Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mati17 napisał:

Niby stable było przy 1.14v ale zapodałem trochę więcej dla 100% pewności. Na 5650mhz 1.23v zrobiłem test single core w cinebench r23, 2034 pkt :o

a multi? ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, tomn2o napisał:

a multi? ;-) 

Nie mam chłodzenia odpowiedniego żeby przeprowadzić test na 5650mhz 1.23v w multi core, może aio zapodam do niego, jak dobra sztuka to trzeba korzystać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem test 10 minutowy CB23. Ustawienia stock. Może być ? :E

stock.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobaw się CO...u mnie przy -35 jest jakieś ~4k więcej :E

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Raven07 napisał:

Zrobiłem test 10 minutowy CB23. Ustawienia stock. Może być ? :E

stock.jpg

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Raven07 napisał:

Siemka:)  7800x3d odpalony, śmiga :) Czas na małe UV. Którymi opcjami powinienem się zainteresować? Podobnie jak w przypadku 5800 dać limity na PBO i zjeżdżać curve?

Pozdro :)

PBO mam auto ,krzywą ustawioną na -30 ,SOC 1,2 v pamięci 6200 cl 30 1,35v ulkc ,mlck 3100 , fclk 2067 limit temperatury z 89 na 85. lexary wymieniam na Gskille 6400 cl 32 z AMD Expo bo Lexary jednak przy 6400 sie sypią a nie chce podbijać napięcia soc ponad 1,3 v

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz zmieniłem CO na -20 i od razu 2500pkt więcej w CB23.. 

@slawinho Jak Ci się sprawdza to Aio z sygnatury? :) Rozważałem tego Asusa lub EK Nucleus :E

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Raven07 napisał:

Teraz zmieniłem CO na -20 i od razu 2500pkt więcej w CB23.. 

@slawinho Jak Ci się sprawdza to Aio z sygnatury? :) Rozważałem tego Asusa lub EK Nucleus :E

W  Cinebenchu maks 83 stopnie, srednio 81 w grach 58 -67 maks 70 st przy wczytaniu shaderów czasem 80 sie pokaze . Ryujin ustawiony standard profil wentylatorów mam wersje ARG ,wersja z Noctua podobno lepiej chłodzi i cichsza. Paste mam teraz Arctic MX6 . Temperatura oczywiscie CPU Package bo samego CPU jest 10 stopni niższa i teraz w idle mam 31 stopni.

Co zauważyłem 7800 X3D  troche bardziej sie grzeje od 5800X3D co miałem wcześniej za to mniej watów pod obciążeniem bierze. Ale jest te 5050 mhz w grach😊.  Jest lepiej w grach teraz na przykład gram w Jedi Survivior i nie ma takich spadków fps jak z 5800X3D, RTX 4090 ma dużo mniejszy bottleneck. Wymiana procków kosztowała mnie jakieś 200 zł jedynie nowa płyta główna trochę kosztowała ale teraz mam te 3 lata spokój co najwyżej będzie kiedyś 9800X3D 

Ciężko jest zejść poniżej 80 w Cinebenchu nawet AIO EK mają z tym problem 79 stopni mam na full obrotach pompki wentylatorów na chłodzeniu i obudowy. Przy tak niskim napieciu 1,1 v to te Ryzeny za bardzo sie grzeją. 

15 minut temu, Phoenix. napisał:

18000 powinno być

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Phoenix. Przy SOC 1.22v i CO -25 mam trochę ponad 17k..

@slawinho U mnie na NH-D15 jest max 87° za to wentyl skręcony dość mocno :E  W iddle ok 42. Czepiam się trochę moich wyników, sugerują tu chłopaki że deczko za mało. Nie wiem co tu blokuje..

W sumie zmieniłem tylko SOC i CO. Pamięci w Xmp II. Ok 5ghz wyciąga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty powinienes miec na stock min 18k, tam cos grubo z ta sztuka nie zagralo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Raven07 napisał:

@Phoenix. Przy SOC 1.22v i CO -25 mam trochę ponad 17k..

