Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No i Asrock strzelil solidnego babola. Najnowszy bios do B650M-HDV/M.2 i przestało mi czytać profile XMP ....

Super a ponoć naprawiali tylko cos z USB ....

Trzeba robic revert do 2.0 ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, madDog napisał:

388 w teście SOTR (wersja z Epica). Procek 7800X3D na CO -20, pamięci stock czyli 6000 CL30

464 (720p) i 475 (1080p) - średnie przy CPU w grze (Epic). 7800X3D CO-35, 6200 CL30-36-36-36-68-416 1T.

edit

Nie wiem czemu mi się przestawiła gra w dx11 i przekreślone wyniki są właśnie  z tego, w dx12 to odpowiednio 423 i 434.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1wkdCvg.png

Intel :rotfl:

Edytowane przez Stjepan666
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie bardziej odstrasza brak gwarancji na ten CPU.

Za niewiele wiecej mozna miec nowy z gwarancja,

takze wg mnie zadna fajna oferta.

"prezent od rodziny z niemiec"

na pytanie o mozliwosc wziecia dokumentu zakupu od rodziny - nie ma takiej mozliwosci

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, krzysiak napisał:

464 (720p) i 475 (1080p) - średnie przy CPU w grze (Epic). 7800X3D CO-35, 6200 CL30-36-36-36-68-416 1T.

edit

Nie wiem czemu mi się przestawiła gra w dx11 i przekreślone wyniki są właśnie  z tego, w dx12 to odpowiednio 423 i 434.

A już myślałem że aż tak odjeżdżasz mojemu setupowi ;p. Skoro tyle fps pluje to jestem w normie. 

A amd już nie przyjmuje boxa po SN?

Ale te petowanie koło procka to trochę słabe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając nadzieję o przyjęciu po SN bez dowodu zakupu to się można nieźle wjeb..  ,na moim drobnym przykładzie  i5 12400  ,kilkumiesięczny procek pełny box  z widniejącą gwarką na stronie intela na następnych 26 miesięcy  wyszła du.a ;) po zgłoszeniu i wypełnieniu formularza od razu pytanie o dowód zakupu jeżeli brak to dziekują i wypad z baru ,nie ma gwarki.Kiedyś jak najbardziej to działało bez problemu odsyłałem i7 4770K  ,czasy EVGA też świetne i kilkanaście szt. bez dowodu zakupu też przechodziły bez problemu ,teraz słabo to wyglada :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku odsyłałem na gwarancję do AMD i przeszło bez problemu , bez żadnego dowodu zakupu. Nic nie chcieli poza numerem SN.

Odesłali nowy bez żadnego gadania.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze jakieś dziwne jazdy mi to MSI robi.

Montowałem nowego SSDka i przy okazji wrzuciłem starego Samsunga 950 by postawić na nim linuxa.

Ale myślę sobie ok zapomniałem spisać parę rzeczy z poprzedniego systemu to sobie wejdę na chwilę w stare win 10 zrobię co potrzebuję i format.

Przestawiłem kolejność bootowania

Coś sobie poinstalował myślę pewnie drivery do mobo/cpu bo stary system był pod x570  a tu nagle zwiecha. No ok to reset znowu zwiecha. Dobra olać to. Ustawiłem bootuje do win 11 które wczoraj chodziło normalnie. Bum zaczyna się zawieszać. Myślę sobie cholera chyba znowu ten sam syf z ramem.

Jeszcze ze dwa razy mi się zawiesił w UEFI, ale jakoś wyłączyłem XMP i na JEDEC się zalogował.

Widzę w końcu MSI dodało najnowszą Agesę to sobie zaktualizuję  z 08 na 10 może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ftpm nie dało się off w biosie jakimś cudem ? Wtedy 11 nie odpali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej :) Mam pytanie do odnośnie 7800X3D. Będzie pracował u mnie na płycie Asusa B650A-A Gaming wifi, chłodzony Noctuą NH-D15 Black. Czy w biosie robiliście jakieś specjalne nastawy żeby proc ruszył? Widzę że przy 5800x3d ludzie kombinują, ciekaw jestem jak tutaj :)

Dziękuję, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proc ruszy od strzała na 99%. Pozostanie w biosie ustawić expo/manual oc ram + curve optimizer ujemny, żeby poprawić kulturę pracy i wydajność. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem :) Od ilu ustawić na minus? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od -15 i y-cruncher vst, jak przeleci z 5 testów, to można zjechać i niżej i test, jak kwiknie, no to wiadomo co robić :) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem się bawić CO per core, na początek szybka weryfikacja czy nie wywali przy pomocy occt (small, extreme, avx512), pierwsze 6 rdzeni według niego stabilne przy -40, 7 -30, 8 - 25 (przynajmniej przez godzinę go nie wywaliło).

edit

y-cruncher się wywala przy powyższym, więc teraz szukam per core pod niego :E

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli ycruncher mocniej dociska cpu niż smalldata ? Nieźle :E.  A vt3 stabilne? Podobno on jest najlepszy do stabilności testów, zaraz za vst.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na limicie, to chyba nie dziwne. Small data rozkręca się katownia bez żadnych limitów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, krzysiak napisał:

Zacząłem się bawić CO per core, na początek szybka weryfikacja czy nie wywali przy pomocy occt (small, extreme, avx512), pierwsze 6 rdzeni według niego stabilne przy -40, 7 -30, 8 - 25 (przynajmniej przez godzinę go nie wywaliło).

edit

y-cruncher się wywala przy powyższym, więc teraz szukam per core pod niego :E

Szukasz stabilności pod aplikacje której nigdy nie użyjesz,  a do gier nie będziesz potrzebował takiego zapasu. Tak jak pisałem kiedyś, stabilność pod dany program to bezsensowna strata czasu. Skoro OCCT ci nie wywaliło to po co drazysz dalej ? Przecież to ci nawet przy renderowaniu nie wywali, tym bardziej w grach. 

11 minut temu, Kelam napisał:

Na limicie, to chyba nie dziwne. Small data rozkręca się katownia bez żadnych limitów.

Dokaldnie tak, sam testowałem dość niedawno Prime95 i tam cpu miał 60st 🤣 Bo włączały się limity i offsety na zegarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Phoenix.to tak bardziej z ciekawości ;) Akurat dziś siedziałem cały dzień sam w domu i nie miałem natchnienia na granie w cokolwiek :E

edit

Plus tej zabawy taki, że teraz podczas cine r23 ma 77-78 a nie 81-82*C :P

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temp zawsze na plus ale np w grach to moj na -30 i tak trzyma 5050Mhz, jedynie ta zabawa ma znaczacy wplyw na zabawe w CB23 gdzie zbija zegary i mozna cos ugrac bawiac sie per core. :D

Szkoda, ze jest blokada na 5050 :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W gruncie rzeczy to też czy ustawię -30, -35, czy per core to w grach trzyma 5050, więc fakt że to raczej zabawa dla zabawy :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam szanowane grono entuzjastów czy do Gigabyte x670 aorus elite ax warto wgrywać najnowszy bios AGESA 1.1.0.0 czy cos się poprawiło względem AGESA 1.0.0.7c? 

Czytałem na zagranicznych forach ze to niezbyt udany bios i nie warto wgrywać tej wersji tym bardziej ze to nadal beta dlatego zapytam tutaj jakie wasze odczucia i opinie? 

Edytowane przez seple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślicie, że styczniowa premiera wpłynie jakkolwiek na cenę 7830X3D ? przymierzam się do tego gagatka i nie wiem czy wstrzymać się do nowego roku ( wcześniej wspomnianej premiery)

A może będą jeszcze podwyżki ? ( jak to po nowym roku bywa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi