Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@karsone Skoro zacząłeś się zastanawiać to dotarło do Ciebie, że 3D nie opłaca się (przynajmniej na premierę) xD. O kupnie 7800x3d w sensownych pieniądzach można będzie myśleć pod koniec roku.
Gdybym był przekonany, że będę zmieniał to wziąłbym najtańszy obecnie procesor, bo 7600 powinien mieć największe branie przy odsprzedaży. Z drugiej strony jeżeli jest szansa, że ta chęć ci przejdzie z czasem to 7700 i zapomnieć o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Peter06 napisał:

o ile procesor pochodził z wersji box, a nie palety.

Tzn jest pudełko itd jeżeli o to chodzi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Bierz od Phoenixa jego 7700X, mówił że za kafla odda. Co prawda później podbił planowaną cenę, ale może jednak odpuści ? ?

Kupujesz za 2400, sprzedajesz za 1000.. nic nowego u czerwonych.. Ale już nic nie mówię bo zaraz mnie zlinczujecie :P 

Sprzedam za tyle ile będzie warte w obecnym okresie bez czekania niewiadomo ile, dlatego tak może sprzedam za 1200, a może i 1000. W przypadku sprzedaży liczy się dla mnie czas, a czas skraca niższa cena. Ale póki co na 7800XD nie jestem jakoś specjalnie zajarany wiec póki co czekam na testy i będę wgl rozważał czy zmienię czy przesiedze do Zen5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

To chyba dobry kolor wybrałeś, bo 3d ponoć ma tendencję do koślawienia niskiego FPSa, lubi dropić jak za dużo się dzieje. Ale to takie niepotwierdzone info XD Kupione testy na premierę nie wykazały nieprawidłowości ;) 

Teraz dopiero zacząłem o tym czytać. Np taki temat: 7950X3D and game breaking 1% lows (3 FPS) : playrust (reddit.com). Ciekawe bo rzeczywiście ciężko znależć recenzję wskazującą na taki minus tych procków, ale wszyscy wiemy jak jest z tymi recenzentami ;)

Kupiłem już testbencha, kupie całą platformę, potestuję i najwyżej jakiś sklep ucierpi i dostanie zwrot kompletu :E Po tym co wyczyniają sklepy w Polsce przez ostatnie lata absolutnie przestały mnie dręczyć wyrzuty sumienia przy zwrotach produktów. W x-kom czy media expert muszę sięgać głęboko pamięcią, żeby sobie przypomnieć kiedy dostałem NIEUŻYWANY produkt. To co powinno lecieć na outlet z automatu leci do następnej osoby, także mam to już w dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

czy przesiedze do Zen5

W przyszłym roku jakoś premiera ta ? Coś na szybkości czytam że niby duży wzrost wydajności będzie - ciekawe jak to finalnie wyjdzie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już jest potwierdzone, że Zen5 będzie na AM5 czy nic pewnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Minciu napisał:

To chyba dobry kolor wybrałeś, bo 3d ponoć ma tendencję do koślawienia niskiego FPSa, lubi dropić jak za dużo się dzieje. Ale to takie niepotwierdzone info XD Kupione testy na premierę nie wykazały nieprawidłowości ;) 

Zachowujesz się jak ten zbanowany dzisiaj.  Jak testy za AMD to kupione a jak przeciw to dobre testy.    No ale racjonalizacja zakupu Intela być musi tak działa psycha.   Jesteśmy poważnymi ludźmi i "ponoć" "niepotwierdzone"  nie przystoi używać.

 

Słyszałem na mieście że i7  z 13 generacji napada i gwałci nastolatki ale to nie potwierdzone plotki. A dziennikarze to ukrywają, bo są kupienieni i  dlatego nic nie możecie znaleźć, a to są najprawdziwsze fakty jakie usłyszałem w maglu.

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fakeeus napisał:

A już jest potwierdzone, że Zen5 będzie na AM5 czy nic pewnego?

