Skocz do zawartości
reQ_21

[~6000zł] Laptop Gamingowy stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Chciałbym sobie sprawdzić jakiś sprzęt do gier, ale z racji sytuacji z GPU na rynku jestem zmuszony raczej kupić laptopa.

1) jak największy = będzie używany głównie stacjonarnie a matryca laptopa jako drugi monitor ; więc czym większy tym lepszy 
2) wyświetlacz bez znaczenia, monitor jako główny będzie podpięty - jednak chciałbym żeby matryca była 1080p (nie więcej) 144hz jak główny monitor. W sumie też IPS/VA zamiast TN byłby mile widziany gdybym go wziął gdzieś ze sobą
3) oczekuje jak najniższych temperatur i stabilności. Laptop będzie leżał z boku i służył za stacjonarny - urządzenia preferencyjne będą wpięte do niego
3a) jak najwięcej złącz USB
4) Co najmniej 2 wyjścia sygnałowe wideo (hdmi, displayport)
5) Mam 2 dyski SSD SATA 2.5" - więc laptop może być bez dysku i preferowane dwie kieszenie SATA 2.5". Jeśli w cenie dostane jakiś 250-500gb m2 to również nie będę narzekał
5a) minimum 16gb szybkiego ramu
6) powtórzę - laptop będzie wykorzystywany w 99% do gier. Więc ma być chłodno i stabilnie. Głównie gry pokroju sieciowe i strategie pokroju Path Of Exile, CSGO, Tropico itd
7) Preferowany Intel + Nvidia, jednak jeśli uświadomicie mnie, że ryzen jest stabilniejszy i mocniejszy w laptopach to wezmę ryzen + nvidia. Po doświadczeniu z ryzen 5 4650g, który działa zauważalnie mniej stabilniej od starej i7 6700 mam mieszane uczucia
8 ) laptop będzie miał internet po kablu, więc stabilna sieciówka 1GBit by się przydała
9) bateria nie ma znaczenia
10) fajnie by też było, żeby pod obciążeniem nie chodził jak suszarka. Ja wiem, że to nie idzie w parze z chłodem - ale żeby chociaż jakość/dźwięk wentylatorów nie powodował nerwicy :E
Jeśli przydałaby się jakaś podstawka chłodząca to również prosiłbym o doradzenie takiej. 

Proszę o sensowne doradztwo, dawno nie siedziałem w laptopach i po za linkiem chciałbym też zobaczyć argumenty. Wykonanie, stabilność konstrukcji, jaka gwarancja itd Wiem, że też GPU są różnie taktowane i obcinane więc też bym chciał wiedzieć który model będzie w polecanym laptopie 
Jeśli dostane lepiej wyposażony laptop trochę powyżej 6000zł to również rozważę tą opcję 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 R5-5600H/16GB/512/W10 RTX3060 144Hz 5699 złotych

Ryzeny nowej generacji są lepsze. Chłodne, wydajne i stabilne. Ten Acer ma w miarę wydajne GPU, dobre wyposażenie i znośny system chłodzenia. 17 calowych laptopów jest coraz mniej na rynku, więc wybór jest ograniczony.  Do PoE i CS wystarczy z okładem. Z Tropico nie mam dużego doświadczenia, ale z tego co pamiętam, to szybki CPU to podstawa, a R5 5600 to bardzo szybka jednostka. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Acer Nitro 5 R5-5600H/16GB/512/W10 RTX3060 144Hz 5699 złotych

Ryzeny nowej generacji są lepsze. Chłodne, wydajne i stabilne. Ten Acer ma w miarę wydajne GPU, dobre wyposażenie i znośny system chłodzenia. 17 calowych laptopów jest coraz mniej na rynku, więc wybór jest ograniczony. 

patrze bardziej pod logikę. Większy laptop = lepsza wydajność chłodzenia i lepszy prześwit powietrza prawda? Jeśli 15" będzie równie wydajne i chłodne to może być

