Skocz do zawartości
reQ_21

[~6000zł] Laptop Gamingowy stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fliperpl napisał:

mam już mętlik w głowie, ciągle znajduje nowe modele i zastanawiam się co brać...
Mam 10k na laptopa i nie znajdę chociaż jednej sensownej konstrukcji?
Tu coś źle, tamte padają, ten za drogi, ten się grzeje, w tym trzeba ram zmieniać.


Co do cholery?
 

uważasz że strix się nie grzeje? to raz. Dwa cena strixa w wersji 17 cali w sklepie przekroczy 10 tyś. Sam miałem identyczny dylemat. Najlepszy byłby aorus ale wątpię aby był dostepny w ciągu kilku najbliższych tyg. MSI GP76 Leopard 11UG-059PL ma jedyną wadę którą mają laptopy z tymi procesorami. To są temperatury. Pokaż mi jednak laptopa z tej półki cenowej gdzie nie grzeje się cpu.  Mam swojego laptopa 2 tyg i wiem że już teraz po tym czasie nie zamieniłbym go na nic innego (hm...... chyba że omena z rtx 3070 i 17 cali) Popatrz nawet na rozmieszczenie portów usb. Niby głupota ale ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy. Nie robiłem w swoim modelu undervoltingu a jak seba stwierdził masz 2 tyg na zwrot

Edytowane przez andrzej1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/gigabyte-laptop-aorus-i7-32gb-512ssd-3070p-w10.bhtml

aorus 15p jest dostępny w euro od strzała - brać? 

 

  

Teraz, seba1995x napisał:

myślałem, ale brak rat 0 w proline a inni nie mają 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Jak nie chcesz już czekać to możesz brać. Euro często ma promocje. 

Skorzystaj też z cashback Goodie, oddadzą Ci 2% po miesiącu. 

Tylko czy nie warto poczekać na Aorus z 11800H, jak to ma być sprzęt typowo pod gry? 

 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, seba1995x napisał:

@fliperpl

Jak nie chcesz już czekać to możesz brać. Euro często ma promocje. 

Skorzystaj też z cashback Goodie, oddadzą Ci 2% po miesiącu. 

Tylko czy nie warto poczekać na Aorus z 11800H, jak to ma być sprzęt typowo pod gry? 

 

jest przybliżona data? Nie ukrywam że też chętnie bym przyjął 17" aniżeli 15" skoro będę używał z laptopowego ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl

Na świecie już się pojawiają, ale kiedy w Polsce to nie wiem. 

Jak używanie z ekranu to fakt, lepiej brać 17".

Szkoda, że ten GP76 z Allegro z Proline nie ma rat 0%.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co czekałem na legiony, to teraz poczekam sobie na aorusa :v

no nic, taki świat mamy. Jak się pojawi aorus na 17" i 11800h to biorę od razu i koniec kombinacji bo już mam dość :E

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorusa nie kupisz 17 cali z grafiką większą niż 105w ? 

W x-kom są aorusy z intelem 11 gen, ale 15P. Poza tym aorusy cenę też ma przegiętą. Swojego kupowałem w lutym w x-kom za równo 8k. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, seba84_2005 napisał:

Aorusa nie kupisz 17 cali z grafiką większą niż 105w ? 

zaraz sobie strzelę w łeb :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15p z intelem 11gen + rtx 3070 130w

https://www.x-kom.pl/p/658248-notebook-laptop-156-gigabyte-aorus-15p-i7-11800h-16gb-1tb-win10-rtx3070.html

15p z intelem 11 gen + rtx 3080 130w

https://www.x-kom.pl/p/658247-notebook-laptop-156-gigabyte-aorus-15p-i7-11800h-32gb-1tb-win10-rtx3080.html

Dowiedz się na 100% czy są to wersje z Thunderboltem 4, bo jest to opcją, a wersje bez niego nie mają muxa...

Powiem tak z laptopami w przedziale blisko 10k jest taki pierdolnik, że głowa mała. 

z 17 tylko msi, asus, albo legion 7, którego nie ma w pl. Ewentualnie kadłubki od clevo/tongfang. 

Gdzie się podziały legion z x-komu z amd i rtx 3070 130w? 

Weź tego jak nie podejdzie oddasz i7-11800h + rtx 3070 140w. 

https://proline.pl/laptop-msi-gp76-leopard-11ug-059pl-17-3-cali-240hz-i7-11800h-1tb-ssd-16gb-rtx-3070-8gb-win10-home-p8078313

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, seba84_2005 napisał:

chyba będę musiał przeczekać. Oferta rat w RTV euro i media expert jest dla mnie bardzo atrakcyjna (chociażby 30x0 i 8 miesięcy odroczenia) jest mi to bardzo na rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór. Ja sam w styczniu się motałem między MSI, XMG neo, Asus i Aorus. Ostatecznie wziąłem aorusa i spełnił moje oczekiwania. W zasadzie miał być legion 5 pro, ale nie mogłem czekać aż tak długo na jego dostępność i do tego w pl nadal nie ma potwierdzonej ofi dystrybucji i prędko się to nie zmieni... aorusa bym polecił jakby był nadal w cenie takiej jak był na początku. 

Zrzut-ekranu-2021-06-13-212456.png

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam do wtorku (kończy się promocja na raty w rtv) i wtedy zdecyduje, może akurat wpadnie jakaś promocja na aorusa lub coś innego ciekawego. Jeśli nie będzie to trudno - czekam na aorusa z 11800h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych laptopów w Polsce nie rozpieszczają. 

Też zastanawiam się nad kupnem laptopa i śledze od pewnego czasu ceny w PL i DE.

MSI GP76 Leopard z RTX 3070 w DE 8.5K, u nas koło 10K.

Lenovo 5 17'' z RTX 3060 130W 5.5K w DE, u nas brak. 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up i to jest właśnie to co u nas konsumentów ogranicza, a nie każdy chce ściągać lapka z poza granic szczególnie Niemcy gdzie w laptopach jest klawa qwertz, a w legionach na bank. Nie widziałem jeszcze na własne oczy nowych legionów 5 bez pro jak to lenovo rozwiało czy są podwójne literki na przycisku. Pal licho, bo idzie się przyzwyczaić, ale ile sapania przy odsprzedaży... przerabiałem ten temat.

pro z Niemiec. 

 

tdez011sflt61.jpg

https://www.reddit.com/r/GamingLaptops/comments/msbiuc/i_was_lucky_to_get_the_lenovo_legion_5_pro_amd/

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał 17 cali Laptop ACER Nitro 5 Ryzen 5 5600H 16GB 512GB SSD GF-RTX 3060 W10 5699zl media expert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, damiano1984 napisał:

Jak by ktoś szukał 17 cali Laptop ACER Nitro 5 Ryzen 5 5600H 16GB 512GB SSD GF-RTX 3060 W10 5699zl media expert 

mega słaby deal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer bardzo słaby. Jeszcze w wersji z i7 była matryca innoluxa 100% srgb jak nie było legionów był wart za te 5,5k. Dziś nie ma opcji. Tylko rozmiar matrycy na plus... reszta na minus względem lenovo w tej cenie: 

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer na ryzenie ma 59% srgb, 250nitów, 7ms czas reakcji. Lenovo ma 100% na matrycy 165hz + g-sync/free sync 300nitów, 4ms. 120hz ma 65% pokrycie srgb, bez g-sync, 250nitów, 6ms, dlatego warto dopłacić do wersji 165hz. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te matryce innoluxa w nitro 5 z pokryciem 100 porocent dalej są sprzedawane ? Na pepper gość się wykłócał że nitro 5 nie przekracza 75 stopni a na filmiku widać że przekracza 90 stopni 

Edytowane przez damiano1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale nie na amd. Innoluxa jak pisałem ma tylko wersja na i7. 

Tu test wersji na intelu:

 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, seba84_2005 napisał:

 

Gdzie się podziały legion z x-komu z amd i rtx 3070 130w? 

 

https://www.x-kom.pl/p/659580-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-1tb-rtx3070-165hz.html

znowu się pojawiły

pieprzone cebulastwo ze strony xkom z ratami, wziąłbym tego legiona i miał spokój, ale nie będę płacił 30% więcej :E

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...