Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki takim cenom, znowu wrócę do wymiany hardware'u kiedy to mi jest faktycznie potrzebne a nie bo mnie koledzy z forum nakręcą :E :P

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 12700KF myślałeś o wymianie CPU? :P Ten procek pewnie nie klęknie do końca generacji PS5/XSX

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bleidd napisał:

Mając 12700KF myślałeś o wymianie CPU? :P Ten procek pewnie nie klęknie do końca generacji PS5/XSX

a @Phoenix. potrzebował? :E

Zmienia się dla zabawy, benchmarków itp. Wspólnej zajawki.

Tylko teraz to już dla mnie za drogo się zrobiło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups. Awaria podczas zabawy w mocne OC, ale w sumie nie wiadomo dlaczego. 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, MarcoSimone napisał:

a @Phoenix. potrzebował? :E

Zmienia się dla zabawy, benchmarków itp. Wspólnej zajawki.

Tylko teraz to już dla mnie za drogo się zrobiło.

Mozesz relatywnie tanio przeskoczyc na 13700k i tak bym zrobil na twoim miejscu ? To beda dobre poprawione procki z wysokimi zegarami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ,ciekawe ile zostanie z 13 gen na ddr4 i z 690.W dzisiejszych czasach tak łatwo postarzać produkt

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jakuszyn_PSy napisał:

I pomyśleć, że tańsze były najbardziej wypasione B550. A bezproblemowo można było za takie pieniądze kupić średniaka na X570.:kwasny:

Zdajesz sobie sprawe ze te B650 sa pod katem sekcji i wielu rzeczy bardziej dopakowane niz poprzedniczki. To samo tyczy sie roznicy miedzy Z690 a Z790 tego samego modelu.

obecnie kupujac ta "najtansza" plyte nie kupujesz szrota tylko plyte, ktora wystarczy co do konca podstawki.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B650 Pro RS/index.pl.asp#Overview

 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na am5 b chyba umożliwia oc cpu i ram a po liczbie kondensatów wygląda to dobrze

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Phoenix. napisał:

obecnie kupujac ta "najtansza" plyte nie kupujesz szrota tylko plyte, ktora wystarczy co do konca podstawki.

To ja chcę za ⅓ tej ceny "szrota". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Dzieki takim cenom, znowu wrócę do wymiany hardware'u kiedy to mi jest faktycznie potrzebne a nie bo mnie koledzy z forum nakręcą :E :P

Ja myślę żeby sobie jakąś konsolkę dokupić zamiast co półrocznych upgejdow XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

To ja chcę za ⅓ tej ceny "szrota". 

Poczekaj 2-3lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Phoenix. napisał:

Zdajesz sobie sprawe ze te B650 sa pod katem sekcji i wielu rzeczy bardziej dopakowane niz poprzedniczki. To samo tyczy sie roznicy miedzy Z690 a Z790 tego samego modelu.

obecnie kupujac ta "najtansza" plyte nie kupujesz szrota tylko plyte, ktora wystarczy co do konca podstawki.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B650 Pro RS/index.pl.asp#Overview

 

Dopasowana to ona jest, ale wysoka marżą.

W tej cenie to jeszcze niedawno można było mieć sensowną integrę a nawet sabre i 10gbit lan.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wszystko zamówione w xkom plus zaoferowali pełny montaż i diagnostykę i chyba jeszcze mogą ram podkręcić w usłudze. Także po odbiorze będę miał pewność ,że wszystko będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, benq19 napisał:

Więc tak wszystko zamówione w xkom plus zaoferowali pełny montaż i diagnostykę i chyba jeszcze mogą ram podkręcić w usłudze. Także po odbiorze będę miał pewność ,że wszystko będzie działać.

