Skocz do zawartości
TorgarN

i9-10850k/10900k czy Ryzen 9 5900X

i9-10850k/10900k czy Ryzen 9 5900X  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybór procesora pod gaming/streaming

    • i9-10850k
      14
    • i9-10900k
      7
    • Ryzen 9 5900X
      36


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, _rdk_ napisał:

Bardzo Cię proszę, skoro jesteśmy w błędzie - zużyj jednak trochę klawiaturę i napisz co jest z tą płytą nie tak iż nie nadaje się do 5900X?
Jestem raczej heavy-userem i mając w jednym z komputerów jej bliźniaka, B550 Tomahawk, jak na złość nigdy mi niczego nie brakowało.

Powiedz że sobie jaja robisz :E Co ma wyposażenie do posiadanego CPU? Wyposażenie jest zależne od wymagań użytkownika i osprzętu dodatkowego jaki posiada, tu powinno paść pytanie odnośnie potrzeb, a nie z góry ta samo pitolenie kopiowane raz za razem.
Stricte pod CPU to jest dobór układu zasilania, ten MSI nic jakościowego tam nie posiada, ale raczej nikogo to nie powinno dziwić.

A i owszem płyty za 500-600 zł to szajs, 6-7 lat temu ta sama półka chodziła po 300 zł, producenci wywalili marżę w kosmos, ale konsument jest na tyle ślepy że wszędzie widzi samych entuzjastów polecających płyty za 2000 zł do rozliczeń w excelu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DisconnecT napisał:

Powiedz że sobie jaja robisz :E Co ma wyposażenie do posiadanego CPU? Wyposażenie jest zależne od wymagań użytkownika i osprzętu dodatkowego jaki posiada, tu powinno paść pytanie odnośnie potrzeb, a nie z góry ta samo pitolenie kopiowane raz za razem.
Stricte pod CPU to jest dobór układu zasilania, ten MSI nic jakościowego tam nie posiada, ale raczej nikogo to nie powinno dziwić.

A i owszem płyty za 500-600 zł to szajs, 6-7 lat temu ta sama półka chodziła po 300 zł, producenci wywalili marżę w kosmos, ale konsument jest na tyle ślepy że wszędzie widzi samych entuzjastów polecających płyty za 2000 zł do rozliczeń w excelu. ?

Aha, wybacz  - coś mi się widocznie przywidziało - to nie wyśmiałeś wcześniej człowieka o płytach za 500-600 zł, bez pytania o potrzeby OP?

I nadal zero czegokolwiek merytorycznie o nienadawaniu się takich płyt pod 5900X - ja na prawdę jaj sobie nie robię. Proszę, napisz dlaczego taka płyta nie nadaje się pod 5900X, serio.

13 minut temu, DisconnecT napisał:

Co ma wyposażenie do posiadanego CPU?

A gdzie ja coś takiego napisałem??

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

10 minut temu, _rdk_ napisał:

Aha, wybacz  - coś mi się widocznie przywidziało - to nie wyśmiałeś wcześniej człowieka o płytach za 500-600 zł, bez pytania o potrzeby OP?

I nadal zero czegokolwiek merytorycznie o nienadawaniu się takich płyt pod 5900X - ja na prawdę jaj sobie nie robię. Proszę, napisz dlaczego taka płyta nie nadaje się pod 5900X, serio.

Widzę że się coś w główce pomieszało, skoro masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo wszystko zostało wyjaśnione w poście poprzednim.

  

4 godziny temu, kalderon napisał:

Do Ryzena można kupić dobrą płytę za 500-600zł, to kilka stówek mniej niż pod Intela.

@_rdk_ Ważny punkt który został dziwnym przypadkiem pominięty, skoro odwracasz kota ogonem uzasadnij, dlaczego do Intela autor miałby dopłacać kilka stówek do płyty. Pośmiejmy się wszyscy z tej durnoty.

 

  

10 minut temu, _rdk_ napisał:

A gdzie ja coś takiego napisałem??

26 minut temu, _rdk_ napisał:

napisz co jest z tą płytą nie tak iż nie nadaje się do 5900X?

:boink:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Widzę że się coś w główce pomieszało, skoro masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo wszystko zostało wyjaśnione w poście poprzednim.

  

Ważny punkt który został dziwnym przypadkiem pominięty, skoro odwracasz kota ogonem uzasadnij, dlaczego do Intela autor miałby dopłacać kilka stówek do płyty. Pośmiejmy się wszyscy z tej durnoty.

Ja się nie znam, wciąż proszę o uświadomienie, ale ty tylko piszesz o jajach i durnotach. Natomiast tak na szybko - w.w. model MSI z chipsetem b550 jest na allegro 150zł tańszy od wersji b560. A chcąc mieć możliwość podkręcania procesora (autor jednak pyta o modele "K") chyba potrzebny jest chipset Z490/Z590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DisconnecT napisał:

Widzę że się coś w główce pomieszało, skoro masz ewidentny problem z czytaniem ze zrozumieniem, bo wszystko zostało wyjaśnione w poście poprzednim.

Coś ci się w główce pomieszało, jeśli uważasz że coś tam sensownie wyjaśniłeś. W ciekawy sposób piszesz obok tematu, meritum kompletnie pomijając

A ten ważny punkt to teraz stał się taki ważny? Bo to co wcześniej pisałeś, to wyraźnie jakoś bardziej się do tej niepogrubionej części odnosiło

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, argumentujesz,albo pitolisz bez sensu wokół tematu, bo wkręciłeś się jak włos w szczotkę i nie bardzo sobie radzisz z wyplątaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Chłopie, argumentujesz,albo pitolisz bez sensu wokół tematu, bo wkręciłeś się jak włos w szczotkę i nie bardzo sobie radzisz z wyplątaniem się.

