Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kamyk155 napisał:

Co do problemów z USB - wszystko wskazuje nadal na oprogramowanie Corsair iCUE. Pół dnia wczorajszego bez iCUE i cisza, a od rana nadal bez problemu.

Już dawno bym to wywalił z dysku na Twoim miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobory mocy gniotą beret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciciaron opowiedz nam jak następuje cud zmiany mocy GPU... o 100W "niby w tej samej jakości i scenie"   , obrazki bezwartosciowe

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś tam sie nie klei..mniej FPS więcej wat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam gdzie jest najwiecej fps karta ciągnie mniej niż przy niższym fps ?

Dobry troling..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

No coś tam sie nie klei..mniej FPS więcej wat ???

Jeżeli OSD pokazuje prawidłowo, to akurat nie ma w tym nic niezwykłego.
5750MHz/1.337V (non-3D) vs 5250MHz/1.090V (3D).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, karsone napisał:

Już dawno bym to wywalił z dysku na Twoim miejscu ?

iCUE to syf sam z siebie, bo nie interesują mnie kolorki, fale i tęcze i te ich ustawienia tylko najbardziej mi żal naxusa. Wyświetlacz na biurku na którym ustawiałem sobie "ram1/ram2/czas/gpu/hot/cpu.....

 

A co do tych screenów wyżej - kolejna wojenka intel/amd czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paw79 napisał:

Jeżeli OSD pokazuje prawidłowo, to akurat nie ma w tym nic niezwykłego.
5750MHz/1.337V (non-3D) vs 5250MHz/1.090V (3D).
 

On pisze o gpu, a nie cpu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu microsoft wypuści programik, którym z jednego miejsca będziemy wszystkim sterować. Coś się podobno ruszyło w temacie.

image.png.921be3b80886f58ba5debe1093370c9c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenix. napisał:

A tam gdzie jest najwiecej fps karta ciągnie mniej niż przy niższym fps ?

Dobry troling..

Czy ja wiem czy taki dobry, może by go tak odstrzelić? Profilaktycznie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Czy ja wiem czy taki dobry, może by go tak odstrzelić? Profilaktycznie :E

Patrząc z jakim tonem gosc wbił do tematu i co próbuje tu za gownoburze zrobić to jestem za ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Czy ja wiem czy taki dobry, może by go tak odstrzelić? Profilaktycznie :E

nie chce tu nic sugerować, ale był tu taki zadziwiająco podobny stylem :szczerbaty: W....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tornado3 napisał:

nie chce tu nic sugerować, ale był tu taki zadziwiająco podobny stylem :szczerbaty: W....

Ten od Prime stable ? ?

Bo dość podobne osd do tego co ten Pan pokazywał kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2023 o 14:55, eagle napisał:

Pany jakie pamięci 6000-6200 będą ok do am5 w konfiguracji 64gb z cl 32-40? 

Kingstony na hynixach A-die np. 2x32GB 6000 CL36: KF560C36BBEK2, KF560C36BBEAK2 

 

W dniu 20.03.2023 o 17:07, karsone napisał:

Już nie wymyślaj. Skoro w danym budżecie jedna płyta ma pozytywne opinie, a druga nie to coś jest na rzeczy... Ale to już zainteresowany sobie zgłębi temat jak będzie chciał. Jest jeszcze całkiem spoko asus rog e-e i mieści się w budżecie. W aorusie dali ciała z baterią, jest na plecach płyty :szczerbaty:

Tylko raz mi się zdarzyło wymieniać baterię na płycie w ostatnich 20 latach, a miałem ich całkiem sporo. Asusy mają obecnie najwięcej problemów dlatego nie są teraz zbyt polecane, może za 2-3 miesiące jak Shamino & Co. ponaprawia biosy to będzie inaczej, ale teraz jest jak jest, więc teraz warto rozważyć Gigabyte'a X670E Aorus Master, który ma co prawda dalej Lan od Intela I225-V V3, ale już wifi Intela AX210, ale szczerze mówiąc wziąłbym najtańszego Asrocka B650E Steel Legend za 1158 zł póki hurtowania also oferuje je jeszcze taniej sklepom, który jest 8 warstwową płytą z PCIe 5.0 dla nvme i gpu, lanem Realteka i wyjściem optycznym, a wifi wymienił w przyszłości na AX200 czy AX210 z allegro z laptopów po taniości(fabryczne wifi jest na slocie za AIO shield i przykryte radiatorem, w B650 Elite niżej tak samo) Inna ciekawa tańsza opcja to Gigabyte B650 Elite AX -za 984 zł - lan realteka, wifi jak wyżej, vrm 14x70A, 8 warstwowe PCB, ale by uzyskać taką cenę trzeba ją wziąć z procesorem np. 7950X wychodzi wówczas 2693 zł,  7600 - 1010 zł.

