Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wyniki w fps interesują xd. 19300pkt mogę wypluć w r23, kwestia manipulacji ramem ;). Ale tu chodzi o wymaksowanie platformy pod gry a nie benchmarki ;)

Mogę też się pobawić bclk, wiec procek będzie wyżej boostowal,  ale to według mnie nie ten etap jeszcze tweakowania ;). 

Podglądałem wyniki na overclocku, i mimo kosmicznych wydajności w aida, w grach zdaje się, że te cpu wypadają średnio.  Może tak super trafiłem, i dyskryminuje odgórnie inne egzemplarze, ale miałem w ręku jeszcze lepsza sztukę x3d ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Tornado3 napisał:

@krzysiak jak możesz ogarnij jeszcze sotr na R7600

Jutro powinno mi się udać sprawdzić.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, zachy napisał:

U mnie byl ogolnie problem z odpaleniem na Gene

Uruchom jako administrator...

I wszystko dziala

Próbowałem jako admin i też lipa...  ver. 1.2.9 dziala poprawnie.

P.S.  od asusa instalowałeś najnowszy sterownik chipsetu X670E ?? 

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam najnowszy ze strony amd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym z dnia 17.8.2023 ja też lecę od chwili wydania. Asus wypuścił jakąś wersję 64MB zerknąłem??

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, sniper76 napisał:

Próbowałem jako admin i też lipa...  ver. 1.2.9 dziala poprawnie.

P.S.  od asusa instalowałeś najnowszy sterownik chipsetu X670E ?? 

Zaden administrator tu nie pomoze, to jest po prostu wina programu, trzeba czekac na uaktualnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, zachy napisał:

Mam najnowszy ze strony amd :)

Wydaje mi się, że na stronie Asusa jest nowsza wersja. Asus V5.11.02.217, AMD V5.08.02.027

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to bedzie trzeba zaktualizowac :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e125ee6063e62b30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że tak będzie, wymaksowany intel będzie miał ciężko dobić do 400fps średnio :p. 

Taka ciekawostka, ten ss jest z ramem 6200cl28 , nitro mode off. Zaraz będę wrzucał 6200cl28 i zobaczę czy się da przebić 440fps jak na starszych biosach ;). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

400 przebije ale obarczone jest to zdecydowanie większym poborem

13900ks_e-core_on_ht_off-png.2634847

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w sotr average CPU na dole wychodzi inne niż u góry w 720p, zresztą w 1080p też. Mówimy o różnicach rzędu kilkudziesięciu FPS (przykładowo na dole było nawet 450 czy 460 przy którymś przelocie a u góry 370) :E Widzę, że u was wychodzi to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim przeskoczę na 6200cl28 skoryguje parę timingow, tak jak miałem na tamtym nastawie. Najwydajniejszy setup wrzucę tu w temat. 

Aida jedno, ale gry to drugie. Do niedawna zaciskając timingi, ustawiałem dla najlepszej wydajności w aidzie, teraz ustawie najwydajniej według benchmarkow gier ;). 

Jaki to luxus jak po zmianie ustawień w biosie boot trwa nie dłużej niż 10sekund ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, krzysiak napisał:

U mnie w sotr average CPU na dole wychodzi inne niż u góry w 720p, zresztą w 1080p też. Mówimy o różnicach rzędu kilkudziesięciu FPS (przykładowo na dole było nawet 450 czy 460 przy którymś przelocie a u góry 370) :E Widzę, że u was wychodzi to samo.

Istotne jest tylko average w CPU game

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To po południu pyknę test, ale w nocy gdy zapodałem wychodziło grubo ponad 400, właśnie wręcz okolice 450.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja że steam demo daje inne wyniki niż pelna wersja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Steam Demo mam wynik CPU średnie 322  - 7800X3D+7900XT+6000 CL30. Pełna wersja gry daje wyższe wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, daje w średnim fps niższy wynik. Nie pamiętam jak w tabelce cpu w grze , średni fps pokazywało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypomniało mi się, ze mam gdzieś na Epicu pełną wersję. Zainstaluję i wrzucę wynik dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, novi napisał:

Jaki to luxus jak po zmianie ustawień w biosie boot trwa nie dłużej niż 10sekund ;)

Ustawiłeś coś o czym nie wiem  :Up_to_s:  u mnie do windy w ok 15-17s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Context restore on i power down mode auto, na najnowszym biosie boot to jest istny majstersztyk. W dwie godziny przerobiłem z 50 nastawow z benchmarkiem w grze. 

Przeprowadziłem sporo nastawow I szczerze przyznam że trochę zgłupiałem.  

6200cl30/2100fclk = 6400cl30/2200fclk

Przeprowadziłem luzowanie timingow, wyłączenie nitro mode, zabawa napięciami, luzowanie co. I tak na prawdę nic nie wnosi to do wydajności, nie jestem w stanie osiągnąć wyższego fps z ramem 6400mhz. Co śmieszne, każde zejście z fclk w dół przy 6400 to utrata około 3fps co oczko. 

Jedyna rzecz, która może mieć wpływ na taki stan rzeczy, to tphyRDL , na 6200/2100 zapina się pięknie na 36 na obu modułach, przy 6400 nie chce się spiąć wcale, jest cały czas 36/38 co bym nie zrobił. Ruszenie fclk wyżej przy 6200mhz rozpina od razu tphyrdl i fps leci w dół o około 15. Jedyna rzecz która mi przychodzi do głowy, która może mieć wpływ na gorszą wydajność w grach ;). Myślałem nawet, że procodt na steel broi, zejście na 53.3 nic totalnie nie zmienia. Spięcie idealnie tego tphyrdl jest randomowe, nieraz zabawa napięciami pomoże, a nieraz zabawa fclk/taktowanie, nie ma ogólnego schematu co zrobić, żeby się ładnie zegrało ;). Skoro tak jest, to wrócę do 6200cl28/2100, po co trzymać wyżej wszystko, skoro i tak to nie przynosi wydajności. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

388 w teście SOTR (wersja z Epica). Procek 7800X3D na CO -20, pamięci stock czyli 6000 CL30

Edytowane przez madDog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi