Skocz do zawartości
Roman85

Przesiadka z Ryzen 2600 na 5600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Obecnie cpu Ryzen 2600 i RTX 2080 Super i gram w 1440p. Mam zamiar przesiąść się na Ryzena 5600x.

Moje pytanie brzmi czy odczuje duży wzrost wydajności z przesiadki jeśli chodzi o rozdziałke 1440p? Oglądałem kilka filmików na YT i w kilku grach wzrost był ledwo do 2-3 fps-ów

Drugie pytanie jak z temperaturami na r 5600x? Mam chłodzenie navis 240 i czy da radę go z chłodzić? Czy szukać coś lepszego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navis 240 spokojnie da radę. Co do wydajności w 1440p to niestety zyskasz kilka fps, w grach mocno procesorowych może 10%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Navis 240 spokojnie da radę. Co do wydajności w 1440p to niestety zyskasz kilka fps, w grach mocno procesorowych może 10%. 

Czyli jeśli chodzi o gry i to jeszcze w 1440p to raczej nie ma sensu zmieniać z 2600 na 5600x? Bo wzrost wydajności bedzie mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Roman85 napisał:

Czyli jeśli chodzi o gry i to jeszcze w 1440p to raczej nie ma sensu zmieniać z 2600 na 5600x? Bo wzrost wydajności bedzie mały?

Wzrost w benchmarkach będzie ale rzeczywiście w grach zysk niewielki. Chyba, że grasz w multi fpsy na monitorze 120-144hz to wtedy jakiś sens takiej zmiany jest.  Poza tym twoja płyta MSI B350 TOMAHAWK nie obsługuje serii Ryzen 5xxx i musiałbyś też płyte zmianić. Wtedy to już taniej jest kupić i5-11400f plus płytę na b560 do OC RAMu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Roman85 napisał:

Czyli jeśli chodzi o gry i to jeszcze w 1440p to raczej nie ma sensu zmieniać z 2600 na 5600x? Bo wzrost wydajności bedzie mały?

Nie sluchaj goscia bo pisze glupoty, przy tym gpu wzrost min fps, max fps bedzie wszedzie a w kazdej grze procesorowej bedzie roznica.

49 minut temu, xtn napisał:

Co do wydajności w 1440p to niestety zyskasz kilka fps, w grach mocno procesorowych może 10%. 

:lol2: Ty jestes niezle oderwany od rzeczywistosci. Tak wiem 1080p ale w 1440p roznice tez beda.

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Wzrost w benchmarkach będzie ale rzeczywiście w grach zysk niewielki. Chyba, że grasz w multi fpsy na monitorze 120-144hz to wtedy jakiś sens takiej zmiany jest.  Poza tym twoja płyta MSI B350 TOMAHAWK nie obsługuje serii Ryzen 5xxx i musiałbyś też płyte zmianić. Wtedy to już taniej jest kupić i5-11400f plus płytę na b560 do OC RAMu. 

Opis mam nie aktualny. Obecnie posiadam płytę msi B450 Tomahawk Max II

 

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie sluchaj goscia bo pisze glupoty, przy tym gpu wzrost min fps, max fps bedzie wszedzie.

:lol2:

Czyli odczuje wzrost fps przy 1440p? monitor mam 165 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie sluchaj goscia bo pisze glupoty, przy tym gpu wzrost min fps, max fps bedzie wszedzie a w kazdej grze procesorowej bedzie roznica.

:lol2: Ty jestes niezle oderwany od rzeczywistosci. Tak wiem 1080p ale w 1440p roznice tez beda.

