Skocz do zawartości
Crew 900

Leasing auta.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwość leasingu aut dla klientów indywidualnych. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was może w to wszedł i czy jest to korzystne i opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla klientów indywidualnych najkorzystniejszy jest zakup za gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Switch napisał:

Dla klientów indywidualnych najkorzystniejszy jest zakup za gotówkę.

 

no to zabłysnąłeś... :E

 

samemu ostatnio się zastanawiałem nad leasingiem konsumenckim, więc również z chęcią posłucham od osób, które mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak samo jak na firmę tylko nie masz korzyści podatkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, elkocuro napisał:

 

no to zabłysnąłeś... :E

kiedy to prawda. No chyba, że jesteś w stanie zainwestować tą gotówkę na wyższy procent zwrotu niż wynosi oprocentowanie kredytu/leasingu/pożyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Przy obecnych kosztach leasingowych, wynoszacych nawet calkowicie 2-3 tys zl nie trudno znalezc cos co zagwarantuje wyzsza stope zwrotu :D

Polecam zapoznac sie np. z ofertami leasingowymi jakie oferuje chociazby PKO BP bo mocno ida w ta czesc uslug.

Leasing konsumencki
https://automarket.pl/oferta/Opel/Astra/75703/leasing?leasing=eyJvd3AiOiIwIiwib2tyIjoiMzYiLCJrbV9kbyI6IjIwMDAwIiwicGFraWV0IjoiMSJ9&wynajem=eyJvd3AiOjAsIm9rciI6MzYsImttX2RvIjoyMDAwMCwicGFraWV0IjoxfQ%3D%3D&firma=0
Opel Astra Kombi
Rocznik 2020
1.5 Diesel 105KM
Manualna klima -  bieda wersja. Kolor biały.
0% wpłaty
36 miesięcy
20 tyś rocznie
Pakiet Komfort z oponami i serwisem bez ubezpieczenia
Oferta jest oznaczona na stronie Automarket jako Promocja.

1366zł brutto miesięcznie

Minimalny koszt na 3 lata = 49 176zł

Dojdą pewnie jakieś dodatkowe koszty transakcyjne + jeśli zużycie jest ponadnormatywne to dopłata przy oddawaniu samochodu.


https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-v-edition-1-5-dvc-105km-dostepna-od-reki-ID6DTuZV.html#019a184ff0
Tutaj taka sama Astra za gotówkę po 76900zł - da się znaleźć taniej - wisi nawet taka za 72900zł - nieużywana tyle że gwarancja leci od lutego.

Opony zimowe 16 cali - 1200zł + wymiana 6 razy = 1700zł (zakładam że w leasingu wymiana jest już w cenie ale nie sprawdzałem)
Załóżmy że koszt opon jaki trzeba ponieść na 3 lata to jeden dodatkowy zestaw zimówek. 60tyś na dwóch kompletach opon bez problemu do przejechania.
Serwisy co 30 tyś więc trzeba zrobić dwa = 2000zł

Dodatkowe koszty to 3700zł. Oczywiście bez uwzględniania niespodzianek typu spaliłem klocki czy zgiąłem felge - ale wtedy i na leasingu trzeba ponieść koszty tego.

Po trzech latach musielibyśmy sprzedać Astrę za 31424zł żeby wyjść na zero. 3 letnie Astry z takimi przebiegami chodzą zwykle powyżej 40tyś. Ewentualny wykup z leasingu automarket to będzie koszt 56 940zł.

Dla mnie wychodzi że koszt wygody posiadania leasingu to będzie minimum 10 000 tyś.

Zachęcam do przestawienia swoich kalkulacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie leasing osobówki to przede wszystkim koszty podatkowe. Wychodzi taniej niż za gotówkę. Na osobę prywatną to zwykła pożyczka. Są jakieś plusy poza tym, że w teorii będzie tańsza od kredytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Trepcia napisał:

Pojdz do banku i popros o oferte indywidualna, zobacz jak to wyglada z wykupem samochodu po skonczeniu leasingu. Tak naprawde to powinno brzmiec "kredyt na zakup samochodu" tylko, ze w papierach przez pierwszy okres uzytkowania masz zapisane, ze wlascicielem jest bank.

I jak to napisales - zachecam do przestawienia swoich kalkulacji :) Roznica miedzy leasingiem, ktory daja "od strzala" a indywidualna kalkulacja to kilkanascie procent.

No i jak brac samochod w leasing konsumencki to raczej model, ktory sie samemu skonfigurowalo i samemu wynegocjowalo znizki, dla banku to bez znaczenia jest "co idzie w leasing" i za jaka kwote.

To przedstaw może na zachętę jakąś indywidualną kalkulację. Ja teraz nie jestem na zakupie samochodu, ale jak kiedyś rozważałem to wyliczenia na podstawie ogólnych kalkulatorów wychodził tak jak opisane wyżej. Jeżeli koszt wychodziłby tak jak wspomniałeś 2-3 tyś to wtedy faktycznie wart rozważenia. Tylko nie wiem czy są banki które dają kredyty na samochód oprocentowane jak kredyt hipoteczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Nie musisz od razu calej gotowki wykladac. Dobre, dla osob, ktore maja w planach jeszcze inne wydatki i chcialyby to rozciagnac w czasie. No powiedzmy sobie tez za rok/dwa taki sam samochod bedzie drozszy poprzez inflacje i inne podwyzki.

