Skocz do zawartości
SZAMER

LG 27GP850-B następca 27GL850-B

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie porównanie: https://www.x-kom.pl/porownanie/502255,657027

Ja sam mam GL i na pewno nie zdecyduje się na zakup odświeżonego modelu. Różnicę w jasności, czy cieńsze ramki zupełnie nie przekonują mnie do zmiany. Chyba że padnie. Różnica w odświeżaniu 144Hz a 165Hz jest dosłownie niezauważalna, więc moim zdaniem to nie ma żadnego sensu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 15:57, Skorek95 napisał:

Zobacz sobie porównanie: https://www.x-kom.pl/porownanie/502255,657027

Ja sam mam GL i na pewno nie zdecyduje się na zakup odświeżonego modelu. Różnicę w jasności, czy cieńsze ramki zupełnie nie przekonują mnie do zmiany. 
 

Jeżeli to tylko to - to faktycznie - bardziej lifting, niż coś wnoszące zmiany (dla mono monitora).
Jasności jest IMO "za dużo" nawet w starszym i trzeba zdejmować w dół (przynajmniej ja).
Jak ktoś robi sobie dual, albo trio - to szerokość ramek może już mieć znaczenie.

 

W dniu 2.06.2021 o 15:57, Skorek95 napisał:

Różnica w odświeżaniu 144Hz a 165Hz jest dosłownie niezauważalna, więc moim zdaniem to nie ma żadnego sensu.

Wyłącznie dla CSowców chyba, którzy idę w max fps, inni - zakładając, że to PCMR - i tak poruszają się IMO w zakresie 120 - 80 fps sHigh / Ultra.

 

W dniu 2.06.2021 o 15:57, Skorek95 napisał:

Ja sam mam GL

Kolego byłbyś łaskaw zerknąć zatem do wątku i moich pytań ?

dzięki 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem sobie nowy monitor jakim jest 27GP850-B i chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami na jego temat i ogólnie trochę napisać o nim, może się przyda innym przeszukującym forum rozmyślającym nad kupnem.

Pierwsza rzecz z jakiej warto sobie zdać sprawę, że jest to monitor szerokogamutowy przez co kolory mogą wydawać się hmmm "pastelowe" czy trochę specyficzne.

Mnie osobiście bardzo się takie podobają, chociaż jeżeli chodzi o czerwień to w tym monitorze jest taka żarówa, że na normalnych ustawieniach nie byłem w stanie patrzeć na czerwone elementy pojawiające się na ekranie. Na szczęście udało mi się odpowiednio ustawić kolor czerwony do poziomu, który mi pasuje. Tutaj nagle ktoś przyjdzie i powie, że hej przecież jest tryb sRGB jeżeli ktoś chce mieć spokojniejsze kolory, bardziej zbliżone do rzeczywistych. No i fakt, jest taki tryb i on tak działa ALE po włączeniu go nie idzie zmieniać żadnych innych opcji np. ostrości przez co w tym trybie czcionki mogą wydawać się mniej ostre. Także jeżeli ktoś chce te kolory powiedzmy "spokojniejsze" to chyba jednak polecam wybrać po prostu innego IPSa i omijać technologie nano IPS.

Jeżeli chodzi o roździelczość i odswieżanie to moim zdaniem super, nie mam się do czego przyczepić chociaz na początku zanim się przyzwyczailem to mialem ustawione skalowanie w windowsie na 125% ; D no ale kwestia przyzwyczajenia.

Gry na tym monitorze wyglądają po prostu świetnie, malutki minusik, że jak to w IPS mamy IPS glow mniejszy badz wiekszy i w niektorych tytułach może nam przeszkadzać, ja mam lekko lewy róg taki i na poczatku grajac w diablo 2 gdzie jest no dużo czerni przeszkadzało mi to, nawet w dobrze oswietlonym pomieszczeniu ale ponownie kwestia przyzwyczajenia, mam tydzien ten monitor i przestaje zwracac na to uwage po prostu.

W innych grach jak np. the hunter call of the wild, frostpunk czy divinity original sin jest jak dla mnie idealnie ideolo. W FPS takich jak modern warfare czy call of duty vangaurd tez bajka, bardzo szybki monitor gdzie smużenie jest dla mnie zupełnie nieodczuwalne. 

Oglądam też dużo anime i do anime jest idealny, ponownie oglądam niektóre tytuły bo prezentują sie na nim 10 razy lepiej niż na moim poprzednim monitorze, który miał matrycę TN.

Co do filmów cóż, w ciemnych scenach różnie to wygląda bo gdzieś tam ten IPS glow sie pojawia, no nie czarujmy się, ten monitor do czerni nie jest stworzony ogólnie. Chociaż i tak moim zdaniem jest lepiej niż na moim poprzednim ale na pewno bym nie polecił tego monitora komuś kto głównie ogląda filmy.

Ostatni punkt to powiedzmy takie normalne użytkowanie czyli przeglądanie internetu, youtube itp. Tutaj monitor jak dla mnie sprawdza się super, mega czytelne jest wszystko, biel jest biała i jednolita. Przez pierwsze 2 dni odczuwalem lekkie zmęczenie oczu ale obecnie się przyzwyczaiły i już nie ma żadnego problemu.

Kupiłem go w cenie 1499 PLN z allegro i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tam ten monitor od jakichś dwóch tygodni, ale od 12lat użytkowałem już IPS ( neca 231wmi ) więc mniej więcej wiedziałem czego oczekiwać. Niemniej tak jak piszesz, ustawienia domyślne są wielce oczojebne, jasność, kontrast itd ale do ustawienia, ważne żeby w windows zainstalować sterownik pod monitor ( lg ultragear ) a nie windowsowy. Do ustawień, korekty pod filmy czy czytanie, polecam oprogramowanie OnscreenControl, wszystko co pod przyciskiem i jeszcze więcej, hdry, profile, temperatury kolorów itd itp  Jest też funkcja Screensplit dzielenie ekranu, można na połowie puścić sobie serial, a w drugiej przeglądać forum ;)

Warto wiedzieć, bo mało który sprzedawca o tym pisze, ale musi być kupiony u biorących udział w akcji autoryzowanych sprzedawców, np ME, media markt, morele, x-kom , gwarancja zero pikseli przez pierwsze 45dni, Jeśli wyskoczy coś, wymiana na nowy egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mimuszek napisał:

też tam ten monitor od jakichś dwóch tygodni, ale od 12lat użytkowałem już IPS ( neca 231wmi ) więc mniej więcej wiedziałem czego oczekiwać. Niemniej tak jak piszesz, ustawienia domyślne są wielce oczojebne, jasność, kontrast itd ale do ustawienia, ważne żeby w windows zainstalować sterownik pod monitor ( lg ultragear ) a nie windowsowy. Do ustawień, korekty pod filmy czy czytanie, polecam oprogramowanie OnscreenControl, wszystko co pod przyciskiem i jeszcze więcej, hdry, profile, temperatury kolorów itd itp  Jest też funkcja Screensplit dzielenie ekranu, można na połowie puścić sobie serial, a w drugiej przeglądać forum ;)

Warto wiedzieć, bo mało który sprzedawca o tym pisze, ale musi być kupiony u biorących udział w akcji autoryzowanych sprzedawców, np ME, media markt, morele, x-kom , gwarancja zero pikseli przez pierwsze 45dni, Jeśli wyskoczy coś, wymiana na nowy egzemplarz

Co takiego zmienia ten sterownik ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Co takiego zmienia ten sterownik ? 

pod win10 u mnie wieszało się to oprogramowanie OnScreenControl od LG. Może to tylko zbieg okoliczności, ale po zainstalowaniu sterownika jak ręką odjął

podpięte mam oczywiście po DP

Edytowane przez mimuszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mimuszek napisał:

 

Warto wiedzieć, bo mało który sprzedawca o tym pisze, ale musi być kupiony u biorących udział w akcji autoryzowanych sprzedawców, np ME, media markt, morele, x-kom , gwarancja zero pikseli przez pierwsze 45dni, Jeśli wyskoczy coś, wymiana na nowy egzemplarz

Akurat robie zawsze zakupy w x-kom a wlasnie bede polowal na ten model :D Uzywasz go z OC 180hz czy 165hz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Uzywasz go z OC 180hz czy 165hz??

ustawione mam 165, powiem szczerze że 180 nawet nie próbowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szybkich fps-ach różnica między 144 a 175 jest pomijalna a między 165 i 180 to jest błąd statystyczny.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kamilos69 napisał:

W szybkich fps-ach różnica między 144 a 175 jest pomijalna a między 165 i 180 to jest błąd statystyczny.

Dla slepego owszem pomijalna :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek otrzymałem swoją sztukę 27GP850, będzie szła na zwrot bo są badpixele, jako drugi monitor robi 27GL850. Szczerze nie widzę efektu "wow" względem, jednak wydaje mi się, że obraz jest czystszy i bardziej wyraźny przy szybszych grach. Niestety nie miałem za dużo czasu na sprawdzanie jak to wygląda w grach, na chwilę obecną każdy spadek poniżej tych 165 klatek z włączonym adaptive sync jest bardzo widoczny i gra traci zauważalnie na płynności. W zależności od sprzętu i gry czasem będzie lepiej chyba zejść do 144 hz - nawet stały framerate nie pomaga, chyba że robię coś źle... Szkoda, że aż 800 złotych drożej kosztuje mag274qrf-qd, bo bym go z chęcią przetestował

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MefistoFX napisał:

