Skocz do zawartości
azgan

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.06.2022 o 14:39, Jaycob napisał:

Ukończyłem tą kolekcję.

Uncharted 4 graficznie trzyma się bardzo dobrze, nawet po 6 latach bardzo przyjemnie się na to patrzy.  Mnóstwo szczegółów, niesamowite oświetlenie, świetne animacje dookoła, fantastyczne przerywniki w czasie rzeczywistym itd. Wszystko od strony wizualnej/technicznej wygląda tutaj świetnie.

Screeny: link

Niestety gameplayem jestem zawiedziony. Tempo rozgrywki jest stanowczo za wolne, przez większą część gry nudziłem się. Moim zdaniem za dużo tutaj chodzenia, ciągłych i nudnych wspinaczek (automatycznych, bez wyzwania), cutcenek, mało ciekawych puzzli, długich dialogów, a za mało samej gry. Trochę szkoda, bo walczy się świetnie, prawdopodobnie najlepiej z całej serii, usprawnione zostało także skradanie mimo, że wciąż jest nieco zbyt proste. Pomysł z jeepem na otwartych przestrzeniach mi się nie podobał, zostało to wprowadzone na siłę - ta mini piaskownica zupełnie nic ciekawego nie wprowadza do gry, a tylko na siłę wydłuża.  Z tą grą mam ten sam problem co Shadow of the Tomb Raider - to po prostu nudne gry.

Historia była tylko ok podobał mi się

  Pokaż ukrytą zawartość

piracki setting

.

Nie mam pojęcia skąd te 10tki na MC. Może jak by w to zagrał z 6 lat temu... Rise of the Tomb Raider jest imo o wiele lepszą grą.

LOL. Mam kompletnie inne zdanie.

Właśnie gram w Shadow Of the TR i o ile Uncharted 4 było kapitalnie opracowane, to TR gram jak w każdą kolejną część - nuda. Nudne dialogi, które już zacząłem pomijać spacją bo są TAK TENDENCYJE jak to tylko możliwe.

Natomiast WSZYSTKIE cutscenki z Uncharted 4 to majstersztyk. Oglądałem z zapartym tchem wręcz, a mimika twarzy, motion capture - no to jest inna rzeczywistość. Graficznie NG po prostu czaruje. Ja nie wiem jak oni to robią, ale dopracowanie szczegółow i gameplay jest na poziomie do jakiego seria TR nigdy nie doskoczy. Te gry leżą na innych półkach.

Uncharted czy TLoU to są gry, w których granie na TV daje inny efekt końcowy niż w serii TR. Wydawać by się mogło że to niedorzeczne co piszę, ale ja widzę różnicę, nie wiem czy to dobór kolorystyki czy jakieś inne sztuczki z proporcjami, podejściem do konstrukcji gry, ale TR puszczony na TV nie robi tego co Uncharted ogrywane na TV.

Szukam jakiegoś określenia, i chyba jednym krótkim słowem można to opisać jako spektakularność. Te wszystkie panoramy, ekspozycje górskie, pościgi - Uncharted po prostu miażdży TR właśnie spektakularnością.

Edytowane przez Legoman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Legoman napisał:

LOL. Mam kompletnie inne zdanie.

Właśnie gram w Shadow Of the TR i o ile Uncharted 4 było kapitalnie opracowane, to TR gram jak w każdą kolejną część - nuda. Nudne dialogi, które już zacząłem pomijać spacją bo są TAK TENDENCYJE jak to tylko możliwe.

Też tak uważam. Jako gracza "od zawsze", takiego SotTR po prostu należy zaliczyć i tyle, ale... teksty infantylne i traktowanie gracza jak debila bardzo mnie denerwowało.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2022 o 14:39, Jaycob napisał:

Dla mnie U2 nadal numer1 z tej serii :)

Mnie tam najbardziej do gustu przypadła trójka :cool3: Czwórki nie skończyłem, a w Lost Legacy nawet nie zacząłem grać, także kolejność może się zmienić, ale szczerze mówiąc to wolę serię Tomb Raider.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna oczywista rzecz jaka dzieli TR i Uncharted.

