Skocz do zawartości
azgan

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy to tak, mnie chodziło o kupowanie nowej wersji, choć uważam, że nawet te "Upgrejdy" w postaci śmiesznych 10$ gier z PS4 na PS5 dla fanów PlayStation to plunięcie w twarz ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skunRace napisał:

Wtedy to tak, mnie chodziło o kupowanie nowej wersji, choć uważam, że nawet ten "Upgrade" w postaci śmiesznych 10$, dla fanów Sony to splunięcie w twarz ;)

Właśnie i to już fajne nie jest bo jak ktoś kupił cyfrę i ma Uncharted 4 razem z The Lost Legacy to powinni mu za darmo zaktualizować a nie brać za to dodatkowo 10$. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, skunRace napisał:

A za 2-3 lata kolejny "Remaster" na PS5 Pro, tym razem oprócz natywnego 4K będzie już naprawdę w 60 klatkach Zabawa to jest jak się gra pierwszy raz, lub naprawdę po jakimś dłuższym czasie, gdy dużo się nie pamięta. Jak ktoś to ogrywał na Prosiaku, to nie ma sensu nabijać im kasy i kupować od razu na premierę w wersji na PS5, co innego PC. Sam na pewno zagram drugi raz i w GoWa i Uncharted na PC, ale to za jakiś czas.

Tak jak w God of War, gdzie oprócz natywnej rozdzielczości PC vs PS4 Pro, resztę różnic można z lupą szukać Original vs Ultra. I tu nie chodziło o 1 do 1 odnośnie grafiki, tylko działanie pada DualSense :D

Ale przecież podłączysz dualsence do PC i będziesz miał to samo, też wykorzystasz możliwości tego pada. W zasadzie gdybym nie miał pada od X1, to bym sam kupił dual sence'a i dziwi mnie, że ludzie tylko ze względu na pada zmieniają platformę zamiast go podłączać pod PC i mieć dokładnie to samo nawet w grach multiplatformowych jak CoD. Mówiąc krótko, jeśli podłączasz dualsence'a do PC, działą on w każdej grze tak samo na PC jak na PS5. Tak przynajmniej słyszałem. Z drugiej strony gdyby tak nie było, to nit by nie podłączał DualSence'a pod PC tylko kupowałby dużo tańszego DualShocka 4, więc na logikę musi on działać tak samo na PC jak na PS5 ;) Coś czuję, że chyba jednak kupię tego pada (z przeznaczeniem do PC of course) tylko dla tych triggerów :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Hydro, Ty masz naprawdę problemy czytania ze zrozumieniem ;) No właśnie o tym napisał @Userkamil pad działa 1:1 na PC. Ty napisałeś, że nigdy nie będzie 1:1, bo na PC grafika jest ładniejsza. Ja odpisałem, że jemu nie chodziło o grafikę, tylko o działanie pada po podłączeniu do PC. I teraz napisałeś, że przecież podłączysz DualSense do PC i masz to samo :boink:

Właśnie o to chodziło, że działa 1:1 i będziesz miał to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skunRace napisał:

Kurczę Hydro, Ty masz naprawdę problemy czytania ze zrozumieniem ;) No właśnie o tym napisał @Userkamil pad działa 1:1 na PC. Ty napisałeś, że nigdy nie będzie 1:1, bo na PC grafika jest ładniejsza. Ja odpisałem, że jemu nie chodziło o grafikę, tylko o działanie pada po podłączeniu do PC. I teraz napisałeś, że przecież podłączysz DualSense do PC i masz to samo :boink:

Właśnie o to chodziło, że działa 1:1 i będziesz miał to samo.

 

Tak, potem już to doczytałem i nie chciało mi się edytować. Właśnie dlatego chyba zakupię tego pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, skunRace napisał:

Właśnie o to chodziło, że działa 1:1 i będziesz miał to samo.

 

Nie działa 1:1. Na PC trzeba użerać się z kablem (tak przynajmniej jest w Metro Exodus i AC Valhalla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni pisali o exach od Sony wydawanych na Steam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skunRace napisał:

 

Tak jak w God of War, gdzie oprócz natywnej rozdzielczości PC vs PS4 Pro, resztę różnic można z lupą szukać Original vs Ultra. I tu nie chodziło o 1 do 1 odnośnie grafiki, tylko działanie pada DualSense :D

Nie zapominaj że to HDR'o wrócił do nas ale to nadal ta sama osoba ?

