Skocz do zawartości
reQ_21

[~6000zł] Laptop Gamingowy stacjonarny

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, fliperpl napisał:

https://www.x-kom.pl/p/659580-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-16gb-1tb-rtx3070-165hz.html

znowu się pojawiły

pieprzone cebulastwo ze strony xkom z ratami, wziąłbym tego legiona i miał spokój, ale nie będę płacił 30% więcej :E

Trzeba dodać do koszyka, wpisać jako promo kod raty-zero i wybrać odbiór w salonie wtedy podobno są 0%. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, seba84_2005 napisał:

@up i to jest właśnie to co u nas konsumentów ogranicza, a nie każdy chce ściągać lapka z poza granic szczególnie Niemcy gdzie w laptopach jest klawa qwertz, a w legionach na bank. Nie widziałem jeszcze na własne oczy nowych legionów 5 bez pro jak to lenovo rozwiało czy są podwójne literki na przycisku. Pal licho, bo idzie się przyzwyczaić, ale ile sapania przy odsprzedaży... przerabiałem ten temat.

pro z Niemiec. 

 

tdez011sflt61.jpg

https://www.reddit.com/r/GamingLaptops/comments/msbiuc/i_was_lucky_to_get_the_lenovo_legion_5_pro_amd/

Myślę, że jest ta klawiatura to przebolenia, ale to subiektywna kwestia. Służbowego lapka mam z klawiaturą niemiecką i raczej nie ma problemu - zmieniasz klawiature w windowsie na PL i jest git. Warunkiem tylko jest, że nie patrzysz na klawiature pisząc. 

Jakimś rozwiązanie chyba też jest wymiana samych klawiszy, ale to już może jest trochę zabawy. 

Widział ktoś tego Legiona 5 z RTX 3060/3070 w polskiej dystrybucji, ale wersje 17 celi? 

Edytowane przez Snowblind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, seba84_2005 napisał:

Trzeba dodać do koszyka, wpisać jako promo kod raty-zero i wybrać odbiór w salonie wtedy podobno są 0%. 

tylko 10rat 0%. Konkurencja daje do 50 rat 0% i jeszcze z odroczeniem do 8 miesięcy. 10 rat mnie nie interesuje :/ 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up eee to słabo x-kom coraz bardziej cebulaczy. 

@Snowblind sam miałem takie laptopy i mi osobiście nie przeszkadza klawa w układzie qwertz, ale jak pisałem odsprzedanie takiego laptopa z taką klawą mocno, ale to mocno rzutuje na cenę o czym się przekonałem i to jest pierwsza podstawa do targowania się, a kilka osób wręcz zrezygnowało z zakupu. Jak nie masz zamiaru odsprzedawać nie ma problemu. Ja laptopa nie trzymam dłużej jak rok. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-i7-16gb-512ssd-rtx2080-17-w1.bhtml#opinie
a taki?
8500zł z kodem
150w gpu, dobra matryca, brak optimusa, 17 cali taki jak chce. Dużo mocy z tego co widze - 330W PSU :v  i do tego system w cenie

po testach widzę nawet spoko temperatury ma i wentylatory osiągają max 51db - co jest świetnym wynikiem

# po recenzjach zdecydowałem się na tego omena. Nie chce mi się dalej szukać, cena wydaje się być uczciwa za tą konfigurację z windowsem.  Wszędzie opinia jako "świetny zamiennik desktopa" W dodatku rtv ma ofertę 3 raty gratis - więc laptop wychodzi 7500zł :) na środę dostawa

Edytowane przez fliperpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie za te pieniądze nie jest zły. Wydajność powinna być między rtx 3060, a rtx 3070 130w, ale to jest do sprawdzenia. 

EDIT: Euro szybko prymkę zdjęło ?

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fliperpl napisał:

panowie

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-i7-16gb-512ssd-rtx2080-17-w1.bhtml#opinie
a taki?
8500zł z kodem
150w gpu, dobra matryca, brak optimusa, 17 cali taki jak chce. Dużo mocy z tego co widze - 330W PSU :v  i do tego system w cenie

po testach widzę nawet spoko temperatury ma i wentylatory osiągają max 51db - co jest świetnym wynikiem

# po recenzjach zdecydowałem się na tego omena. Nie chce mi się dalej szukać, cena wydaje się być uczciwa za tą konfigurację z windowsem.  Wszędzie opinia jako "świetny zamiennik desktopa" W dodatku rtv ma ofertę 3 raty gratis - więc laptop wychodzi 7500zł :) na środę dostawa

miałem wersje z rtx 2060. Jest świetny (dzięki właśnie tej serii uważam hp za jedną z lepszych firm. Serwis pomimo że jest na Węgrzech też jest bardzo dobry) Pytanie tylko czy kupując laptopa na kilka lat opłaca się iśc w kartę graficzną starszej generacji 

 

Ps. Prawdopodobnie jak tylko wyjdzie omen 17 cali  z rtx 3070 i tgp 130W to sprzedam swojego MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się już czekać na kolejne konstrukcje. Wydaje mi się, że postąpiłem dobrze i na ten moment za 7500zł ciężko byłoby o jakiś inny sensowny 17" laptop, no chyba że na kolejne promocje bym czekał. 

Wziąłem też sobie rozszerzenie gwarancji producenta na 5 lat żeby był spokój. Jedyne co to sobie do niego dorzucę dysk ze stacjonarki i w przyszłości dorzucę ramu

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrze zrobiłeś. HP od podaj stycznie bieżącego roku wprowadziło do hp center opcje undervoltingu. Niby głupota ale raz że możesz to zrobić bez szukania dodatkowego oprogramowania a dwa to HP oficjalnie pozwala na takie zabawy. Jak go dostaniesz to zarejestruj na stronie hp. W razie awarii nie musisz przedstawiać gwarancjii bo wszystko będzie w ich systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem sprawdzać wszystkie timingi w laptopach z procesorem Intela? Do AMD jest Zentimings a do Intela? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damiano1984 napisał:

Nitro 5 jest w media expert 17 cali za 5200 

ty pracujesz dla acera że ciągle o tym gniocie tutaj wspominasz?

Panowie potrzebuje przejściówki/switcha

Ma mieć HDMI, i co najmniej 4 gniazda USB-A o wysokim prądzie (drukarka, mysz, klawiatura, monitor 144hz 1080p - i prawdopodobnie głośniki po USB co potrzebują 2A jeśli laptopowe okażą się gorsze)
Chciałbym do tego wpiąć wszystkie urządzenia i monitor, a jak będę chciał wziąć laptopa to odpinam tylko jeden kabel (ten rozgałęziacz) i biorę laptopa bez żadnych kabli. 
Zalezy mi na jak najniższym opóźnieniu i stabilności rozwiązania

Ma ktoś takie coś i jest w stanie polecić?  Najpewniej takie ze zewnętrznym zasilaniem

https://allegro.pl/oferta/dudao-8w1-wielofunkcyjny-hub-usb-typ-c-usb-typ-c-10113905857?snapshot=MjAyMS0wNi0xNVQxODowODo1My41NTJaO2J1eWVyOzlmNzM3NDRlOTM0MzFhOTQxOWUzNzA2N2I5OTE3MTE5NjQxYzA2Y2Q2Mjc1MmQ5N2RiYjVmNzNkOTFhMjY2ODU%3D

zamówiłem takie

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja poluje na legiona 5. Wspomniałem o nitro 5 bo dużo ludzi szuka na niego okazji no i szuka 17 cali. A oferty media expert z nitro 5 i oferty RTV euro AGD legionów 5 miażdżą cała konkurencję sklepową  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedł omen.
Pierwsza wrażenia takie.. Oglądam youtube, robię coś na kompie.. i kilka razy dźwięk przerwał.
Druga sprawa, bawie się "hp sound center" i wyłączyłem B@O enhancer.. I teraz jak chce wyłączyć to aplikacja się crashuje XD
Ogólnie wyświetlacz ok, klawiatura mega wygodna i cichutka. Laptop praktycznie niesłyszalny podczas pracy - jeszcze gierek żadnych nie odpalałem


zdX8cwA.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl 

Puść mu 3DMark Fire Strike i Geekbench. 

Jestem ciekawy czy Legion dużo odstaje. 

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3EDvod.png

Odpaliłem gierki które mnie interesują i wydajność jak najbardziej na plus - csgo na 1080p ~300fps, forza horizon 4 na ultra ~150fps, path of exile średnio 150fps
Mam wrażenie, że system na dużo syfu w sobie i można wyciągnąć z tego lepszy performance (ja zawsze na kastratach bazowałem) ale nie chce mi się z tym bawić na ten moment ?

przy okazji laptop jest naprawdę cichy za co mega plus
jedyne co to głośniki mógłby być lepsze/głośniejsze - ale jak na laptopowe z DTS ultra dają radę 

 

aha no i te testy są w trybie domyślnym

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 18:10, seba84_2005 napisał:

@Snowblind sam miałem takie laptopy i mi osobiście nie przeszkadza klawa w układzie qwertz, ale jak pisałem odsprzedanie takiego laptopa z taką klawą mocno, ale to mocno rzutuje na cenę o czym się przekonałem i to jest pierwsza podstawa do targowania się, a kilka osób wręcz zrezygnowało z zakupu. Jak nie masz zamiaru odsprzedawać nie ma problemu. Ja laptopa nie trzymam dłużej jak rok. 

To jak można zapytać, skąd taka filozofia, że wymieniasz co rok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym legionem dobrze wykonany ?

głośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień z omenem za mną
Ogólnie to tak.. GPU jest trochę ograniczane przez CPU, widać to w borderlands 3 gdzie CPU ma 95-100% użycia a GPU maksymalnie 80%. Niestety w niektórych lokacjach fpsy spadają poniżej 80 przy ustawieniach na high
Podczas gier CPU średnio poniżej 90C, GPU również. Czekam jeszcze na uchwyt na laptopa z ramieniem na biurko, może wtedy będą jeszcze niższe
Procek boostuje się do 3.9ghz 
Ekran ma strasznie oczoj**ną biel - w grach i wszystkim ekran jest ok, ale jak np przeglądam forum to aż oczy bolą i muszę go ściemniać. Za to jest genialnie szybki i responsywny. Mam wrażenie, że dalej ostrość nie jest taka jak powinna być na 17" przy 1080p. Jednak 17cali to jest trochę za mało i czeka mnie kupno jakiegoś dobrego monitora.. 
Podczas grania obudowa się tak nagrzewa ze nie idzie korzystać z klawiatury laptopa
Głośniki są tragicznie ciche, według google to standardowy problem w tych laptopach - niby wyłączenie intel SST i bawienie się sterownikami pomaga, mi się nie chce w to bawić
DTS:X/DTS:headphonesX na słuchawkach Audictus Leader po bluetooth brzmi bardzo dobrze, pozycjonowanie w grach FPS bardzo dobre. Na głośnikach jest kosmiczna różnica, ale co z tego jak są tak ciche...

Jak na cenę jaką dałem uważam, że jest ok - ale jednak poczekanie na laptopa z intelem 11th i rtx3070 130W byłoby rozsądniejszym postąpieniem na przyszłość 


https://allegro.pl/oferta/dudao-8w1-wielofunkcyjny-hub-usb-typ-c-usb-typ-c-10113905857 
sprawdza się ok, mam podpięte 4 urządzenia po USB i monitor na HDMI i wszystko działa prawidłowo bez opóźnień - niestety monitor tylko działa w 1080p@120hz zamiast 144hz
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...