Skocz do zawartości
nalevathor

Co zamiast gtx 970 do 1000 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi Zotac gtx 970, obraz przestał się wyświetlać ma wszystkich wyjściach, więc potrzebuję go czymś zastąpić, czy z kart (używki) w okolicy 1000 zł coś jest wartego uwagi? Dodatkowy wymóg karta musi być krótsza niż 27 cm żeby mi się zmieściła w obudowie.

I jak z awarynością nieco już wiekowych kart lepiej iść w kolejnego gtx 970 czy lepszy gtx 1060 3gb ew. coś z Radeonów?

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności jeszcze daj ją do piekarnika, może akurat coś ruszy, nie ma nic do stracenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nalevathor napisał:

Padł mi Zotac gtx 970, obraz przestał się wyświetlać ma wszystkich wyjściach, więc potrzebuję go czymś zastąpić, czy z kart (używki) w okolicy 1000 zł coś jest wartego uwagi? Dodatkowy wymóg karta musi być krótsza niż 27 cm żeby mi się zmieściła w obudowie.

I jak z awarynością nieco już wiekowych kart lepiej iść w kolejnego gtx 970 czy lepszy gtx 1060 3gb ew. coś z Radeonów?

To może lepiej kup coś nowego?  Z gwarancją? A nie z awaryjnością ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dla pewności jeszcze daj ją do piekarnika, może akurat coś ruszy, nie ma nic do stracenia.

już skończ z tymi piekarnikami to było kiedyś dobre o ile wogóle działało 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 3GB nie powinien być w koparkach, ponieważ ma mało pamięci. Poszukaj używanych do odebrania osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 1060 , to nie kupuj id tego gościa

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-1060-gtx-3gb-dual-fan-lepsza-od-970-980-580

Został z tego forum wykopany już ze 3 razy.

A 1060 w cenie do 1000zl to dalej kiepski pomysł, jak musisz to kup, jak się nie śpieszy to cierpliwe poczekaj jeszcze na rozwój wydarzeń.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Jak 1060 , to nie kupuj id tego gościa

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-1060-gtx-3gb-dual-fan-lepsza-od-970-980-580

Został z tego forum wykopany już ze 3 razy.

A 1060 w cenie do 1000zl to dalej kiepski pomysł, jak musisz to kup, jak się nie śpieszy to cierpliwe poczekaj jeszcze na rozwój wydarzeń.

 

 

 

Z ciekawości

1). Czemu od niego nie kupować? Jakiś wał, czy co?

2). Czemu został wykopany z forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z ciekawości

1). Czemu od niego nie kupować? Jakiś wał, czy co?

2). Czemu został wykopany z forum?

Może nie wał, ale obyczaj opisy kart i kwotę... 

A został wykonany z forum za pisanie pierdół odnośnie ryzenow , kart itp itd.

Nie kojarzysz użytkownika pod nazwą Wpotrzebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

już skończ z tymi piekarnikami to było kiedyś dobre o ile wogóle działało 

Co skończ, sam piekłem z powodzeniem GTXy i pomagało. Jak karta i tak trup to warto spróbować.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Co skończ, sam piekłem z powodzeniem GTXy i pomagało. Jak karta i tak trup to warto spróbować.

No raczej. GTX 970 jest osadzony na BGA wiec warto sprobowac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To może lepiej kup coś nowego?  Z gwarancją? A nie z awaryjnością ;) 

GT1030?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł można dorwać używkę 1060 6GB.

Niestety nowe karty są bardzo drogie, dla tego na szybko pozostaje używka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Może nie wał, ale obyczaj opisy kart i kwotę... 

A został wykonany z forum za pisanie pierdół odnośnie ryzenow , kart itp itd.

Nie kojarzysz użytkownika pod nazwą Wpotrzebie?

byłby lubiany gdyby kupował drożej a sprzedawał taniej a ten "łobuz" postępował odwrotnie :E nikogo na forum nie oszukał, aukcje zawsze miał pewne,

@autor: nie sugeruj się forumowymi przepychankami bo niektórzy nie są tu obiektywni

p.s. gdyby mój gtx970 się sfajczył brałbym to na przeczekanie tego szaleństwa cenowego:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-amd-rx-560-sapphire-pulse-2gb-me3

gorsza od gtx970 ale spokojnie można opykać zaległe gierki a do 1000pln nie kupisz nic co pozwoli zagrać w CP2077 na średnich czy inne nowe tytuły AAA z sensownym framerate

 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na testy (wcale nie musiałem  bo widziałem już je wcześniej) i koleś mija się z prawdą, że ten GTX 1060 3GB jest lepszy od GTXa 970. Karty są porównywalne jeżeli chodzi o wyświetlane klatki ale 970 ma przecież 4GB ramu więc jak ma być gorsza? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do 1000zł można dorwać używkę 1060 6GB.

