32 vs 32.

Jak po 10 godzinach wczuwania się w grę nadal nie będziesz potrafił nikogo zabić czy przeżyć no to multi nie jest dla CIebie. 

EDIT: zresztą i tak nie polecam grać w multi. To dzikie rakowisko na które człowiek tylko traci nerwy i zdrowie :D 

Dobre single player > gówno > dzikie strzelanki na multi pełne prosów, nołjajfów i dzikusów adhd :E 

Edytowane przez MT®©™
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod względem miodności gameplayu warzone 2:br/odnowa/dmz odjechał Battlefieldowi o generacje. Cod jest też zdecydowanie bardziej przyjazny nowym graczom, casuale wybierają CODa od lat, więc dla kogoś kto ma jakiś bagaż doświadczenia w strzelankach jest zdecydowanie przystępniejszy.

Battlefield zawsze był bardziej wymagający gameplayowo, to też jego fanbase radzi sobie ogólnie lepiej, poziom jest wyższy. Szczególnie, że jego baza zdecydowanie się zmniejszyła i oprócz chwilowego zainteresowania sezonem peak graczy wraca do normy.

Mam nadzieję, że następny BF pokaże, że robią go ludzie z pasją i umiejętnościami, bo tak słabych i generycznych map jak w BF2042 to jeszcze w tej serii nigdy nie było.

Picsart_23-11-07_09-30-09-262.jpg

Edytowane przez Big_Elvis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, sabaru napisał:

Nie graj podboju 128. Maksymalnie podbój 64.

Ogólnie na początek polecam tryb przełamanie. W tym trybie w miarę określony jest front. Do tego jest mniej pojazdów (zwłaszcza helek i jetów nie ma na większości map).

Ogólne jak nie masz doświadczenia w multi strzelankach to będzie ciężko na początek.

Co do nauki gry to ostatnio dołączył do nas kolega co nie grał w BFy tylko całe lata w CSa. Jak gramy w przełamaniu to na ogół jest pierwszy na serwerze z ilością punktów oraz fragów. Więc sama nauka gry nie jest jakoś ciężka tylko trzeba mieć ogranie w fpsy online (gorzej mu idzie w podboju tam za dużo sprzętu jest).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wróciłem sobie do 2042 i fajnie się strzela ale szkoda zmarnowanego potencjału, zresztą kolejny raz bo BFV też potraktowano jak odpad i przedwcześnie go odcięli jak zaczynał się rozkręcać... Nie liczę już na kolejnego BF'a. Na pewno się pojawi ale problem  w tym że z "klasycznym" BF'em pewnie będzie miał niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, sabaru napisał:

Ile trzeba poświęcić czasu na naukę gry w tą grę przez neta bo za nic jej nie ogarniam.

Gram w fps-y multi od 22 lat i nadal uważam, że nie ogarniam :D 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te gry są dziś przekombinowane, nic dziwnego ze się można od nich odbić szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wszedłem na ten tracker, wklepałem swoje ID i wyszło mi, że mam na tyle godzin co grałem a mało grałem, ledwo 0.58 k/d ratio xD  Tak jak pisałem, nie jestem wyjadaczem w multi fps, a mój problem ze słuchem tylko to utwierdza, można mnie zajść od tyłu, nie słyszę kroków obok, nie umiem zlokalizować czy ktoś strzela kilka metrów ode mnie czy z dalsza, tak to jest jak się jest głuchym z 60% utraty słuchu. No ale żeby nie było, że marudzę, gram w coda czy w bf, dla odskoczni od normalnych gierek, czasem godzinka, czasem dłużej, czasem jedna mapa, jeśli gram w słuchawkach to maks 1-2 mapy bo głowa boli od tego hałasu, te wybuchy, dźwięki strzelania są dla mnie za głośne, za wrażliwe, i jakby są na "pierwszym planie", zresztą nie dziwota, że do woja mnie nie wzięli :P , mimo, że mam ściszony dźwięk.

W BF1 mam 0.83 K/L przy 48h grania, zaś BF5 0.67 K/L ale mniej godzin grania, więc jak widać to norma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie grałem na słuch w żaden multiplayer, słuch to jest jakiś tam procent sukcesu a reszta moim zdaniem to stary, dobry refleks.

Do tego gram na głośnikach, nie używam słuchawek co dla wielu jest nie do zrozumienia. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I znajomość map, jak w każdym FPS im więcej grasz tym będziesz lepszy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skusić się na nowego 2042 czy kupić battlefieldV? do multiplayer glownie

Edytowane przez Killer84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem V jest lepsza bo bardziej przypomina klasycznego BF'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Nigdy nie grałem na słuch w żaden multiplayer, słuch to jest jakiś tam procent sukcesu a reszta moim zdaniem to stary, dobry refleks.

Do tego gram na głośnikach, nie używam słuchawek co dla wielu jest nie do zrozumienia. :E 

To wyobraz sobie jakie miałbyś KD gdybyś na słuch grał.

Za starych czasów gdy grałem esportowo w Americas Army 2 granie na słuch to była połowa sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi