Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Phoenix. napisał:

Nowe biosy wjechaly ;)

Brak opisu.

 

I Gigabyte jak zwykle w swoim stylu kolejna rewizja płyty zamiast zrobić raz a porządnie, ależ ta firma jest żałosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fakeeus napisał:

I Gigabyte jak zwykle w swoim stylu kolejna rewizja płyty zamiast zrobić raz a porządnie, ależ ta firma jest żałosna

Nowa rewizja jest dostepna od premiery w sklepach, taka wlasnie kupilem na premiere.

Nowe rewizje plyt to nic przeciez nowego, np ASUS tez robi nowe  :glaszcze:Nowe hero i nowy Apex ;)

Np nvidia tez wydala nowa rewizje swoich chipow do 4080, takze to nic nowego od dawna, ze producenci wydaja nowsze wersje ale starsza wersja nie musi oznaczac, ze jest gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fakeeus napisał:

I Gigabyte jak zwykle w swoim stylu kolejna rewizja płyty zamiast zrobić raz a porządnie, ależ ta firma jest żałosna

Nowa rewizja płyty ma kartę wifi Intela AX210 zamiast Mediateka.

 

13 godzin temu, Phoenix. napisał:

Nowa rewizja jest dostepna od premiery w sklepach, taka wlasnie kupilem na premiere.

Nowe rewizje plyt to nic przeciez nowego, np ASUS tez robi nowe  :glaszcze:Nowe hero i nowy Apex ;)

Np nvidia tez wydala nowa rewizje swoich chipow do 4080, takze to nic nowego od dawna, ze producenci wydaja nowsze wersje ale starsza wersja nie musi oznaczac, ze jest gorsza.

Była dostępna w niektórych sklepach i krajach, w USA jeszcze do niedawno można było dostać rewizję 1.0, więc mimo wszystko loteria.

 

Edytowane przez Peter06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa recenzja. W życiu bym nie pomyślał, że CPU może mieć wadliwe sztuki w ten sposób. Całe życie byłem przekonany, że cep albo działa albo nie działa. Wyobraźcie dostać sobie CPU który ma problemy ze stabilnością - pierwsze byłoby obwinianie RAMów i płyty, później jakimś cudem dojście do wniosku, że to wina CPU to proces gwarancji byłby kolejnym koszmarem, bo AMD pewnie zrzuciłoby winę na resztę komponentów a nie wadliwą sztukę. 
Zakładam, że Intel może mieć tak samo wadliwe sztuki bazując na wyjaśnieniu LTT.

Co do zrzucania zegarów miejmy nadzieję, że 7800X3D będzie bezproblemowy pod tym względem, w końcu ma tylko jeden die

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on tam ględził w przypadku Intela zdarzają się procki uszkodzone z niektórymi rdzeniami, ale to niezwykle rzadko. Po wyłączeniu felernych rdzeni CPU pracuje poprawnie. Ale tak jak pisałem to się zdarza tak rzadko, że praktycznie nikt nie o tym nie wspomina.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w rękach ryzena 2600 który pierwsze 2 lata pracował na obniżonym taktowaniu o 150mhz niż ma stockowo na auto a po tym czasie działał już tylko na 4/8 zamiast 6/12 :] jak najbardziej takie coś się może zdarzyć, najgorsze jest to że ten właściciel usilnie bronił się przed zareklamowaniem go i tak pudrowałem trupa do końca gwarancji bo był uzależniony od grania :E ?

Edytowane przez Send1N
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fakeeus napisał:

Zakładam, że Intel może mieć tak samo wadliwe sztuki bazując na wyjaśnieniu LTT.

Sztuki? Paaanie - Intel swego czasu miał całą wadliwą serie Atom C2000 gdzie każdy procesor umierał po około 2 latach pracy i musieli odłożyć kilkaset mln $ na naprawy gwarancyjne (czytaj wymianę płyty głównej, bo procesor był wlutowany).

https://www.anandtech.com/show/11110/semi-critical-intel-atom-c2000-flaw-discovered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki maja i beda miec bledy ...

AMD czy Intel patchuja co jakis czas tylko mikrokodem ... Albo lepiej w samym kernelu ...

Jeszcze dochodzi rozrzut produkcyjny gdzie sie okazuje ze czasem lepiej finalnie cos wylaczyc zeby zwiekszyc uzysk ...

Kiedys o to podejrzewalem Intela jak zaczal wylaczac w prockach AVX-512.

Zobaczcie sobie do kernela Linuxa czy uboota ile jest errat dla roznych prockow ....

Czasem dosc smieszne ze producent cos takiego wypuscil ... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 07:32, robbo2k napisał:

Rozumiem wszyscy kupieni  ale jeden randomowy niszowy  gostek z interneta to Jezus?   

Niektóre redakcje wprost pisały o beta sterownikach chipsetu  i wszystkie redakcje dostały płyty z procesorem jak myślisz dlaczego?  

testy bez sterownika chipsetu to jest oszustwo a tylko wtedy działa ta sytuacja ze wirtualny "7800X3D" okazuje się lepszy bo stary sterownik zle skaluje asymetryczne obciążenia.

 

 

 

W dniu 22.03.2023 o 09:15, robbo2k napisał:

Na czystym windowsie... nie ma nic o Biosie , Agesie i  sterowniku do chipsetu.   Zły test złe wnioski.

 

 

W dniu 28.03.2023 o 14:53, Peter06 napisał:

 

 

Kolejny niszowy random z neta XD

 

Czyli jakby zgadza się z tym drugim randomem? XD

 

Pomijam fakt wysłania bublowego sampla na testy..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miniu jakiś ty zabawny pokazujesz tego samego gościa który prowadzi chorobliwą krucjatę bez zainstalowanej właściwej wersji AGESA.  AMD nigdy nie wysyłało procesora bez płyty a gosc testuje na randomowej płycie bez wsparcia procesora.   ja rozumiem ze masz niebieska mgłę na oczach ale fakty sa jasne  Intel dostaje baty

Ale wszyscy kupienii poza "jednym foliarzem" z 23tys subów co w anglojęzycznym internecie oznacza "foliarza"  skoro nawet Lipton ma 10razy tyle (a no tak on tez kupiony?)

A redakcje branżowe oczywiscie kupione 7950X3D lepszy od 13900KS  

https://www.youtube.com/watch?v=tNA0cKQNSVw

A wadliwy procek się reklamuje co w tym dziwnego.  To nie rozrusznik serca

 

 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, robbo2k napisał:

..

Ale wszyscy kupienii poza "jednym foliarzem" z 23tys subów ..

Ale ten drugi random ma jednak nieco więcej subów :P Jeśli to cos zmienia.. 

Linus Tech Tips
15,3 mln subskrybentów

Tylko dalej problemy są tam gdzie pisałem a nie wszędzie gdzie popadnie, w dowolnym teście.. Gry online i 4K z lekka kuleje ;) Ja gram w 4K w FPSy po sieci.. dla tego pisałem wcześniej że Intel to raczej dobry wybór pod takie zastosowania:

Cytat
  W dniu 21.03.2023 o 22:18, fakeeus napisał:

... na 13700K i w moich grach petarda. Tyle, że ja gram mnóstwo gier multi siedzących na CPU..

To chyba dobry kolor wybrałeś, bo 3d ponoć ma tendencję do koślawienia niskiego FPSa, lubi dropić jak za dużo się dzieje. Ale to takie niepotwierdzone info XD Kupione testy na premierę nie wykazały nieprawidłowości ;) 

A porady w stylu multiplayer ble, lepsze single to od razu możecie sobie podarować ;) Każdy gra co lubi. Mi zabijanie botów już dawno mi się przejadło.

Przy okazji testy inteli z ramem 6000 vs rysio z ramem 6000 mnie nie interesują. Nawet w najmniejszym stopniu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie dużo testów https://www.phoronix.com/review/amd-ryzen9-7950x3d-linux tyle, że na linuksie.
Z różnymi rdzeniami i schedulerami zawsze może pojawić się jakiś problem/niższa wydajność. U Intela jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Minciu napisał:

Ale ten drugi random ma jednak nieco więcej subów :P Jeśli to cos zmienia.. 

Linus Tech Tips
15,3 mln subskrybentów

Tylko dalej problemy są tam gdzie pisałem a nie wszędzie gdzie popadnie, w dowolnym teście.. Gry online i 4K z lekka kuleje ;) Ja gram w 4K w FPSy po sieci.. dla tego pisałem wcześniej że Intel to raczej dobry wybór pod takie zastosowania:

A porady w stylu multiplayer ble, lepsze single to od razu możecie sobie podarować ;) Każdy gra co lubi. Mi zabijanie botów już dawno mi się przejadło.

Przy okazji testy inteli z ramem 6000 vs rysio z ramem 6000 mnie nie interesują. Nawet w najmniejszym stopniu.

Możesz sobie robić na intelu nawet ram 7k , masz testy tomcuga na 7200 i to niewiele zmienia bo wydajności jest i tak bardzo zbliżona i przeplatana w zależności od gry. Oba proce to topka i w zależności od gry radzą sobie różnie. 

Puste Mhz na intelu niestety od pewnego progu niewiele wnoszą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć wydajność 7xxx 3d w tej miejscówce 

na 5800x3d wydajność spada drastycznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fakeeus Testy zweryfikują czy wydajnościowo taka zmiana ma w ogóle sens ? Perf/wat na pewno na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, fakeeus napisał:

@Minciu nadal mnie nie zniechęciłeś i planuję wymianę 13700K na 7800X3D :D

Możesz wymieniać. Ale jakiś rewelacji się nie spodziewaj. Na plus to płyta, jak kupisz jakiś fajny Celownik od Asusa albo najlepiej dwuslotowa dimm to powinna długo cieszyć. Tak na wszelki wypadek, jakby nic nie dający ram miał okazję znacznie przyspieszyć z kolejnymi generacjami ryszardow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie na temat niedostępności 7800X3D w Polsce czy ja się niepokoję niepotrzebnie w wyniku kiepskiego żartu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ronson napisał:

Ktoś coś wie na temat niedostępności 7800X3D

2-3 Tygodnie temu pod jednym z artykułów było jedno zadanie że procków może nie być w dniu premiery. Później chciałem wrzucić tutaj to info, ale po przeszukaniu wszystkiego co mogłem nic takiego nie znalazłem więc raczej bez obaw - premiera powinna być na czas :) 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w temacie The Last of Us napisał, ze zestaw podczas grania mu wciąga 780W z czego 13900k 300W i oled 150-180W.
Ale mnie zad zapiekł jak zobaczyłem te cyferki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Keken napisał:

13900k 300W

No intel to odleciał z tym poborem papu :D

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w grze tyle wciągnąć, trzeba być niezłym kierownikiem. W prime pewnie zasilacz pali XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech sobie wejdzie do biosa i ustawi limity takie jakie Intel przewidzial ... A nie buja wyobraznia producenta plyty glownej ...

Jak co kolejna premiere Intela wszyscy na tych plytach dali maxa do pieca. Oczywiście profil AIO czy jak to zwal by default...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...