Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Pentium D napisał:

Jakim dziadkiem jak on ma 25 - 26 lat

Wiem ale śmieje się bo tak duka na tych filmach ze po kilku filmach już mi się odechciało go słuchać :D A żadnych odkrywczych filmów nie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak Peerless Assassin pójdzie na sprzedaż jak AIO wróci z gwarancji, nie wiem czy go źle założyłem czy co (raczej ciężko popełnić błąd bo tak prostego montażu to jeszcze nigdy nie widziałem w coolerze) ale w Cinebenchu mi wbija 86st na 7800X3D :E Wiadomo w grach niżej i można normalnie używać ale mimo wszystko być tylko 3st od limitu termalnego to niezbyt dla mnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stock czy po ujemnym curve takie temperatury ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Phoenix. napisał:

Wiem ale śmieje się bo tak duka na tych filmach ze po kilku filmach już mi się odechciało go słuchać :D A żadnych odkrywczych filmów nie robi. 

Przyzwyczajenie do cięcia co 3 wyrazy daje się odczuć? Ciekawe jest to, że jak masz filmik sklejany z tysiąca kawałków to nawet już nie zwracasz na to uwagi, a bez ciecia nagl ktoś duka? 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

to jest taki akcent szwajcarzy tak dukają i wyciągają anglicy bardziej burmiom i szybko zaciągają dlatego podejrzewam skąd jest ten gościu z filmu choć w USA też są stany ze ludzie mają podobny akcent ale szkoda robić offtopy nie na temat procesorów.

Jak faktycznie gościu jest z czech no to ma taki głos lub wadę wymowy i nie ma się co czepiać nie ma ludzi bez wad zawsze można oglądać bez audio i czytać są tam chyba dodane napisy 

Edytowane przez seple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Minciu napisał:

Przyzwyczajenie do cięcia co 3 wyrazy daje się odczuć? Ciekawe jest to, że jak masz filmik sklejany z tysiąca kawałków to nawet już nie zwracasz na to uwagi, a bez ciecia nagl ktoś duka? 

To już musisz sam sobie na to odpisać bo nic o cięciach nie pisałem i nie miałem na myśli wiec zostawiam twoja wymyślana interpretacje z samym sobą ;) 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Buildzoid pochodzi z Czech. Bez znaczenia, jego filmy zwyczajnie nie są edytowane, bo ma to w nosie i szkoda mu na to czasu. Słusznie, przekazuje swoją wiedzę, dla tych, którzy takowej poszukują/jeszcze jej nie mają. Nie widzę powodu aby narzekać. Nikt, nikogo nie zmusza do oglądania/słuchania.

Edytowane przez Mripper
  • Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak myślę. Sporo ciekawych rzeczy można się tam dowiedzieć, ciężko w sieci o podobną tematykę gdzie liczy się treść a nie reklamy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką brać płytkę główną żeby nie zostać zwałowanym na premierach ryzenów 8000/9000? Czy zwykłe B650 jest upgradeable? Bo póki co wystarczyłby mi taki 7600X/7700 ale jeżeli nie ma opcji upgrade to wole po taniości na LGA1700 i ddr4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, vandam napisał:

Jaką brać płytkę główną żeby nie zostać zwałowanym na premierach ryzenów 8000/9000? Czy zwykłe B650 jest upgradeable? Bo póki co wystarczyłby mi taki 7600X/7700 ale jeżeli nie ma opcji upgrade to wole po taniości na LGA1700 i ddr4

Wsparcie ma być do 2026 roku z tego co pamiętam. Oba chipsety będą pewnie wspierane jak to było na AM4, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Mam dylemat. Właśnie robię upgrade i nie wiem co zamówić. Zestaw pod AMD będzie kilka stówek droższy, ale wpadnie Jedi Ocalały. Natomiast nie wiem czy nie będzie bardziej przyszłościowy i może warto pójść w tę stronę?

Mój planowany zestaw Intel to: i5 13600kf + Gigabyte Z690 Gaming X + DDR4 Kingston 2x16GB 3600 cl16. Całość wyniesie 2700.

Zestaw AMD: Ryzen 7700 + ASRock B650 Pro RS + DDR5 Kingston 2x16GB 6000 cl 32. Całość wyniesie 3200 plus gratis Jedi.

Co wy na to?

Pozostały sprzęt: PSU z zapasem Corsair RM1000x, obudowa Corsair 4000d, RX 6800 (tu będzie zmiana na RX 7900XT lub RTX 4070Ti/4080), chłodzenie CPU aktualnie Fortis 5 (tu wjedzie przynajmniej Arctic LF II 240).

Pomóżcie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy jak często zmieniasz sprzęt ? Intel dostanie jescze jeden gen na obecny socket a jak planujesz zmienić sprzęt później niż żywotność am5 to sam sobie odpowiedz co lepsze ;) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, jagsulek napisał:

Hej.

Mam dylemat. Właśnie robię upgrade i nie wiem co zamówić. Zestaw pod AMD będzie kilka stówek droższy, ale wpadnie Jedi Ocalały. Natomiast nie wiem czy nie będzie bardziej przyszłościowy i może warto pójść w tę stronę?

Mój planowany zestaw Intel to: i5 13600kf + Gigabyte Z690 Gaming X + DDR4 Kingston 2x16GB 3600 cl16. Całość wyniesie 2700.

Zestaw AMD: Ryzen 7700 + ASRock B650 Pro RS + DDR5 Kingston 2x16GB 6000 cl 32. Całość wyniesie 3200 plus gratis Jedi.

Co wy na to?

Pozostały sprzęt: PSU z zapasem Corsair RM1000x, obudowa Corsair 4000d, RX 6800 (tu będzie zmiana na RX 7900XT lub RTX 4070Ti/4080), chłodzenie CPU aktualnie Fortis 5 (tu wjedzie przynajmniej Arctic LF II 240).

Pomóżcie w wyborze.

Zamiast 7700 weź 7600 i już masz taniej a do gier wystarczający jest. Co do przyszłości to nigdy nie wiadomo co będzie.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Phoenix. napisał:

Stock czy po ujemnym curve takie temperatury ? 

-10 CO

6 wentyli + 2 na coolerze, do tego grafika to 4070Ti która malutko ciepła oddaje, nie wyobrażam sobie jakby pod spodem tego coolera siedział 4090

Tak czy inaczej przymierzam się do przesiadki na Meshify 2 w której 360 AIO zmieści się na topie bo w aktualnym Corsairze 460X i radiatorze na froncie nie wsadzę grafiki dłuższej niż ~32cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja mam 79st-81st przy -30 wiec twoj wynik jest calkiem normalny te kilka st wiecej. A w grach to mam 45st-60st max.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie, że nie czytam zaległych 50 podstron tego wątka, ale chciałem zapytać
Są jakieś negatywne skutki poprawek w BIOSach po aferze z soc voltage i fajczącymi się procami?
W sensie, czy spadło stabilne OC ludziom lub opcje EXPO przestały działać itp?

Czy nic to nie zmieniło i problem został opanowany i można zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas tego nie widać ale są wątki, gdzie Expo przestało działać po update biosu. Wszystko zależy też od modelu płyty 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Widziałeś może przypadki dotyczące płyt B650 Gigabyte'a? Gaming X AX, DS3 itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, irek83 napisał:

Zamiast 7700 weź 7600 i już masz taniej a do gier wystarczający jest. Co do przyszłości to nigdy nie wiadomo co będzie.