6 minut temu, slafec napisał:

Nie działa 1:1. Na PC trzeba użerać się z kablem (tak przynajmniej jest w Metro Exodus i AC Valhalla).

 

2 minuty temu, skunRace napisał:

Oni pisali o exach od Sony wydawanych na Steam :D

A w EX'ach SONY na STEAM nie trzeba kabla podpisać do pada? Da się grać przeprzewodowo jak na konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, może jeszcze Azazell kiedyś wróci, bo mam wyrzuty sumienia, w sumie to ja i Ty przyczyniliśmy się chyba najbardziej do tego, że kazał sobie usunąć konto :D

Z DualSense niech się wypowie reszta, bo ja jeszcze nie mam PS5, tylko się nie mogłem powstrzymać od sprostowań o co komu chodziło :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, skunRace napisał:

Oni pisali o exach od Sony wydawanych na Steam :D

Mi się wydawało, że o działaniu pada też pisali :P 

39 minut temu, azgan napisał:

A w EX'ach SONY na STEAM nie trzeba kabla podpisać do pada? Da się grać przeprzewodowo jak na konsoli ?

Możesz grać bezprzewodowo, ale wtedy o adaptacyjnych triggerach (jeśli dana gra je wspiera) musisz zapomnieć.

Edytowane przez slafec
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale myślałem, że chodzi o to, że w exach od Sony wydanych na Steam, DualSense działa 1:1 jak na konsoli, a w innych grach (nie od Sony) działa jak zwykły pad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, po tym filmie jakoś nie specjalnie jestem zachęcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Remaster nie powinno się na to mówić, wszyscy którzy ogrywali te gry na Prosiaku są pewnie niespecjalnie zachęceni, jak już zagrają to z nudów, bo nie ma w co grać. Równie dobrze wkładając płytę U4 z PS4, czy tam odpalając wersję cyfrową, powinno pobierać jakiś update dodający niby kolejny tryb wydajnościowy pod PS5 i tyle. A nie płatny Upgrade, oczywiście tani, ale mimo wszystko. Trochę też śmieszne jest to, żeby na nexgenach w końcu nie zagrać w 60 klatkach w natywnym 4K w prawie 6 letnią grę. Tylko 60 klatek to taki poziom PS4 Pro z szachownicy a niby natywne tylko w 30.

Przyznać jedynie trzeba, że robi wrażenie to co oni potrafili wykrzesać z takich kalkulatorów jak PS4 pod koniec życia generacji, patrz Uncharted, GoW, Days Gone, Ghost itd. Trochę smutne jest to, że przez tak długi czas od premiery tej generacji, najładniejszymi grami  Sony które dalej robią wrażenie są kilkuletnie gry z poprzedniej generacji, różniące się jedynie natywnym 4K które i tak nie zawsze generuje 60 klatek. Żeby zobaczyć moc PS5, przez tyle czasu mamy jedynie demo Astro's Playroom no i może jeszcze Demon Souls i Ratched. Dobrze, że w tym roku się trochę ruszy, ale to i tak crossgeny.

 

 

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, skunRace napisał:

Tylko 60 klatek to taki poziom PS4 Pro z szachownicy a niby natywne tylko w 30.

Dlatego jedyny sens jest czekać na wersje PC. Dziwię się, że jeszcze nie ma tu wpisów jaka to jest super różnica na PS5 teraz. Ale wcześniejsze „exy” co na steama wyszły to różnic z lupą szukali ? (W porównaniach na youtubie) ?‍♂️

Z tego co pamiętam to jak na PS5 grywałem to tam już było 60fps po jakimś patchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Userkamil napisał:

Dlatego jedyny sens jest czekać na wersje PC. Dziwię się, że jeszcze nie ma tu wpisów jaka to jest super różnica na PS5 teraz. Ale wcześniejsze „exy” co na steama wyszły to różnic z lupą szukali ? (W porównaniach na youtubie) ?‍♂️

Z tego co pamiętam to jak na PS5 grywałem to tam już było 60fps po jakimś patchu?

