Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kwiatek.pl napisał:

Komu udało się ustabilizować Ryzena 5600 na 5GHz? 

I na jakim chłodzeniu? 

Chyba nie ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o pamięciach Kingston 2x32GB 5600 MHz do 7950X - jakieś lepsze propozycje w nie wyższej cenie ?

Działa to bez problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem głupotę. Kupiłem 6000 CL 36, 32 GB Kingstony na promocji :E I teraz kupować 5800X3D czy iść w stronę X670 i 7700X :E 

Edytowane przez TheMr.
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TheMr. napisał:

Zrobiłem głupotę. Kupiłem 6000 CL 36, 32 GB Kingstony na promocji :E I teraz kupować 5800X3D czy iść w stronę X670 i 7700X :E 

Promocje w Polsce na black friday? Przyśniło Ci się :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Zrobiłem głupotę. Kupiłem 6000 CL 36, 32 GB Kingstony na promocji :E I teraz kupować 5800X3D czy iść w stronę X670 i 7700X :E 

Ja moze w grudniu bede mial taka zachcianke ze wskocze sobie na 7950X to swojego 7700X bede chcial sprzedac za ok 1500zl :cool3: Ale to nic pewnego bo czekam najpierw na premiere RDNA3 :D

Kupiles te 6000cl36 EXPO za 999zl ??

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Ja moze w grudniu bede mial taka zachcianke ze wskocze sobie na 7950X to swojego 7700X bede chcial sprzedac za ok 1500zl :cool3: Ale to nic pewnego bo czekam najpierw na premiere RDNA3 :D

Kupiles te 6000cl36 EXPO za 999zl ??

Yup.

4 godziny temu, Pentium D napisał:

Promocje w Polsce na black friday? Przyśniło Ci się :E 

Pomyślałem, że raczej lepszej ceny nie będzie :E A za 1100 zł kupiłem 4400 CL 16 DDR4 więc podobny wydatek. 

 

I teraz nie mogę znaleźć żadnej płyty na promocji - a problem mały mam, bo mam 6 dysków pod SATA, a X670 TUF ma 4 sloty :E 

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dysków sata już nie używam , po prostu wygodnie nvme kupić, wpiąć bez kabla wiec może pomysł nad zmiana :D Tylko Asusa pod uwagę bierzesz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jakuszyn_PSy napisał:

To nie lepiej wziąć 2/4 takie kości

https://proline.pl/pamiec-kingston-fury-renegade-rgb-16gb-1x16gb-ddr5-6000-cl32-kf560c32rsa-16-p8115908

CL 32, tylko te paskudne ledy.

Nie ryzykowabym brania 4kosci pod Zen4 bo już specyfikacja daje dużo do myślenia przy obsadzeniu 4bankow. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenix. napisał:

Ja dysków sata już nie używam , po prostu wygodnie nvme kupić, wpiąć bez kabla wiec może pomysł nad zmiana :D Tylko Asusa pod uwagę bierzesz ? 

Jak w podobnej cenie dasz mi 5 dysków 4 TB na SSD, to może kiedyś rozważę :E W dodatku, sloty NVME 2 mam pełne na 1/2 TB. W X670 miałby 4 sloty, ale to nie zmienia faktu że mam i tak zbyt dużo danych do przechowywania :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia postać rzeczy, sporo danych?

Ja tez mam 4x sata i patrzę na GB to tylko Aorus Master X670E ma 6x sata wiec pewnie tylko top płyty będą miały 6x sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, dlatego mnie to mocno boli. Patrzę na ASUSa bo MSI nie wystawiło Tomahawka w tej cenie. Za ~1.7k mamy GB który ma problem z RAMami, BIOSAmi itd. Więc podziękuje. TUF wygląda lepiej od bieda MSI PRO-A a niewiele droższy. 

MSI PRO X670-P ma 6 slotów, ale jakoś ciągnie mnie do ASUSa :E 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TheMr. napisał:

Jak w podobnej cenie dasz mi 5 dysków 4 TB na SSD, to może kiedyś rozważę :E W dodatku, sloty NVME 2 mam pełne na 1/2 TB. W X670 miałby 4 sloty, ale to nie zmienia faktu że mam i tak zbyt dużo danych do przechowywania :E 

 

Teraz był wd sn850x za 1700 4tb, cena pewnie podobna do tych twoich sata ssd 4tb 

@TheMr.

Dobra, źle zrozumiałem co napisałeś, myślałem że chodzi ci o to że sata ssd są tańsze od m2, nie ważne ?

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheMr. napisał:

Za ~1.7k mamy GB który ma problem z RAMami, BIOSAmi itd.

O czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jenot napisał:

O czymś nie wiem?

Tez nie wiem o czym pisze bo akurat GB bardzo dobrze wypada i najszybciej wydaje nowe biosy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jenot napisał:

O czymś nie wiem?

Problemy z poprzednich lat, na X570 przy premierze nie było osoby która na nich by nie narzekała.

9 minut temu, MSF Koi napisał:

Teraz był wd sn850x za 1700 4tb, cena pewnie podobna do tych twoich sata ssd 4tb 

A ja mam HDD pod dane :E I kosztuje to 400-500 zł za dysk.

3 minuty temu, Phoenix. napisał:

Tez nie wiem o czym pisze bo akurat GB bardzo dobrze wypada i najszybciej wydaje nowe biosy :D 

Albo nie wydaje AGESY. Tam gdzie reszta wydała 1.0.3 to Gigabyte siedział na 1.0.1 aż do wydania 1.0.3 w wersji D. 