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeważnie jest. Układy chłodzenia są często identyczne, ale zamknięte w większej "skrzynce". Są za to 15 z bardzo dobrym chłodzeniem, lepszym niż niejedna 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tak przeważnie jest. Układy chłodzenia są często identyczne, ale zamknięte w większej "skrzynce". Są za to 15 z bardzo dobrym chłodzeniem, lepszym niż niejedna 17.

no to czekam również na propozycję 15" konstrukcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legiony od Lenovo są bardzo fajne, ale ciężko już o wersje z RTX 2070 Super MaxQ. MSI GL/GP też są dobre, ale mają wysokie ceny lub są niedostępne. Laptopy od Dream Machine są godne polecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Legiony od Lenovo są bardzo fajne, ale ciężko już o wersje z RTX 2070 Super MaxQ. MSI GL/GP też są dobre, ale mają wysokie ceny lub są niedostępne. Laptopy od Dream Machine są godne polecenia. 

czyli rozumiem, że ten acer od Ciebie to wersja MaxQ?
Laptopa będę kupował gdzieś do 2 tygodni, więc na spokojnie możesz rzucić przykładowe modele a ja będę śledził ich ceny / dostępność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy z nowymi kartami 3060 w budżecie do 6k nie mają zbyt wysokiego tgp. Podglądowo możesz zerknąć na laptop Asus Rog G17 z rtx-em 3060 130w, tylko niestety jest znacznie ponad max budżet.

 ASUS ROG Strix G17 R7-5800H/32GB/1TB/W10 RTX3060 144Hz za 7999 zł ma wydajny ośmio-rdzeniowy procesor R7-5800H i kartę graficzną RTX3060, oraz wydajny i cichy układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma układ z TGP 85+5 i taktowanie 1425. Jest gdzieś w okolicach RTX 2070 mobile. Warto sobie poczytać o TDP/TGP w serii RTX 3000. RTX 3060 ma w rzeczywistości kilka wersji. Trzeba porównywać laptop do laptopa. Porównywanie układu do układu nie ma sensu. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wszystkie laptopy z nowymi kartami 3060 w budżecie do 6k nie mają zbyt wysokiego tgp. Podglądowo możesz zerknąć na laptop Asus Rog G17 z rtx-em 3060 130w, tylko niestety jest znacznie ponad max budżet.

 ASUS ROG Strix G17 R7-5800H/32GB/1TB/W10 RTX3060 144Hz za 7999 zł ma wydajny ośmio-rdzeniowy procesor R7-5800H i kartę graficzną RTX3060, oraz wydajny i cichy układ chłodzenia.

no ale to już sporo ponad budżet. Nie wiem czy widzę sens dokładania ponad 2000zł (33% ceny wyjściowej) do niewielkiego boostu wydajności przy moich wymaganiach. 

 

Acer ma układ z TGP 85+5 i taktowanie 1425. Jest gdzieś w okolicach RTX 2070 mobile. 

Rozumiem. W sumie też tak myślę, że na logikę takie rozwiązanie mogło by być lepsze dla żywotności i temperatur - a wydajność graficzna i tak będzie dla mnie zadowalająca.
Powiedzcie mi jeszcze proszę, gdybym się decydował na tego acera z 5600H i rtx3060 to czy odczuję "kopa" przechodząc ze stacjonarki i7 6700, 16gb 3000mhz i gtx1070ti? 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś lepszego niż ten Acer do 6k będzie znaleźć. Jeszcze Autor może zobaczyć laptop Gigabyte G5 i5-10500H/16GB/512 RTX3060P, który ma procesor i5-10500H sześć rdzeni podobnie jak R5 5600H i kartę RTX3060 o mocy105w, więc laptop idealnie wypada w relacji ceny do wydajności. 

