Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, blubaju napisał:

Na Intela możesz wskoczyć w międzyczasie.

Za 500 też nie poszaleje XD

Ostatnio o 500zl to chyba intele podrożały. Schyłek generacji a kloce coraz droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Problem z BIOSami? Takiego poziomu jak na Zen1 czy jakieś głupoty?

Całkiem prawdopodobne typowe objawy "choroby wieku dziecięcego". Może to być coś,co było na początku z AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 16:41, Paw79 napisał:

Jak przy poprzednich premierach miała się data prezentacji do daty oficjalnych testów na portalach technologicznych?

Raz to chyba w miesiąc-dwa wszystkie testy okazały się lipne, bo AMD sporo zmieniło nieco po premierze nowa AGESA.

Ostatnia premiera AMD chipsetów X570S była tak wspaniała, że w MSI skończyły się promocje na zakupy zanim płyty pojawiły się w sklepach. Chciałem UnifyX 570s, promka była spoko i w miarę akceptowanie wychodziła. Tylko czas marnowałem na poszukiwaniach. Place Holdery w sklepach ledwo dało się wygrzebać już na koniec promki. A płyty chyba jeszcze miesiąc-dwa później się pojawiły. 

Premiery Intela pod tym względem wypadają milion razy lepiej. 

1 minutę temu, Spl97 napisał:

Całkiem prawdopodobne typowe objawy "choroby wieku dziecięcego". Może to być coś,co było na początku z AM4.

DDR5 5600-5800 1:1 tylko na płytach 10 warstw przypadkiem 1k euro+ ?

Pierwszy celownik zen 1 robił chyba jako jedyny 3200-3400 a reszta zdychała nawet na 2800 jak dobrze pamiętam. 

3 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Przy x8 nie ma problemu, przy x4 to co innego.

To zależy ile pamięci ma karta. Linie PCIE najwięcej dają w biednych GPU, które właśnie lubią ciąć na ilości. 

AMD chyba tak mimochodem dyskretnie zachęca do zmiany sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Przy x8 nie ma problemu

Przy RTX3000 jeszcze nie ma, ale jak ktoś będzie chciał posadzić np RTX4060, to już problem może się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, blubaju napisał:

Przy RTX3000 jeszcze nie ma, ale jak ktoś będzie chciał posadzić np RTX4060, to już problem może się pojawić.

Myślę że RTX 4060 będzie mieć PCI-E 4.0 nie 5.0 na grafiki wykorzystujące 5.0 jeszcze trochę poczekamy, nie wiem do 2025. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 7x00 będą miały PCIe 5.0 i pierwsze z nich (7800 XT oraz 7900 XT) mają wyjść jeszcze w tym roku.

Więc to nie jest tak odległa perspektywa.

Oprócz tego pojawią i to całkiem niedługo także dyski SSD M.2 NVMe na PCIe 5.0 x4 z szybkością odczyt/zapis ~10 GB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

RX 7x00 będą miały PCIe 5.0 i pierwsze z nich (7800 XT oraz 7900 XT) mają wyjść jeszcze w tym roku.

Więc to nie jest tak odległa perspektywa.

Oprócz tego pojawią i to całkiem niedługo także dyski SSD M.2 NVMe na PCIe 5.0 x4 z szybkością odczyt/zapis ~10 GB/s.

Masz rację, ale ja myślałem o entry level RTX 4050/60, RX7500/7600, no a PCI-SIG opracowało specyfikację PCI-E 7.0, tak jak Samsung pamięci GDDR7 oraz DDR6. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te ceny, to jednak zostałem z 5900x :E . Poczekam dłużej na zen4, wydajności nie brakuje a to miała być zmiana z ciekawości, ale kłaść dodatkowe 2.5k do ciekawości, to wolę je dołożyć do karty i kupić szkło 4k 55" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ceny są już oficjalnie podane? Była chyba tylko jakaś zarzutka z placeholderami z jakiegoś sklepiku. Na samym początku ceny mogą być wyższe. Szczególnie dla sprzętu z hi-endu, ale ten okres to zawsze koszenie jeleni rzucających się nma nowości. Szczególnie w Polsce te cebulactwo handlarzy jest dobrze widoczne. Swoją drogą ciekaw jestem już komentarzy na temat X-Komu. :) Osobiście wyczekuję tej obniżki ceny 5800X3D, ale hype na Zen4 mnie też coraz bardziej łapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:
[...]

Chyba najlepiej będzie rozsmarować szpatułką/pędzelkiem i zebrać namiar np. patyczkiem do uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak, AM5 dla entuzjastów, sWRX8 dla profesjonalistów, SP5 serwery itd, oraz AM4 dla mainstreamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten IHS nowych Ryzenów strasznie futurystyczny

8 minut temu, Stjepan666 napisał:

 sWRX8 dla profesjonalistów,

Platforma niszowa , której w zasadzie w sklepach nie ma(płyty główne).  Tylko dwie sztuki w "owocowym" znalazłem. Szkoda że AMD olało sTRX4, fajny HEDT z niej był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blubaju napisał:

Ten IHS nowych Ryzenów strasznie futurystyczny

Platforma niszowa , której w zasadzie w sklepach nie ma(płyty główne).  Tylko dwie sztuki w "owocowym" znalazłem. Szkoda że AMD olało sTRX4, fajny HEDT z niej był.

Jak składasz taki sprzęt to nie szukasz płyt tylko w owocowym sklepie albo x-cumie, szukasz wszędzie. To jest gruba kasa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeczekam następną gen CPU...tia zawsze tak mówię, a później wychodzi też jak zawsze... miałem przeczekać ryśki 5000 na 3600, 12gen na 5600X, teraz 7000/13 gen na 12600kf niby (może wreszcie dotrzymam słowa :E  ) ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2021 o 15:57, MitycznyJeż napisał:

Przynajmniej definitywnie zakończy to wyrywanie CPU z "zamkniętego" socketu ;)

 

stary posta ale temat rozwijany.. ja tam bym wolal piny w CPU od AMD bo na mobasie sa bardziej delikatne w intelu.. czesto sie rece trzesa zeby czasem zle nie wpadlo :D ..

no i moze pasta sie przez pzypadek w piny na mobasie wkrasc ... a u amd cyk ram dwa domykamy i juz

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w serwisie narzekają na zespawane cpu z radiatrem.No ale tam pewnie setki na rok zdejmuą chlodzenia to i statystyka sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jurekk napisał:

No w serwisie narzekają na zespawane cpu z radiatrem.No ale tam pewnie setki na rok zdejmuą chlodzenia to i statystyka sie robi

Jak ktoś rwie chłodzenie od razu do góry to i wyrwie z CPU :P Wystarczy je przekręcić na procu zanim się podniesie i problemu praktycznie nie ma :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzysiak napisał:

 i problemu praktycznie nie ma :P

Bardziej nie ma bo tu raz w miesiącu smarują xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

Bardziej nie ma bo tu raz w miesiącu smarują xD

Akurat przez lata zajmowałem się serwisowaniem kompów, najpierw hobbystycznie, później zawodowo, teraz znów hobbystycznie tylko dla znajomych, bo już nie chce mi się w tym dłubać i fakt faktem sposób na przekręcanie działał zawsze, nawet na mocno zaschniętych pastach.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysiak napisał:

Akurat przez lata zajmowałem się serwisowaniem kompów, najpierw hobbystycznie, później zawodowo, teraz znów hobbystycznie tylko dla znajomych, bo już nie chce mi się w tym dłubać i fakt faktem sposób na przekręcanie działał zawsze, nawet na mocno zaschniętych pastach.

Fakt, nawet na Athlonach XP działał, tylko trzeba było robić to delikatnie by nie ukruszyć rdzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał Asusa pod next gen AMD, to oni nie bardzo szanują klientów XD

 

https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/asus-rog-maximus-z690-hero-plyty-glowne-wadliwa-seria

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/rog_maximus_z690_hero_moze_wywolac_pozar_asus_wycofuje_10_tys_plyt_a_powodem_jest_kondensator-22854.html

 

Taka podpowiedź bo nie każdy fan AMD interesował się ostatnio sytuacja u niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...