Zaczynając TR od razu wiesz jak się gra skończy i że będziesz się przedzierał przez randomowe lokacje z jednakowo przeciętnym poziomem napięcia i ciekawości. I nawet jak w pewnych momentach fabuła TR będzie się starała wytworzyć ten efekt - nie uda się.

Natomiast jak zaczynałem Uncharted 4 to nie miałem pojęcia jak pójdą wątki. Naughty Dog bardzo umiejętnie prowadziło fabułę w grze której gatunek skopiował już każdą kliszę. To jest właśnie ta różnica.

Na pewno nie pomaga fakt że TR jest mocno zaszufladkowany an eksploraji grobowców, podczas gdy Uncharted może cię rzucić w tak różne miejsca że masz szczękę na podłodze.

Edytowane przez Legoman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Legoman napisał:

Natomiast WSZYSTKIE cutscenki z Uncharted 4 to majstersztyk. Oglądałem z zapartym tchem wręcz, a mimika twarzy, motion capture - no to jest inna rzeczywistość. Graficznie NG po prostu czaruje. Ja nie wiem jak oni to robią, ale dopracowanie szczegółow i gameplay jest na poziomie do jakiego seria TR nigdy nie doskoczy. Te gry leżą na innych półkach.

Jasne graficznie powala, ale gamepleyowo? Chyba w inne gry graliśmy jak napisałeś,  że to nie ten sam poziom :]

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem Uncharted`ów i  nowych Tomb Raiderów jest to, że za Uncharted stała konkretna osoba z wizją, pomysłem a za Tomb Raiderami nie. Tomb Raider miały robić za kalkę Uncharted.  I tu nie pykło, bo nie było pomysłu jak fabularnie serię pociągnąć a wpuszczenie filmowego gameplay to nie wszystko. Zresztą chyba to samo w Swoim czasie pogrążyło Medal of Honor, udawanie że są kolejnym Call of Duty im nie wyszło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawdziwe TR robili Core Design

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bardak napisał:

Problemem Uncharted`ów i  nowych Tomb Raiderów jest to, że za Uncharted stała konkretna osoba z wizją, pomysłem a za Tomb Raiderami nie. Tomb Raider miały robić za kalkę Uncharted.  I tu nie pykło, bo nie było pomysłu jak fabularnie serię pociągnąć a wpuszczenie filmowego gameplay to nie wszystko. Zresztą chyba to samo w Swoim czasie pogrążyło Medal of Honor, udawanie że są kolejnym Call of Duty im nie wyszło.

i tak i nie. TR wyszedł jak Uncharted nawet nie było na białej kartce papieru. Paradoksalnie TR obecnie powraca do korzeni.

Tylko że nie wiem czy tego oczekuję po TR obecnie. W tą serię gram od początku... Od pierwszego Tomb Raidera na pececie z Pentium II i 4GB RAM, karta to było bodajże S3 Virge która miała bodajże całe 4MB pamięci ?... anyway...

Po zakupie PS4 i odpaleniu Uncharted 4 oniemiałem. To TAK może wyglądać gra ala TR? To takie postacie, tak zagrane? Takie lokacje? Taka chemia między bohaterami? TAKIE dialogi? Taki Motion Caputre? WHAT???

TR zaczynał w czasach kiedy postacie z gier nie miały swojego głosu. Były to nieme postacie z gier typu Prehistoric. Nawet infantylność dialogów nie robiła wtedy złego wrażenia. Problem w tym że TR utknął w tym na dobre.

Dialogi Lary są po prostu denne w wuj. Jej historia i jej perypetie są kopiuj wklej. I tak - oczywiście - prawie wszystko już teraz to kopiuj wklej i Uncharted niby też płynie na tej samej fali, ale to jest zupełnie inny poziom niż TR.

