Skocz do zawartości
reQ_21

[~6000zł] Laptop Gamingowy stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś jakieś testy w grach z porównaniem legion 5 rtx 3060 5600h vs 5800h?

 

Opłaca się dopłacić 500 zł do wydajniejszego procesora? 

Edytowane przez Mkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest minimalna i nie odczuwalna, chociaż może się to kiedyś zmienić jak gry bardziej zaczną wykorzystywać wielowątkowość. 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja laptopa przeważnie kupuje na 5 lat, więc całkiem możliwe że przydało by się dołożyć te 500 zł

 

Ciekawi mnie też czy ryzen 7 będzie dużo cieplejszy od ryzen 5?

Edytowane przez Mkill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mkill napisał:

Widział ktoś jakieś testy w grach z porównaniem legion 5 rtx 3060 5600h vs 5800h?

 

Opłaca się dopłacić 500 zł do wydajniejszego procesora? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, seba1995x napisał:

@Mkill

Na RTV masz teraz promocje na Legiony. 

w większości same stare konstrukcje, nie warto \

 

swoją drogą nowe legiony w rtv się również pojawiły i mają promocję za każde 500zł 50zł wraca

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do tego produktu są niedostępne raty przez internet" 
:v

chyba musze poczekać do premiery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Tylko, żeby trafić znowu 50 za 500zł to będziesz musiał trochę poczekać. 

Jak Ci się nie spieszy to czekaj na promocję na RTV, bo warto. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, seba1995x napisał:

@fliperpl

Tylko, żeby trafić znowu 50 za 500zł to będziesz musiał trochę poczekać. 

Jak Ci się nie spieszy to czekaj na promocję na RTV, bo warto. 

Porozmawiałem z ziomkiem z RTV i powiedział, że można zamówić laptopa na sklep poprzez płatność na miejscu i oni to zmienią na raty przy cenie na zamówieniu - także to zrobiłem i czekam aż będzie do odbioru ? wersja r7-5800h/512gb/rtx3060/165hz wychodzi 5500zl

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/laptop-gamingowy-lenovo-legion-5-165hz-ryzen-5600h-16gb-ram-512gb-ssd-rtx3060-za-4999-zl-w-rtv-euro-agd/?fbclid=IwAR2iyTFr3BiFlyHc5yG8KUBlFhlzoBEbxr3EDRK2cIr7CXH3HKRtVsc1baM


wersja 5600h za 4999zł jakby ktoś chciał 
 



znalazłem na tej recenzji, że DPC latency jest kosmicznie wysokie. Jak laptop jest obciążony to słychać klikanie w audio, niezbyt dobrze to wróży.. oby to była wina windowsa/softu niż samego laptopa
w dodatku osiąga najniższe benchmarki według jego testów, nawet przegrywając ze słabszymi gpu w niektórych tytułach..

Edytowane przez fliperpl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, zarzućcie jeszcze jaki lepszy ram dokupić do tego lenovo z 5800h - głównie będę grał w gry online i oczekuje jak najlepszego performance od procesora. 16gb wystarczy 
jeśli znajdziecie w rtv euro agd to byłoby super 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ciężko dobrać do tego, bo liczą się timingi z programu zentimings

Poszukaj na reedicie tutaj mase ludzi ram wymienia i poleca jaki do ryzenów. 

https://www.reddit.com/r/LenovoLegion/

W grach zawsze na amd będziesz miał mniej fps niż na intelu i typowo pod gry szczególnie te mocno siedzące na cpu lepiej brać coś na intelu. Po prostu cenowo amd wypada lepiej i większość wybiera amd.  Gość zestawia laptopy w większości właśnie na intelu.

To samo jest z wersją pro w grach na amd gorzej wypada z gpu 140w niż intel z gpu 130w. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Ram ciężko dobrać do tego, bo liczą się timingi z programu zentimings

Poszukaj na reedicie tutaj mase ludzi ram wymienia i poleca jaki do ryzenów. 

https://www.reddit.com/r/LenovoLegion/

W grach zawsze na amd będziesz miał mniej fps niż na intelu i typowo pod gry szczególnie te mocno siedzące na cpu lepiej brać coś na intelu. Po prostu cenowo amd wypada lepiej i większość wybiera amd.  Gość zestawia laptopy w większości właśnie na intelu.

To samo jest z wersją pro w grach na amd gorzej wypada z gpu 140w niż intel z gpu 130w. 

 

no tak, tylko że znowu tutaj jest i7 10875h który praktycznie w budżecie legiona 5 na ryzenie z rtx3060 130w nie jest praktycznie do dostania - z tego co widzę takie laptopy zaczynają się od 7000zł wzwyż. Jeśli mam dostać średnio poniżej 10% wydajności w zamian za 1500zł dopłaty to chyba wolę zostać przy ryzenie
co do ramu widzę, że to randomowo jest. Czekam aż fizycznie będe miał laptopa i sprawdzę timingi -może się okazać, że wymiana ramu nie będzie potrzebna 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego o tym pisałem, że ram dopiero po tym jak już będziesz miał laptopa, tak samo cpu w tej cenie nie ma nic lepszego mimo, że w grach wypadnie słabiej. Intel 11800h jeszcze bardziej odskakuje wydajnościowo, ale i cenowo. Jak się chce mieć max performance w grach to trzeba niestety srogo bulić. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Dlatego o tym pisałem, że ram dopiero po tym jak już będziesz miał laptopa, tak samo cpu w tej cenie nie ma nic lepszego mimo, że w grach wypadnie słabiej. Intel 11800h jeszcze bardziej odskakuje wydajnościowo, ale i cenowo. Jak się chce mieć max performance w grach to trzeba niestety srogo bulić. 

myślę i myślę.
To ma być laptop na 5 lat. Skoro biorę na raty to mógłbym się pokusić i coś lepszego. RTV ma na ten moment świetną ofertę ratalną. 
W tym lenovo nie do końca jestem przekonany - jasne, dostaję genialne parametry w dobrej cenie ale przeglądając recenzje spotykam się na narzekanie na temat ogólnej jakości, brak sztywności obudowy wyświetlacza czy inne duperele.
Nie ukrywam, że oczekuje jak najlepszej płynności w grach jaka możliwa oraz laptopa, który nie będzie mnie denerwował jakimiś szczegółami czy oszczędnościami w jakości wykonania. 
Czy jakbym się decydował na budżet bliski 10.000zł to zarzucilibyście jeszcze jakimiś propozycjami? 
Z tego co widzę mogę w tej kasie już mieć ryzena 9 5900HX z 3070 135W przy budzie 17.3" bez większego problemu. I wtedy chciałbym kupić laptopa i nie bawić się w wymiany ramu czy innych rzeczy. 
 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak asus to też poleci wymiana ramu i do tego asusy nie mają mux switcha. Pozostaje kupno laptopa od np hyperbook, dream, xmg itp na kadłubku clevo/tongfang jeśli chcesz mieć amd i max performance bez upgrejdów ramu. Za asusa jak dla mnie srogo się przepłaca, a nie oferuje takiej wydajności jak powinien i w zasadzie nic nie ma na rynku blisko 10k niż aorusy 15P 10/11gen intela, msi GP/GE 66/76 10/11 gen intela i asusy na amd. Chyba, że ściągasz legiona 5 pro, lub 7 i to tyle na obecną chwilę. Idziesz w gry celuj w intela najlepiej gen 11 i7-11800h, jak nie intel to bym szukał legiona 5 pro do skoro budżet do 10k. Sam bym zapewne miał dziś legiona 5 pro/7 jakby były w lutym. 

Przykład asusa strixa g17 po wyminie ramu + zewnętrzny monitor SOTTR 125fps na rtx 3080 130w podkręconym do 130/300Mhz. Oba lapki te same sterowniki gpu, te same ustawienia gry. Tu cały wątek o asusie

sottr_external_3e6ja1.png

Intel all stock rtx 3070 130w. Dla potwierdzenia przelot SOTTR nagrany fonem: LINK

4.png

 

Assasin valhalla na asusie spec widoczna na screenie gpu oc 130/300:

valhalla_highest_inte0mkbu.png

 

ACV na intelu spec na screenie:

rebar.png

 

Dla kontrastu asus tuf a15 na zewnętrznym monitorze rtx 3060

AC-TUF-A15-TURBO-DP.jpg

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mux switch rozwiązuję zewnętrznym monitorem bo mam 144hz
rog strix G17 wszędzie chwalą żeby brać w ciemno konfigurację na ryzenie 9 5900 z rtx3070 135W i 300hz matrycą. Piszą o najlepszym chłodzeniu i wydajności na rynku w tym przedziale cenowym  - więc pytanie czy piszemy o tych samych konstrukcjach - nawet linus się jarał tym modelem. 
Podobno mega duży problem z dostępnością tego laptopa jest - a widzę, że właśnie w rtv się pojawił. 

Również testy pokazują, że lepiej wziąć 3070 135W niż 105W 3080 - koniecznie z r9 5900HX

I patrząc na tą cenę właśnie nie chce laptopa który będzie miał najlepszą wydajność do ceny, chciałbym żeby była na bardzo wysokim poziomie jakość do ceny, a wydajność idzie w parze. 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-g713-17-r9-16gb-512ssd-3070-w10.bhtml

zamawiam tego. Pierwszy laptop od tygodnia który zrobił na mnie wrażenie a recenzje są mega pozytywne co do moich wymagań. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu w asusach jest 130w. Jak już będziesz miał przeleć test time spy i będzie wszystko widomo z ramem etc. Wydajność w tym przedziale cenowym - nie wiem co mają na myśli (chyba tylko cpu), ale w grach na bank nie jest na najlepszym poziomie w tym przedziale cenowym, bo tańszy msi gp76 z gpu 140w zjada na starcie asusa ze 130w gpu. 

Tu masz świetnie omówiony jego test:

A tu co daje wymiana fabrycznego ramu i ile można się spodziewać fps. 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie w tym teście sam koleś mówi, że ten laptop "outperforming even expensive laptops" 

dodatkowo msi gp76 nie ma z ryzenem r9 5900HX oraz 300hz matrycą - jest tylko z intelem i 144hz, stąd moja chęć do dopłaty do Asusa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena w stanach jest inna niż w pl. Poza tym po co Ci 300Hz matryca jak masz zamiar podpinać monitor? Bez monitora 300Hz to tylko puste cyferki nabijające kabzę asusa, bo bez muxa nawet 144hz matrycy nie wykorzystasz. To jest fuckap asusa... zamiast dawać matrycę 300Hz mogli dać lepszy ram, lub muxa. Jak dla mnie cena asusa jest przegięta o ponad 2k w pl. Dolicz do tego dobry ram i już masz ponad 10k.. osobiście kupując laptopa do pracy i do gier, wolę mieć więcej fps w grach, niż renderować filmik kilkanaście sekund szybciej, ale co kto lubi. 

Tu kolejna kupa od asusa... jak można sprzedawać w takim stanie laptopa za grubą kasę, gdzie wymiana ramu + zewnętrzny monitor daje mega boosta i to nie tylko w grach, ale generuje dodatkowe koszta względem konkurencji... ASUS jest dobrą firmą, ale nie jest wart płacenia za ich logo szczególnie, że jakość poleciała grubo w dół... co pokazuje temat kolegi z forum, któremu wysypał się strix z 3070 i osobiście znam przypadki dwóch strixów z 3080, które też padły. Jakim cudem wypuszcza się laptopy, które się nie sprzedają aż w takiej ilości żeby padały jak muchy, a jednak asus jako pierwszy nosi to miano na forach, że nowe laptopy z amd + rtx 3000 potrafią paść po kilku dniach użytkowania. To nie jest przypadek...

Link do filmusottr_6800mi1j7v.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Tylko cena w stanach jest inna niż w pl. Poza tym po co Ci 300Hz matryca jak masz zamiar podpinać monitor? Bez monitora 300Hz to tylko puste cyferki nabijające kabzę asusa, bo bez muxa nawet 144hz matrycy nie wykorzystasz. To jest fuckap asusa... zamiast dawać matrycę 300Hz mogli dać lepszy ram, lub muxa. Jak dla mnie cena asusa jest przegięta o ponad 2k w pl. Dolicz do tego dobry ram i już masz ponad 10k.. osobiście kupując laptopa do pracy i do gier, wolę mieć więcej fps w grach, niż renderować filmik kilkanaście sekund szybciej, ale co kto lubi. 

Tu kolejna kupa od asusa... jak można sprzedawać w takim stanie laptopa za grubą kasę, gdzie wymiana ramu + zewnętrzny monitor daje mega boosta i to nie tylko w grach, ale generuje dodatkowe koszta względem konkurencji... ASUS jest dobrą firmą, ale nie jest wart płacenia za ich logo szczególnie, że jakość poleciała grubo w dół... co pokazuje temat kolegi z forum, któremu wysypał się strix z 3070 i osobiście znam przypadki dwóch strixów z 3080, które też padły. Jakim cudem wypuszcza się laptopy, które się nie sprzedają aż w takiej ilości żeby padały jak muchy, a jednak asus jako pierwszy nosi to miano na forach, że nowe laptopy z amd + rtx 3000 potrafią paść po kilku dniach użytkowania. To nie jest przypadek...

Link do filmu

monitor będzie służył jako dodatkowy żeby odpalić muxa a na głównej będę grał.
To daj jakiś przykład laptopa do 10k wartego kupna, do kadłubków clevo i innych po ich opiniach od klientów oraz jakości obsługi klienta to ja podziękuję. Z tym, że wymagam r9 5900HX i 17 cali
Po za tym wrzuciłeś link do laptopa z 6800m a nie rtx3070... 
A po co mi 300hz? Gdyż z natury matryce z wyższym odświeżaniem mają niższy inputlag i mniej smuży, nawet na 100fps porównując do 144hz. 

https://allegro.pl/oferta/laptop-msi-gp76-leopard-11ug-059pl-17-3-240hz-10727567194 

a taki msi? 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fliperpl napisał:

i właśnie w tym teście sam koleś mówi, że ten laptop "outperforming even expensive laptops" 

dodatkowo msi gp76 nie ma z ryzenem r9 5900HX oraz 300hz matrycą - jest tylko z intelem i 144hz, stąd moja chęć do dopłaty do Asusa. 

msi gp 76 z i7 11 tej gen i rtx 3070  ma matryce 240Hz i 100% srgb 144 to miał poprzedni model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już mętlik w głowie, ciągle znajduje nowe modele i zastanawiam się co brać...
Mam 10k na laptopa i nie znajdę chociaż jednej sensownej konstrukcji?
Tu coś źle, tamte padają, ten za drogi, ten się grzeje, w tym trzeba ram zmieniać.


Co do cholery?

 

@seba84_2005z tego co widzę za 9k idzie kupić tego aorusa co ty masz, może w tą stronę pójdę? 
 

 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Pamiętaj, że masz 14 dni na zwrot. Jak Ci któryś nie podejdzie to oddasz. 

Aorus 15 sam mogę polecić. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...