Zen5 na AM5 i rzekomo drugiej połowie 2024, jako, że mówili o wsparciu platformy do 2025 roku i widząc opóźnienia Intela to pewnie wypuszczą chipy z Zen5 3DCache dopiero w pierwszym kwartale 2025.

20 minut temu, karsone napisał:

Tzn jest pudełko itd jeżeli o to chodzi :D 

Tak, europejska dystrybucja i pudełko. 

 

25 minut temu, Phoenix. napisał:

Sprzedam za tyle ile będzie warte w obecnym okresie bez czekania niewiadomo ile, dlatego tak może sprzedam za 1200, a może i 1000. W przypadku sprzedaży liczy się dla mnie czas, a czas skraca niższa cena. Ale póki co na 7800XD nie jestem jakoś specjalnie zajarany wiec póki co czekam na testy i będę wgl rozważał czy zmienię czy przesiedze do Zen5. 

Zobaczysz polskie ceny i ile musisz dołożyć to zdecydujesz, że nie ma sensu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Peter06 napisał:

 

Hynixy mdie nie robią 6800MHz 

Robią, dla tego 7200 to pewniak u innych. W G.skill od 6400+ wyprodukowane pod koniec zeszłego roku to już przeważnie Adie. Nikła szansa jest trafić mdie. 

21 minut temu, robbo2k napisał:

Zachowujesz się jak ten zbanowany dzisiaj.  Jak testy za AMD to kupione a jak przeciw to dobre testy.    No ale racjonalizacja zakupu Intela być musi tak działa psycha.   Jesteśmy poważnymi ludźmi i "ponoć" "niepotwierdzone"  nie przystoi używać.

 

Słyszałem na mieście że i7  z 13 generacji napada i gwałci nastolatki ale to nie potwierdzone plotki. A dziennikarze to ukrywają, bo są kupienieni i  dlatego nic nie możecie znaleźć, a to są najprawdziwsze fakty jakie usłyszałem w maglu.

A o tym słyszałeś? :P

https://www.youtube.com/watch?v=ytpVOFvbv8w 
https://www.youtube.com/watch?v=JZfTER8x1M0

Wbijasz na miasto i sie zesrało ;) 

 

Jak testy na premierę to dla mnie kupione. Sponsorowane.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. ale nikt nie negował dużych wzrostów do 6000, chciałbym zobaczyć taki sam wykres od 6000 wzwyż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Minciu napisał:

Robią, dla tego 7200 to pewniak u innych. W G.skill od 6400+ wyprodukowane pod koniec zeszłego roku to już przeważnie Adie. Nikła szansa jest trafić mdie. 

A o tym słyszałeś? :P

https://www.youtube.com/watch?v=ytpVOFvbv8w 
https://www.youtube.com/watch?v=JZfTER8x1M0

Wbijasz na miasto i sie zesrało ;) 

 

Jak testy na premierę to dla mnie kupione. Sponsorowane.

Rozumiem wszyscy kupieni  ale jeden randomowy niszowy  gostek z interneta to Jezus?   

Niektóre redakcje wprost pisały o beta sterownikach chipsetu  i wszystkie redakcje dostały płyty z procesorem jak myślisz dlaczego?  

testy bez sterownika chipsetu to jest oszustwo a tylko wtedy działa ta sytuacja ze wirtualny "7800X3D" okazuje się lepszy bo stary sterownik zle skaluje asymetryczne obciążenia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fakeeus napisał:

@Phoenix. ale nikt nie negował dużych wzrostów do 6000, chciałbym zobaczyć taki sam wykres od 6000 wzwyż :)

A ja bym chciał gwiazdkę z nieba zobaczyć także skoro ogranicza IF to skończcie z tymi wygłupami typu wzrosty pow 6000 na ramie ;)  A niektórzy się zachowują jakby byli w dziale intela ?

