Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Phoenix. napisał:

Bios wrocil :D

Brak opisu.

Wrzuciłeś? Coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee te wasze mobasy za worki keszuuu  :-P dopiero teraz agesy 1.0.0.4  eeeee tammm  do przepotężnego asrocka b650 już 21 grudnia enginerzy Asrocka  :szczerbaty: przepuścili szturm i wrzucili tą z tym numerkiem :szczerbaty:

Edytowane przez unadarek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-7000-zen4-cpus-are-5-times-less-popular-than-zen3-according-to-december-retailer-sales

W dniu 31.12.2022 o 20:09, Jenot napisał:

Wrzuciłeś? Coś się zmieniło?

W sumie to poza wyzszym wymaganiem vcore dla cpu do poprzednich taktow to nic co bym golym okiem widzial :D I wydaje mi sie szybszy boot ale musialbym to z zegarkiem sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraca do mnie sprawa wymiany RAM. I teraz pytanie, którą z dwóch opcji 2x32GB w okolicach 2k wybrać (a może inne):

1. F5-5600J3036D32GX2-TZ5RK (G.Skill Trident Z5 5600CL30) - nie znalazłem co tam za kości siedzą, ale prawdopodobnie Samsungi, recenzji też brak.

2. F5-5600J3636D32GX2-RS5K (G.Skill Ripjaws 5600CL36) - to Hynixy, to chyba najbardziej popularne w sklepach 5600.

Cena obu zestawów, w jakiej mogę to kupić jest w zasadzie taka sama, LEDy można olać, i tak będą wyłączone. Oba zestawy nie obsługują EXPO, ale to nie jest dla mnie "must have", płyty AMD radzą sobie z XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o konferencji AMD na tegorocznym CES - już tej nocy o 3:30 ;).

Zobaczymy co nam pani doktór pokaże tym razem :)Osobiście najbardziej ciekawi mnie Zen4 X3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, parcu napisał:

Osobiście najbardziej ciekawi mnie Zen4 X3D

W sumie nic poza tym ciekawego nie pokaza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Tanioszka :D

 

To już znośna cena, jeszcze żeby płyty na B650 tyle kosztowały i można by pomyśleć o pożegnaniu 5800x3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale gdzieś w niedalekiej przyszłości ma pojawić się sporo modeli tanich płyt b650  zapewne będą miały mocno pociachane sekcje zasilania  i możliwe że obciachają wszystko co możliwe a żeby przygotować do do tych nowych cepów 65W  ,cepy powinny być tańsze więc i z automatu płyty też powinny żeby w końcu w jakimś drobnym stopniu ruszyć z jakąkolwiek sprzedażą :-) bo z tego co wiadome to am5 praktycznie nikt nie kupuje :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Jenot napisał:

Wraca do mnie sprawa wymiany RAM. I teraz pytanie, którą z dwóch opcji 2x32GB w okolicach 2k wybrać (a może inne):

1. F5-5600J3036D32GX2-TZ5RK (G.Skill Trident Z5 5600CL30) - nie znalazłem co tam za kości siedzą, ale prawdopodobnie Samsungi, recenzji też brak.

2. F5-5600J3636D32GX2-RS5K (G.Skill Ripjaws 5600CL36) - to Hynixy, to chyba najbardziej popularne w sklepach 5600.

Cena obu zestawów, w jakiej mogę to kupić jest w zasadzie taka sama, LEDy można olać, i tak będą wyłączone. Oba zestawy nie obsługują EXPO, ale to nie jest dla mnie "must have", płyty AMD radzą sobie z XMP.

Na allegro były Delle zielone na Hynixach Mdie. używki ale sian dobre.

Tylko ich coś nie widzę już. Na zielonym PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900x3d wyglada kozacko, szkoda ze rynek PC jest w takiej dupie przez karty graficzne, inaczej ten procek to bylby hit dla AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podali cen nawet, ale kwas :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

7900x3d wyglada kozacko, szkoda ze rynek PC jest w takiej dupie przez karty graficzne, inaczej ten procek to bylby hit dla AMD

7900X3D i 7950X3D mają tylko jeden chiplet z 3D cache, ciekawe jak to będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jv7PnUfKf3NLPsnxMEX4Hn-970-80.png.webp6v6PRcqKFwRRCXyJjUUiTn-970-80.png.webpAMD-Ryzen-7000-3D-V-Cache-Ryzen-9-7900X3

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nieco niższej jakości 7950X3D vs. 13900K:

 

7950X3D-VS-13900K.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze 7900x3d i 7950x3d zmiotą 13900k dajac podobna i lepsza wydajnosc w grach przy o wiele nizszym poborze mocy. Jezeli dobrze rozumiem te wykresy i jak to dziala, to 5GHz AMD z 144mb 3d vcache spokojnie pokonuje Intelowe 5.8ghz. Wyzszy boost do 5.6ghz bedzie na tym cziplecie bez 3d.

Jezeli te procki maja TDP 120w, czyli w praktyce ~165W to jest to mniej niz Intel i5 13600k.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zapowiedzą chipsety B750, X770, oraz Zen 5 Ryzen 8000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

Na allegro były Delle zielone na Hynixach Mdie. używki ale sian dobre.

Tylko ich coś nie widzę już. Na zielonym PCB.

No widzę max 16GB w jednej kości.

44 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Wyglada na to ze 7900x3d i 7950x3d zmiotą 13900k dajac podobna i lepsza wydajnosc w grach przy o wiele nizszym poborze mocy. Jezeli dobrze rozumiem te wykresy i jak to dziala, to 5GHz AMD z 144mb 3d vcache spokojnie pokonuje Intelowe 5.8ghz. Wyzszy boost do 5.6ghz bedzie na tym cziplecie bez 3d.

Jezeli te procki maja TDP 120w, czyli w praktyce ~165W to jest to mniej niz Intel i5 13600k.

BTW, coś nie chce mi się wierzyć, że w pro zastosowaniach będzie taka różnica 7950X3D vs. 13900k. Czekam na testy Phoronix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to może kosztować za 7800x3d?   ~2500 PLNów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...