 

Pomyślę, ale jakoś mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Problemy z poprzednich lat, na X570 przy premierze nie było osoby która na nich by nie narzekała

 

Nie wiem, na AM4 Gigabyte'a akurat nie miałem (2*ASRock, ASUS, MSI), ale X570 Aorus Elite był chyba jedną z mocniejszych pozycji. 

AM5 - porównania nie mam (póki co), ale naprawdę nie mam na co narzekać - RAM kupiłem tylko z XMP (bez EXPO) i też działa bez problemu, sam BIOS jakiś mocno skomplikowany nie jest - ASRock jest królem bajzlu. Ostatnie dwie aktualizacje pominąłem - zmiany kosmetyczne, wszystko działa, więc po co? Natomiast dużym atutem jest tylny panel z mnóstwem złącz. Wada - tylko HDMI (brak DP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mydealz.de/deals/amd-ryzen-7-7700x-black-friday-nur-zahlung-mit-amazon-pay-359eur-2084407

7600x ~~ 1210zł przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

7950x ~~ 2890zł przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

7700x ~~ 1713 przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

 

Edytowane przez MSF Koi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, TheMr. napisał:

Problemy z poprzednich lat, na X570 przy premierze nie było osoby która na nich by nie narzekała.

 

Obecnie wybralem GB tylko dlatego, ze poprzedni B550 Elite dzialal jak zloto takze jak co generacje roznych producentow sa rodzynki i nie ma czegos takiego jak jedyny sluszny wybor. A ja w zyciu nie wybralbym asusa pod amd bo ci to dopiero olewaja amd.

2 minuty temu, MSF Koi napisał:

https://www.mydealz.de/deals/amd-ryzen-7-7700x-black-friday-nur-zahlung-mit-amazon-pay-359eur-2084407

7600x ~~ 1210zł przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

7950x ~~ 2890zł przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

7700x ~~ 1713 przy płatności amazon pay  + kod BLACK22 + 30 przesyłka do pośrednika w deustche + 30 zł przesyłka przez pośrednika do polski

 

Nie ma zadnego sensu tam kupowac kiedy to w PL masz-50-150zl drozej ;)

20 minut temu, TheMr. napisał:

Albo nie wydaje AGESY. Tam gdzie reszta wydała 1.0.3 to Gigabyte siedział na 1.0.1 aż do wydania 1.0.3 w wersji D. 

 

 

Piszemy o AM5 wiec pisze ci jak jest na AM5, sprawdz sobie ile GB juz wydal biosy i obecnie wydaje najszybciej ;) No i to, ze czekali do wydania pozniejszej wersji to akurat normalne bo wielu producentow decyduje sie wydac pozniejsza werje pomijajac wczesniejsze. No ale oczywiscie nie namawiam tylko pisze jak jest obecnie. Na B550 tez nie mialem problemow.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

Obecnie wybralem GB tylko dlatego, ze poprzedni B550 Elite dzialal jak zloto takze jak co generacje roznych producentow sa rodzynki i nie ma czegos takiego jak jedyny sluszny wybor. A ja w zyciu nie wybralbym asusa pod amd bo ci to dopiero olewaja amd.

Nie ma zadnego sensu tam kupowac kiedy to w PL masz-50-150zl drozej ;)

Jakbym składał cały nowy zestaw to imo ma sens patrząc na to że zawyczaj wszystko w de tańsze, jak po prostu zmiana procka to raczej nie.

Choć ten 7950x za 3100 to z proline, ja ten sklep mijam szerokim łukiem, w hanzo za 3115 jest, potem 3200 z jakiegoś większego sklepu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MSF Koi napisał:

Jakbym składał cały nowy zestaw to imo ma sens patrząc na to że zawyczaj wszystko w de tańsze, jak po prostu zmiana procka to raczej nie.

Choć ten 7950x za 3100 to z proline, ja ten sklep mijam szerokim łukiem, w hanzo za 3115 jest, potem 3200 z jakiegoś większego sklepu.

 

Pol zycia robilem zakupy w proline wiec nie narzekam, a ze Ty go omijasz to juz kwestia twoich preferencji zakupowych. Niemniej lasic sie na 100zl-150zl i sciagac z poza kraju cpu to kiepski pomys, pozniej potencjalna odsprzedac bedzie tez trudniejsza. Ale co kto lubi ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Pol zycia robilem zakupy w proline wiec nie narzekam, a ze Ty go omijasz to juz kwestia twoich preferencji zakupowych. Niemniej lasic sie na 100zl-150zl i sciagac z poza kraju cpu to kiepski pomys, pozniej potencjalna odsprzedac bedzie tez trudniejsza. Ale co kto lubi ;)

Rozumiem dla 500 zł... Cebula w nim silna, trzeba przyznać.

Ja nie podziwiam, raczej współczuję bo ilość potencjalnych problemów jak i sam czas wysyłki to totalne nieporozumienie. 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Rozumiem dla 500 zł... Cebula w nim silna, trzeba przyznać.

Ja nie podziwiam, raczej współczuję bo ilość potencjalnych problemów jak i sam czas wysyłki to totalne nieporozumienie. 

Czas wysyłki to zamiast 2 dni to 4, maks 5, ogromna różnica xd

Jedynie przy odsprzedaży możliwe że będzie trochę ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

Yup.

Pomyślałem, że raczej lepszej ceny nie będzie :E A za 1100 zł kupiłem 4400 CL 16 DDR4 więc podobny wydatek. 

Kupiłeś tanie o 100zl dwa razy większa pojemność i uznajesz to za podobny wydatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...