Jakby kogoś interesowało to na morelach jest teraz obniżka ceny za zakup procesora z płytą: https://www.morele.net/aktualnosc/kup-procesor-oraz-plyte-glowna-i-zgarnij-rabat/22047/

Edytowane przez Peter06
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Peter06 napisał:

Jakby kogoś interesowało to na morelach jest teraz obniżka ceny za zakup procesora z płytą

Płyt Asrocka tylko nie dali, szkoda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzień bez nowego biosa od asusa dniem straconym.....kilka godzin temu pisałem, że wsiadłem na nowy oficjalny bios 925, a tu już oficjalny 1003.

Ja więcej czasu poświęcam na aktualizacje biosów i ich testowanie czy komp działa, niż gram i siedzę w necie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, karsone napisał:

Płyt Asrocka tylko nie dali, szkoda..

Ale ten Gigabyte B650 Elite AX za 984 zł to też ciekawa opcja płyta ma sekcję VRM 14x70A, 8 warstwowe PCB, Lan Realteka z którym jest mnie problemów, PCie 5.0 dla nvme. Wifi bym wymienił po taniości na AX200 Intela za 60 zł.

Przy Asrocku B650 Steel Legend za 1158 zł dopłacasz 174 zł do server grade low loss pcb, wyjścia optycznego, pcie 5.0 dla gpu i japońskich kondensatorów, ale za to nie jesteś uzależniony od zakupu procesora, więc możesz spokojnie sobie na premierę do niego dokupić 7800X3D. Z drugiej strony cebularze z peppera pewnie wzięliby Gigabyte z 7600 i sprzedali procesor.

Zresztą nawet jakby dali płytę Asrocka to by się nie opłacało, bo steel legend mają za 1500 zł, więc 200 zł by tu dużo nie zmieniło skoro w krsystem jest za 1158 zł. ASRock B650E PG RIPTIDE też mają drożej od konkurencji.

Edytowane przez Peter06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na X670E steel legend. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten AsRock B650E steel legend, mimo że i tak drogo (ale taki mamy klimat), prezentuje się "zacnie". Jak ktoś ma zew. DAC lub inne źródło to ten alc897 nie boli a 2xsata też ok, zwłaszcza że można wszystkie m.2 obsadzić. Z USB też nie można powiedzieć, że bieda. Biorę, niech czeka na 7800x3d.

Czy poza g skill tridentz są w PL inne opcje 6000 MHz cl30? Nie żeby mi g.skill przeszkadzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzen 7 7700X oskalpowany za pomocą prostej metody. Do procesu wykorzystano narzędzia, które każdy ma w domu

AMD Ryzen 7 7700X oskalpowany za pomocą prostej metody. Do procesu wykorzystano narzędzia, które każdy ma w domu | PurePC.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BQ00B93w8hY

Edytowane przez skalak23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dreggo11 napisał:

Czy poza g skill tridentz są w PL inne opcje 6000 MHz cl30? Nie żeby mi g.skill przeszkadzał...

