Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dokladnie o tym mowie MSi z 690 $130+ patriot 16bg $ 90 + patriot 16bg $60. Calosc 280 + procek. NIe ma bata ze AM5 da sie zlozyc w tej cenie nawet bez x3d. Jedyny mankament ze przy 4 kosciach mam 3800 cl14,dwie kosci 4000 cl14.

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenix. napisał:

To Ty chyba musisz pracowac w Intelu skoro wiesz takie rzeczy kiedy to nawet oficjalnie nikt nie potwierdzil anulacji Meteora, a co dopiero jego zastepstwa i procesu wykonania :E ;)

Temat z refreszemlm jest starszy niż ostatni nius o anulacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Phoenix. napisał:

To Ty chyba musisz pracowac w Intelu skoro wiesz takie rzeczy kiedy to nawet oficjalnie nikt nie potwierdzil anulacji Z cena nie , a co dopiero jego zastepstwa i procesu wykonania :E

2299zl-2399zl bedzie kosztowal czyli tyle ile kosztowal 5800X na premiere oraz 5800X3D na premiere. Nie pamietam dkoladnie ktora z podanych kwot. 

 

Ale wiesz, ze tu nikt nie czeka z powodu oszczednosci?? Po co kupowac procesor 16 rdzeniowy do grania kiedy to i tak aktywne jest 8 rdzeni w grach wiec placic za cos czego sie uzywac nie bedzie, to dopiero biznes :E Za ta roznice cenowa to mozna np sobie fajny 2tb dysk nvme kupic ;)

Z cena nie trafiles bo bedzie troszke drozej 2.5K na polski rynek.

PS tu na forum nie ma nawet jednej osoby co by pracowala wlsnie w tej firmie, prawie?

37 minut temu, Minciu napisał:

Temat z refreszemlm jest starszy niż ostatni nius o anulacji 

Wieleu sie zdziwi powtorka z rozryki nie kazde dostanie wspacie,

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Smogsmok napisał:

Zapiekło ? ?

 

Nie bo to o niczym nie swiadczy, a osd sie nie myli i nadal to nic nie zmienia w kwesti tego co pisalem  ;)  Sprawdz najpierw jak parkuja sie rdzenie, a pozniej porownaj z tym shitem co wstawailes.

Ty myslales, ze wrzucenie fotki procka cos zmieni ?? :lol2:

Twoj wrzuczony test w cyberku:

To wyglada jkby sobie kosc skopiowal OSD lub wgl nie ustawil 3D tak jak powinno przez co rdzenie nie parkuja.

Brak opisu.

Tak to powinno poprawnie wygladac jak po lewej stronie:

Brak opisu.

1 godzinę temu, MaxForces napisał:

 Nie oszukujmy sie am5 w tej chwili to jedna z najbardziej nie oplacalnych podstawek. Ci co siedza na z 690 i 13 gen tylko sie smieja jak dwa razy kase sie wydaje.

 

Wyjdzie podstawka intela tylko na DDR5 to ludzie beda to samo pisac o intelu, ze jest nieoplacalny patrzac na to ile kosztuja dzis Z790. Ale taka jest cena nowosci, chociaz dzis juz ceny cpu/ram.mobo ladnie spadly.

Zen4 ma dobra wydajnosc na tle Zen3, jest gorsza od intela bo AMD przespalo jedna generacje i wypuscilo tylko jeden model 3D.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Temat z refreszemlm jest starszy niż ostatni nius o anulacji 

Nie temat tylko plotki ;) A ty piszesz, tak jakbys mial oficjalne informacje chociaz nikt nie wie jak sie to potoczy, a juz pisanie na podstawie tych plotek jak to bedzie oszedny proc... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Nie temat tylko plotki ;) A ty piszesz, tak jakbys mial oficjalne informacje chociaz nikt nie wie jak sie to potoczy, a juz pisanie na podstawie tych plotek jak to bedzie oszedny proc... :E

Jeżeli zejdą z procesem bez przebudowy proca na nowo. A raczej tej przebudowy nie będzie skoro to ma być refresh, to zgadnij co się stanie z fizyczna wielkością krzemu. A delej to już fizyka. Której próbkę masz na AMD.  Spróbuj wyjąć z jednego chipleta 300wat. Coś się stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie konkretne info na temat co ma wyjsc i w jakim procesie to wtedy bedzie mozna rozmawiac, na dzis szkoda mi czasu na teoretyzowanie z fusow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Phoenix. napisał:

Po to, zeby wygrywac w tabelkach, UV jest ok ale to mozna zrobic tez na AMD wiec to nic nie zmienia. Efektywnosc intela jest po prostu gorsza.

Daj znać jak z tematem UV na 3d keszu. W takim razie żeby nie teoretykowac tylko ;)

Ciekawi mnie czy jest tam coś z tego zapasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Daj znać jak z tematem UV na 3d keszu. W takim razie żeby nie teoretykowac tylko ;)

Ciekawi mnie czy jest tam coś z tego zapasu. 

