Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra... To powoli się robi parodia, żeby nałożyć pastę mamy kupować dodatkowe osłonki? XD

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nakładałem nic nie wyciekło, pasta ma za zadanie wyrównać płaszczyzne, mikro nierównosci między CPU a stopką chłodzenia aby jak największą płaszczyzna się stykała, niektórzy chyba smarują procki na kromkę chleba masłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Masakra... To powoli się robi parodia, żeby nałożyć pastę mamy kupować dodatkowe osłonki? XD

Na wszystkim da się zarobić. Do Inteli ludzie kupują ramki, a wystarczy zajść do budowlanego i za kilkadziesiąt groszy kupić cztery podkładki 0.5mm - też socet się podniesie i zluzuje nacisk. 

40 minut temu, kosmitagt napisał:

Wczoraj nakładałem nic nie wyciekło

Zależy też od gęstości pasty. Akurat Noctua nt-h1 to rzadka pasta, lubi wypływać na boki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pójdę do xkomu by mi złożyli. Pytanie brzmi czy robią to dobrze czy będę sam musiał?

Edytowane przez benq19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję walczyć z timingami ale co nie zrobię to i tak wywala latency powyżej 70ns. Ma ktoś dla mnie jakieś wskazówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ppawel26 napisał:

Próbuję walczyć z timingami ale co nie zrobię to i tak wywala latency powyżej 70ns. Ma ktoś dla mnie jakieś wskazówki?

Jaka masz predkosc Infinity FIabric? ULCK/MLCK masz ustawione 1:1?

Wrzuc wynik z AIDA tylko sciagnij najnowsza bete oraz screen z HWINFO.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Jaka masz predkosc Infinity FIabric? ULCK/MLCK masz ustawione 1:1?

Wrzuc wynik z AIDA tylko sciagnij najnowsza bete oraz screen z HWINFO.

Jutro powrzucam screeny bo dzisiaj mnie nie ma w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3d zapowiada się potężny, ale cena poleci po rekord jak tylko najwyższy model będzie. 5k PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, someI napisał:

noctua-na-tpg1-2.jpg

Cytat

Ramka Noctua NA-TPG1 jest sprzedawana razem z chusteczkami do czyszczenia procesora NC-CW1 (10 szt.) - koszt takiego zestawu to niecałe 8 euro. Przy okazji producent wprowadził do sprzedaży nowe edycje past termoprzewodzących Noctua NT-H AM5 (10 euro) i Noctua NT-H2 AM5 (14 euro). Akcesoria trafią do sprzedaży w grudniu.

8 Euro za kawałek plastiku :rotfl:

Ja używałem czegoś podobnego do Athlona XP by rdzenia nie ukruszyć. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł sprzęt, jutro jedzie na wymianę. 7950X, Gigabyte X670 Gaming X AX, 32GB Kingston Fury 6000. Nie uruchamiał się po złożeniu, podejrzewałem BIOS, przez Q-Flash Plus poszedł najnowszy, komp się uruchomił, poustawiałem na początek wszystko na default, uruchomiłem system, potestowałem z grubsza czy działa, wyłączyłem późnym wieczorem i... dzisiaj zimny trup. Na przemian migają diody CPU i RAM, LEDy na kostkach RAM się nie zapalają. Próbowałem z pojedynczą kością - to samo. Pozostałe elementy zestawu wykluczam, bo ze starymi podzespołami wszystko śmiga. Peszek.

Edytowane przez Jenot
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

noctua-na-tpg1-2.jpg

8 Euro za kawałek plastiku :rotfl:

Ja używałem czegoś podobnego do Athlona XP by rdzenia nie ukruszyć. :E

5-7zl za miedzianego Cooper Shima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem ten test na youtube właśnie mojego procka 7600x i się okazuje, że undervolting powoduje problemy ze stabilnością nawet na minus 15.Zamiast tego gość zaleca Eco mode albo ręczne obniżenie zużywanego prądu.W teście również wyraźnie widać przewagę chłodzenia wodnego nad wiatrakami i boxowym. Wodne chłodzenie zwiększa wydajność o 5 procent i powoduje,  że procek jest chłodniejszy.

