Skocz do zawartości
azgan

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem  w jedynkę (w zasadzie to cały pakiet jednym ciągiem) na PS4 w 2016. Jedyneczka jak najbardziej mi się podobała. Dwójka jeszcze lepiej ale trójki nie dałem rady. W zasadzie do trójki miałem dwa podejścia, wtedy i kilka lat wstecz jak brat wziął ją jako pierwszą grę na PS3.

Wszyscy psioczą na kolejne Cody, Far Cry`e czy Assasyny, że każda część to samo tylko inna lokalizacja. Ale w Unchartedach to samo. Jak bym nie wiedział w co gram to bym odniósł wrażenie, że gram cięgiem w jedną grę. O ile jedynka może nieco kapkę graficznie odstawała od dwójki i trójki to mechanika chyba nic się nie zmieniła. Już większe różnice szło pomiędzy poszczególnymi częściami ówczesnych Tomb Raiderów (Legend, Anniversary i Underworld).

Czwórkę jakbym  pojechał od razu to też (poza lepszą grafą) to też chyba znaczących różnic bym nie odczuł. Bo co weszło nowego?? Linka i większe mapy wprowadzone chyba tylko po to abyś mógł odbić w bok, wysłuchać dodatkowy dialog i znaleźć jakąś znajdźkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem takiego wrażenia, że jak wychodzi jakiś ikoniczny ex z konsol na PC który był kiedyś wizytówką, okazem perfekcji i geniuszu, to nagle jak ma wyjść na PC to okazuje się, że ta gra to jednak jedno wielkie, nudne gówno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie macie czasem takiego wrażenia, że jak wychodzi jakiś ikoniczny ex z konsol na PC który był kiedyś wizytówką, okazem perfekcji i geniuszu, to nagle jak ma wyjść na PC to okazuje się, że ta gra to jednak jedno wielkie, nudne gówno ;)

np?
Days Gone IMO świetne - choć wcale nie ikoniczne.
 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

np?

Nie pamiętam przy jakiej grze to było, ale generalnie narracja podobna, ze gra w sumie to meh a był to jeden z najbardziej renomowanych exclusiwów konsolowych, jak sobie przypomnę to wrzucę nawet linka z tego forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo IMO exy często są po prostu dobre - a nie zawsze IKONICZNE. :)
Chętnie zagram w każdy z pełną świadomością, że zapewne będzie po prostu "tylko" dobry, bo jednak exy zrywają kapcie w momencie zapowiedzi i premiery.
Później dostajemy je z obsuwką, roku, dwóch, trzech - a w tym czasie często dostajemy, jakiegoś PCtowego odpowiednika i - po czasie taki ex już kapci nie zrywa.

Ja najchętniej ograłbym TLoU2 na PC.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie macie czasem takiego wrażenia, że jak wychodzi jakiś ikoniczny ex z konsol na PC który był kiedyś wizytówką, okazem perfekcji i geniuszu, to nagle jak ma wyjść na PC to okazuje się, że ta gra to jednak jedno wielkie, nudne gówno ;)

Nie przesadzajmy. To bardzo dobre gry i tyle. Po prostu narosła wśród nich zbyt duża otoczka zajebistości i tyle. Dwa, szeroko pojęte media growe, blogi też nie pomagają. Pamiętam jak lata temu wychodził Horizon, nawet nie wiedziałem zbytnio co to za gra i nie śledziłem jej. Na ostatniej prostej się nagle namnożyło wszelakich artykulików po różnych blogach, Spidersweb, etc. jakie to wspaniałe, piękne itd. I zamówiłem w ciemno. 

Po dwóch dniach grania nie mogłem jakoś się przekonać do tej gry. Decyzja - sprzedaję. A że był jakoś weekend, to jeszcze chwilę pograłem ale tylko fabułę. I nagle poczułem grę. I nawet nie wiem czy nie otarłem się o platynę. A teraz czekam na luty i mam cholerną zagwodkę co wybierać bo oba tytuły to must have - Dying Light czy Horizon.

