Skocz do zawartości
FortiF

Zmiana Procesora z I7-7700 na i9-9900K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zmienić procesor z I7-7700 na i9-9900K. Czy warto? Różnica zapewne będzie raptem w kilku klatkach?

Specyfikacja komputera: 

- Karta Graficzna: Gigabyte Aorus Geforce GTX 1080Ti, Xtreme Edition 11G

-Pamięć RAM: HyperX Fury DDR4 16GB 2666 CL16   x2    = 32GB

- Płyta Główna: PŁYTA GŁÓWNA MSI Z170A GAMING M5

- Zasilacz: Be Quiet!   Pure Power L8 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że i9 9900k wymaga innej płyty głównej niż masz obecnie? 

W jakiej rozdzielczości grasz? I w jakie gry?

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiesz, że i9 9900k wymaga innej płyty głównej niż masz obecnie? 

W jakiej rozdzielczości grasz? I w jakie gry?

Właśnie coś czułem że będę musiał zmienić płytę główną. A gry to: GTA V, Forza Horizon 4, Europa Universalis IV, Cities Skylines, Wreckfest, Dirt Rally 2.0. Czasem używam photoshopa do pracy ze zdjęciami. I gram w 1440P

Edytowane przez FortiF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Właśnie coś czułem że będę musiał zmienić płytę główną. A gry to: GTA V, Forza Horizon 4, Europa Universalis IV, Cities Skylines, Wreckfest, Dirt Rally 2.0. Czasem używam photoshopa do pracy ze zdjęciami

Miedzy zablokowanym 7700 i ramem 2666 a szybkim ramem i 9900k to jest przepasc, nawet przy gtx 1080ti ;)  Tylko, ze to stara podstawka i nie warto isc w nic ponizej 10th czyli odpowiednik 10700k i Z490, ktore sa dostepne w dobrych cenach i czesto sa na promocjach.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Miedzy zablokowanym 7700 i ramem 2666 a szybkim ramem i 9900k to jest przepasc, nawet przy gtx 1080ti ;)  Tylko, ze to stara podstawka i nie warto isc w nic ponizej 10th czyli odpowiednik 10700k i Z490, ktore sa dostepne w dobrych cenach i czesto sa na promocjach.

Własnie zauważyłem że róznica w cenie pomiędzy  9900K a 10700KF to około 400zł. Dlaczego 9900K jest droższy mimo że ma gorsze parametry od 10700KF?

https://www.x-kom.pl/p/455832-procesor-intel-core-i9-intel-core-i9-9900k.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/564438-procesor-intel-core-i7-intel-core-i7-10700kf.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Własnie zauważyłem że róznica w cenie pomiędzy  9900K a 10700KF to około 400zł. Dlaczego 9900K jest droższy mimo że ma gorsze parametry od 10700KF?

https://www.x-kom.pl/p/455832-procesor-intel-core-i9-intel-core-i9-9900k.html#Specyfikacja

https://www.x-kom.pl/p/564438-procesor-intel-core-i7-intel-core-i7-10700kf.html#Specyfikacja

Bo starsze gen nie sa produkowane i jak widac brak doistepnosci ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Bo starsze gen nie sa produkowane ;)

A no tak, racja, moja nieuwaga że już nie ma dostępnych 9900K na stronie XCom :D Przy nowszej płycie głównej wreszcie też zaktualizuje dyski, planuje kupić ten: https://www.x-kom.pl/p/573849-dysk-ssd-pny-2tb-m2-pcie-nvme-cs2130.html#Specyfikacja

 

Będzie dobry? Przyszlościowy na kilka lat chcę, na gry. Na system będę chciał kupić taki sam ale 500GB, bo obecny 256GB ale zwykły SSD na system już powoli sie kończy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FortiF

Na ile maksymalnie udało się podkręcić Twój ram?

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2021 o 13:08, FortiF napisał:

Będzie dobry? Przyszlościowy na kilka lat chcę, na gry. Na system będę chciał kupić taki sam ale 500GB

Nie i jak jeszcze nie kupiłeś to nie kupuj - PNY kantuje z podzespołami i ostatnio obniżyli TBW z 1665 do 360 dla wersji 1TB (prawie pięciokrotnie niższa trwałość). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kantuje,tylko Chia to zweryfikowała :E i PNY wprowadziło dużo mniejsze TBW,które i tak przed zmianą mogło być podane kompletnie z dupy do swoich dysków.
Natomiast się,zgodzę - jeżeli był w obiektach zainteresowania,to on już wypadł przez te zabiegi.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nagle zmienili na najniższą wartość na rynku, przez którą dysku nie kupią ani kopacze, ani normalni konsumenci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 09:57, Saren7 napisał:

@FortiF

Na ile maksymalnie udało się podkręcić Twój ram?

Nie podkręcałem RAMu. ;) 

 

W dniu 14.06.2021 o 14:43, kalderon napisał:

Nie i jak jeszcze nie kupiłeś to nie kupuj - PNY kantuje z podzespołami i ostatnio obniżyli TBW z 1665 do 360 dla wersji 1TB (prawie pięciokrotnie niższa trwałość). 

To jaki polecasz dysk 2TB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...