Wszystko zostało już powiedziane tutaj więc nikt nie będzie się powtarzać 

Kosmetyczne zmiany, dodali lepsze textury, lepsze filtrowanie textur, poprawili cienie, większy zasięg rysowania tz. LOD, szybsze loadingi, obraz jest ostrzejszy i wrzucili 3 tryby - natywne 4K w 30k/s, 1440p w 60k/s, i 1080p do 120k/s. Graficznie to szukanie zmian z lupą albo zoomem +400% żeby to wyłapać podobnie jak w porcie God of War na PC. Jak ktoś się spodziewa że Uncharted: Legacy of Thieves Collection będzie wyrywać z kapci to się raczej zawiedzie co tam mogą dodać? DLSS, więcej klateczek? To dalej będzie to samo tyle że jeszcze dłużej trzeba będzie poczekać na ten port. Ten Remaster to raczej dobra opcja tylko dla kogoś kto wcześniej w to nie grał już na PS4PRO. 

PS4 (Uncharted 4+Lost Legacy 104,63Gb) 1080p at 30fps

PS4 Pro (Uncharted 4+Lost Legacy 107,08Gb) 1440p at 30fps

PS5 (68,92Gb) Fidelity Mode: 2160p at 30fps Performance Mode: 1440p at 60fps Performance+ Mode: 1080p at 120fps

- PS5 offers 3 display modes in both games with different framerates and resolutions. I haven't detected that these resolutions are dynamic, but I wouldn't rule it out.

- Load times are almost non-existent on PS5. It is a considerable improvement.

- The size of both games has been reduced by almost 45% on PS5.

- There is a slight improvement in some far shadows.

- Anisotropic filtering has been greatly improved.

- The drawing distance in terms of geometry and elements has been increased, but not in shadows.

- There are no changes in the texturing.

- The framerate in Performance+ mode has some drops in the moments of greatest stress, especially in the area of the train in Lost Legacy.

- If you have Uncharted 4 and Lost Legacy on the Playstation Store, you can upgrade for $10.

- PS5 does not have multiplayer and survival modes.

- I recommend disabling motion blur if you play in Performance+ mode. In my opinion, that effect is not necessary with such a high fps rate.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Userkamil napisał:

230 jewro za pada?:E Ma wbudowany telewizor, czy jak?:wow::lol2:

Dzięki Bogu za taniego pada z x-klocka.

Edytowane przez Mudżahedin
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mudżahedin napisał:

230 jewro za pada?:E Ma wbudowany telewizor, czy jak?:wow::lol2:

Nie rozumiem?

Milion za mercedesa jak można mieć malucha? ? ?‍♂️

Edytowane przez Userkamil
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wątpię żeby ktoś kto szuka pada pod PC do niektórych gier dokładał aż 800zł  w stosunku do DualSense, który kosztuje tylko 300, jest w zupełności wystarczający,  dobrze wykonany i sprawdzi się praktycznie tak samo.

Niech każdy oceni sam, czy warto dokładać do tego "Mercedesa" ;)

https://ithardware.pl/aktualnosci/scuf_reflex_to_zaawansowana_i_droga_alternatywa_dla_dualsense_a_od_ps5-18914.html

https://www.mediaexpert.pl/gaming/kontrolery-pady/kontroler-sony-dualsense-czarny

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, slafec napisał:

Nie działa 1:1. Na PC trzeba użerać się z kablem (tak przynajmniej jest w Metro Exodus i AC Valhalla).

Niby jakim kablem ? Pad to pad i pewnie ktoś sobie nie radzi z prostą konfiguracją i jednym programikiem :P Jedyne co to tak, jak ktoś napisał: jeśli gra sama w obie nie wspiera triggerów, te będą działać jak zwykłe triggery.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteście ciekawi jak wygląda Uncharted: Legacy of Thieves Collection to tutaj można sobie obczaić 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Jak jesteście ciekawi jak wygląda Uncharted: Legacy of Thieves Collection to tutaj można sobie obczaić 

 

Szczegolnie na YT :hahaha:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Szczegolnie na YT :hahaha:

Dasz radę tak samo jak oglądasz na YT analizy od Digital Foundry w tej samej jakości (które  sam często linkujesz zresztą) albo wręcz robisz z nich jeszcze screeny (patrz w temacie o God of War na PC) :szczerbaty:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Dasz radę tak samo jak oglądasz na YT analizy od Digital Foundry w tej samej jakości (które  sam często linkujesz zresztą) albo wręcz robisz z nich jeszcze screeny (patrz w temacie o God of War na PC) :szczerbaty:

A widzisz roznice w odroznianiu czarnego od bialego na analizie gdzie roznice sa porazajace i zadna kompresja nie jest w stanie zniwelowac roznic od porownywania czegos co wyglada tak samo?? Chciales zablysnac ale widze ci nie wyszlo, a tak jak napisales za 2dni bedzieszz fapal do tego remastera na konsoli :boink:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...