To jasna sprawa. Pytałem o plusy względem kredytu, czyli też nie wydajesz gotówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w jakiś losowy samochód z oferty używanych (bo takie bardziej mnie interesują):

https://automarket.pl/oferta/Nissan/QASHQAI/76488/leasing?wynajem=eyJvd3AiOiIwIiwib2tyIjoiMTIiLCJrbV9kbyI6IjMwMDAwIiwicGFraWV0IjoiMSJ9&leasing=eyJvd3AiOiIwIiwib2tyIjoiNDgiLCJrbV9kbyI6IjMwMDAwIiwicGFraWV0IjoiMSJ9&firma=0

Zakup za gotówkę 60tyś a koszt jeżdzenia 4 lata w leasignu konsumenckim 1511x48rat = 72 528.

EDIT: 53 424 w wariancie Basic - który odpowiada powiedzmy kosztom dodatkowym które musimy ponosić kupując za gotówkę.

Edytowane przez Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma kredyt hipoteczny. Zamiast nadpłacać hipotekę warto w takiej sytuacji takie zakupy jak samochód robić za gotówkę. Oczywiście to nie jest rada dla każdego, ale dla jakiejś części tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Switch napisał:

Dużo osób ma kredyt hipoteczny. Zamiast nadpłacać hipotekę warto w takiej sytuacji takie zakupy jak samochód robić za gotówkę. Oczywiście to nie jest rada dla każdego, ale dla jakiejś części tak.

ja np hipotekę spłacałem jak najszybciej, mimo że stopy procentowe są jakie są aktualnie. Biorąc kredyt informowano mnie, że każde 100k zł pożyczone muszę oddać 23k zł... finalnie po spłacie wyszło mi 9,5k zł z ubezpieczeniem mieszkania i życia.

 

jak jest z ratami leasingu, gdy np wystrzelą stopy procentowe w górę? podobnie jak z kredytem?

 

i patrząc na ceny aut to chyba lepiej wziąć używane 2-3 lata, bo największy spadek wartości auto już ma za sobą?

Edytowane przez elkocuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elkocuro napisał:

ja np hipotekę spłacałem jak najszybciej, mimo że stopy procentowe są jakie są aktualnie. Biorąc kredyt informowano mnie, że każde 100k zł pożyczone muszę oddać 23k zł... finalnie po spłacie wyszło mi 9,5k zł z ubezpieczeniem mieszkania i życia.

 

jak jest z ratami leasingu, gdy np wystrzelą stopy procentowe w górę? podobnie jak z kredytem?

 

i patrząc na ceny aut to chyba lepiej wziąć używane 2-3 lata, bo największy spadek wartości auto już ma za sobą?

Jedną hipotekę też spłaciłem jak najszybciej bo tam oprocentowanie miałem niecałe 3%, a od drugiego roku miało nawet rosnąć. Drugą hipotekę mam obecnie w okolicach jednego procenta i wolałbym w tej sytuacji kupić samochód za gotówkę niż ją nadpłacać i brać samochód w leasing.

Generalnie nowe samochody z segmentu C (dobrze wyposażonego) lub D są dla bogatych ludzi których 50tyś spadku wartości w 3 lata niespecjalnie boli. Albo dla tych co mają działalność. Albo dla tych co lubią się pokazać. Albo też dla tych co nie potrafią liczyć ;)

W skali życia jak sobie załóżmy pozwalasz na 15 tyś utraty wartości rocznie (wymiana auta co 3 lata) to po 30 latach uzbiera się tego 450 tyś zł. Gdyby te pieniądze wsadzać w cokolwiek co ma szanse rosnąć (nieruchomość, obligacje) to różnica w wartości Twojego majątku może się już zbliżać nawet do bańki.

To oczywiście tylko moje przemyślenia ale do rozważenia.

3 godziny temu, Trepcia napisał:

2) Tak, takie samochody brac najlepiej ale za gotowke, w leasingu konsumenckim zapomnij bo banki jedynie nowe samochody leasinguja (albo lezaki salonowe).

na automarket widzę dużo używek z przebiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Automarket jest drogi. Ale jak kto chce to czemu nie :)

Ale to jest przykład że banki leasingują używane, a nie czy drogi czy tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysoka opłata wstępna + pewnie za gotówkę dostaniesz taką konfigurację za 95 tyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45% wpłaty własnej, to beznadziejna oferta. Bardziej przypomina to kredyt konsumencki niż leasing. W tej ofercie nie ma jakichś suwaczków z wysokością wpłaty własnej, okres umowy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal musi się bardzo dużo zmienić w temacie obsługi klienta indywidualnego. 

Choć jest też drugie dno - nie ma za bardzo klientów indywidualnych pod leasing, więc i może dlatego oferty nie są ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o 0%, tylko ogólne warunki. Ja u każdego dealera dostanę leasing prywatny zarówno na nowe jak i używane auto, do tego to ja decyduje o wysokości wpłaty własnej, długości umowy i przebiegach rocznych. Tylko na to musi być klient, żeby dealerzy czuli konkurencję i rywalizowali ze sobą. A tak jak nikt nie chce, to po co się starać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leasing konsumencki i 0%? :E takie liczby sa u grupy VW albo nie rowne 0% bo oni maja swoj bank i moga sobie pozwolic na zarobienie na aucie a nie na samej pozyczce czy to kredyt czy leasing

mam conajmniej dwojke znajomych ktorzy tylko i wylacznie dlatego decyduja sie na VW bo nie ma chorych liczb, Toyota niby ma swoj bank ale niczego takiego u nich dostac nie mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...