 

Nie az tak jak ty i te twoje randomowe testy :rotfl:

5 minut temu, Roman85 napisał:

Opis mam nie aktualny. Obecnie posiadam płytę msi B450 Tomahawk Max II

 

Czyli odczuje wzrost fps przy 1440p? monitor mam 165 Hz

Nie słuchaj gościa, szkoda zdrowia. Tak jak pisałem wyżej w multi z wysokimi fpsami na twoim monitorze i lokacja procesorowych. Subiektywne odczucie wzrostu fps z wyłączonym licznikiem to juz sprawa indywidualna. Jeden widzi różnice pomiędzy 100fps, a 120fps inny nie. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Roman85 napisał:

Opis mam nie aktualny. Obecnie posiadam płytę msi B450 Tomahawk Max II

 

Czyli odczuje wzrost fps przy 1440p? monitor mam 165 Hz

Różnica będzie spora, ZEN i ZEN+ to kasztany do gier. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Roman85 napisał:

Opis mam nie aktualny. Obecnie posiadam płytę msi B450 Tomahawk Max II

 

Czyli odczuje wzrost fps przy 1440p? monitor mam 165 Hz

Masz tu premierowy test 5600X i zoabcz sobie jak odlatuje od R3600X, 2600 jeszcze bedzie daleko w tyle.

Pisanie, ze w 1440p nie ma roznic to kompletna bzdura, chyba ze uzywasz gtxa 1660 i lecisz na limicie gpu ;)

Roznie w 1440p beda takie same jak w 1080p jesli gpu nie bedzie ograniczalo, do tego dochodzi tak wazny min fps.

2080 super to mocne gpu i roznice odczujesz napewno bo Zen/Zen+ to kasztany do gier.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_procesora_amd_ryzen_5_5600x_amd_utarlo_nosa_intelowi-13913-12.html

9 minut temu, xtn napisał:

Nie az tak jak ty i te twoje randomowe testy :rotfl:

lepsze to niz takie glupoty jak Ty pisac ;) Zatrzymales sie na etapie w wyzszej rozdzialce nie ma roznic :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xtn napisał:

Navis 240 spokojnie da radę. Co do wydajności w 1440p to niestety zyskasz kilka fps, w grach mocno procesorowych może 10%. 

Co Ty pleciesz człowieku, dawno większej bzdury nie widziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Czyli reasumując. Przy zestawie r5600x i RTX 2080 super przy 1440p będzie widać wzrost wydajności w grach względem ryzena 2600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roman85 napisał:

No ok. Czyli reasumując. Przy zestawie r5600x i RTX 2080 super przy 1440p będzie widać wzrost wydajności w grach względem ryzena 2600?

Tu masz dobry test i szkoda więcej komentować 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, xtn napisał:

Tu masz dobry test i szkoda więcej komentować 

 

Dobry test :lol2: Ten test jak tak dobry jak twoje glupoty.

obraz.png.6d7cf2b66471998c5e682099ba9470ba.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Roman85 napisał:

No ok. Czyli reasumując. Przy zestawie r5600x i RTX 2080 super przy 1440p będzie widać wzrost wydajności w grach względem ryzena 2600?

Będzie i to widoczny - 2600 to Zen+, a 5600x Zen 3, więc różnica w IPC jest na poziomie 30 czy nawet ponad 30 procent.

Btw, z tego co pamiętam, Phoenixsuple posiadał  przez czas jakiś 5600x, więc jest zdecydowanie bardziej wiarygodny niż użytkownik 10900F.

 

Edytowane przez rainy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen+ to cienias, nawet w 1440p. Zen2 byl juz sporo wydajniejszy, nie wspominając o zen3, który zjada na dzień dobry wczesniejsze procki w 1440p. Przy karcie 2080s przesiadka bedzie odczuwalna. Jak grywasz w jakies mp 60fps+ to zdecydowanie warto. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rainy napisał:

Będzie i to widoczny - 2600 to Zen+, a 5600x Zen 3, więc różnica w IPC jest na poziomie 30 czy nawet ponad 30 procent.