Szkoda, że aż 800 złotych drożej kosztuje mag274qrf-qd

jakbym miał wydać więcej, to bym poszedł chyba w G7 jednak. jest jeszcze dell S2721DGF, niestety przez walutę poszedł w górę, ciężko o promocje na niego. LG póki co trzyma dość niską cenę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2022 o 11:43, MefistoFX napisał:

Ja w czwartek otrzymałem swoją sztukę 27GP850, będzie szła na zwrot bo są badpixele, jako drugi monitor robi 27GL850. Szczerze nie widzę efektu "wow" względem, jednak wydaje mi się, że obraz jest czystszy i bardziej wyraźny przy szybszych grach. Niestety nie miałem za dużo czasu na sprawdzanie jak to wygląda w grach, na chwilę obecną każdy spadek poniżej tych 165 klatek z włączonym adaptive sync jest bardzo widoczny i gra traci zauważalnie na płynności. W zależności od sprzętu i gry czasem będzie lepiej chyba zejść do 144 hz - nawet stały framerate nie pomaga, chyba że robię coś źle... Szkoda, że aż 800 złotych drożej kosztuje mag274qrf-qd, bo bym go z chęcią przetestował

Dużo tych bad pixeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2022 o 12:28, mimuszek napisał:

jakbym miał wydać więcej, to bym poszedł chyba w G7 jednak. jest jeszcze dell S2721DGF, niestety przez walutę poszedł w górę, ciężko o promocje na niego. LG póki co trzyma dość niską cenę

 

Też myślałem nad G7, jednak zakrzywienie byłoby w moim wypadku uciążliwe z uwagi na to, że na tym monitorze też miałbym pracować, a już teraz ciężko mi ustawić koło siebie dwa 27" :E Do tego naczytałem się o problemach ze scanlines, kontrolą jakości i mnie też to szybko zniechęciło. 

 

2 godziny temu, Yavol napisał:

Dużo tych bad pixeli?

Były 3 koło siebie przy lewym brzegu, po uruchomieniu JScreenFix jeden zniknął, w tym miejscu też jest jakiś mały pyłek, który tak jakby nie dawał koloru - nie wiem jak to opisać, ale pod innymi kątami inaczej jest to widoczne. Dodatkowo matryca na białym tle ma widoczną poświatę w różnych częściach ekranu oraz brzegi są mocno niedoświetlone.

W sumie jak będę zwracał ten monitor to coś innego jest do polecenia zamiast 27GP850? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MefistoFX napisał:

do polecenia zamiast 27GP850?

egzemplarz egzemplarzowi niestety nierówny, ja bym dał mu jeszcze raz szansę...

z innych co ja się naczytałem i tu polecali : Acer Nitro XV272U, HP X27q, dell S2721DGF, iiyama G-Master GB2770QSU-B1 Red Eagle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oprócz Della to nic z tych mi się nie podoba :P Jeśli chodzi o porównanie względem poprzednika to rzeczywiście czuję różnicę w płynności. Był moim faworytem cena/jakość od początku, pod uwagę brałem również mag274qrf-qd jak i g7 i w sumie nie wiem czy brać jeden z nich. Z drugiej strony trochę z tyłu głowy źle się czuję z tym zwrotem 14 dniowym jakbym się nie zdecydował... Chociaż w tym przypadku zwrotu LG mimo iż są już godziny na liczniku to matryca ma po prostu defekt, inaczej by został

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem tego monitora, bo czytając tematy na forum wydaje się nie mieć konkurencji do 1'500 zł, ale przeglądając oferty sklepów zauważyłem że część sprzedaje "LG 27GP850-B", a część "LG 27GP850". Czy to 2 różne modele, czy po prostu błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2022 o 13:46, vonszpon napisał:

"LG 27GP850-B", a część "LG 27GP850". Czy to 2 różne modele, czy po prostu błąd?

To jest ten sam identyczny model.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model i dopiero 3 sztuka jest swietna, pierwsza po jednym dniu padla, druga matryca fatalna, a trzecia w koncu igla. Model ma wade fabryczna i trzeba wylaczyc ecko mode poniewaz na bialych tlach typu fb czy twitter obraz migocze  ale trzeba sie przyjzec. Mialem juz go zwraac przez to migotanie ale udalo sie rozwiazac problem.

 

Brak opisu.

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście najbardziej " leży " włączenie HDR pod windows ,  w monitorze  tryb gracz1 ma displayhdr certified

wcześniej się bawiłem różnymi, ale zawsze coś.. używam "onscreen control" który daje chyba więcej możliwości niż samo menu w monitorze.

początkowo używałem game mode1 tylko zjechałem z jasnością, wieczorem na mode2 ustawiłem tak jak radzi youtube, potem HDR effect i bardzo mi " podszedł ", ale tam właśnie obraz szczególnie na białym jaśniał i ciemniał, znałem to wcześniej z neca, który miał czujnik i właśnie te ustawienia eco.

na prawdziwym HDR dla mnie jest idealo, trochę zjechałem z jasnością.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...