 Masz w swoim kompie dosyć wydajną grafę, to będzie różnica na korzyść laptopa z 3060-tką, tylko w niektórych grach będzie dużo większa a w innych mniejsza, więc zależy od tytułu.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W zależności od TGP i samego układu może być nawet wolniejszy, chociaż w nowych grach sterowniki mogą dać RTX 3060 przewagę. Pamiętaj, że to mobilny układ z mimo wszystko niezbyt wysokim TDP, a 1070 TI to nadal mocna karta graficzna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to wiadomo, że nowsza technologia w większości gier będzie wydajniejsza > NVIDIA RTX 3060 vs GTX 1070 Ti | Test in 6 Games

Trudno porównać kartę ze stacjonarki z mobilną. Karta RTX ma technologię ray tracing, której nie ma GTX, to oprócz różnicy w ilości klatek fps cienie w grach powinny być ładniejsze.

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Dubel do usunięcia

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten moment nie mam takiego configu, ponieważ sprzedałem grafikę chwile temu i siedzę na iGPU od ryzena i wiadomo, że teraz wszystko da mi kopa - tylko rozważam czy płacąc 6000zł będę miał efekt "wow" czy po prostu odpale sobie wszystko co chcę i będzie śmigać w fajnych detalach

 

https://www.x-kom.pl/p/607305-notebook-laptop-156-lenovo-legion-7i-15-i7-10750h-16gb-512-rtx2070-super.html


jakieś opinie o tym? Z parametrów wygląda ciekawie. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny laptop. Ma bardzo dobrą matrycę i jest bogato wyposażony. GPU to poziom RTX 3060 80W,może nawet trochę szybszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez systemu w xkomie masz acera wcześniej wspomnianego z ryzenem 5800h za 6000PLN , ale bez systemu, jeśli nie jest Ci potrzebny, to warto go rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobrą opcją, bo otrzymasz procesor 8/16, tylko pomiędzy 6/12 w grach jak na razie różnica jest wręcz minimalna i może być nie odczuwalna. 

Asus z mojej propozycji jest dosyć kosztowny i tak jak autor wspomniał dopłata jest nieadekwatna różnicy w mocy karty i wydajności. 

Gp76 z i7-10gen miał rtxa 3060 nie max Q 130w. Wyszedł już nowszy z i7-11gen. Nawet nie wiem jakie ma tgp karty. Podejrzewam, że takie jak w Asusie, czyli 130w. Pokazywałem go w temacie; Komputer do pracy i gier 7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pbesc napisał:

To też jest dobrą opcją, bo otrzymasz procesor 8/16, tylko pomiędzy 6/12 w grach jak na razie różnica jest wręcz minimalna i może być nie odczuwalna. 

Ten problem rozstrzyga to czy potrzebujemy system, jeśli tak to 5600h, jeśli nie to warto 300zł dorzucić moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pbesc napisał:

To też jest dobrą opcją, bo otrzymasz procesor 8/16, tylko pomiędzy 6/12 w grach jak na razie różnica jest wręcz minimalna i może być nie odczuwalna. 

Asus z mojej propozycji jest dosyć kosztowny i tak jak autor wspomniał dopłata jest nieadekwatna różnicy w mocy karty i wydajności. 

Gp76 z i7-10gen miał rtxa 3060 nie max Q 130w. Wyszedł już nowszy z i7-11gen. Nawet nie wiem jakie ma tgp karty. Podejrzewam, że takie jak w Asusie, czyli 130w. Pokazywałem go w temacie; Komputer do pracy i gier 7000

patrząc na ten link z posta który dałeś -> https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-intel-i5-10600kf-1tb-m-2-nvme-16gb-ddr4-rtx-3060-12gb-noos-p8077908
albo nawet to -> https://proline.pl/komputer-zenpc-gaming-intel-i5-10600kf-512gb-m-2-nvme-16gb-ddr4-rtx-3060-12gb-noos-p8078460 tylko z racji GPU
Chyba wolałbym na ten moment kupić po prostu tego składaka który o dziwo wygląda dość opłacalnie w teraźniejszych czasach 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline to dobry sklep, więc te gotowce powinny być całkiem ok. Stacjonarka jest wydajniejsza, natomiast laptop też może służyć jako komputer stacjonarny, który jest mobilniejszy, bo można go zabrać na wyjazd . Po podłączeniu klawiatury, myszki i monitora, oraz umiejscowieniu tych trzech rzeczy na biurku podobnie jak byś miał w miejscu laptopa stacjonarkę działa tak samo jak komputer i gra się tak samo jak na PC, tylko lepszy do tego celu jest mniejszy laptop 15,6", bo i tak grasz na monitorze. Jak z ekranu laptopa 17,3" chcesz zrobić drugi monitor? Laptop 17,3" jest dobrym wyborem jak właśnie nie podpinasz zewnetrzego monitora, bo wtedy lepiej gra się na większej 17-stce, która jest z reguły troszkę cichsza i nieznacznie chłodniejsza. 

Składak będzie wydajniejszy, bo podzespoły typu mobilne karty do mniejszych urządzeń są mniej wydajne od podzespołów do komputerów stacjonarnych, natomiast te około 10-20% różnicy w wydajności nie wpłynie w żadnym stopniu negatywnie na komfort rozrywki, dlatego w dobie miniaturyzacji sprzętu komputerowego nie odrzucałbym laptopa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pbesc napisał:

Proline to dobry sklep, więc te gotowce powinny być całkiem ok. Stacjonarka jest wydajniejsza, natomiast laptop też może służyć jako komputer stacjonarny, który jest mobilniejszy, bo można go zabrać na wyjazd . Po podłączeniu klawiatury, myszki i monitora, oraz umiejscowieniu tych trzech rzeczy na biurku podobnie jak byś miał w miejscu laptopa stacjonarkę działa tak samo jak komputer i gra się tak samo jak na PC, tylko lepszy do tego celu jest mniejszy laptop 15,6", bo i tak grasz na monitorze. Jak z ekranu laptopa 17,3" chcesz zrobić drugi monitor? Laptop 17,3" jest dobrym wyborem jak właśnie nie podpinasz zewnetrzego monitora, bo wtedy lepiej gra się na większej 17-stce, która jest z reguły troszkę cichsza i nieznacznie chłodniejsza. 

Składak będzie wydajniejszy, bo podzespoły typu mobilne karty do mniejszych urządzeń są mniej wydajne od podzespołów do komputerów stacjonarnych, natomiast te około 10-20% różnicy w wydajności nie wpłynie w żadnym stopniu negatywnie na komfort rozrywki, dlatego w dobie miniaturyzacji sprzętu komputerowego nie odrzucałbym laptopa. 

 

ja bardziej patrzę pod kątem przyszłości. Ile taki laptop wytrzyma mając po kilka godzin dziennie po 80-90C na podzespołach? Ile wytrzyma zasilacz? Z tego co patrzyłem to legion ma tylko rok gwarancji na zasilacz i baterię, co jest trochę śmieszne. 
Laptop do mnie przemawia że masz wszystko w jednym i od razu świetną matrycą gamingową, ale cały czas mam w głowie że :
1) będzie głośniej
2) będzie cieplej
3) teoretycznie szybciej o awarię i degradację sprzętu
4) brak możliwości upgrade
5) ograniczone złącza w laptopie - 2/3x USB-A to moim zdaniem śmiech na sali - wiadomo, że USB-c wszystko zastąpi ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami
6) no i to co wspomniałeś - mniej wydajniej. Ja jestem osobą która jednak wymaga płynności rozgrywki i przy matrycy 240hz można odczuwać spadki płynności gdy fpsy dropną poniżej 100 - gdzie w path of exile to się zdarza notorycznie nawet na mocniejszym sprzęcie. 

Zawsze byłem za PC i gdyby nie problem z GPU to bym sobie złożył nową jednostkę lub po prostu dokupił GPU do teraźniejszej, no ale wiadomo co jest na rynku GPU - stąd się zdziwiłem z tymi zestawami z proline, bo cena jest w porządku za ofertowane podzespoły z GPU 
Składaka mam 1500zł taniej od laptopa - w tej cenie mogę się pokusić o jakiś bardzo dobry monitor (na ten moment mam HP 22x, który robi co ma robić ale wiadomo że to nie ten poziom do gier) a całą resztę urządzeń wskazujących mam..

Jednakże czasu jeszcze trochę mam - śledzę promocje na laptopy i może akurat coś mi się uda dorwać w rozsądnej cenie - a jak nie to chyba ten zenpc kupie. 
 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy. Niby głośniej, chociaż jak laptop stoi pod biurkiem jest to dla mnie nieodczuwalne a bardziej ma znaczenie, gdybym chciał kanapowca do multimediów 13-14 cali. 

2. Wysokości temperatury laptopa nie odczujesz w jakikolwiek sposób, jeśli zastępuje stacjonarkę. Jak trzymasz go na kolanach. 

3. Nie ma takiej reguły, że laptop padnie szybciej jak PC, bo ma podzespoły bardziej przystosowane do mobilnych urządzeń. Można wykonać undervolting i underclocking, aby laptop był chłodny i cichy podczas rozgrywki.

4. Upgrade można zrobić ramu i dodać dysk ssd, natomiast wymiana grafiki czy procesora w laptopie jest znacznie trudniejsza. Co jakiś czas wchodzą nowe płyty do komputerów i nie zawsze da się po 2-3 latach rozbudować o najnowszy cpu. 

5. Przejściówki. 

6. Każdy z wymienionych w temacie laptopów ogarnie płynną rozgrywkę w path of exile. Dropy są od za małej liczby rdzeni procesora, co miało też przypadłość w komputerach stacjonarnych z procesorami dwu rdzeniowymi. Przy matrycy 240Hz jak jest poniżej 100 klatek obniza się odświeżanie monitora pp myszy na pulpicie>panel sterowania Nvidia.

3060-tka 12gb w komputerze ogarnie więcej klatek w grach niż mobilna 3060 z 6gb pamięci, natomiast warto zwrócić uwagę na szynę 192bit pamięci ddr6 zarówno dla laptopów jak i komputerów stacjonarnych, przy czym 3060Ti 8gb z szyną 256gb jest wydajniejsza. 

Czy taniej? Podobnie. Gotowca z Proline otrzymasz za 5,5k a laptop Gigabyte G5 z mojej propozycji w sklepie X Kom kosztuje 5,3k. 

Podsumowując jeśli wolisz stacjonarkę, to Masz w tym swoją rację i nie namawiam Cię do zakupu laptopa, natomiast zapewniam Cię, że jest to również bardzo dobry i mobilny sprzęt do grania. 
 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pbesc napisał:

Dobry Laptop długo wytrzyma. 

1. To zależy. Niby głośniej, chociaż jak laptop stoi pod biurkiem jest to dla mnie nieodczuwalne a bardziej ma znaczenie, gdybym chciał kanapowca do multimediów 13-14 cali. 

2. Wysokości temperatury laptopa nie odczujesz w jakikolwiek sposób, jeśli zastępuje stacjonarkę. Jak trzymasz go na kolanach. 

3. Nie ma takiej reguły, że laptop padnie szybciej jak PC, bo ma podzespoły bardziej przystosowane do mobilnych urządzeń. 

4. Upgrade można zrobić ramu i dodać dysk ssd, natomiast wymiana grafiki czy procesora jest trudniejsza. W komputerze stacjonarnym też co jakiś czas wchodzą nowe płyty i nie zawsze da się po 2-3 latach rozbudować o nowszy cpu. 

5. Przejściówki. 

6. Każdy z wymienionych w temacie laptopów ogarnie płynną rozgrywkę w path of exile. Dropy są od za małej liczby rdzeni procesora, co miało też przypadłość w komputerach stacjonarnych z procesorami dwu rdzeniowymi. Przy matrycy 240Hz jak jest poniżej 100 klatek obniza się odświeżanie monitora pp myszy na pulpicie>panel sterowania Nvidia. 

