Skocz do zawartości
azgan

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to ma zastosowanie do pada od PS5 ale na Steamie jest możliwość zmiany przycisków w grach na te z Playstation (obsługa konfiguracji kontrolera PS):

vkNO7vt.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reddzik napisał:

Tak jak myślałem, że trzeba mieć appkę, bez tego nic się nie zrobi. Sprawdzałem dual sense przez BT i działa, tylko jak chciałem go użyć na PS5 trzeba było od nowa sparować- podłączyć kablem.
Nie korzystam z tej appki, nigdy nie musiałem, a co do gier, to np Valhalla ma działający trigger ale tylko przy strzelaniu z łuku, przez BT nie testowałem, ale jako, że gra oficjalnie wspiera nie powinno być problemów.

Ja od zakupu pierwsze co zrobiłęm to zainstalowałem appkę, ale co za różnica ? Miało działać bezprzewodowo z obsługą triggerów ? Działą. Nie liczy się sposób, tylko by działało jak na konsoli ;)

A co do samego pada - petarda - mega wygodny i przede wszystkim rozwiązuje największy mankament pada od X1 (nie wiem jak od XS, ale skoro na PC działa na tym samym nadajniku, to sądzę, że i tam) - nie zrywa połączenia, jeśli gramy w innym pomieszczeniu niż komputer (a niekiedy zrywało w tym samym, choć bardzo rzadko). Oczywiście pada od X1 sprawdałem na wszystkich możliwych portach USB i na jednym było lepiej, a na drugim gorzej, ale zawsze przynajmniej raz zerwało połączenie, a Dual Sence ? Zajebiście działa. No tego nie trzeba wyciągać baterii, by się nie rozłądowywały, tylko wystarczy przytrzymać przez 10s przycisk ze znaczkiem PlayStation i mamy wyłączony. Potem tylko 2s i już automatycznie paruje z pecetem.  Sztos. Polecam każdemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpadło Ci do głowy by zrobić update firmware pada od Xboxa? Nawet ostatnio wyszła nowa wersja, która między innymi poprawia parowanie Bluetooth.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, caleb59 napisał:

Nie wiem czy to ma zastosowanie do pada od PS5 ale na Steamie jest możliwość zmiany przycisków w grach na te z Playstation (obsługa konfiguracji kontrolera PS):

vkNO7vt.jpg

Dzięki za info, aczkolwiek mi to niepotrzebne, bo zbyt długo używałem pada od X1 (a wcześniej Dual Shock 4), póki nie wyzionął ducha. Na początku dryfował prawy analog, a kiedy chciałem to naprawić to za pierwszym razem byłęm pewny, że się to udało (ale po skręceniu pada było to samo), a za drugim razem już niestety pad całkowicie przestał działać. Teraz na padzie DS i tak automatycznie kieruję palce na guziki odpowiadające tym od pada z X1 (czyli X-A, KWADRAT-X, KOŁO-B,TRÓJKĄT-Y, R2-RT, L2-LT, R1-RB, L2-LB, SELECT-BACK, START-START itd) 

4 minuty temu, caleb59 napisał:

A wpadło Ci do głowy by zrobić update firmware pada od Xboxa? Nawet ostatnio wyszła nowa wersja, która między innymi poprawia parowanie Bluetooth.

Pewnie wyszła już po tym jak pad mi padł :P ale i tak już chciałem od dawna mieć Dual Sence'a, a teraz mam tylko jego i dobrze mi z tym :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się informacjami znalezionymi w internecie wygląda jednak na to, że funkcje specjalne pada Dual Sense czyli adaptacyjne trigery oraz wibracje haptyczne działają PRAWIDŁOWO tylko po kablu.

Poniżej wklejam fragment że strony rockpapershotgun.com gdzie wyraźnie to zaznaczają + wklejają listę gier z opisem jakie funkcje są dostępne. Oczywiście żeby mieć odpowiednie porównanie musiałbyś wybrane gry uruchomić najpierw po kablu i sprawdzić jak działają trigery i wibracje, a potem odtworzyć to samo przez BT i DS4windows.

Moim zdaniem jest to całkiem logiczne ponieważ DS4windows emuluje pada od Xboxa więc gra nie wie że masz podłączonego Dualsense więc nie może prawidłowo uruchomić tych funkcji specjalnych. Ale byłbym ciekaw wyników tego eksperymentu ;)

Fragment że strony rockpapershotgun.com:

Which PC games support DualSense features?

Two reasons to put up with the DualSense controller’s patchy PC game support are its haptic feedback vibration and adaptive triggers. The latter is a particularly neat improvement over Sony’s old DualShock controllers: their resistance dynamically increases or decreases contextually with in-game actions. Drawing a bow, for example, might make the trigger feel heavier, while F1 2021 – which uses the triggers for acceleration and braking - raises and lowers resistance according to the weight of your car and the track surface you’re driving on.

For now, DualSense features are only usable when the controller is connected to your PC via a wired connection; hopefully this will change now that Sony can update its firmware directly on Windows. Frankly, the bigger issue is a scarcity of supportive games, the total of which is still growing but only totals a handful at the time of writing:

  • Assassin’s Creed: Valhalla (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Call of Duty: Black Ops Cold War (adaptive triggers only)
  • Call of Duty: Vanguard (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Deathloop (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Death Stranding Director's Cut (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Dying Light 2 (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Far Cry 6 (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Final Fantasy XIV (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Final Fantasy VII Remake Intergrade (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Ghostwire Tokyo (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Genshin Impact (haptic feedback and adaptive triggers)
  • F1 2021 (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Metro Exodus Enhanced Edition (haptic feedback and adaptive triggers)
  • Rainbow Six Siege (adaptive triggers only)
  • Rainbow Six Extraction (adaptive triggers only)
  • The Riftbreaker (adaptive triggers only)
  • The Smurfs: Mission Vileaf (adaptive triggers only)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra obsługuje natywnie Dual Sense'a to nie trzeba żadnych dodatkowych programów, odpalamy dany tytuł, pad się podświetla i działa wszystko jak trzeba ;) 

W Deathloop śmiga haptyka, adaptacyjne spusty :E oraz głośniczek w kontrolerze jest aktywny :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lamparcicho napisał:

Jak gra obsługuje natywnie Dual Sense'a to nie trzeba żadnych dodatkowych programów, odpalamy dany tytuł, pad się podświetla i działa wszystko jak trzeba ;) 

W Deathloop śmiga haptyka, adaptacyjne spusty :E oraz głośniczek w kontrolerze jest aktywny :) 

Tak, wiem. Chodzi o to, że aktualnie działa to tylko przy podłączeniu kablem. Bezprzewodowo nie da się korzystać bez wsparcia dodatkowego programu, a kiedy się go już użyje to i tak raczej nie działa to tak jak przy podłączeniu kablem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2022 o 10:27, Pavel87 napisał:

Ciekawe kiedy wyjdzie na PC, jakoś tak cicho o tym wydaniu od jakiegoś czasu :)

Za 9 dni będzie można już grać na PC

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 9 dni i jeszcze nie ma wymagań sprzętowych ani ceny? Co oni zasnęli tam w tym Sony?

comment_0q3Z53OkTfvnWlxA4tE3hVdLWxPHhwBX

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, caleb59 napisał:

Za 9 dni i jeszcze nie ma wymagań sprzętowych ani ceny? Co oni zasnęli tam w tym Sony?

 

Oni do ostatniego dnia będą próbować optymalizować (czyt działać) by gra ruszyła na poczciwym gtx 1070, wiedzą, że kolega Caleb będzie na nich zły, a muszą zrobić dobre wrażenie, bo inaczej TLOU part 1 się nie sprzeda!

Na serio obijają się, nie wiem co oni sobie myślą? Może jednak nie 9dni a z 90dni? będzie obsuwa?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie 9 dni? Przecież jeszcze nie ma podanej daty premiery. Jak dadzą datę premiery to pewnie i wtedy pojawi się cena i możliwość zakupu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiem czemu mowa jest o tych 9dniach? Skąd to wzięli?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jakiś placeholder pojawił się na epiku, z danych steam znowu ktoś wyciągną datę 15 lipca :E

Nie było oficjalnej daty podanej i dalej nie ma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - Epic się pospieszył ale nic nie zostało potwierdzone na 100% ;) 

myhp20220425115156377fiad.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wrzesień najszybciej :(

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam kciuki do końca. Nawet, jeśli 20-go nie wyjdzie jakimś cudem (choć nadal gdzieś tam jeszcze w to wierzę), to z tym wrześniem to popłynęliście. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2022 o 11:40, Pavel87 napisał:

Co prawda to jeszcze nie jest oficjalne info, ale według Epic Games, gra na PC będzie miała swoją premierę 20 czerwca, zobaczymy.

https://www.ppe.pl/news/299456/uncharted-kolekcja-dziedzictwo-zlodziei-z-data-premiery-na-pc-epic-games-zdradza-szczegoly.html

Uncharted 4: A Thief's End - premiera 10 maj 2016 roku PS4

Uncharted: The Lost Legacy - premiera 22 sierpnia 2017 roku PS4PRO 

Uncharted: Legacy of Thieves Collection (Remaster) - premiera 28 stycznia 2022 PS5

PC nadal nie ma potwierdzonej daty premiery ba nawet Trailer z zapowiedzą był z PS5, do tej pory nie pokazali nawet urywków gameplaya z wersji na kompa i nie wiadomo kiedy gra w ogóle na niego wyjdzie gdzie na PS5 Remastera można już spokojnie wyrwać w okolicach 100 zł lub nawet mniej 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że gra wyjdzie na PC w tym roku :D Myślę, że ten wyciek z epic jest błędny, nie sądzę żeby 20 czerwca był realną datą.

