Skocz do zawartości
Spl97

Socket AM5/Zen 4 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma 7700x + rtx 3090 i cały czas nagrywa gierki nvidią, zaczął cos kombinowac i chce nagrywać igpu z proca :E da się coś takiego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Send1N napisał:

Znajomy ma 7700x + rtx 3090 i cały czas nagrywa gierki nvidią, zaczął cos kombinowac i chce nagrywać igpu z proca :E da się coś takiego zrobić?

uuu-trudne-pytanie.jpg

9 godzin temu, Phoenix. napisał:

192 MB. Więcej niż ramu ludzie mieli w kompach dwadzieścia kilka lat temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Znajomy ma 7700x + rtx 3090 i cały czas nagrywa gierki nvidią, zaczął cos kombinowac i chce nagrywać igpu z proca :E da się coś takiego zrobić?

Tak. 12 i 13gen bardzo dobrze to ogarniają. Lepiej ponoć niż RTX3000 bo mają wsparcie sprzętowe jakiegoś kodeka.

Na tym kanale znajdziesz pewnie takie testy. Link akurat do filmiku jak zepsuć Intela.

https://youtube.com/watch?v=fIFUj9Vs5JA&feature=share

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy X3D spowoduje rozwinięcie skrzydeł 4090 i zobaczymy nowe rekordy w wielu grach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Jestem ciekaw czy X3D spowoduje rozwinięcie skrzydeł 4090 i zobaczymy nowe rekordy w wielu grach ;) 

Rozwinie troszke tak ale to nadal bedzie za slaby cpu do tego gpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Czekam na testy w 4K i temperatury :D

To jest bardzo ciekawa kwestia, kiedy 58003XD już ma problemy dosyć mocne przy i tak niskim TDP. Jak tam będzie 170W to będzie trochę gorąco na stockowych ustawieniach. Ale na szczęście procki pod AM5 mają genialne UV, o wiele lepsze niż 5xxx więc może być dobrze. Może się okazać, że będą mniej ciepłe od 5800X3D.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

To jest bardzo ciekawa kwestia, kiedy 58003XD już ma problemy dosyć mocne przy i tak niskim TDP. Jak tam będzie 170W to będzie trochę gorąco na stockowych ustawieniach. Ale na szczęście procki pod AM5 mają genialne UV, o wiele lepsze niż 5xxx więc może być dobrze. Może się okazać, że będą mniej ciepłe od 5800X3D.

 

Wiem własnie, dlatego czekam na to co przyniesie nowy rok. Kolega ma 5800X3D i ma miejscami wyższe temperatury niż mój 13900k więc czekam jeszcze na 13900KS i zapowiedzianego Cooler Master'a ML360 Sub ZERO V2 :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, TheMr. napisał:

To jest bardzo ciekawa kwestia, kiedy 58003XD już ma problemy dosyć mocne przy i tak niskim TDP. Jak tam będzie 170W to będzie trochę gorąco na stockowych ustawieniach. Ale na szczęście procki pod AM5 mają genialne UV, o wiele lepsze niż 5xxx więc może być dobrze. Może się okazać, że będą mniej ciepłe od 5800X3D.

 

Nie ma żadnych problemów, chyba że się sprawdza w wypalarkach na stockowym napięciu co jest głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Minciu napisał:

Tak. 12 i 13gen bardzo dobrze to ogarniają. Lepiej ponoć niż RTX3000 bo mają wsparcie sprzętowe jakiegoś kodeka.

Na tym kanale znajdziesz pewnie takie testy. Link akurat do filmiku jak zepsuć Intela.

https://youtube.com/watch?v=fIFUj9Vs5JA&feature=share

Ogarnęliśmy wspólnie przez discorda ale mów że nie zadowolony i wraca do nagrywania nvidią podobno strasznie słaba jakość 

2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Rozwinie troszke tak ale to nadal bedzie za slaby cpu do tego gpu ;)

To jest karta do 4k jak ktoś kupuje do 1440p albo nie daj boże do 1080p to pózniej takie efekty :D 

BTW co do cen to nie mam pytań co do januszerki :E czekałem do ostatniego dnia black week czy coś urwę z ceny finalnie w niedzielę osatniego dnia kupiłem 5800x3d za 1699 ze smartem po czym po blackweeku ceny są niższe :rotfl: januszex level extreme

Edytowane przez Send1N
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś kodek w procach i chyba w rtx4000 pozwalający nagrywać przy 4x niższym bitrate taka sama jakość. Albo w drugą stronę, ten sam bitrate ale jakość przednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Rozwinie troszke tak ale to nadal bedzie za slaby cpu do tego gpu ;)

I tak będę miał ~10 FPSów w EU IV na modach :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Send1N napisał:

Ogarnęliśmy wspólnie przez discorda ale mów że nie zadowolony i wraca do nagrywania nvidią podobno strasznie słaba jakość 

To jest karta do 4k jak ktoś kupuje do 1440p albo nie daj boże do 1080p to pózniej takie efekty :D 

BTW co do cen to nie mam pytań co do januszerki :E czekałem do ostatniego dnia black week czy coś urwę z ceny finalnie w niedzielę osatniego dnia kupiłem 5800x3d za 1699 ze smartem po czym po blackweeku ceny są niższe :rotfl: januszex level extreme

X-kom da jeszcze kupon na 50zl i można kupić poniżej 1650zl ?
 

Dokładnie 1629zl ?

Edytowane przez Phoenix.
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Jest jakiś kodek w procach i chyba w rtx4000 pozwalający nagrywać przy 4x niższym bitrate taka sama jakość. Albo w drugą stronę, ten sam bitrate ale jakość przednia.

AV1

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Send1N napisał:

BTW co do cen to nie mam pytań co do januszerki :E czekałem do ostatniego dnia black week czy coś urwę z ceny finalnie w niedzielę osatniego dnia kupiłem 5800x3d za 1699 ze smartem po czym po blackweeku ceny są niższe :rotfl: januszex level extreme

To prawda, 5800X3D teraz jest 20 zł taniej niż na BF :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w foxcomputer to już jest 60 :E nie przelewki

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

w foxcomputer to już jest 60 :E nie przelewki

Sprzedam mojego 7700X za 1599zl ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenix. napisał:

Sprzedam mojego 7700X za 1599zl ?

Już przechodzisz na X3D? :E Dobrze, że kupiłem te DDR5 ramy, przesiadka na ewentualnego 3D będzie łatwiejsza ?.

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, blubaju napisał:

AV1

Możliwe że to o to chodzi. Przy montażu też robotę robi chyba z podglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Już przechodzisz na X3D? :E Dobrze, że kupiłem te DDR5 ramy, przesiadka na ewentualnego 3D będzie łatwiejsza ?.

Będzie droga ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Będzie droga ;) 

No właśnie się wszyscy nakręcają na te 3d, a totalnie nic nie wiemy. Wykresy robione na podstawie 5xxx, a ceny też mogą być z tyłka i możliwe że i tak na początek bez jakiegoś GF 4080 to bardziej będzie się opłacało kupić 7600x/7700x...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...