A z perspektywy czasu to odnoszę wrażenie, że ówczesna podnieta Horizonem pewnych portali wynikała ze strony technicznej. HDR wchodził na salony, do tego podnieta TV, które to obsługują. A teraz jak wiadomo, bez HDR`a to się grać nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie macie czasem takiego wrażenia, że jak wychodzi jakiś ikoniczny ex z konsol na PC który był kiedyś wizytówką, okazem perfekcji i geniuszu, to nagle jak ma wyjść na PC to okazuje się, że ta gra to jednak jedno wielkie, nudne gówno ;)

Czy ja wiem? Pomijając konsolowy i PCtowy beton z bólem zadka? Chyba nie. Po prostu część multiplatformowych osób ma chłodniejsze spojrzenie. 

Uncharted nigdy nie było nawet blisko bycia wybitnym jeśli chodzi o rozgrywkę. Tą serię zawsze ciągnęły po pierwsze bardzo dobrze napisane postacie, a po drugie prosta ale nie prostacka fabuła.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodac ze kolega gral we wszystkie 3 pod rzad, niezbyt dobry pomysl bo mdlosci mozna dostac.

Grajac w nie jak sobie tam wychodzily nie mial czlowiek przesytu i bardzo fajnie sie w nie gralo. Ale tak jak juz wyzej napisano, wybitne to one nigdy nie byly, poprostu bardzo dobre exy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie macie czasem takiego wrażenia, że jak wychodzi jakiś ikoniczny ex z konsol na PC który był kiedyś wizytówką, okazem perfekcji i geniuszu, to nagle jak ma wyjść na PC to okazuje się, że ta gra to jednak jedno wielkie, nudne gówno ;)

Days Gone i Horizon Zero Dawn to perełki. Natomiast God of War i Uncharted niezbyt. Choć, co kto lubi. Jak ktoś naprawdę chciał zagrać w GOW albo U4, to kupił sobie PS4 za cenę lepszej podkładki pod mysz ;) 

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to GoW > Days Gone > Horizon.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 00:36, tgolik napisał:

Days Gone i Horizon Zero Dawn to perełki. Natomiast God of War i Uncharted niezbyt. Choć, co kto lubi. Jak ktoś naprawdę chciał zagrać w GOW albo U4, to kupił sobie PS4 za cenę lepszej podkładki pod mysz ;) 

Ja kupiłem Pro na pół roku,ograłem te kilka exów ktore mnie interesowały i pusciłem dalej.Bo umówmy sie tych gier jest troche ale nie az tak duzo jak kiedys przy ps3,ps2.Ale kazda z tych gier jest dobra ,widać ze robiona z głową ,gdzie twórcy chcieli zrobic cos konkretnego dla gracza ,stworzyc historie do zapamietania i zeby do gry chcialo sie wrócic.Fajnie by bylo zeby puscili tez troche przykurzone exy jak The Order ,bo k+m fajnie by sie strzelało.

No i ciagle  czekam na PC na FF7 Remake i Judgment.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że jeśli chodzi o fajność, to jest raczej Horizon > Uncharted 4 > GoW... tak patrząc na filmiki :E 
Nie wiem czemu, ale tylko na Go nie czuję hajpu. Nie moje klimaty chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od Uncharted odrzuca infantylność, a i rozgrywka jakoś nie zachwyca. No po prostu nie daję rady w to grać, dialogi i relacje dla mnie się wiele od Breakpoint nie różnią. Amerykańskie kino klasy C normalnie. 4ka nic tu nie wniosła. W moim odczuciu DG wciąga cały cykl nosem chociaż oczywiście jako byłego zawodnika Enduro użycie motocykli spacza mnie w ocenie. GoW zaś kompletnie nie moje klimaty. Kilka razy popykałem u kogoś chwilę i zero zainteresowania. Co ciekawe zdając sobie sprawę, że subiektywne odczucia są... subiektywne podsuwałem GoW "bo wiecie, jest popularna bardzo" synom ale chyba genetycznie to w nich siedzi po mnie, że zero zainteresowania. To samo Uncharted. "Ooo, fajna" i po jakimś czasie odpuszczali. Zalega. 
Każdy ma swój gust. Jedni uważają, że Dooma ma fabułę na wysokim poziomi, inni, że kotlety z żółtym serem to wyższa forma ewolucji świni :)
I to jest w sumie ok.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co ograli.
Jak ma sie graficznie Uncharted4 vs Shadow of the Tomb Raider ?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U4 ograłem na PS4, Tomb Raider na PC. Uważam, że SoTR jest ładniejszy, chociaż etap jazdy terenówką w U4 robił wrażenie (PS4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomb to ścisła czołówka najlepszej grafiki pomimo już 3 lat na rynku a Uncharted robił wrażenie na ps4 jak grałem, aczkolwiek bardzo przeszkadzało mi mydło i niska jakoś tekstur poza tym bajka, ta roślinność, ruchy bohaterów, kolory no ale to Naughty Dog a oni wiedzą jak się wyciska grafikę na maxa. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ograłem U4 na ps4 pro i grafika mi się podobała o wiele bardziej niż w ostatniej Larze, pomimo tego, że faktycznie w Tomb Raiderze jest większa szczegółowość, to jednak w U4 czuć bardziej klimat miejsca w którym jesteś, ale tak jak napisał @MrKetiw, Naughty Dog wie jak to robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem nie bez kozery, bo ja chyba TR przeleciałem po łebkach.
Teraz na 3080 ogrywam sobie to w 1440p max max i 141 fps (!)  z DLSS i... kapcie mi zrywa, jak ta gra jest ładna. ;)
Więc interesowało mnie, czy takie rarytasy jeszcze przede mną w Uncharted.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Uncharted 4 sa szczegoły ,szczególiki.Pieski to pedanci w tym co robia,podobnie jak z R*.