Znamiennym niech będzie fakt, - że kompletnie nie pamiętam o czym było parę poprzednich części. Oprócz początkowych części TR w które grałem na początku, każdą kolejną część zapamiętywałem w coraz mniejszym stopniu. Natomiast ostania część to już jest równo płaska historyjka w której odhaczanie kolejnych obelisków dla ekspa jest żenująco nudne.

 

Edytowane przez Legoman
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Legoman napisał:

i tak i nie. TR wyszedł jak Uncharted nawet nie było na białej kartce papieru. Paradoksalnie TR obecnie powraca do korzeni.

Tylko że nie wiem czy tego oczekuję po TR obecnie. W tą serię gram od początku... Od pierwszego Tomb Raidera na pececie z Pentium II i 4GB RAM, karta to było bodajże S3 Virge która miała bodajże całe 4MB pamięci ?... anyway...

Po zakupie PS4 i odpaleniu Uncharted 4 oniemiałem. To TAK może wyglądać gra ala TR? To takie postacie, tak zagrane? Takie lokacje? Taka chemia między bohaterami? TAKIE dialogi? Taki Motion Caputre? WHAT???

TR zaczynał w czasach kiedy postacie z gier nie miały swojego głosu. Były to nieme postacie z gier typu Prehistoric. Nawet infantylność dialogów nie robiła wtedy złego wrażenia. Problem w tym że TR utknął w tym na dobre.

Dialogi Lary są po prostu denne w wuj. Jej historia i jej perypetie są kopiuj wklej. I tak - oczywiście - prawie wszystko już teraz to kopiuj wklej i Uncharted niby też płynie na tej samej fali, ale to jest zupełnie inny poziom niż TR.

Znamiennym niech będzie fakt, - że kompletnie nie pamiętam o czym było parę poprzednich części. Oprócz początkowych części TR w które grałem na początku, każdą kolejną część zapamiętywałem w coraz mniejszym stopniu. Natomiast ostania część to już jest równo płaska historyjka w której odhaczanie kolejnych obelisków dla ekspa jest żenująco nudne.

 

Pisałem o obecnych TR, nie o starych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Legoman napisał:

(...) Po zakupie PS4 i odpaleniu Uncharted 4 oniemiałem. To TAK może wyglądać gra ala TR? To takie postacie, tak zagrane? Takie lokacje? Taka chemia między bohaterami? TAKIE dialogi? Taki Motion Caputre? WHAT??? (...)

Zgadzam się w 100%, ale to nie jest ból TR tylko - generalnie - gier dziś.
Tak naprawdę większość jest generycznych dialogowo, bez względu na oprawę.
Gra może być piękna, ale ten aspekt kuleje częściej, niż rzadziej.

Piękne gry i... Assasiny? Paździerz dialogowy. FC wszelkie - paździerz dialogowy. Horizon - paździerz dialogowy, itd., itd.
Tylko W3 (z tego co grałem) bronił się sensownymi dialogami i "chemią" bohaterów.  Później dłuuugo, długo nic i ... RDR2 i (o dziwo IMO) Days Gone.
A reszta, to paździerz dialogowy - tyle, że ładny wizualnie.  

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 15 lipca wyjdzie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, brainq napisał:

Czyli jednak 15 lipca wyjdzie.

Nic nie wiadomo. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że wciąż mam nadzieję na premierę na PC w sezonie wakacyjno-ogórkowym i liczę na konkretną zapowiedź oraz termin na najbliższym State of Play (najlepiej w połączeniu z analogicznymi informacjami nt. God of War Ragnarok) ;) 

Edytowane przez lamparcicho
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lamparcicho napisał:

Nie ukrywam, że liczyłem na premierę na PC w sezonie wakacyjno-ogórkowym i mam nadzieję na konkretną zapowiedź oraz datę premiery na najbliższym State of Play (najlepiej w połączeniu z analogicznymi informacjami nt. God of War Ragnarok) ;) 

Właśnie także myślałem, że wyjdzie już niedługo. Ciekawe co się stało. Transferowali na Steam grę (historia z SteamDb) i nagle pojawił się błąd? :E

 Generalnie to wciąż nie ma oficjalnej daty, więc i ta nie jest taka pewna. ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mają jakieś problemy z portem, cholera ich tam wie. Wcześnie zapowiedzieli premierę gry na PC i cisza. Może wyjdzie w pakiecie z TLOU na PC :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pavel87 napisał:

Może wyjdzie w pakiecie z TLOU na PC

Naughty Dog collection. :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2022 o 14:39, Jaycob napisał:

Ukończyłem tą kolekcję.

Uncharted 4 graficznie trzyma się bardzo dobrze, nawet po 6 latach bardzo przyjemnie się na to patrzy.  Mnóstwo szczegółów, niesamowite oświetlenie, świetne animacje dookoła, fantastyczne przerywniki w czasie rzeczywistym itd. Wszystko od strony wizualnej/technicznej wygląda tutaj świetnie.

Screeny: link

Niestety gameplayem jestem zawiedziony. Tempo rozgrywki jest stanowczo za wolne, przez większą część gry nudziłem się. Moim zdaniem za dużo tutaj chodzenia, ciągłych i nudnych wspinaczek (automatycznych, bez wyzwania), cutcenek, mało ciekawych puzzli, długich dialogów, a za mało samej gry. Trochę szkoda, bo walczy się świetnie, prawdopodobnie najlepiej z całej serii, usprawnione zostało także skradanie mimo, że wciąż jest nieco zbyt proste. Pomysł z jeepem na otwartych przestrzeniach mi się nie podobał, zostało to wprowadzone na siłę - ta mini piaskownica zupełnie nic ciekawego nie wprowadza do gry, a tylko na siłę wydłuża.  Z tą grą mam ten sam problem co Shadow of the Tomb Raider - to po prostu nudne gry.

Historia była tylko ok podobał mi się

  Ukryj zawartość

piracki setting

.

Nie mam pojęcia skąd te 10tki na MC. Może jak by w to zagrał z 6 lat temu... Rise of the Tomb Raider jest imo o wiele lepszą grą.

Lost Legacy jak na rozszerzenie to o wiele bardziej mi się podobało od podstawki. Dynamika ogólnie definitywnie szybsza, świetny balans między eksploracją, a walką i otwarte tereny miały tutaj więcej sensu.  Jednakże, że grałem w to zaraz po U4 to miałem lekkie deja vu.  Zdecydowanie więcej tutaj Uncharted niż w U4.  Graficznie momentami nawet ładniej od podst.  Sekwencja

  Ukryj zawartość

z pociągiem

była fenomenalna. Podobała mi się także więź między bohaterkami. Chciałbym więcej kolejnych Uncharted z Chloe :D , skoro

  Ukryj zawartość

Natan jest na emeryturze

Bo mam nadzieję, że nie zrobią

  Ukryj zawartość

z jego córą

:E

Screeny: link

Dla mnie U2 nadal numer1 z tej serii :)

Podobne przemyślenia na temat czwóreczki i dodatku. Do tego na plus, że nie wprowadzono żadnych "nadnaturalnych" elementów jak w trzech pierwszych częściach.

A co do córeczki to myślę, że jednak nie bez powodu się pojawiła.

Edytowane przez bardak
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 21:43, Jaycob napisał:

 

 

W dniu 25.06.2022 o 09:00, lamparcicho napisał:

Nie ukrywam, że wciąż mam nadzieję na premierę na PC w sezonie wakacyjno-ogórkowym i liczę na konkretną zapowiedź oraz termin na najbliższym State of Play (najlepiej w połączeniu z analogicznymi informacjami nt. God of War Ragnarok) ;) 

 

W dniu 25.06.2022 o 09:04, Jaycob napisał:

Właśnie także myślałem, że wyjdzie już niedługo. Ciekawe co się stało. Transferowali na Steam grę (historia z SteamDb) i nagle pojawił się błąd? :E

 Generalnie to wciąż nie ma oficjalnej daty, więc i ta nie jest taka pewna. ;)

 

W dniu 25.06.2022 o 09:16, Pavel87 napisał:

Może mają jakieś problemy z portem, cholera ich tam wie. Wcześnie zapowiedzieli premierę gry na PC i cisza. Może wyjdzie w pakiecie z TLOU na PC :E

Będzie dobrze jak wyjdzie jeszcze w tym roku na PC. To niedługo trwa już długo a premiera na PS5 była w styczniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2022 o 14:39, Jaycob napisał:

Ukończyłem tą kolekcję.

Uncharted 4 graficznie trzyma się bardzo dobrze, nawet po 6 latach bardzo przyjemnie się na to patrzy.  Mnóstwo szczegółów, niesamowite oświetlenie, świetne animacje dookoła, fantastyczne przerywniki w czasie rzeczywistym itd. Wszystko od strony wizualnej/technicznej wygląda tutaj świetnie.

Screeny: link

Niestety gameplayem jestem zawiedziony. Tempo rozgrywki jest stanowczo za wolne, przez większą część gry nudziłem się. Moim zdaniem za dużo tutaj chodzenia, ciągłych i nudnych wspinaczek (automatycznych, bez wyzwania), cutcenek, mało ciekawych puzzli, długich dialogów, a za mało samej gry. Trochę szkoda, bo walczy się świetnie, prawdopodobnie najlepiej z całej serii, usprawnione zostało także skradanie mimo, że wciąż jest nieco zbyt proste. Pomysł z jeepem na otwartych przestrzeniach mi się nie podobał, zostało to wprowadzone na siłę - ta mini piaskownica zupełnie nic ciekawego nie wprowadza do gry, a tylko na siłę wydłuża.  Z tą grą mam ten sam problem co Shadow of the Tomb Raider - to po prostu nudne gry.

Historia była tylko ok podobał mi się

  Pokaż ukrytą zawartość

piracki setting

.

Nie mam pojęcia skąd te 10tki na MC. Może jak by w to zagrał z 6 lat temu... Rise of the Tomb Raider jest imo o wiele lepszą grą.

Lost Legacy jak na rozszerzenie to o wiele bardziej mi się podobało od podstawki. Dynamika ogólnie definitywnie szybsza, świetny balans między eksploracją, a walką i otwarte tereny miały tutaj więcej sensu.  Jednakże, że grałem w to zaraz po U4 to miałem lekkie deja vu.  Zdecydowanie więcej tutaj Uncharted niż w U4.  Graficznie momentami nawet ładniej od podst.  Sekwencja

  Pokaż ukrytą zawartość

z pociągiem

była fenomenalna. Podobała mi się także więź między bohaterkami. Chciałbym więcej kolejnych Uncharted z Chloe :D , skoro

  Pokaż ukrytą zawartość

Natan jest na emeryturze

Bo mam nadzieję, że nie zrobią

  Pokaż ukrytą zawartość

z jego córą

:E

Screeny: link

Dla mnie U2 nadal numer1 z tej serii :)

Widzę że ograłeś już Remastera na PS5, znudziło Ci się czekanie na port PC :E?

W dniu 19.06.2022 o 21:56, Jaycob napisał:

Jasne graficznie powala, ale gamepleyowo?  :]

Ta gra ma na karku już 7 lat a nadal wygląda dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciągają z tym portem za długo to już ograłem na konsoli. Zresztą patrząc wstecz na pozostałe porty prawdopodobnie nic bym nie stracił - nie sądzę, aby znacząco lepiej wyglądało od wersji PS5.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie ma dokładniej daty :szczerbaty:

Brak opisu.

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film ma byc ponoc w VOD wiec pewnie na premiera dadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...