Skocz do zawartości
emsiak

Pomoc z Java!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem zadanie, które muszę wykonać w trymiga. Do około godziny 13.00 na  studia. Niestety aktualnie uczę się do pracy html5 wie jave przespałem. Potrzebne jest napisanie, krótkiego prostego systemu sieciowego. Czy ktoś to ma w małym palcu pomógłby z kodem? Możliwość małego bonusu za pomoc :P

Próbuje coś majstrować sam ale nie wiem, które środowisko dobre do javy, pisze w free inteljii ale jak próbuje przez CMD wywołać klienta i server to wciąż komunikat, że "file not found client.java". Gdy próbuje wywołać przez konsole w IDE to natomiast mam error "cant open file tzzmappings.." Mam bardzo mało czasu a java to nie jest język, który w ogóle mnie interesuje w przyszłości. Czy znajdzie się jakaś mila duszyczka?

Napisz prosty, sieciowy system przetwarzania plików typu CSV. System ma składać się z następujących komponentów:

• Klient - tworzy obiekt klasy CSV, wczytuje do niego plik z danymi, wysyła obiekt do serwera, odbiera przetworzony obiekt z serwera i zapisuje go do pliku.

• Klasa CSV w całości czyta plik *.csv, przechowuje dane w pamięci i umożliwia ich zapis do nowego pliku. Do przechowywania zawartości pliku w obiekcie klasy CSV zastosuj odpowiednią kolekcję (lub mapę).

• Serwer nasłuchuje na dowolnym porcie, po otrzymaniu obiektu, transponuje dane (zamienia wiersze z kolumnami) i odsyła przetworzony obiekt do klienta.

• Aplikacja testowa staruje serwer, tworzy klienta, uruchamia go i po zakończeniu jego pracy zamyka serwer i kończy działanie. • Ewentualne błędy powinny być obsłużone i informacje o nich powinny zostać wypisane na standardowe wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z napisaniem tego w godzinę. Jako programista z 8-letnim doświadczeniem bym się nie podjął. Co najmniej wieczór pracy dla ogarniętej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, ze termin do wieczoru :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie na studiach Springa? Z nim jest dość łatwo postawić klienta i serwer, które się dogadają po HTTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prymitywne rozwiązanie to oznaczenie klasy CSV przez interfejs Serializable i wypchnięcie tego w zwykłym sockecie na jakimś ustawionym na sztywno porcie - typowe podejście ze studiów. Obyłoby się bez Springa. Tyle że po co wyważać otwarte drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...