Edytowane przez benq19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jenot napisał:

Wczoraj przyszedł sprzęt, jutro jedzie na wymianę. 7950X, Gigabyte X670 Gaming X AX, 32GB Kingston Fury 6000. Nie uruchamiał się po złożeniu, podejrzewałem BIOS, przez Q-Flash Plus poszedł najnowszy, komp się uruchomił, poustawiałem na początek wszystko na default, uruchomiłem system, potestowałem z grubsza czy działa, wyłączyłem późnym wieczorem i... dzisiaj zimny trup. Na przemian migają diody CPU i RAM, LEDy na kostkach RAM się nie zapalają. Próbowałem z pojedynczą kością - to samo. Pozostałe elementy zestawu wykluczam, bo ze starymi podzespołami wszystko śmiga. Peszek.

Co zwróciłeś ?

24 minuty temu, benq19 napisał:

 

Widziałem ten test na youtube właśnie mojego procka 7600x i się okazuje, że undervolting powoduje problemy ze stabilnością nawet na minus 15.Zamiast tego gość zaleca Eco mode albo ręczne obniżenie zużywanego prądu.W teście również wyraźnie widać przewagę chłodzenia wodnego nad wiatrakami i boxowym. Wodne chłodzenie zwiększa wydajność o 5 procent i powoduje,  że procek jest chłodniejszy.

Offset napięcia na PBO a UV na manualu to co innego ;) 

Offset na PBO ma prawo się sypać bo rozrzut krzemu jest spory a UV dostosowane do danej sztuki działa zawsze. 

Gość zaleca ręczne ustawienie ;) Połącz kropki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenix. napisał:

Co zwróciłeś ?

Wszystko. Zadzwoniłem na infolinię (x-kom), wytłumaczyłem o co chodzi i klient tak zasugerował, oni przy wypełnianiu formularza mają wybór zwrot/wymiana. Wybrałem wymianę.

Bo... w sumie nie wiadomo co zdechło - płyta, IMC w procku czy RAM (w sumie najmniej prawdopodobne, ale cholera wie), w każdym bądź razie na HCL płyty ten ram jest oznaczony jako OK, ma profile EXPO.

BTW - zauważyłem taką ciekawostkę w biosie gigusia - po resecie CMOS wartości napięć SOC, VDDP i VDDG są ustawione na manual, a nie auto.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jenot napisał:

Wszystko. Zadzwoniłem na infolinię (x-kom), wytłumaczyłem o co chodzi i klient tak zasugerował, oni przy wypełnianiu formularza mają wybór zwrot/wymiana. Wybrałem wymianę.

Bo... w sumie nie wiadomo co zdechło - płyta, IMC w procku czy RAM (w sumie najmniej prawdopodobne, ale cholera wie), w każdym bądź razie na HCL płyty ten ram jest oznaczony jako OK, ma profile EXPO.

BTW - zauważyłem taką ciekawostkę w biosie gigusia - po resecie CMOS wartości napięć SOC, VDDP i VDDG są ustawione na manual, a nie auto.

Ram trafiłeś na Hynixach czy Samsungach ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2022 o 10:55, amsztel napisał:

Raczej nie ma co kupowac nowego sprzetu, zeby miec 70ns+. :E Przy ~58ns to zaczyna miec juz sens.

12th gen potrafi zejsc do ~47ns przy dobrych b-die. Oczywiscie z momencie wypuszczenia Zen4 z 3D cache problemy z latencja pamieci spadaja na drugi plan :) 

Ogólnie chyba nie ma co się przyglądać latency, stare intele potrafiły wykręcać wyniki w okolicy 30ns tylko co z tego, poprzednia gen ryzena też robi -10ns mniej niż zen4 i na nic się to przekłada, to tylko w ramach ciekawostki w aidzie można się bawić :D kiedyś tu była dobra bitwa na latency z na ZEN2 :E trochę czasu to trwało jak telenowela ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Doamdor napisał:

Bardzo fajna promka, kto złapał Ryzena na premierę ten przepłacił 250 złotych. 

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

Ram trafiłeś na Hynixach czy Samsungach ? 

Hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Bardzo fajna promka, kto złapał Ryzena na premierę ten przepłacił 250 złotych. 

Ładne ceny, ale największą bolączką tej platformy jest i tak jej całkowity koszt. Płyty są droższe od procesorów póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kołowaty napisał:

Ładne ceny, ale największą bolączką tej platformy jest i tak jej całkowity koszt. Płyty są droższe od procesorów póki co.

Dodatkowo z dostępnością płyt jest też trochę bida :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...