@slawinho U mnie na NH-D15 jest max 87° za to wentyl skręcony dość mocno :E  W iddle ok 42. Czepiam się trochę moich wyników, sugerują tu chłopaki że deczko za mało. Nie wiem co tu blokuje..

W sumie zmieniłem tylko SOC i CO. Pamięci w Xmp II. Ok 5ghz wyciąga. 

To nie jest sztuka outletowa z morele? 

Mam dejavu :E .

7800x3d na stock ma średnio 17500pkt+ jeśli ma temp poniżej 85* podczas testu. Z co , często wyniki kręcą się w okolicach 19tys pkt.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@novi nówka z ME 😛

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trafiłeś jakiegoś wybitnego kasztana. Zarzuć jakąś mocno obciążająca grę i zobacz czy zegary mu nie lecą poniżej 4800mhz. Miałem podobnego to zegary w nfs heat potrafiły lecieć do 4500mhz i pojechał na zwrot. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@novi test w cb R23 starczy ? :D Single czy multi core?

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej w grze. R23 może nie oddawać tego co będzie w grach.  Ja chciałem olać r23 i potestowalem w grach, to szczerze zawiodłem się i jednak zwróciłem. 

Obecną sztuka tak boostuje w r23, w grach 5050mhz:

3df386972dff363e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie boostował do 5020mhz w R23. Kurde może coś jeszcze poustawiać? Zmieniłem tylko CO i SOC .Wieczorem jeszcze się pobawię, póki mogę zrobić zwrot :D

Testy w CP2077 będą ok? Lub BF 2042?

Edytowane przez Raven07

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale zegary spadały niżej ? Przy 5ghz w r23 masz wyniki na poziomie 19000pkt, nie mówię że pewnie okolice 19300pkt nawet ;) . 

Ten przelot wbił 18700pkt, ale ea w tle i chrome, priorytet "normalny". W dodatku mam dość zasyfiony system, nie robi mu różnicy czy chrome z paroma zakładkami uruchomione czy nie, w aida te same opóźnienie wbija :D 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spadały do ok 4.95. Chroma i steama który pobiera miałem odpalonego :E

U mnie bez zadnych zmian w biosie wypluło 15k... Ale też duperele były odpalone. Zmienię jeszcze wydajność energetyczną w systemie bo ta W11 też mnie już denerwuje delikatnie mówiąc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie dotykając nic w biosie wbija jakieś 17600-17800pkt. 

Weź wyłącz wszystko w tle, wrzuć priorytet wysoki/czasu rzeczywistego, przy takich zegarach powinieneś wbijac pod 19tys pkt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kadajo napisał:

Intel 😂😂😂

Nawet w SpiredManie Intel z szybkim ramem nie ogarnia? uuuu.... Czyli coś jak premiera nowych wentyli ? :D Wykres wszystko przyjmie? :D 

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i5-14600k-niewiele-wydajniejszy-od-intel-core-i5-13600k-jak-dziala-z-pamiecia-ram-ddr5-8000-mhz?page=0,38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba by go podkręcić ale obawiam się ze nastąpiłby "Chiński Syndrom" 🤣
I ten procesor kosztuje 2800zl :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kadajo napisał:

Intel 😂😂😂

Nie wiem czy testy są prawdziwe. Intel w nich tak ssie, że ciężko w ogóle patrzeć w stronę intela.
Może w przypadku streamowania, grania i robienia czegoś tam jeszcze w jednym momencie warto chociaż pomyśleć o intelu.

Cena platformy, wydajność, pobór prądu i wszystko z tym związane przemawia bardzo na korzyść amd.
Procesor 1500zł, płyta 500zł i pamięci 500zł za topową wydajność od amd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo intel to się za cholerę nie opłaca vs rysio 3D. 

Ale bardziej ciekawi mnie ta wydajność, odnoszę wrażenie że ten portal powoli zaczyna odpływać? Przy intelu zakup i7 to jest dla mnie i tak sensowny max. proce za 3 koła mają zerowy sens. Tutaj z kolei intel totalnie odleciał. Fakt, szansa na selekta duzo lepsza, ale błagam, te Ecore to jakaś kpina ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi