Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sniper76 napisał:

X670 to natywne wsparcie dla PCIe 5.0 GPU, a dyski M.2 lecą w gen 4.0 gdzie X670E to dwa chipy X670 które ogarną PCIe 5.0 GPU I M.2 gen 5.0 reszta maks 4.0. Zerknąłem dogłębnie Asusa Strix X670E-E Gaming Wi-Fi, który mnie interesuje +7900X. Tylko cena... w sumie to nigdy nie posiadałem AMD ?

jeden dysk z CPU powinien lecieć w PCIE 5.0 x4 razem z GPU 5.0 x16 ( względnie x8 + x8 ) na kazdym chipsecie od B650/B650E po x670 i x670E. Jak tego nie będzie to WAŁ :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sideband napisał:

~2,5k :E ~2.3k za najtańszą bez 5.0 :E

Życzę powodzenia w dobrej sprzedaży.

I tym samym set 7700X + X670 za 5K zł. Fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

jeden dysk z CPU powinien lecieć w PCIE 5.0 x4 razem z GPU 5.0 x16 ( względnie x8 + x8 ) na kazdym chipsecie od B650/B650E po x670 i x670E. Jak tego nie będzie to WAŁ :) 

Tak dokładnie ? wyżej wrzuciłem link z topologią dla Ryzen 7000 i AM5 + opis chipsetów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te ceny CPU i MB, to już widzę jak PS5 jedzie do mnie na święta ?

Edytowane przez @lek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, @lek napisał:

Patrząc na te ceny CPU i MB, to już widzę jak PS5 jedzie do mnie na święta ?

To jest nie głupie, aby zamiast PC master race co pół roku kupić sobie konsolkę pod TV. Ostatnio robią się z tego jakieś drobne jak  na waciki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, @lek napisał:

Patrząc na te ceny CPU i MB, to już widzę jak PS5 jedzie do mnie na święta ?

Ja ostatnio tak myślałem w kontekście małego Xboxa Series S. Używany egzemplarz z OLX za 900, do tego abonament Gamepass i do każualowego grania nic więcej nie potrzeba. 

W cenie rocznego abonamentu GP można kupić jedną premierową grę na płycie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przed premierą się nie kupuję, ale ja kupiłem 12700k i z690 tomahawk za 2200zł. Nowe, ale bez dowodu zakupu - przetestowane i działa. Teraz pokropić wodą święconą destylowaną, żeby się nie zepsuło :D  do tego DDR5 na przyszłość żeby było :D 

12700 w grach też goni 12900, a różnica w 1440p żadna, Intel zapowiedział podwyżki, 8 jajek od AMD to koszt przekraczający to co kupiłem - jednym zdaniem - walić prestiż nowej platformy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Ja ostatnio tak myślałem w kontekście małego Xboxa Series S. Używany egzemplarz z OLX za 900, do tego abonament Gamepass i do każualowego grania nic więcej nie potrzeba. 

W cenie rocznego abonamentu GP można kupić jedną premierową grę na płycie :E

Szukaj taniej, ja w maju kupiłem za 700 używkę z 2022, w takiej cenie + GP w prawie uczciwej cenie (12x 4zł) to świetny sprzęt do jakichś pierdółek z GP ale o zastąpieniu PC to nie ma mowy i wyższe wersje (XSX/PS5) nic tu nie zmieniają.

Wystarczy zdać sobie sprawę że najnowsza platforma w premierowej cenie to niekoniecznie must-have :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sniper76 napisał:

Z premierą Ryzenów 7000 będą prezentować informację, żę będą jeszcze Ryzeny 6000 na PC? "Back to the Future" AMD Edition?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 6000 to jest tylko i wyłącznie APU mobile,więc wątpię,żeby ta seria na desktop się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Doamdor napisał:

Za 2 kafelki, nie jest źle. :E

Jaka bieda...

I ten port PCie x4 na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga można olać płyty na X670 z „E” bo to pcie 5.0 zbędne kiedy to nawet ADA ma pcie 4.0 a będzie trzeba Extra dopłacać ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIe 5.0 to tak szczerze ma jakikolwiek sens jedynie do SSD. Tam transfery wyraźnie przyspieszą,co będzie przydatne m.in. dla tych co obrabiają filmy,zdjęcia itd. (nie dla zwykłego śmiertelnika,gdyż dla niego SSD na PCIe 3.0 już jest wystarczający oraz na długo wystarczy). Natomiast do grafik... no umówmy się,jeszcze wiele upłynie zanim grafy realnie wykorzystają ten interfejs,skoro teraz mają problem,żeby w pełni wykorzystać przepustowość PCIe 3.0,nie wspominając już o PCIe 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

PCIe 5.0 to tak szczerze ma jakikolwiek sens jedynie do SSD. Tam transfery wyraźnie przyspieszą,co będzie przydatne m.in. dla tych co obrabiają filmy,zdjęcia itd. (nie dla zwykłego śmiertelnika,gdyż dla niego SSD na PCIe 3.0 już jest wystarczający oraz na długo wystarczy). Natomiast do grafik... no umówmy się,jeszcze wiele upłynie zanim grafy realnie wykorzystają ten interfejs,skoro teraz mają problem,żeby w pełni wykorzystać przepustowość PCIe 3.0,nie wspominając już o PCIe 4.0.

Direct Storage raczej już może przynosić namacalne wzrosty z szybszych linii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obstawiacie cenę za 7700X ? :D  Muszę się nastawić psychicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tyle co 5800x3d - 2400 złotych polskich monet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Spl97 napisał:

Natomiast do grafik... no umówmy się,jeszcze wiele upłynie zanim grafy realnie wykorzystają ten interfejs,skoro teraz mają problem,żeby w pełni wykorzystać przepustowość PCIe 3.0,nie wspominając już o PCIe 4.0.

To dlaczego w opublikowanych testach, wszyscy specjaliści oznajmiają, że taki Radeon RX 6500XT aby mógł pokazać pełnię swoich (i tak skromnych) możliwości, powinien być zainstalowany na sprzęcie obsługującym w całości pci-e gen. 4, bo na gen. 3 ma o wiele niższą wydajność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 6500xt ma szynę 4.0x4 na gen 3 działa z 3.0x4 czyli 4 razy mniejsza przepustowość niż na 4.0x16

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6500 XT ma tylko 4 linie PCIe w porównaniu do innych kart gdzie mają tych linii 8 lub 16. 4 linie PCIe 4.0 ma czterokrotnie niższą przepustowość od 16 linii PCIe 4.0. linie PCIe w starszych standardach są odpowiednio od siebie dwukrotnie wolniejsze. I masz odpowiedź na to,jaki jest efekt nadmiernego wykastrowania 6500 XT.

3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Bo 6500xt ma szynę 4.0x4 na gen 3 działa z 3.0x4 czyli 4 razy mniejsza przepustowość niż na 4.0x16

3.0 x4 a 4.0 x16 to ośmiokrotna różnica w przepustowości szyny.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

3.0 x4 a 4.0 x16 to ośmiokrotna różnica w przepustowości szyny.

No tak matematyka wyższa się kłania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Taki że jak jest jakaś cięższa lokalizacja albo cutscenka gdzie ci fps spadnie to potem w miejscach gdzie wcześniej miałeś na luzie 60fps masz ze 40 i musisz resetować grę żeby znowu było 60. 
    • Żeby nie zakładać nowego tematu, a co myślicie o przejściu z am4 na 1700? Z rynku wtórnego Ryzenów mało, albo w takiej cenie, że nowy taniej wyjdzie. A korci mnie żeby wymienić 2600x i jakoś tak nie mogę się przekonać do 5600, poza tym bym może wziął coś już z obsługą ddr5. Gram w 4K na 7900xt i widzę, że 2600x potrafi sobie przydusić gpu. Zwłaszcza w WRC gdzie nie mam więcej niż 70fps bez względu na rozdzielczość. W Calisto ciągle mi dropi poniżej 50 a że nie używam vrr (na oledzie strasznie migotanie jest) to zaczyna mnie to już irytować. Budżet ~ 1500 ani złotówki więcej 🤣
    • W sumie nie ma tutaj żadnego zaskoczenia, gdyby Tarczyński był opłacany. Łebski facet, angielski na wysokim poziomie, elokwentny. Umie się maskować, idealna czujka do przekazywania informacji. Raczej Rosjanie nie werbowali by kogoś, kto by się zdradził swoją głupotą.
    • Potrzebuje skompletowac zestaw, nie za milion monet (priorytet to dzwiek) do nagrywania prezentacji / prowadzenia szkolen online. Docelowo mam lustrzanke (a7m3), na ktorej pewnie bede mogl nagrac 'wazniejsze' prezentacje, ale chcialbym tez cos co bede mogl uzywac adhocowo.  ~350 euro chcialbym na calosc wydac. Jako webcam myslalem o razer kiyo pro, co do mikrofonu - kompletnie sie nie znam, ale wolalbym kupic cos juz docelowegp - gdy przeskocze z webcama na lustrzanke to mikrofon bym juz chcial zostawic.
    • Tzn. tam podstawą na której zbudowane zostało amerykańskie społeczeństwo były morderstwa lokalsów przez imigrantów. Obecni imigranci są bardziej cywilizowani. Ale rzeczywiście pod tym jak już lokalna ludność niemal przestała istnieć to kraj sam w sobie budowali imigranci ze wszystkich stron... europy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...