Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Te płyty po 700-800 zł to dopiero nadejdą :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, addept napisał:

@Smogsmok

Jeśli to prawda to idę na spokojnie kupować 5800x3D

Szczególnie kiedy 5600\5700X jest szybszy od 5800X ? A 3900X jest na różwni z 5900X w grze, która dobrze reaguje na IPC i 3900X jest wydajniejsze niż 5700X.  

Ta tabelka to jakiś ściek.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie przyjrzałem się dobrze, bo właśnie kończyłem grać w grę. I nie był to Tomb Raider 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Ta tabelka to jakiś ściek.

Mnie rozśmieszył wynik w Doomie i9 11900k. xD

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Najważniejsze to będą ceny.

Nie wierzę w te które są obecnie przekazywane, no sorry kto to kupi? To wygląda jeszcze gorzej niż seria RTX 4000. GPU są słabe i upgrade wręcz wymagany, ale CPU? 

Mam te same zdanie co @novi, nie ma potrzeby przechodzić na Ryzeny 7000, a jak ktoś chce wydajności to 5800X3D. 

Chciałem przypomnieć, że ceny MSRP są niższe lub takie same jak Zen3. Jednak EUR i złotówka szoruje po dnie.

Ryzen 9 7950X $699          
Ryzen 9 7900X $549          
Ryzen 7 7700X $399          
Ryzen 5 7600X

$299

 

Ryzen 9 5950X $799          
Ryzen 9 5900X $549          
Ryzen 7 5800X $449          
Ryzen 5 5600X $299

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baron6b napisał:

Mnie rozśmieszył wynik w Doomie i9 11900k. xD

Faktycznie lol ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, severall napisał:

Chciałem przypomnieć, że ceny MSRP są niższe lub takie same jak Zen3. Jednak EUR i złotówka szoruje po dnie.

Ceny płyt także? Czy wsadzę sobie na B450 i dlatego pominąłeś ten element?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, galakty napisał:

Ceny płyt także? Czy wsadzę sobie na B450 i dlatego pominąłeś ten element?

Nie mówiłeś nic o płytach.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie po prostu drogo, a Intel dostosuje się do tego, ustalając ceny swoich produktów lekko poniżej/powyżej (w zależności od wydajności) cen konkurencji. Taka milcząca zmowa cenowa, bardzo korzystna dla wszystkich, poza konsumentami. W sumie ta zmowa już trwa od jakichś dwóch lat. I nie chodzi tu tylko o CPU, ale też GPU i płyty właśnie. Obu firmom zależy by było tylko i wyłącznie drożej. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, addept napisał:

Będzie po prostu drogo, a Intel dostosuje się do tego, ustalając ceny swoich produktów lekko poniżej/powyżej (w zależności od wydajności) cen konkurencji. Taka milcząca zmowa cenowa, bardzo korzystna dla wszystkich, poza konsumentami. W sumie ta zmowa już trwa od jakichś dwóch lat. I nie chodzi tu tylko o CPU, ale też GPU i płyty właśnie. Obu firmom zależy by było tylko i wyłącznie drożej. 

Dopóki klienci kupują i hajs się zgadza, to nie widzę powodu by ceny nie miały rosnąć. To nie instytucje charytatywne, a korporacje. Liczy się TYLKO zysk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duopol jest tylko trochę lepszy niż monopol. Przydałby się trzeci gracz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, addept napisał:

Będzie po prostu drogo, a Intel dostosuje się do tego, ustalając ceny swoich produktów lekko poniżej/powyżej (w zależności od wydajności) cen konkurencji. Taka milcząca zmowa cenowa, bardzo korzystna dla wszystkich, poza konsumentami. W sumie ta zmowa już trwa od jakichś dwóch lat. I nie chodzi tu tylko o CPU, ale też GPU i płyty właśnie. Obu firmom zależy by było tylko i wyłącznie drożej. 

Intel i tak wyjdzie taniej bo za cenę 7700X kupiłbym mobo i 12600k a niewiele więcej 13600k :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duopol się przydaje, ponieważ można wymieniać się rolami dobrego i złego policjanta. Raz walniesz cenę zaporową, to twój konkurent obniży o 100 zł i jest przez wszystkich chwalony. Po roku się wymieniacie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tabelka od Smogsmok sprzed 5 godzin to jakaś bzdura jest. To niemożliwe, żeby przy tak dużych wzrostach w Sisoft Sandra, były tak małe wzrosty w grach. Poza tym, czego akurat taki, a nie inny dobór gier? Ja w to nie wierzę. Jutro obejrzę Gamers Nexus i dowiem się prawdy, a nie jakiejś kloaki od "Professional Review".

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kynareth napisał:

Ta tabelka od Smogsmok sprzed 5 godzin to jakaś bzdura jest. To niemożliwe, żeby przy tak dużych wzrostach w Sisoft Sandra, były tak małe wzrosty w grach. Poza tym, czego akurat taki, a nie inny dobór gier? Ja w to nie wierzę. Jutro obejrzę Gamers Nexus i dowiem się prawdy, a nie jakiejś kloaki od "Professional Review".

Rozsądne podejście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się temu dokładniej przyjrzałem ... wyniki wyciągnięte nie wiadomo skąd, bo na pewno takie na prawdę nie są.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Dopóki klienci kupują i hajs się zgadza, to nie widzę powodu by ceny nie miały rosnąć. To nie instytucje charytatywne, a korporacje. Liczy się TYLKO zysk. 

Alder Lake sprzedaje się poniżej oczekiwań. Były o tym newsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będą zwiększać ceny, to w PC gamingu zostaną wyłącznie zamożni entuzjaści, bądź entuzjaści, którzy oszczędzają na wszystkim by tylko mieć dobry PC.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na przejście z 5600x->7600x i b550-a strix na b650e-a strix... ale widząc 65ns latency na 6000cl30 to pier... Wyniki fps to sobie w tylek wsadzić może bo jest GPU bottleneck jak by testował na 720p to miało by sens. Widziałem już te screeny w komentach na videocards. Chciałem przejść z 6700xt na rtx4070 ale napewno nie dam za "rtx 4070" 12gb 5tyś... Wolę już 6800xt z mindfactory za 2899zł albo poczekać na 7700xt dodatkowo typek 1usmus wypuszcza oc/undervolt soft na radeony +10% performa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu CPU nie testują tam gdzie gry są najbardziej ograniczone przez CPU. Np. softwarowe emulowanie PS2, emulowanie PS3 albo niektóre rejony w konkretnych grach gdzie jest duży narzut na CPU. Niektóre gry typu symulacje, gdzie wraz z rozwojem tego co robimy, rośnie narzut na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...