SoTR graficznie najwyzsza pólka,ale Uncharted 4 jak gralem na Pro wygladało niesamowicie,projekty,detale cos pieknego,jak to bedzie wygladalo na PC? tak samo albo i lepiej (haha).Madagaskar......aj nie moge sie doczekac.Oby tylko na PC dali mozliwosc wyboru AA bo jestem pod tym wzgledem wyczulony.?

Ale U4 to klasa wyzej jesli chodzi o animacje postaci,ruchy itd,Lara przy Natchanie wyglada jak drewienko.Strzelanie tez na + na U4 .Jakbym  musial mial wybrac jedna gre ktora bardziej mi sie podobała to jednak wybieram Unchatred 4,choc Lare uwielbiam(jak wiekszosc ?)

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ogólnie bardzo podobne w założeniach gry z grubsza różniące się płcią protoganisty - cała reszta to wyobraźnia i umiejętności artystów zatrudnionych w danym studio. Dyplomatycznie napiszę, że każda oferuje coś unikalnego i na pewno warto ograć obie.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szczególnie jednak o ograniu all cześci tomba i uncharted to Uncharted mnie bardziej zauroczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted na pewno ma ciekawsze postaci i historie, jest tez lepsza muzyka i oprawa audio. Graficznie to lokacje same w sobie robią różnice. No i Uncharted zdecydowanie bardziej mi pasuje GP i sposobem narracji niż Tomby.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Uncharted na pewno ma ciekawsze postaci i historie, jest tez lepsza muzyka i oprawa audio. 

Grając teraz w TR stwierdzam, że tam prawie wcale "nie ma muzy". :hmm:

 

7 minut temu, kadajo napisał:

 No i Uncharted zdecydowanie bardziej mi pasuje GP i sposobem narracji niż Tomby.

No TR troszkę traktuje mnie jak opóźnionego umysłowo, i to nieco bardziej niż nieco ;) wqrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnia część Tomba w ogóle nie podeszła, oceniam ją w sumie najgorzej z tej ostatniej "trylogii", Uncharted jest bardziej filmowe, cały czas czujesz tę akcję, nie raz naprawdę nie ma się czasu na zastanowienie. Pomimo tego, że przeszedłem na ps4 pro to na pewno ogram jak wyjdzie ten remaster na PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zrzuty przechwycone z PS5

ss_8539dacaa94c8ae022e81b4fbd782a73fc499

ss_89a15e42a8ee05a8166467fe755c02a8754a1

ss_2366bd51d99d1f8a251b8c78a95c8502fa908

ss_44057daa058141bdbb6b8bb9fdbaba0dbbd0f

ss_546289daef827d0aa5e9766c5936b6bf7c654

ss_b74c7d3f2ee40dd8ecf43308fad5a74a40879

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...