Skocz do zawartości
Roman85

Przesiadka z Ryzen 2600 na 5600x

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak na 2600 miałeś max 3200 MHz to cudów bym nie oczekiwał, to moje HyperX szły 3466 MHz CL16 bez problemu (przy 3600 MHz była ściana i dopiero na Ryżu 3600 poszły). 

Edytowane przez galakty
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, lukas108 napisał:

Zawsze mnie smieszą ci ultra "pro" gracze 250fps +. Gdyby rozumial jak działa ludzki mózg, zrozumialby ze nie ilosc  fps jest kluczem do sukcesu ale stabilność i przewidywalnosc zachowania sie calego interfejsu. Jesli ma spadki do 130fps, powinien grac na stale zablokowanymi na 120 fpsach z pelnym synchro na matrycy z g-sync bez spadków

No właśnie w tym przypadku nie mogę się zgodzić co działało by w 99% innych gier jak masło, cs ma tak skopany silnik że grając na 120fps masz odczucie działania tego jak na 60 a przy 60 jak na 20 :E nie da się zupełnie grać płynnie, druga sprawa że każda synchronizacja w tej grze powoduje klatkowanie a sama gra wymaga minimum 170-180fps i to nawet na monitorze 60hz do płynnej gry, grałem w csa 17 lat a w cs go (usuwając grę półtora roku temu z dysku :E ) miałem przegrane 3600h.

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wdg tego moje PCB ram to A1 a faktycznie jest A2 ;) Bdie nie ma takich marnych timingow. Min 300cl15 i to rowne a nie tylko pierwszy timing. Poza wyjatkiem, ktory podalem wyzej.

Samsung to nie tylko B-die ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, _rdk_ napisał:

Samsung to nie tylko B-die ;)

Realy :rotfl: Dzieki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, galakty napisał:

Jak na 2600 miałeś max 3200 MHz to cudów bym nie oczekiwał, to moje HyperX szły 3466 MHz CL16 bez problemu (przy 3600 MHz była ściana i dopiero na Ryżu 3600 poszły). 

Miał max 3200 Mhz bo ten procek więcej nie obsłuży. Tak jak u mnie, na 1700 max to 3200, a na 5900X te same RAMy poszłu 3733Mhz. 

8 minut temu, Send1N napisał:

No właśnie w tym przypadku nie mogę się zgodzić co działało by w 99% innych gier jak masło, cs ma tak skopany silnik że grając na 120fps masz odczucie działania tego jak na 60 a przy 60 jak na 20 :E nie da się zupełnie grać płynnie, druga sprawa że każda synchronizacja w tej grze powoduje klatkowanie a sama gra wymaga minimum 170-180fps i to nawet na monitorze 60hz do płynnej gry, grałem w csa 17 lat a w cs go (usuwając grę półtora roku temu z dysku :E ) miałem przegrane 3600h.

Ciekawe, też grałem w tą grę i nie doświadczyłem czegoś podobnego.  Na czym polega to zjawisko że przy 60fps działa jak przy 20 fps?  Możesz to rozwinąć? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Realy :rotfl: Dzieki za info ;)

 

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie ma 3200cl16 na kosciach samsunga.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukas108 napisał:

Miał max 3200 Mhz bo ten procek więcej nie obsłuży.

Przecież pisałem, że u mnie szło 3466 MHz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Te ramy to zwykle pazdziochy do xmp.

Tam siedzi C-Die albo B-Die BCRC. W obu przypadkach bida :E

Od Corsair minimum 3600 18-19-19, żeby trafić B-Die. W wymienionym binie szansa jest spora, ale trafiają się też Rev. E, które w sumie i tak są dużo lepsze od C-Die. 4000 16-16-16 będzie pewnik B-Die już :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, _rdk_ napisał:

 

???

To jeszcze znajdz mi takie kosci w sklepie i pokaz bo chyba nie wiesz co dzis laduja do takich zestawow jak 3200cl16 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, galakty napisał:

Przecież pisałem, że u mnie szło 3466 MHz ? 

Ach no tak, myślałem że piszesz w odniesieniu do Ryzen 3600, ale to już działanie ponad fabryczne mozliwosci kontrolera Zen 1 i jest to loteria. U mnie nie szło na 1700.   Nie ma to znaczenia. Na Zen 2 i Zen 3 ramy 3200 można fajnie podkręcić i będą działy stabilnie w dużo większymi prędkościami. Bez wywalania kasy na nowe kostki które tak defacto nie wiele wnoszą. 