Do grania coraz więcej nowych tytułów wymaga 8 rdzeni to pokłosie konsol które też już mają 8 rdzeni ja bym już się nie pchał w 6 rdzenni ale kto co woli i na co mu budżet pozwala oraz przede wszystkim procesor dobieram do karty graficznej i rozdzielczości (monitora) w jakiej będziemy grali i w co będziemy grali Pozdrawiam ;)

Edytowane przez seple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, seple napisał:

Do grania coraz więcej nowych tytułów wymaga 8 rdzeni to pokłosie konsol które też już mają 8 rdzeni ja bym już się nie pchał w 6 rdzenni ale kto co woli i na co mu budżet pozwala oraz przede wszystkim procesor dobieram do karty graficznej i rozdzielczości (monitora) w jakiej będziemy grali i w co będziemy grali Pozdrawiam ;)

Kolega pisał jaką kartę ma w planach, obecnie 6800 a docelowo rx7900xt / rtx 4070ti. Budżet spięty jak u większości ludzi, według mnie 7700 kompletnie nieopłacalny jest do 7600, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, irek83 napisał:

Kolega pisał jaką kartę ma w planach, obecnie 6800 a docelowo rx7900xt / rtx 4070ti. Budżet spięty jak u większości ludzi, według mnie 7700 kompletnie nieopłacalny jest do 7600, ale jak kto woli.

Też miałem brać 7700 ale zdecydowałem się na 7600x. Wyszło jakieś 600zł taniej za jakieś 3% różnicy w graniu.Ze swojego procka jestem zadowolony, niezła sztuka się trafiła. Co do wersji procków bez x jak dla mnie zbyt mała różnica w cenie żeby się ograniczać. 

W dniu 22.05.2023 o 00:20, jagsulek napisał:

Pomóżcie w wyborze.

Patrząc jaką kartę planujesz mieć to w grę wchodzi najniżej 7800x3d. Słabsze procki załatwią Ci bottleneck na karcie.

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak będzie grał w 4K to ten 6 rdzeniowy umownie starczy na styk ale jak z czasem by zachować detale na wysokie/ultra w najnowszych produkcjach będzie schodzić z rozdzielczością do 2k lub w takiej od początku będzie grał to już 8 rdzeniowy jest bardziej odpowiedni a jak zejdzie po czasie dalej niżej do 1080p by zachować detale na wysokie lub gra też w gry na niskiej rozdzielczości np: csgo to tam procesor i jego wysoki zegar się liczy np: 7700x A gdy chce uniwersalnie mieć dłużej najwyższą wydajność w graniu i do wszystkiego na przyszłość to 7800x3d. Wszystko zależy w co gra czy gry bardziej procesorowe czy graficzne tytuły w jakiej rozdzielczości i czy gra ciągle w najnowsze coraz bardziej wymagające tytuły lub siedzi w kilku starszych gierkach itd. To tak w skrócie sedno całej złożoności tej sprawy.

A za platformą AM5 przemawia też oczywista sprawa dłuższego wsparcia i z czasem po 3/4 latach możesz wymienić procesor i grafikę bez potrzeby wymiany całego PC więc taniej lub możesz zainwestować więcej w droższe te dwie części do upgrade PC by znów się cieszyć dobrą wydajnością. Jednak AMD może też zmienić zdanie i starsze chipsety mogą nie obsługiwać najnowszych procesorów (lub obsługiwać je mniej wydajniej) tego nikt ci nie wywróży jaka będzie przyszłość i opieramy się tylko na historii jak to wyglądało z AM4 mając nadzieje ze tu też będzie tak samo.

Pozdrawiam ;)  

Edytowane przez seple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, kellhus77 napisał:

Też miałem brać 7700 ale zdecydowałem się na 7600x. Wyszło jakieś 600zł taniej za jakieś 3% różnicy w graniu.Ze swojego procka jestem zadowolony, niezła sztuka się trafiła. Co do wersji procków bez x jak dla mnie zbyt mała różnica w cenie żeby się ograniczać. 

Patrząc jaką kartę planujesz mieć to w grę wchodzi najniżej 7800x3d. Słabsze procki załatwią Ci bottleneck na karcie.

Właśnie taka zmiana nastąpiła.

Żaden 7600/7700 tylko wjeżdża 7800x3d

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi