Skocz do zawartości
eciepecie

zamiana Rtx 3070 na 6800xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam możliwość wymiany karty Inno 3 d Rtx 3070 na Radeona 6800xt, za dopłatą parę stówek. Czy jest sens wymieniać? Widziałem że trochę szybsza karta od Rtx 3070. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie zależy na RT,to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia ma też swoje DLSS (oprócz RT) które w wersji 2.0 ustawione na jakość wygląda ok i daje konkretnego boosta a odpowiedzi amd na tą technologię jeszcze nie znaju w praktyce ? z drugiej strony w czystej wydajności 6800xt to bardziej rywal dla 3080 więc zależy czego potrzebujesz

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie używam dlss , jak dla mnie rozmazuje obraz , po wyłączeniu tego jest żyleta jak dla mnie w 1440p. Na tym Radeonie to Ray tracing kuleje? 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czystym rt jest zwykle trochę słabszy od 3070. Ale bez tego, to wydajnościowo objeżdża radek nv jak chce. I to wyraźnie. Dwa razy więcej vramu, też warto brać pod uwagę. Jak dlss odpada i rt nie jest dla ciebie jakoś specjalnie ważne, to zmieniaj na radka na luzie.

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rt jest spoko tylko żeby grać na rtx 3070 i mieć z 75 klatek to ciężko z grami ze śledzeniem promienii.  Pewnie w Doom  Eternal z ray tracingiem będzie sporo fps bo gra jest dobrze zoptymalizowana. 

Czy są jakieś wzmianki o tym że Ray Tracing na Radeonach dorówna Nvidii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eciepecie napisał:

nie używam dlss , jak dla mnie rozmazuje obraz , po wyłączeniu tego jest żyleta jak dla mnie w 1440p. Na tym Radeonie to Ray tracing kuleje? 

A bo ty skalujesz rodziałkę zapomniałem :E DLSS 2.0 w trybie jakość na monitorze z natywnym 2560x1440 naprawdę jest spoko + delikatne wyostrzenie obrazu i jest idealnie. a boost jest naprawdę konkretny. Na twoim miejscu mając 3070 bym zmienił ten monitor FHD i używał po prostu DLSS w nowych grach wtedy z RT będziesz miał te 75klatek :E Siedzieć na monitorku 1080p 24" z takimi kartami na pokładzie to troche jak jazda na ręcznym :D 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zbytnio pajacować, ale podobno 6800xt w rt jest na poziomie 3070tki, tylko nie wiem w jakim scenariuszu (interesuje mnie to, jak zeszłoroczny śnieg, którego nie było :E ). W czystej wydajności, 6800xt robi 3070 jak chce, miałem obie karty, 3070tka nie ma najmniejszego podjazdu do 6800xt w czystej wydajności. 6800xt jest to poziom bliski 3080tki z odchyłką do może 7%, kwestia gier w testach ;) . Problemowości nie mam, karta śmiga jak burza, bez problemu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ale wolałbym zostać na 3070 z większym monitorem i lepszej rozdzielczości niż pakować 6800xt do 1080p 24" :) kolega właśnie dlatego skaluje bo FHD wygląda jak gówno nawet na 24 calach, jak nie podejmiesz pierwszego kroku do dozbierania do tego co masz na wymianę na radeona to zostaniesz w tym bagnie na dłuższe lata :D Ja przez pewien czas też działałem od dupy strony trzymając FX-8350 4 lata i pakując do niego różne wydajne karty :E 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, novi napisał:

Nie chce zbytnio pajacować, ale podobno 6800xt w rt jest na poziomie 3070tki, tylko nie wiem w jakim scenariuszu (interesuje mnie to, jak zeszłoroczny śnieg, którego nie było :E ). W czystej wydajności, 6800xt robi 3070 jak chce, miałem obie karty, 3070tka nie ma najmniejszego podjazdu do 6800xt w czystej wydajności. 6800xt jest to poziom bliski 3080tki z odchyłką do może 7%, kwestia gier w testach ;) . Problemowości nie mam, karta śmiga jak burza, bez problemu. 

W takim w którym szukasz RT pod mikroskopem ? 6900xt jest słabsza nie tylko od 3070, ale i od 3060ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rt mnie zbytnio nie interesuję i zasłuchałem takiej opinii od forumowiczów ;) . 