Edytowane przez lukas108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, tomcug napisał:

Tam siedzi C-Die albo B-Die BCRC. W obu przypadkach bida :E

Od Corsair minimum 3600 18-19-19, żeby trafić B-Die. W wymienionym binie szansa jest spora, ale trafiają się też Rev. E, które w sumie i tak są dużo lepsze od C-Die. 4000 16-16-16 będzie pewnik B-Die już :cool:

To jeszcze kosci za niskich lotow zeby dostaly nawet bdie takie jak BCRC.

Koment z neta:

obraz.thumb.png.4076adb07223f33cad303ea7b294e58b.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Dziś się pobawię z OC ich. Może.... Się uda wycisnąć z nich 3600mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, lukas108 napisał:

Na czym polega to zjawisko że przy 60fps działa jak przy 20 fps?  Możesz to rozwinąć? 

Nie potrafię tego wytłumaczyć, normalnie mając 60hz monitor gra w 60fps jest płynna a cs działa tragicznie na 60, ba on nawet muli na 120 gdzie normalnie 120 jest mega płynną wartością w sieciowych fps, to jest wina silnika cs go.. 1.5 czy 1.6 działały na 100fps idealnie. Widzisz kumpel ktory się kompletnie nie zna ma 30lat i ciągle mnie męczy abym opchnął mu swojego 3700x po znajomości (tylko że daje 500zl :E) bo na r5 2600 nie może komfortowo pograć jak mu spada do 120fps w zadymie 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CSGO ma skopany netcode i to wiadomo nie od dziś. 

W 1.6 to się grało w szkole na paździerzu i było płynnie, a tutaj to trzeba mieć mega sprzęt, super myszki a koniec końców tickrate na serwerach żałosny :D 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

To jeszcze kosci za niskich lotow zeby dostaly nawet bdie takie jak BCRC.

Wydaje mi się, że może się zdarzyć ;) Ale najczęściej C-Die, najgorsze padło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, tomcug napisał:

Wydaje mi się, że może się zdarzyć ;) Ale najczęściej C-Die, najgorsze padło :E

Owszem jakies wyjatki sie trafia, czesto jest tak, ze na przestrzeni lat pozornie te same zestawy pamieci maja w srodku rozne kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

To jeszcze znajdz mi takie kosci w sklepie i pokaz bo chyba nie wiesz co dzis laduja do takich zestawow jak 3200cl16 ;)

Nawet szukać nie muszę - Kingston HyperX RGB.
Kilka miesięcy temu dawałem tu na forum ogłoszenie o sprzedaży tych pamięci, jak ci się chce to bez problemu je odnajdziesz - z wyraźną informacją iż pamięci są na kościach samsunga ;)

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 12:29, Send1N napisał:

No właśnie w tym przypadku nie mogę się zgodzić co działało by w 99% innych gier jak masło, cs ma tak skopany silnik że grając na 120fps masz odczucie działania tego jak na 60 a przy 60 jak na 20 :E nie da się zupełnie grać płynnie, druga sprawa że każda synchronizacja w tej grze powoduje klatkowanie a sama gra wymaga minimum 170-180fps i to nawet na monitorze 60hz do płynnej gry, grałem w csa 17 lat a w cs go (usuwając grę półtora roku temu z dysku :E ) miałem przegrane 3600h.

Jako weteran cs 1.6 i csgo potwierdzam. Czuć różnicę w feelingu nawet między 200 a 300 fps w csgo i to na 60hz. W 1.6 było to prostsze - 99% graczy ciorało na fps 100. Teraz jest większy rostrzał, ale dobrze mieć te 200+.

 @Send1N 

Też na emeryturkę csową przeszedłem :pijacy:.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2021 o 12:48, Phoenixsuple napisał:

To jeszcze kosci za niskich lotow zeby dostaly nawet bdie takie jak BCRC.

Koment z neta:

obraz.thumb.png.4076adb07223f33cad303ea7b294e58b.png

W zamierzchłych czasach jakoś 2018 gdzie za AFR'y się płaciło 600 ziko za 2x8 GB to Patriot produkował takie czerwone Vipery na B-die 3200 CL16 bin był tak zły, że Patriot chyba obrabował śmietnik na odpady koło fabryki samsunga aby stworzyć tę serię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...