16 godzin temu, azgan napisał:

Za 9 dni będzie można już grać na PC

Pewnie będzie można, przy użyciu PS Now albo na YouTube :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2022 o 09:11, lukadd napisał:

Planowana data premiery 2022

https://store.steampowered.com/app/1659420/UNCHARTED_Kolekcja_Dziedzictwo_Zodziei/

To jest jedyna aktualna informacja.

Ciekawe czy z Remake The Last of Us Part I będzie podobna akcja czyli zapowiedzieli że ma być na PC i cisza :szczerbaty:

2 września 2022 wychodzi na PS5 Remake Part I a tutaj Sony dalej nie spieszy się z wydaniem Remastera Uncharted na PC i nawet nie podali żadnej przybliżonej daty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżoną datę podali 2022 rok :E Czyli powinna się pojawić w najbliższych miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Przybliżoną datę podali 2022 rok :E Czyli powinna się pojawić w najbliższych miesiącach.

Oni tak podają już od września ale co tam jak będzie grudzień to nadal 2022 :E

W dniu 12.06.2022 o 09:04, Pavel87 napisał:

Obstawiam, że gra wyjdzie na PC w tym roku :D Myślę, że ten wyciek z epic jest błędny, nie sądzę żeby 20 czerwca był realną datą.

Pewnie będzie można, przy użyciu PS Now albo na YouTube :D

Przecieki z EGS się nie potwierdziły 

W dniu 11.06.2022 o 16:47, lamparcicho napisał:

Dokładnie tak - Epic się pospieszył ale nic nie zostało potwierdzone na 100% ;) 

myhp20220425115156377fiad.jpg

Zgadza się 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem tą kolekcję.

Uncharted 4 graficznie trzyma się bardzo dobrze, nawet po 6 latach bardzo przyjemnie się na to patrzy.  Mnóstwo szczegółów, niesamowite oświetlenie, świetne animacje dookoła, fantastyczne przerywniki w czasie rzeczywistym itd. Wszystko od strony wizualnej/technicznej wygląda tutaj świetnie.

Screeny: link

Niestety gameplayem jestem zawiedziony. Tempo rozgrywki jest stanowczo za wolne, przez większą część gry nudziłem się. Moim zdaniem za dużo tutaj chodzenia, ciągłych i nudnych wspinaczek (automatycznych, bez wyzwania), cutcenek, mało ciekawych puzzli, długich dialogów, a za mało samej gry. Trochę szkoda, bo walczy się świetnie, prawdopodobnie najlepiej z całej serii, usprawnione zostało także skradanie mimo, że wciąż jest nieco zbyt proste. Pomysł z jeepem na otwartych przestrzeniach mi się nie podobał, zostało to wprowadzone na siłę - ta mini piaskownica zupełnie nic ciekawego nie wprowadza do gry, a tylko na siłę wydłuża.  Z tą grą mam ten sam problem co Shadow of the Tomb Raider - to po prostu nudne gry.

Historia była tylko ok podobał mi się

piracki setting

.

Nie mam pojęcia skąd te 10tki na MC. Może jak by w to zagrał z 6 lat temu... Rise of the Tomb Raider jest imo o wiele lepszą grą.

Lost Legacy jak na rozszerzenie to o wiele bardziej mi się podobało od podstawki. Dynamika ogólnie definitywnie szybsza, świetny balans między eksploracją, a walką i otwarte tereny miały tutaj więcej sensu.  Jednakże, że grałem w to zaraz po U4 to miałem lekkie deja vu.  Zdecydowanie więcej tutaj Uncharted niż w U4.  Graficznie momentami nawet ładniej od podst.  Sekwencja

z pociągiem

była fenomenalna. Podobała mi się także więź między bohaterkami. Chciałbym więcej kolejnych Uncharted z Chloe :D , skoro

Natan jest na emeryturze
Bo mam nadzieję, że nie zrobią

z jego córą

:E

Screeny: link

Dla mnie U2 nadal numer1 z tej serii :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na poprzedniej stronie.

Nie ma jeszcze dokładnej daty premiery.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...