@Send1N Kwestia ile teraz musi dopłacić, jak jest to 200-300 zł to poszedłbym w mocniejszą kartę, a po kolejnym odłożeniu zaskórniaków w lepsze szkło ;) . 

1080p wygląda jak kupa, parę lat spędziłem na takich monitorach, już nigdy nie wrócę, ale kwestia obecnych czasów, może przemówić, żeby za wolną gotówkę w tej chwili, zainwestować w lepszą kartę, jak kupi szkło 165hz, a nie każda gra toleruje freesynci/gsync, nieraz stutter bywa, to w 1440p 3070tka może pampersa zapełnić, i stutter będzie, a taki 6800xt jeszcze z 25% wydajności dołoży, to już będzie blisko tych wymaganych fps. To jest moje zdanie, gram w MP, lepiej mi się gra na radku, bo fps jest więcej, a jak mam locka, to pobór jest mniejszy i mam niższe tempy w pokoju :E . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 170hz a w 1% gier to wykorzystuje bo na single sobie zakładam locka na 60-75-90fps (zależy od gry) :E po co mi w menu czy przy patrzeniu w scianę 150fps jak realnie gra wycisnie max 70 :D niepotrzebne grzanie i spadki boosta na gpu po UV :) jakbym miał do wyboru 1080p 240hz a monitor 1440p 75hz nawet bym sie nie zastanawiał i brał ten drugi ;) 

Druga sprawa że moj monitor obsługuje 10bpc przy 120hz więc tak mam ustawione na codzień.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Send1N napisał:

Tak jest ale wolałbym zostać na 3070 z większym monitorem i lepszej rozdzielczości niż pakować 6800xt do 1080p 24" :) kolega właśnie dlatego skaluje bo FHD wygląda jak gówno nawet na 24 calach, jak nie podejmiesz pierwszego kroku do dozbierania do tego co masz na wymianę na radeona to zostaniesz w tym bagnie na dłuższe lata :D Ja przez pewien czas też działałem od dupy strony trzymając FX-8350 4 lata i pakując do niego różne wydajne karty :E 

Czyli mam rozumieć że jak kupię monitor 2k  27cali, to będzie git z rtx 3070 na 1440p? Lepiej niż na 24 full HD, też na 1440p skalowanie dsr? Mam zamiar dołożyc do tego radka 500zl. Monitor 27 cali 2k to już ponad drugie tyle.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowane 1080p to nie to samo co natywne 2560x1440 w dodatku tutaj dochodzi jeszcze większy ekran więc masz podwójnie lepszy efekt w natywnym 1440p DLSS na jakość + lekkie wyostrzenie wygląda spoko, gdyby brakło ci gdzieś wydajności, zrobisz jak uważasz :) 5 stów to nie tak dużo bo karta znacznie szybsza od 70tki jeśli nie interesują cie te funkcje, ja ci tylko pomysł podsuwam :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie kupował monitora z rok temu, to bym się nie zastanawiał. Ale że żyłem w niewiedzy monitorowej to teraz dołożę do tego radeona. A w przyszłości jak mój monitor odmówi posłuszeństwa to kupię monitor 2k i 27. Na Rt nie zależy mi tak bardzo, bo to odbija się dosc mocno na fps. 

Pytanie jeszcze do was, czy jeśli już będę posiadał 6800x to czy zasilacz 630 wat thermaltake Smart da radę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja stara 80+ bronze czy nowszy gold? w sumie mało ważne bo przy tym zasilaczu ta karta będzie na styk mocowo :/ wersja gold ma DC-DC ale reszta elektroniki jest ta sama co i w bronze, moj smart se bronze działa do dziś po 7 latach bez problemu u kolegi ale 6800xt żre sporo więcej od 3070tki zawsze możesz zrobić UV aby zachować więcej zapasu :E Masz kolejny pretekst aby zmienić monitor bo karta + dobry zasilacz i już wychodzi tysiąc :D 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

lepiej mi się gra na radku, bo fps jest więcej, a jak mam locka, to pobór jest mniejszy i mam niższe tempy w pokoju :E . 

Lepiej ci sie gra na radku bo to karta sporo wydajniejsza od 3070 i jest konkurentem 3080 wiec dziwne, zeby nie gralo ci sie lepiej:lol2:  Chwalenie wydajniejszej karty z innego segmentu to dzis jakis ficzer czy co ??

