Skocz do zawartości
czysix

R5 2600 na co wymienic

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc posiadam aktualnie taki pc
R5 2600 stock
GTX 1050 2gb
16gb 3200mhz
CHIEFTEC 400W

Gram przewaznie tylko w valorant,apex
i jak w valorancie fpsy sa okej 144hz smiga to w apexie dramat na fhd

pytanie z racji ze ceny grafiki sa kosmiczne czy nie lepiej zainwestowac w jakis ryzen 7 5800x + plyta gowna + zasilacz i jak beda karty to kupic karte czy wiecej tutaj da kupienie teraz karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje GPU nie nadaje sie do grania.

Nie ma dzisiaj dobrych wyborow.

Jesli ceny byly by normalne ja bym zdecydowanie wymienil najpierw GPU, a pozniej za jakis czas jesli nie byl bym zadowolony z wydajnosci reszte komponentow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz obecnie płytę? Ponadto jw. Najsłabszym ogniwem jest GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bobson89 napisał:

Jaka masz obecnie płytę? Ponadto jw. Najsłabszym ogniwem jest GPU.

B450M PRO VDH MAX
wiem wiem ze karta to zlom ale jednak nie widzi mi sie wydawanie 2/2,5k na GTX 1660
jesli moglbym miec za to procek na lata 7 5800x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czysiu napisał:

B450M PRO VDH MAX
wiem wiem ze karta to zlom ale jednak nie widzi mi sie wydawanie 2/2,5k na GTX 1660
jesli moglbym miec za to procek na lata 7 5800x

To musisz wsadzić ręcę pod tyłek i trzymać kasę, dopóki nie pojawią się okazje. Nawet sporo lepszy rx570 nie zapewni ci płynnych 144fps'ów w apexie, potrzebowałbyś kartę o wydajności co najmniej gtx'a 1660s/1070 wzwyż. Ja miałem podobną zagwozdkę co ty i odpuściłem sobie granie w grę, w której nie mam tych minimalnych fps'ów by było komfortowo (warzone). Dałem sb spokój z tą grą i jest spoko. Zresztą, z apexem miałem podobnie, ale powód zaprzestania rozgrywki był zupełnie inny, respawn spatchował możliwość stweakowania rozdziałki na 4:3/5:4, którą wtedy miałem, a że monitor był mały to uznałem, że nie bd grał z black barsami i tyle... Musiałem iść na kompromis jak nie chcesz się frustrować, a portfel pusty haha :szczerbaty: A jak grasz z kumplami, to pograjcie w coś innego.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, G3MB0Y napisał:

To musisz wsadzić ręcę pod tyłek i trzymać kasę, dopóki nie pojawią się okazje. Nawet sporo lepszy rx570 nie zapewni ci płynnych 144fps'ów w apexie, potrzebowałbyś kartę o wydajności co najmniej gtx'a 1660s/1070 wzwyż. Ja miałem podobną zagwozdkę co ty i odpuściłem sobie granie w grę, w której nie mam tych minimalnych fps'ów by było komfortowo (warzone). Dałem sb spokój z tą grą i jest spoko. Zresztą, z apexem miałem podobnie, ale powód zaprzestania rozgrywki był zupełnie inny, respawn spatchował możliwość stweakowania rozdziałki na 4:3/5:4, którą wtedy miałem, a że monitor był mały to uznałem, że nie bd grał z black barsami i tyle... Musiałem iść na kompromis jak nie chcesz się frustrować, a portfel pusty haha :szczerbaty: A jak grasz z kumplami, to pograjcie w coś innego.
 

Nie no w apexie mam te 100/120fps na 4;3 wiec jest okej w miare :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, czysiu napisał:

B450M PRO VDH MAX
wiem wiem ze karta to zlom ale jednak nie widzi mi sie wydawanie 2/2,5k na GTX 1660
jesli moglbym miec za to procek na lata 7 5800x

Płyta nie powala z 5800x nie wiem czy nie będzie za ciepło na sekcji zasilania jak już można zaryzykować 5600x (choć też trafiają się cieplejsze sztuki) gdzie w fhd nawet z tak słabym GPU będzie różnica, a przede wszystkim dropy będą dużo mniejsze. Więcej ugrasz lądując lepsze GPU no ale cóż.....

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bobson89 napisał:

Płyta nie powala z 5800x nie wiem czy nie będzie za ciepło na sekcji zasilania jak już można zaryzykować 5600x (choć też trafiają się cieplejsze sztuki) gdzie w fhd nawet z tak słabym GPU będzie różnica, a przede wszystkim dropy będą dużo mniejsze. Więcej ugrasz lądując lepsze GPU no ale cóż.....

Oczywicie do 7 5800x wymienilbym plyte glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, czysiu napisał:

Oczywicie do 7 5800x wymienilbym plyte glowna

Tyle że do gier zwłaszcza tych wymienionych nie wiem czy jest sens dopłacac do 5800x, bo główna różnica jest ilość jajek w porównaniu do 5600x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 15:41, Bobson89 napisał:

Tyle że do gier zwłaszcza tych wymienionych nie wiem czy jest sens dopłacac do 5800x, bo główna różnica jest ilość jajek w porównaniu do 5600x. 

Zdecydowalem ze bede isc w 5600x
co do plyty glownej to ten B450M PRO VDH MAX po update biosu da rade normalnie bez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę. 5600X niewiele wymaga od vrm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...