Właśnie z tego co piszesz, to myślę, że nie miałeś laptopa do gier, bo działa tak samo jak pecet i ma wielu zwolenników. 

Czy taniej? Podobnie. Gotowca z proline otrzymasz za 5,5k a laptop Gigabyte G5 z mojej propozycji w sklepie X Kom kosztuje 5,3k. 

Podsumowując jeśli wolisz stacjonarkę, to Masz w tym swoją rację, natomiast uwierz, że laptop również można podłączyć tak jak komputer i też jest odpowiednio wydajny w najnowszych grach. Wiadomo, że karta 3060 12gb ogarnie więcej klatek w grach niż mobilna 3060-tka z 6gb pamięci, natomiast warto zwrócić uwagę na przepustowość szyny pamięci ddr6 wynosząca 192bit zarówno dla laptopów jak i komputerów stacjonarnych. 

Ok. A więc pójdźmy w stronę miniaturyzacji stanowiska. 
Laptop okolice 6500zł.
Wielkość i waga nie ma znaczenia - ale czym większy tym lepszy
Matryca monitora możliwe jak najlepsza, co najmniej 144hz -> Ma służyć jako stacjonarny do gier, na matrycy monitora będę grał. Non stop podpięty do prądu.
Prawdopodobnie będzie siedział na uchwycie z wpiętymi peryferiami więc jakość klawiatury czy touchpada nie gra roli.
Przyzwoite głośniki by się przydały - ale to nie wymóg. Oglądanie filmów i seriali, do muzyki mam słuchawki z bt aptx
Wymagam trwałości i rozsądnej głośności laptopa pod obciążeniem
Będzie do niego wpięty drugi monitor po HDMI 144hz 1080p
Możliwe jak najwydajniejszy do gier sieciowych. Od czasu do czasu odpalę forze horizon 4 lub 5 jak wyjdzie - ale tam cudów nie oczekuję - myślę, że każdy config w tej cenie da radę tak jak będę oczekiwał
Możliwe jak najpłynniejszy obraz przy spadkach fps (szybka matryca z gsynciem - o ile dobrze rozumiem, chyba że w laptopach są inne tricki) 
Windows nie potrzebny, ale mile widziany

Laptopa będę brał na raty, więc jak się okaże że na przykład za 500zł więcej dostanę zauważalnie lepszą konstrukcję to również wchodzi w gre.



Co do propozycji twojego gigabyte znalazłem taką opinię na forum :
 

i do końca propozycja tego modelu mnie nie przekonuje. Na internecie i w recenzjach podobne słowa padają 

Edytowane przez fliperpl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop ma matrycę 60Hz, to też można podpiąć monitor 144Hz. Wystarczy na kartach Nvidi włączyć free sync na monitorze. Nie musi być z g-sync. Głośniki do laptopa najlepiej podpiąć zewnętrzne na lepszej zewnętrznej karcie dźwiękowej do laptopa na USB.

To nie jest jakiś super laptop jeśli chodzi o obudowę, tylko kadłubki Clevo, natomiast w relacji cena-wydajność wypada naprawdę dobrze.

Ciężko powiedzieć co do 6,5k wybrać. Z 15-stek, to może ten Acer Nitro. Nie jest najcichszy, natomiast jest to mało awaryjny sprzęt + monitor 27" fhd, lub qhd, czy ew 4k. Możesz też zerknąć na nowe Legiony z kartami 3xxx, bo są już na zamówienie w X Kom z wydłużonym czasem dostawy.

Kwestia uznania i preferencji. Jeśli wolisz stacjonarny PC, to będzie dobrym wyborem. Gdybyś kupił laptopa, jak wolisz stacjonarkę i potem masz  być niezadowolony, to lepiej bierz stacjonarkę. Jak chcesz coś bardziej mobilnego do zabrania w plecaku, to lepszy będzie laptop. Możesz też poszukać sklepu z ratami zero procent, jeśli będzie miał w ofercie sprzęt, którego potrzebujesz.

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...