31 minut temu, robbo2k napisał:

Rozumiem wszyscy kupieni  ale jeden randomowy niszowy  gostek z interneta to Jezus?   

Niektóre redakcje wprost pisały o beta sterownikach chipsetu  i wszystkie redakcje dostały płyty z procesorem jak myślisz dlaczego?  

testy bez sterownika chipsetu to jest oszustwo a tylko wtedy działa ta sytuacja ze wirtualny "7800X3D" okazuje się lepszy bo stary sterownik zle skaluje asymetryczne obciążenia.

 

 

Poczekamy na testy 7800XD który nie wymaga sterowników, ciekawe czy wtedy tez będą wszyscy kupieni i co ludki wymyśla znowu ?

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest "auto timings vs optimal timings", a nie tylko 5200 vs 6000 mhz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją są testy na ithardware po premierze zrobione należycie wiec zawsze można tam zaglądnąć, a nie wysyłać jakiś randomow z YT ;) 

1 minutę temu, someI napisał:

Tam jest "auto timings vs optimal timings", a nie tylko 5200 vs 6000 mhz. 

Ale umiemy czytać i zobacz co pisałem wcześniej ;) 

9 godzin temu, Phoenix. napisał:

Jak robisz optymalizację timingów pełną, to skalowanie z zegarkiem jest bidne. Na siłę można wykazać ponad 10%, biorąc jakiś dobry zestaw 6000 i 5200 MHz z timingami JEDEC, no ale ile to ma wspólnego z rzeczywistością ogarniętego użytkownika? 

;) 

A jak już wezmiesz takie 5200 i 6000 ale każde w pełni zoptymalizowane to samym zegarem takich zysków już nie będzie bo będą bidne. 

A to tez fajnie pokazuje jak każdy ram w xmp to wydajnościową bida. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do @fakeeus

Na xmp to i pomiędzy płytami różnych producentów potrafią być 10% różnice w zależności od tego jakie timingi na auto się ustawią.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenix. napisał:

Sprzedam za tyle ile będzie warte w obecnym okresie bez czekania niewiadomo ile, dlatego tak może sprzedam za 1200, a może i 1000. W przypadku sprzedaży liczy się dla mnie czas, a czas skraca niższa cena. Ale póki co na 7800XD nie jestem jakoś specjalnie zajarany wiec póki co czekam na testy i będę wgl rozważał czy zmienię czy przesiedze do Zen5. 

Ciekawe czy się powtórzy sytuacja z pierwszych AM4, gdzie Zen2 gnoił Zen/Zen+... Bo jeśli tak, to przeczekanie ma sens i taki 8600X może mieć wyniki zbliżone do 7800X3D, albo i lepiej. 

Tylko to wróżenie z fusów, do tego testy i recenzje są dziwne jak ktoś już pisał. Ciężko wysnuć jakieś wnioski patrząc na średnią wydajność i każda strona ma nieco inne wyniki.

Ja tam zostaję na 5800X3D do czasu Zen 5, wydajności mam aż nadto, ceny płyt i DDR5 spadną do tego czasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robbo2k napisał:

Rozumiem wszyscy kupieni  ale jeden randomowy niszowy  gostek z interneta to Jezus?   

Niektóre redakcje wprost pisały o beta sterownikach chipsetu  i wszystkie redakcje dostały płyty z procesorem jak myślisz dlaczego?  

testy bez sterownika chipsetu to jest oszustwo a tylko wtedy działa ta sytuacja ze wirtualny "7800X3D" okazuje się lepszy bo stary sterownik zle skaluje asymetryczne obciążenia.

Czyli dalej nie widziałeś, bo jakbyś widział to filmik powstał po premierze, ze sklepowej sztuki, na samym 3d. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest, że nie ma sensu wymieniać co chwilę procesora. Dopiero teraz się przesiadłem z 10 rdzeni X99 na 7950X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

Czyli dalej nie widziałeś, bo jakbyś widział to filmik powstał po premierze, ze sklepowej sztuki, na samym 3d. 