Skoro czekasz na procka X3D to nie musisz się szarpać na RAM, jest on mniej wrażliwy niż zwykłe Ryzeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, skalak23 napisał:

AMD Ryzen 7 7700X oskalpowany za pomocą prostej metody. Do procesu wykorzystano narzędzia, które każdy ma w domu

AMD Ryzen 7 7700X oskalpowany za pomocą prostej metody. Do procesu wykorzystano narzędzia, które każdy ma w domu | PurePC.pl

Jak to oglądałem to nie spodziewałem się końcówki, myślałem że wszystko będzie zrobione na tip top zwłaszcza, że to Koreańczyk, który powinien mieć obcykane posługiwanie się pałeczkami :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz wklejałem ale nastąpiła amba fatima  i ......  :-) więc wrzucę raz jeszcze  na stronie msi czyli sklep online dalej wisi MSI PRO B650-P WIFI   z bonem upominkowym " VIP250 "  cena tej płyty to 769pln więc to najtańszy mobas i zapewne przyzwoity  w takiej cenie 

https://pl-store.msi.com/products/pro-b650-p-wifi?variant=42417064149185

wystarczy dorzucić do koszyka przejść do kasy i w odpowiednim polu wklepać VIP250 ,dziwnym trafem na peperku było chwilę i zostało usunięte w szybkim tempie  a promka dalej obowiazuje juz z 2 dni :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Peter06 napisał:

Ale ten Gigabyte B650 Elite AX za 984 zł to też ciekawa opcja płyta ma sekcję VRM 14x70A, 8 warstwowe PCB, Lan Realteka z którym jest mnie problemów, PCie 5.0 dla nvme. Wifi bym wymienił po taniości na AX200 Intela za 60 zł.

Ta płyta GB jest zacna w tej cenie, kumpel ja ma i zero problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Ta płyta GB jest zacna w tej cenie, kumpel ja ma i zero problemów. 

Wiem, że to dobra płyta dlatego ją wrzuciłem, reszta z tej promocji nie warta zainteresowania, a ten Gigabyte za 984 zł to dobry deal jak ktoś bierze Ryzena 7600 za 1010 zł planem upgrade'u do 8800X3D pod koniec 2024 albo jak komuś potrzebny 7950X do pracy za 2693 zł. Do tego te g.skille na samsungach z których pewnie da się zjechać do CL34: https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-32-gb-6000mhz-cl40-f5-6000j4040f16gx2-tz5rk-9705285

 

17 minut temu, unadarek napisał:

Już raz wklejałem ale nastąpiła amba fatima  i ......  :-) więc wrzucę raz jeszcze  na stronie msi czyli sklep online dalej wisi MSI PRO B650-P WIFI   z bonem upominkowym " VIP250 "  cena tej płyty to 769pln więc to najtańszy mobas i zapewne przyzwoity  w takiej cenie 

https://pl-store.msi.com/products/pro-b650-p-wifi?variant=42417064149185

wystarczy dorzucić do koszyka przejść do kasy i w odpowiednim polu wklepać VIP250 ,dziwnym trafem na peperku było chwilę i zostało usunięte w szybkim tempie  a promka dalej obowiazuje juz z 2 dni :thumbup:

Okazja została usunięta, bo kod jest dla osób, które już kiedyś dokonały zakupu w sklepie MSI.

 

38 minut temu, kalderon napisał:

Skoro czekasz na procka X3D to nie musisz się szarpać na RAM, jest on mniej wrażliwy niż zwykłe Ryzeny.

5800X3D nie był, 7800X3D tak jak 7950X3D jak najbardziej jest 

 

54 minuty temu, Dreggo11 napisał:

Ten AsRock B650E steel legend, mimo że i tak drogo (ale taki mamy klimat), prezentuje się "zacnie". Jak ktoś ma zew. DAC lub inne źródło to ten alc897 nie boli a 2xsata też ok, zwłaszcza że można wszystkie m.2 obsadzić. Z USB też nie można powiedzieć, że bieda. Biorę, niech czeka na 7800x3d.

Czy poza g skill tridentz są w PL inne opcje 6000 MHz cl30? Nie żeby mi g.skill przeszkadzał...

1158 zł to może i nie jest jakaś super okazja, ale chociaż ma wyjście optyczne, po przygodach z połączeniem DACów przez usb na AM4 i tym co się dzieje na Asusach na AM5 z tego co piszą ich właściciele na forach na pewno bez niego bym nie kupił. Ale po co ci g.skille CL30? Weź sobie kingstony 6000 CL36 na hynixach za 650-675 zł i zjedź z timingami do CL30 albo CL28 jak ci kontroler w ryzenie na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...