Skocz do zawartości
DirtySouth

Napięcia Ryzen 5 2600 i pozostałych komponentów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

już od dawna nurtuje mnie kwestia skaczących napięć w programie HWinfo. Niestety kompletnie się na tym nie znam, dlatego nagrałem krótki film i postanowiłem napisać ten temat. Powiedzcie - widać tu coś niepokojącego? Dużo słyszy się o szkodliwości skaczących napięć. Filmik został nagrany w spoczynku.

Poniżej zamieszczam pełną specyfikację PC:

GTX 1060 6 GB Ryzen 5 2600, 16 GB ram, Gigabyte B450MDS3H (płyta główna). 

 

 

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny na automacie tak mają, niczym nie musisz się martwić. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrócie: skaczące napięcia to norma na ryzenie i nie mowie tylko o samym napięciu cpu ale też np o soc. Nie masz się czym martwić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Pytanie co prawda niezwiązane z tematem, ale skorzystam z okazji i zapytam tutaj, zamiast tworzyć koleiny temat. 

 

Dzisiaj kiedy włączyłem rano listwę zasilającą mojego PC, usłyszałem charakterystyczne strzelanie i syczenie listwy. Migała też kontrolka. Wyłączyłem, włączyłem ponownie i znowu to samo. Za trzecim razem ustąpiło i do tej pory jest w porządku. Jakiś czas potem zorientowałem się, że wtyczka od głośników nie była dobrze wpięta. Myślicie, że to właśnie ona może być przyczyną tego zjawiska? A może psuje mi się listwa? Na wszelki wypadek zamówiłem nową - ma być u w poniedziałek. Myślicie, że mogę spokojnie przepękać na tej, dopóki nie będę miał nowej?

 

 

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wina z samym przełącznikiem (kiepski styk) i wytwarza się lekkie iskrzenie lub pada po prostu lampka powoli jeśli jest to np stara listwa to neonówka może powoli kończyć swój żywot, w skrócie mówiąc nic się złego nie dzieje, możesz dla pewności zmierzyć napięcie w gniazdku do którego masz podłączoną tą listwę, jak nie ma żadnych skoków to to "mruganie" diody włącznika to nic niebezpiecznego ;) Podejrzewam że wymiana samego przełącznika na listwie by rozwiązała sprawę.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Send1N napisał:

raczej wina z samym przełącznikiem (kiepski styk) i wytwarza się lekkie iskrzenie lub pada po prostu lampka powoli jeśli jest to np stara listwa to neonówka może powoli kończyć swój żywot, w skrócie mówiąc nic się złego nie dzieje, możesz dla pewności zmierzyć napięcie w gniazdku do którego masz podłączoną tą listwę, jak nie ma żadnych skoków to to "mruganie" diody włącznika to nic niebezpiecznego ;) Podejrzewam że wymiana samego przełącznika na listwie by rozwiązała sprawę.

No właśnie to stosunkowo nowa listwa - kupiłem ją półtora roku temu. Dzisiaj te strzelanie znowu powróciło. Chyba rzeczywiście będę musiał zmierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...