Na czystym windowsie... nie ma nic o Biosie , Agesie i  sterowniku do chipsetu.   Zły test złe wnioski.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, robbo2k napisał:

Na czystym windowsie... nie ma nic o Biosie , Agesie i  sterowniku do chipsetu.   Zły test złe wnioski.

 

obejżyj jeszcze raz i pomyśl ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

obejżyj jeszcze raz i pomyśl ?

 

Obejrzałem szkoda czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To forum jest niereformowalne - nikt nie ma X3D, ale wszyscy wszystko wiedzą lepiej.

Latency nie są ważne - są ważne - nie, nie są ważne - tak są ważne.......i jedziemy tak kilka stron.

Szybszy ram jest ważny - nie nie jest - a masz ? Nie, nie mam, ale nie jest......

Po co ram z EXPO - weź XMP - a masz EXPO - nie, nie mam, ale wiem lepiej.........

I jazda.....posty się nabijają - respekt na forum jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja zawsze kupuje sprzęt i sam sprawdzam jak to jest w rzeczywistości. 

Kiedyś według testów 3600 był tylko jakieś ułamki procent gorszy od 8700k, a w minimalnym fps w apexie przy szkle 240hz miałem różnice 40-50fps minimalnego, bez większej zabawy w oc na 8700k, 3600 był już wyrzeźbiony na max, 4.4ghz i ram 3800cl14. Dlatego zacząłem podchodzić, że testuje na własnej skórze. 

Przy zen3 faktycznie testy pokazały to co było rzeczywiście, porównywałem 5900x oc do 12600k oc , dwa procki były jak równy z równym. Oba zoptymalizowane na maxa, ramy na bdie.  

Teraz stałem przed wyborem, niebiescy, czy czerwoni. Wziąłem niebieskich, bo od dłuższego czasu miałem czerwonych, cenowo zestaw wyszedł ciut taniej niż 7700x + b650, trafiłem dobre sp w i5 , procek jakoś się nie grzeje więc jestem zadowolony.  1% low w multiplayerach skoczył dość zauważalnie względem 5900x , gry są płynniejsze jakieś, jakby parę Hz doszło, mimo że na ryzenie też były płynne. 

Możliwe że stanę się posiadaczem 7700x+b650, ale to kwestia czy kolega mi ogarnie ten zestaw w bardzo dobrej cenie (1500zl). 

Mdie robią okolice 7000mhz, moje przynajmniej kończą się na 7000mhz, ale te ostatnie 200mhz jest już okupione sporym dovoltowaniem względem 6800mhz. Teraz lecę na 1.45/1.4 napięciu i jest elegancko. Ale są mdie co robią i 7400-7600mhz. G.skille 6400cl32 powinny już być na adie, pierwsze ich wypusty były mdie. 6000mhz cl32 idzie trafić adie, ale nie ma co się nastawiać, kupiłem w promocji i je zwróciłem, bo trafiłem mdie.  Produkcja z lutego 23r, mimo że w internecie idzie znaleźć, że ktoś trafił w nich adie, ale egzemplarze z grudnia 22r. Według mnie, pod obecne ryzeny najlepszy i tak byłby samsung, da się go ciaśniej ustawić niż hynixy, hynixy dopiero są dobre pod Intela, jeszcze jak ktoś ma płytę co wyciąga 7000mhz+ to można się bawić.  Samsung kończy z dość niskim zegarem(okolice 6000-6400mhz), dodatkowo trzeba zauważyć, że mocniej te kości się grzeją niż hynixy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, novi napisał:

porównywałem 5900x oc do 12600k oc , dwa procki były jak równy z równym

musiałeś trafić na kasztana 12600k :D w średnim rozrachunku jest jednak trochę szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...