48 minut temu, eciepecie napisał:

Gdybym nie kupował monitora z rok temu, to bym się nie zastanawiał. Ale że żyłem w niewiedzy monitorowej to teraz dołożę do tego radeona. A w przyszłości jak mój monitor odmówi posłuszeństwa to kupię monitor 2k i 27. Na Rt nie zależy mi tak bardzo, bo to odbija się dosc mocno na fps. 

Pytanie jeszcze do was, czy jeśli już będę posiadał 6800x to czy zasilacz 630 wat thermaltake Smart da radę? 

Nadal jestes w sporej niewiedzy jesli kupujesz takie karty do 1080p :tse:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Lepiej ci sie gra na radku bo to karta sporo wydajniejsza od 3070 i jest konkurentem 3080 wiec dziwne, zeby nie gralo ci sie lepiej:lol2:  Chwalenie wydajniejszej karty z innego segmentu to dzis jakis ficzer czy co ??

Nadal jestes w sporej niewiedzy jesli kupujesz takie karty do 1080p :tse:

Nie do 1080p, bo nie gram w tej rozdzialce?

37 minut temu, Send1N napisał:

Która wersja stara 80+ bronze czy nowszy gold? w sumie mało ważne bo przy tym zasilaczu ta karta będzie na styk mocowo :/ wersja gold ma DC-DC ale reszta elektroniki jest ta sama co i w bronze, moj smart se bronze działa do dziś po 7 latach bez problemu u kolegi ale 6800xt żre sporo więcej od 3070tki zawsze możesz zrobić UV aby zachować więcej zapasu :E Masz kolejny pretekst aby zmienić monitor bo karta + dobry zasilacz i już wychodzi tysiąc :D 

Bronze. No racja, 3080 też ma wymagania na dobry zasilacz, więc 6800 xt prawie to samo. Wydać więc tysiaka już żeby mieć więcej klatek o tej 15 to już chyba nie opłacalne. Chyba pozostaje mi czekać aż mi monitor padnie i będę żył z 3070 - tką. Bo ryzykować nie chcę z tym zasilaczem do 6800 xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eciepecie napisał:

Nie do 1080p, bo nie gram w tej rozdzialce?

 

Wiem, ale skalowanie rozdzialki to taka proteza ;) 27cali i wiekszego ppi skalowanie nie zastapi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, eciepecie napisał:

Chyba pozostaje mi czekać aż mi monitor padnie i będę żył z 3070 - tką. Bo ryzykować nie chcę z tym zasilaczem do 6800 xt

A dlaczego ma paść :P sprzedajesz obecny zostawiasz 500zł te które chciałeś dokładać i kupujesz nowy, w piwnicy mam ekran który ma 11 lat i działa bez ani jednego martwego pixela :E także z tym padaniem to możesz czekać hehe. 

Jak interesuje cię 75 klatek to 27 ips 1440p 75hz nie są wcale takie drogie, np https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-um-hv0ee-007-5260501/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie zastanawiał nawet przez chwilę. Sam myślę nad przesiadką na Radeona 6900XT. RT to dla mnie klapa, gry klatkują nawet na 3080/3090, więc zawsze to wyłączam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kowallosu napisał:

ja bym się nie zastanawiał nawet przez chwilę. Sam myślę nad przesiadką na Radeona 6900XT. RT to dla mnie klapa, gry klatkują nawet na 3080/3090, więc zawsze to wyłączam. 

Jakoś nie czaję tego, co niektórzy ludzie widzą w tym RT... Dobra, gra gdzie śmigasz na spokojniej taki travel story, to spoko, ale w fps czy innych dynamicznych grach, takie RT jest o kant stołu ... Będę w takim BF gapił się jak ... W kałuże czy szybę ? i zachwyt jak to RT wygląda fajnie... 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz tez powoli zaczynam nie patrzeć na RT, gdyby to było z 75 klatek i w grach z szybkim przebiegiem akcji, to spoko..a tak to są spadki i nie ma komfortu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moża zmiana na 6800 bez xt ma sens bez zmiany zasilacza? 300 zł dopłaty? 

sss.png

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa gry że nawet 6800 zadowala , względem rtx 3070 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...