Rozróżniam generacje ryzenów i wiem ze 5600x jest mocniejszy od 2600.  Chodzi o to, że oglądałem i słyszałem też, że im wyższa rozdzielczość tym różnice miedzy cpu się zacierają. I właśnie o to mi chodzi, czy w 1440p będzie różnica bo w 1080p na pewno będzie widoczna przy takim wzroście IPC. Bo jeśli przy 1440p będzie różnica 2-5 fps-ów to sadzę, że nie warto zmieniać na zen3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roman85 napisał:

Rozróżniam generacje ryzenów i wiem ze 5600x jest mocniejszy od 2600.  Chodzi o to, że oglądałem i słyszałem też, że im wyższa rozdzielczość tym różnice miedzy cpu się zacierają.

Nie ma czegos takiego jak roznice sie zacieraja, jesli procesor jest X jest wydajniejszy od procesora Y w 1080p to tak samo bedzie w wyzszej rozdzialce. Roznica polega na tym iz w wyzsza rozdzialka zwieksza uzycie gpu stad wziely sie te bzdury iz roznice sie zacieraja ale pozostaje jeszcze MIN FPS/MAX FPS. Po prostu jesli wyzsza rozdzielczosc limituje gpu to roznice miedzy cpu beda mniejsze, nie bez podowu procesory testuje sie w 1080p, zeby uniknac ograniczenia ze strony gpu i splaczenia wynikow. I nie trzeba grac w multi, zeby zoabczyc roznice bo gier AA siedzacych mocno na cpu mamy dzis mnostwo. Oczywiscie beda gry, gdzie roznice beda male jesli gra bedzie siedziec mocno na gpu a fps bedzie oscylowal w niskich wartosciach.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Roman85 napisał:

Rozróżniam generacje ryzenów i wiem ze 5600x jest mocniejszy od 2600.  Chodzi o to, że oglądałem i słyszałem też, że im wyższa rozdzielczość tym różnice miedzy cpu się zacierają. I właśnie o to mi chodzi, czy w 1440p będzie różnica bo w 1080p na pewno będzie widoczna przy takim wzroście IPC. Bo jeśli przy 1440p będzie różnica 2-5 fps-ów to sadzę, że nie warto zmieniać na zen3

W FPS 1% LOW nic ci się nie zaciera, 2600 jak nie domagał, tak dalej będzie niedomagać.

Między 2600, a 5600X jest przepaść.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Roman85 napisał:

Bo jeśli przy 1440p będzie różnica 2-5 fps-ów to sadzę, że nie warto zmieniać na zen3

Nie mozesz do tego podchodzic tak ogolnikowo, na to czy beda wzrosty ma wplyw kilka rzeczy, beda gry gdzie wzrosty beda male a beda takie gdzie bedzie znaczacy, nie wspominajac juz o komforcie rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

W FPS 1% LOW nic ci się nie zaciera, 2600 jak nie domagał, tak dalej będzie niedomagać.

To nawet nie trzeba mierzyc 1% bo przy 2600 a 5600X to bedzie przepasc w MIN FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki. A jak z temperaturami na 5600x? Na tym navis 240 da sie coś podkręcić go w rozsądnych temperaturach? Ostatnio też zmieniałem obudowę na bardziej przewiewną SilentiumPC Signum SG7V TG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 to 5600x  się w ogóle znacząco podkręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Auberon napisał:

 to 5600x  się w ogóle znacząco podkręca?

Chodzi mi na sztywno ustawić taktowanie na wszystkich rdzeniach. Na testach widziałem, że nawet na niektórych sztukach idzie ustawić na 4.8 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Roman85 napisał:

No oki. A jak z temperaturami na 5600x? Na tym navis 240 da sie coś podkręcić go w rozsądnych temperaturach? Ostatnio też zmieniałem obudowę na bardziej przewiewną SilentiumPC Signum SG7V TG

Bez problemu wyżyłujesz swój procesor.

1 minutę temu, Roman85 napisał:

Chodzi mi na sztywno ustawić taktowanie na wszystkich rdzeniach. Na testach widziałem, że nawet na niektórych sztukach idzie ustawić na 4.8 GHz

Najpierw kup, wtedy się dowiesz jakie możliwości OC będzie miał twój procesor.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardziej opłacalny jest CTR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...