Da się zrobić bez problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Roberto78 napisał:

:E Zaakceptowałem fakt że płyta główna do 2k zł, więcej nie dam. I chyba znowu wybór padnie na MSI, bo ani ASUS ani GB takiej płyty nie oferują :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roberto78 napisał:

Da się zrobić bez problemu.

 

Screen jakiś? Co tam wychodzi

 

24 minuty temu, TheMr. napisał:

:E Zaakceptowałem fakt że płyta główna do 2k zł, więcej nie dam. I chyba znowu wybór padnie na MSI, bo ani ASUS ani GB takiej płyty nie oferują :( 

 

Strix E mi się podobaja.

Z amdkowych ale to i tak po ad 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Screen jakiś? Co tam wychodzi

 

 

 

Z 5800x3D może być?  :E

Myśle, że na Zen 4 będzie podobnie.

Uv to chyba jednak Intelowi jest potrzebne żeby ograniczyć apetyt na prąd :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj rano zamówiłem:

- ryzen 7950X3D

- asus strix 670e-e

Teraz szukam ramu i ssd bo wczoraj ktoś mi ostatnią sztukę g.skill neo 6000 cl30 wykupił.........wrzuciłem do koszyka, a tam info że już nie ma.....

Nigdzie nie widać ich w wersji bez RGB 2x16 w cenie poniżej 1000zł (wczoraj uciekły w mi cenie 8xx zł).

Z ssd szukam zamiennika pod system zamiast mojego starego samsunga 950pro - trochę się boję 990pro po tych cyrkach z umieraniem, mimo, że niby jest już nowy soft (chociaż na forach nadal skargi, że jednym problem naprawił a innym nie) i kieruję się bardziej ku solidigm p44 pro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komputer nie zarabia narazie na siebie wiec pchanie sie w 16 rdzeni w moim przypadku nie ma sensu, dlatego 7800x3d, gdybym robil jakas wirtualizacje / kontenery albo cos to moze bym i pomyslal ale szkoda hajsu w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kamyk155 napisał:

Teraz szukam ramu i ssd bo wczoraj ktoś mi ostatnią sztukę g.skill neo 6000 cl30 wykupił.........wrzuciłem do koszyka, a tam info że już nie ma.....

Nigdzie nie widać ich w wersji bez RGB 2x16 w cenie poniżej 1000zł (wczoraj uciekły w mi cenie 8xx zł).

Kingstony Renegade 6000 kupisz za ~750 zł, a Beasty nawet taniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, tomcug napisał:

Kingstony Renegade 6000 kupisz za ~750 zł, a Beasty nawet taniej.

Zależy mi na CL30 i EXPO.

Nie ma chyba sensu teraz przyoszczędzić stówkę czy dwie, skoro to będzie platforma na kilka lat.

Na upartego szukam już CL32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kamyk155 napisał:

Zależy mi na CL30 i EXPO.

Wydajnościowo nic Ci to niskie CL nie da.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16 6000 cl 32 spokojnie wystarczy. Zobacz testy 6000 vs 6400 czy nawet 7xxx. Żadnej różnicy nie ma w fpsach praktycznie a dopłacasz już w stówkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 7000 to raczej na platformie AMD nie odpalisz :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, kamyk155 napisał:

Zależy mi na CL30 i EXPO.

Nie ma chyba sensu teraz przyoszczędzić stówkę czy dwie, skoro to będzie platforma na kilka lat.

Na upartego szukam już CL32.

Na co ci Expo? Ludzie się uparli na to Expo, a w listach kompatybilności płyt większość spoko ram to kości z xmp  :szczerbaty: co więcej jak ja kupowałem to kingstony cl32 @ 6000 byly praktycznie wszędzie (MSI, Asus, gigus. Sprawdzałem droższe modele)

u mnie nawet na płycie są po aktualizacji biosu 4 tryby. Manualny. Expo i 2 dla xmp. Jeden wg kości, drugi podobno zoptymalizowany pod płytę. Nie wiem jak w praktyce, bo na obu mam te same ustawienia.

 

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sonio napisał:

Na co ci Expo? Ludzie się uparli na to Expo, a w listach kompatybilności płyt większość spoko ram to kości z xmp  :szczerbaty:

Też się tak zastanawiam. Dodatkowo trudniej będzie to potem sprzedać, bo ograniczasz klientów tylko do ludzi mających AMD albo takich, co i tak wszystko sobie sami poustawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roberto78 napisał:

Z 5800x3D może być?  :E

Myśle, że na Zen 4 będzie podobnie.

Uv to chyba jednak Intelowi jest potrzebne żeby ograniczyć apetyt na prąd :]

78003d może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...