Niestety nowe karty są bardzo drogie, dla tego na szybko pozostaje używka.

Pokaż mi 1060 6gb w cenie do 1000zl. Tylko nie jakieś śmieszne mini czy uszkodzone. Czas start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pokaż mi 1060 6gb w cenie do 1000zl. Tylko nie jakieś śmieszne mini czy uszkodzone. Czas start.

Nie było i nie ma takich kart do 1000zł, sprawdziłem na Allegro w aktualnych aukcjach i zakończonych a także na OLX. Żeby sobie wybrać producenta to trzeba dać przynajmniej 1100zł za normalnie wymiarową kartę a 1200-1300zł to taka cena najczęściej spotykana.

Swojego GTX-a 970 wystawiłem za 970zł ^^ ostatnio, kilku dobrych obserwujących jest  (ciekawe kto nie wytrzyma i łyknie ^^). Śledze kurs kryptowalut jak nie spadnie jeszcze to karty na pewno nie polecą w dół. 

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dlatego zacytowałem i czekam na odpowiedź ?

Chwila, przypomniało mi się, że chyba przedwczoraj lub w czwartek ktoś wystawiał na OLXie taką z 6GB bodajże za 700 czy 800zł z Warszawy (wiem bo śledzę wystawiane częsci ostatnio), niby sprawna miała być ale nie kupił bym na pewno takiej karty aby po prostu nie ryzykować, że padnie za miesiąc czy dwa. (ofc już nie ma jej w aktualnych ogłoszeniach)

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A 1060 w cenie do 1000zl to dalej kiepski pomysł, jak musisz to kup, jak się nie śpieszy to cierpliwe poczekaj jeszcze na rozwój wydarzeń.

Karta mi padła, to nie bardzo mogę czekać.

 

Spojrzałem na testy (wcale nie musiałem  bo widziałem już je wcześniej) i koleś mija się z prawdą, że ten GTX 1060 3GB jest lepszy od GTXa 970. Karty są porównywalne jeżeli chodzi o wyświetlane klatki ale 970 ma przecież 4GB ramu więc jak ma być gorsza? ?

Opis wydajności może nieco kontrowersyjny ale kartę ma tak ze 100 zł taniej od ~średniej ofert allegrowych, bardziej istotne jest czy oferta to wał czy legitny sprzedawca.

 
 

p.s. gdyby mój gtx970 się sfajczył brałbym to na przeczekanie tego szaleństwa cenowego:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-amd-rx-560-sapphire-pulse-2gb-me3

gorsza od gtx970 ale spokojnie można opykać zaległe gierki a do 1000pln nie kupisz nic co pozwoli zagrać w CP2077 na średnich czy inne nowe tytuły AAA z sensownym framerate

W interesujących mnie gierkach  to będzie  na nim koło 30 fps by było (wg. gameplayów z yt) , grać się da, no ale jak mam się rok czy półtora męczyć z taką wydajnością to już raczej dołoże do tego ~tysiąca na gtx 1060 3b.

 

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1060 3gb można było kupić poniżej 400zl pół roku temu. Jak ceny wrócą do normalnych to te stare karty spadną. 

Co do 1060 3GB, to wiekszosc kopala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit Dual. Najgorsze chłodzenie brane głównie do kopania gdzie na hałas ludzie mieli wywalone. 

Jeden z najtańszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Palit Dual. Najgorsze chłodzenie brane głównie do kopania gdzie na hałas ludzie mieli wywalone. 

Jeden z najtańszych modeli.

Ale zdajesz sobie sprawie, ze mowa o 1060? :P chlodzenie DUAL od Palita i tak jest az nadto wystarczajace do tej karty. Przy 1080Ti to co innego - wtedy juz suszarka okropna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Pamiętam też gdzie były chętnie używane. W koparkach.

1800rpm i 75°C w nowej

 

Osobiście nie dałbym 1000zl za starego trupa bez gwarancji. 

Jeden trup padł 1000zl w plecy. Drugi nie lepszy jak padnie kolejne 1000zl w plecy. 

Jakbym miał tak inwestować w trupy, to wolałbym nawet raty 30x0%

Osobiście nie dałbym 1000zl za starego trupa bez gwarancji. 

Jeden trup padł 1000zl w plecy. Drugi nie lepszy jak padnie kolejne 1000zl w plecy. 

Jakbym miał tak inwestować w trupy, to wolałbym nawet raty 30x0%

Przy okazji coś szybszego dałoby więcej radości niż dalej ta sama moc, która dzisiaj jest tragiczna. Dobrze że nie 3GB wersja, bo tam nawet Minecraft nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...