W Fury 5200 masz bodajże Microny, więc raczej nic ci tam nie podkręcą. Niewiele droższe 6000 to hynixy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2022 o 00:45, MaxForces napisał:

Asrock X670E Taichi

Asus Crosshair X670 Extreme

Crosshair X670 Gene

teraz chyba ode chcial o sie juz ecc

 

Dzięki, ale w sumie przeszedłem po liście kompatybilności i w żadnej nie widzę ECC.

Więc chyba ECC na Zen4 to mission impossible. Przynajmniej mi to tak wygląda.

Wszystkie Un-buffered DDR5 Memory obsługują tzw. On-Die ECC function, bo to ficzer DDR5, a takich płyt obsługujących stricte ECC.  Choćby unbuffered, nie mówiąc już o registered, bo to marzenia.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy nowych Ryśków. Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić co daje hybrid graphics w kwestii oszczędności prądu? Chodzi o to ile PC żre prądu na pulpicie czy przeglądarce gdy obraz idzie klasycznie przez zewnętrzną grafikę, a ile gdy obraz idzie po integrze. W tym drugim wypadku teoretycznie główna grafika powinna być uśpiona, więc i pobór z gniazdka powinien spaść bo integra żywi się jakimiś odpadkami prądu. Jakoś nie spotkałem aby ktoś to sprawdzał, choć nie wykuczam że robiłem za słaby risercz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lancer napisał:

Mam prośbę do posiadaczy nowych Ryśków. Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić co daje hybrid graphics w kwestii oszczędności prądu? Chodzi o to ile PC żre prądu na pulpicie czy przeglądarce gdy obraz idzie klasycznie przez zewnętrzną grafikę, a ile gdy obraz idzie po integrze. W tym drugim wypadku teoretycznie główna grafika powinna być uśpiona, więc i pobór z gniazdka powinien spaść bo integra żywi się jakimiś odpadkami prądu. Jakoś nie spotkałem aby ktoś to sprawdzał, choć nie wykuczam że robiłem za słaby risercz ;)

Ok może spróbuję ale jutro dopiero odbieram kompa więc jutro popołudniu albo nawet w sobotę bo jeszcze system będzie trzeba zainstalować chyba że ktoś inny wcześniej sprawdzić może @Phoenix.

Edytowane przez benq19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, benq19 napisał:

Ok może spróbuję ale jutro dopiero odbieram kompa więc jutro popołudniu albo nawet w sobotę bo jeszcze system będzie trzeba zainstalować chyba że ktoś inny wcześniej sprawdzić może @Phoenix.

Fajnie jakby się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lancer napisał:

Mam prośbę do posiadaczy nowych Ryśków. Czy mógłby ktoś z Was sprawdzić co daje hybrid graphics w kwestii oszczędności prądu? Chodzi o to ile PC żre prądu na pulpicie czy przeglądarce gdy obraz idzie klasycznie przez zewnętrzną grafikę, a ile gdy obraz idzie po integrze. W tym drugim wypadku teoretycznie główna grafika powinna być uśpiona, więc i pobór z gniazdka powinien spaść bo integra żywi się jakimiś odpadkami prądu. Jakoś nie spotkałem aby ktoś to sprawdzał, choć nie wykuczam że robiłem za słaby risercz ;)

Raczej to samo co na innych platformach czyli pobór mocy bez zmian ;) Możesz mieć wpięty kabel do integry, a mieć możliwość przełączania obliczeń na dedyka. Co w przypadku gier kończy się zauważalnie większym input lagiem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Krzkra napisał:

dostarczył sferis, a nie @Phoenix. ?  ?

Nie, z Fenixem nie ma ten art nic wspólnego :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lancer napisał:

Fajnie jakby się udało :)

Niestety są opóźnienia z moim zamówieniem więc ja na razie testu nie zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sideband napisał:

Raczej to samo co na innych platformach czyli pobór mocy bez zmian ;) Możesz mieć wpięty kabel do integry, a mieć możliwość przełączania obliczeń na dedyka. Co w przypadku gier kończy się zauważalnie większym input lagiem. 

Raczej... A mnie ciekawi jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...