Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, baron6b napisał:

W takich cenach nikt tej platformy nie kupi.

Ja wiem kto na pewno nie kupi. To żart na poziomie zielonych rtxów ;) Ciekawe co planują odpalić z GPU.

Ten Crosshair X670E Gene ma tylko 2x SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chciałbym się dołączyć do dyskusji gdyż wczoraj kupiłem Amd Radeona 6700 ale bez xt 10 gb i chciałem do niego dokupić nowego kompa z Ryzenem 7600X na pokładzie.

Nie wiem czemu wszyscy tak krzyczą na temat tych płyt głównych w artykule jest wyraźnie napisane że płyty z X z przodu są dla entuzjastów.Ja natomiast planuję poczekać do 10 października i kupić płytę główna z B z przodu dla zwykłych użytkowników tylko pytanie ile taka będzie kosztować byle poniżej 1000 zł bo będę miał problemy z dopięciem budżetu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, benq19 napisał:

Dzień dobry chciałbym się dołączyć do dyskusji gdyż wczoraj kupiłem Amd Radeona 6700 ale bez xt 10 gb i chciałem do niego dokupić nowego kompa z Ryzenem 7600X na pokładzie.

Nie wiem czemu wszyscy tak krzyczą na temat tych płyt głównych w artykule jest wyraźnie napisane że płyty z X z przodu są dla entuzjastów.Ja natomiast planuję poczekać do 10 października i kupić płytę główna z B z przodu dla zwykłych użytkowników tylko pytanie ile taka będzie kosztować byle poniżej 1000 zł bo będę miał problemy z dopięciem budżetu. 

Nawet najtansze plyty beda duzo drozsze wiec B650, dlatego krzycza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, benq19 napisał:

Nie wiem czemu wszyscy tak krzyczą na temat tych płyt głównych w artykule jest wyraźnie napisane że płyty z X z przodu są dla entuzjastów.

Przez dobry kawał czasu płyty z flagowymi chipsetami były praktycznie na każdą kieszeń,lecz proceder zwanym podwyżkami cen w poszczególnych segmentach płyt trwa tak naprawdę od 2019r. z chwilą debiutu X570. O ile ceny X570 jeszcze się dało jakoś przełknąć i B550 także,to w przypadku X670 oraz B650 będziemy mieli tak porównując do X570,B550 w najlepszym razie co najmniej 2x podwyższenie cen (choć też nie należy zapomnieć o osłabieniu złotego do dolara przez ostatnie lata,teraz mamy dolara silnego jak nigdy).
U Intela jest to samo,kiedyś za już spoko płytę na flagowym chipsecie,na której można było procka podkręcić wystarczyło wydać 400,500 czy 600 zł. Teraz na najtańsze Z690 trzeba wyłożyć co najmniej ~1000 zł,aż strach pomyśleć ile zaczną śpiewać za podstawowe Z790 :E

Co z tego,że mamy co raz lepiej wyposażone płyty z nowszymi technologiami oraz są lepsze konstrukcyjnie i nie tylko,jak powoli trzeba płacić za te płyty jak za zboże,jak ktoś chce sobie nowego kompa budować.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

7950X u nas za około 4k ma być na start. Ceny płyt X670/X670E to niestety nieśmieszny żart,a od dłuższego czasu się na to zanosiło. Myślę,że jak w poniedziałek/wtorek dotrą do nas cenniki z sklepów,to może ceny będą na takim samym poziomie co jest na polskim amazonie bądź ciutkę mniej.

szarpniesz się na nowego crosshaira ? bo widzę, że nie bawisz się w jakieś bieda płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Spl97 napisał:

Przez dobry kawał czasu płyty z flagowymi chipsetami były praktycznie na każdą kieszeń,lecz proceder zwanym podwyżkami cen w poszczególnych segmentach płyt trwa tak naprawdę od 2019r. z chwilą debiutu X570. O ile ceny X570 jeszcze się dało jakoś przełknąć i B550 także,to w przypadku X670 oraz B650 będziemy mieli tak porównując do X570,B550 w najlepszym razie co najmniej 2x podwyższenie cen (choć też nie należy zapomnieć o osłabieniu złotego do dolara przez ostatnie lata,teraz mamy dolara silnego jak nigdy).
U Intela jest to samo,kiedyś za już spoko płytę na flagowym chipsecie,na której można było procka podkręcić wystarczyło wydać 400,500 czy 600 zł. Teraz na najtańsze Z690 trzeba wyłożyć co najmniej ~1000 zł,aż strach pomyśleć ile zaczną śpiewać za podstawowe Z790 :E

Co z tego,że mamy co raz lepiej wyposażone płyty z nowszymi technologiami oraz są lepsze konstrukcyjnie i nie tylko,jak powoli trzeba płacić za te płyty jak za zboże,jak ktoś chce sobie nowego kompa budować.

Teraz trzeba będzie nowego kompa traktować jak długo terminową inwestycję a sporo ludzi przejdzie na konsole albo usługi typu stadia albo gforcenow ale je nie mogę sobie na to pozwolić bo mam za słaby internet, dlatego muszę zainwestować w nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wątki o procesorach to mam pytanie , macie 240/360hz, że potrzebujecie mega Uber procka ? W 165hz zen3/12 gen nie daje rady ? Karta graficzna to rozumiem, że przyda się mocniejsza, ale procek ? Mam jakieś wrażenie, że zen3/12 gen nagle będzie zapewniać 30fps w grach, po premierze nowszych . Forum komputerowe, ale nieraz trzeba sobie zadać pytanie, czy zmiana platformy to potrzeba, czy ciekawość . Jak ciekawość to cena nie gra roli, więc żale na temat cen są nie na miejscu :)

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

Czytając te wątki o procesorach to mam pytanie , macie 240/360hz, że potrzebujecie mega Uber procka ?

Zależy w co grasz. Jako przykład Minecraft mod Distant Horizon. On do prerenderowania mapy potrafi łyknąć każdą ilość wątków z każdym zegarem. Więc tak, im więcej tym lepiej, nie koniecznie dla 400 FPS ale dla innych procesów które można przyspieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cichy45 napisał:

Zależy w co grasz. Jako przykład Minecraft mod Distant Horizon. On do prerenderowania mapy potrafi łyknąć każdą ilość wątków z każdym zegarem. Więc tak, im więcej tym lepiej, nie koniecznie dla 400 FPS ale dla innych procesów które można przyspieszyć. 

I dajesz rady grać na i5 3570K i GTX 960 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

Ponoć bije 5800XD.

Musi bez problemu bic, inaczej opłacalność by wynosiła -100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, novi napisał:

Czytając te wątki o procesorach to mam pytanie , macie 240/360hz, że potrzebujecie mega Uber procka ? W 165hz zen3/12 gen nie daje rady ? Karta graficzna to rozumiem, że przyda się mocniejsza, ale procek ? Mam jakieś wrażenie, że zen3/12 gen nagle będzie zapewniać 30fps w grach, po premierze nowszych . Forum komputerowe, ale nieraz trzeba sobie zadać pytanie, czy zmiana platformy to potrzeba, czy ciekawość . Jak ciekawość to cena nie gra roli, więc żale na temat cen są nie na miejscu :)

Ja np, nic nowego nie potrzebuje i tak gram w 1080p/60 więc po co mi coś więcej niż mam, wszystko chodzi dobrze, nie gram online, no może czasami w Quake 1, "jestem stary" :E tak gram w singla tylko, albo na jednym kompie na split screen, czy w bijatyki albo takie rzeczy jak Broforce lub Wormsy, HoMM, Age of Wonders, Cywilizacja 6, Songs of Conquest ze znajomymi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Doamdor napisał:

I dajesz rady grać na i5 3570K i GTX 960 ?

Mam nieaktualną sygnaturkę. Choć sprzęt niewiele lepszy niż to co podane w podpisie - Ryzen 1600 + RTX 2070 Super. Jako tako daje radę do starszych gier typu Far Cry 1 albo Soldier of Fortune. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cichy45 napisał:

Mam nieaktualną sygnaturkę. Choć sprzęt niewiele lepszy niż to co podane w podpisie - Ryzen 1600 + RTX 2070 Super. Jako tako daje radę do starszych gier typu Far Cry 1 albo Soldier of Fortune. 

Ja na R5 1600 i GTX1050Ti przeszedłem FC5, Doom 2016, Assassin Creed Origins, wszystko chodziło jako tako ok. A Ty masz RTX 2070 Super, trollujesz czy jaja sobie robisz z  tym SoF 1. :E

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ja na R5 1600 i GTX1050Ti przeszedłem FC5, Doom 2016, Assassin Creed Origins, wszystko chodziło jako tako ok. A Ty masz RTX 2070 Super, trollujesz czy jaja sobie robisz z  tym SoF 1. :E

Po prostu lubię starsze gry :E Ja na GTX960 przeszedłem CP2077 w 480p więc teraz na RTX2070S już nie muszę :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cichy45 napisał:

Mam nieaktualną sygnaturkę. Choć sprzęt niewiele lepszy niż to co podane w podpisie - Ryzen 1600 + RTX 2070 Super. Jako tako daje radę do starszych gier typu Far Cry 1 albo Soldier of Fortune. 

Zmień na coś z zen3 , 5600 choćby , zapomnisz o zen4, bo będziesz miał przepaść wydajnościową :). Miałem ryzena 1600, 2600, 3600 , 5600/x 5800x i 5900x , różnice pomiędzy generacjami od zen+ są bardzo mocno odczuwalne, 3600 max OC gubił FPS w apexie do około 140 w pewnej miejscówce, wczoraj grałem na 5600 4.9ghz, ale ram 2133mhz cl15, czyli SPD, FPS nie spadł nic poniżej 160. Po OC ramu, nie wspominam jaki jest zapas . To tylko jeden przykład, ale gram też w ets2, w mieście 40fps na zen2, zdarzał się, na zen3 nie widziałem mniej niż 80fps, gra siedzi na jednym wątku, niby w benchmarkach 20% , ale w rzeczywistości mega różnica . Zen4 pewnie zapewni więcej FPS jeszcze, ale dołożenie dodatkowych 2-3 tys zł , za dodatkowe max 30% wydajności ? Trochę nie hallo, za 2-3k można ogarnąć lepsze szkło i ciut lepsze GPU, co da lepsze wrażenia z gry :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cichy45 napisał:

Po prostu lubię starsze gry :E Ja na GTX960 przeszedłem CP2077 w 480p więc teraz na RTX2070S już nie muszę :E

Ja też gram stare gry, do dzisiaj pykam w HoMM3, Diablo 1, Quake 1 i 2, Warcrafta 2 jak mnie najdzie ochota, tak na sprzęcie z sygnaturki pykam w te gry choć ostatnio na moim retro kompie odpalałem wersje premierową Diablo 1 tak mam w BigBoxie, co to za uczucie, jak bym się cofnął do 1996 roku, magia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan666  @novi Ja właśnie próbuje ustabilizować ram w moim ryzenie 1600, niedługo dam komentarz w tym temacie:

Na razie ósmy CPU nie planuje, muszę nadrobić zaległości w starych grach gdzie Ryzen 1600 jest o jakieś 1000% szybszy niż trzeba :E

Edytowane przez cichy45
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cichy45 napisał:

@Stjepan666  @novi Ja właśnie próbuje ustabilizować ram w moim ryzenie 1600, niedługo dam komentarz w tym temacie:\

Ale to jest temat o zen4/am5 a nie zen 1/am1 także pomyłka.

Poza tym procesory w grach zaczynają pełnić coraz ważniejsza rolę część obliczeń jest zrzucanych na procesory tak są napisane współczesne aplikacje i gry.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, benq19 napisał:

Ale to jest temat o zen4/am5 a nie zen 1/am1 także pomyłka.

Poza tym procesory w grach zaczynają pełnić coraz ważniejsza rolę część obliczeń jest zrzucanych na procesory tak są napisane współczesne aplikacje i gry.

Wiem, dlatego wcześniej pisałem o Minecrafcie, który niby jest banalny a z modami potrafi dojechać każdy CPU na rynku i Ryzena 7950XD3 też dojedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, benq19 napisał:

Dzień dobry chciałbym się dołączyć do dyskusji gdyż wczoraj kupiłem Amd Radeona 6700 ale bez xt 10 gb i chciałem do niego dokupić nowego kompa z Ryzenem 7600X na pokładzie.

Nie wiem czemu wszyscy tak krzyczą na temat tych płyt głównych w artykule jest wyraźnie napisane że płyty z X z przodu są dla entuzjastów.Ja natomiast planuję poczekać do 10 października i kupić płytę główna z B z przodu dla zwykłych użytkowników tylko pytanie ile taka będzie kosztować byle poniżej 1000 zł bo będę miał problemy z dopięciem budżetu. 

No to powinny być byle powyżej 1000zl żebyś zauważył że jest coś nie teges.

3 godziny temu, Spl97 napisał:

 :E

Co z tego,że mamy co raz lepiej wyposażone płyty z nowszymi technologiami oraz są lepsze konstrukcyjnie i nie tylko,jak powoli trzeba płacić za te płyty jak za zboże,jak ktoś chce sobie nowego kompa budować.

Jeszcze do niedawna nieco ponad kafla to jakieś apexy/maximusy stały. A i tak często poniżej tysiaka mogłeś je kupić. Dzisiaj najgorsza bieda od tyłu startuje. I na pewno nie ma ty lepszego wyposazenia uzasadniającego wzrosty cen.

 

2 godziny temu, novi napisał:

Czytając te wątki o procesorach to mam pytanie , macie 240/360hz, że potrzebujecie mega Uber procka ? W 165hz zen3/12 gen nie daje rady ? Karta graficzna to rozumiem, że przyda się mocniejsza, ale procek ? Mam jakieś wrażenie, że zen3/12 gen nagle będzie zapewniać 30fps w grach, po premierze nowszych . Forum komputerowe, ale nieraz trzeba sobie zadać pytanie, czy zmiana platformy to potrzeba, czy ciekawość . Jak ciekawość to cena nie gra roli, więc żale na temat cen są nie na miejscu :)

Lubimy zmieniać sprzeta. Ale oni chyba nie lubią że zmieniamy sprzęty 3-4 razy w roku i za dużo zarabiali? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...