Do tej pory nie jesteś w stanie nic sensownego napisać na chyba trzykrotnie powtórzone pytanie: dlaczego płyty za 500-600 zł nie nadają się pod 5900X?? Przykład takiej płyty podałem.

Czy przy twojej fazie jesteś w stanie napisać coś w końcu z sensem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, _rdk_ napisał:

Do tej pory nie jesteś w stanie nic sensownego napisać na chyba trzykrotnie powtórzone pytanie: dlaczego płyty za 500-600 zł nie nadają się pod 5900X?? Przykład takiej płyty podałem.

Czy przy twojej fazie jesteś w stanie napisać coś w końcu z sensem?

To jest Twoja marna linia obrony, zostało wyjaśnione w jaki sposób powinno się komuś doradzać płytę, w oparciu o konkretne wytyczne, a nie pitolenie które można przeczytać na każdej pseudo stronce czy kanale poświęconym tematyce komponentów PC.

Na chwilę obecną uczepiłeś się mnie jakobym wymyślił sobie że płytę dobiera się wyłącznie pod model procesora, wyjaśniłem co potrzeba, więc powinienem się zapytać, czy będziesz rzucać przypadkowymi formułkami i niczym schizofrenik udawał że poprzednie wypowiedzi nie padły., czy ustosunkujesz się do poprzednich wpisów.

8 minut temu, toph napisał:

Ja się nie znam, wciąż proszę o uświadomienie, ale ty tylko piszesz o jajach i durnotach. Natomiast tak na szybko - w.w. model MSI z chipsetem b550 jest na allegro 150zł tańszy od wersji b560. A chcąc mieć możliwość podkręcania procesora (autor jednak pyta o modele "K") chyba potrzebny jest chipset Z490/Z590.

W wyznaczonym budżecie bez problemu kupisz także i modele na Z490, dlatego ja jestem bardzo ciekawy kontekstu wymogu dopłaty kilku stówek do Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

To jest Twoja marna linia obrony, zostało wyjaśnione w jaki sposób powinno się komuś doradzać płytę, w oparciu o konkretne wytyczne, a nie pitolenie które można przeczytać na każdej pseudo stronce czy kanale poświęconym tematyce komponentów PC.

Na chwilę obecną uczepiłeś się mnie jakobym wymyślił sobie że płytę dobiera się wyłącznie pod model procesora, wyjaśniłem co potrzeba, więc powinienem się zapytać, czy będziesz rzucać przypadkowymi formułkami i niczym schizofrenik udawał że poprzednie wypowiedzi nie padły., czy ustosunkujesz się do poprzednich wpisów.

Człowieku, ty z góry wyśmiałeś możliwość kupna płyty za 500-600 zł do tego procka, nie zastanawiając się w ogóle nad potrzebami OP...

Możesz mnie wyzywać od schizofreników, wierzysz że jak zrobisz to jeszcze z 5 to wtedy twoje wypowiedzi przestaną być idiotyczne? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DisconnecT napisał:

To jest Twoja marna linia obrony, zostało wyjaśnione w jaki sposób powinno się komuś doradzać płytę, w oparciu o konkretne wytyczne, a nie pitolenie które można przeczytać na każdej pseudo stronce czy kanale poświęconym tematyce komponentów PC.

Na chwilę obecną uczepiłeś się mnie jakobym wymyślił sobie że płytę dobiera się wyłącznie pod model procesora, wyjaśniłem co potrzeba, więc powinienem się zapytać, czy będziesz rzucać przypadkowymi formułkami i niczym schizofrenik udawał że poprzednie wypowiedzi nie padły., czy ustosunkujesz się do poprzednich wpisów.

W wyznaczonym budżecie bez problemu kupisz także i modele na Z490, dlatego ja jestem bardzo ciekawy kontekstu wymogu dopłaty kilku stówek do Intela.

Tak, ale przeglądając oferty widzę, że płyty tego samego "tieru" są droższe z chipsetem Z490, mimo tego, że doczekał się następcy. Ostatecznie na allegro są dwie oferty płyt z chipsetem z490 za "5-6 stówek" - ASUS'y prime'y za 599zł, które z tego co pamiętam nie poradziły sobie z i9-10900K bez throttlingu. Później za ponad 600zł lecą ASRocki które crashują przy strestestach z 10900K. A taki wspomniany MSI chyba radzi sobie z 5900X i kosztuje bliżej 500zł niż 600zł.

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _rdk_ napisał:

Człowieku, ty z góry wyśmiałeś możliwość kupna płyty za 500-600 zł do tego procka, nie zastanawiając się w ogóle nad potrzebami OP...

Możesz mnie wyzywać od schizofreników, wierzysz że jak zrobisz to jeszcze z 5 to wtedy twoje wypowiedzi przestaną być idiotyczne? ?

Idiotyczne, a wręcz debilne to są twoje wypowiedzi, zostałeś poproszony o proste ustosunkowanie się do poprzednich wypowiedzi, skutecznie ignorujesz te fragmenty i prowadzisz jedynie do jałowej wymiany inwektyw i wylewu piany ze swojej strony.
Już na wstępie wiedziałem że szkoda klawiatury i nie pomyliłem się.

4 minuty temu, toph napisał:

Tak, ale przeglądając oferty widzę, że płyty tego samego "tieru" są droższe z chipsetem Z490, mimo tego, że doczekał się następcy. Ostatecznie na allegro są dwie oferty płyt z chipsetem z490 za "5-6 stówek" - ASUS'y prime'y za 599zł, które z tego co pamiętam nie poradziły sobie z i9-10900K bez throttlingu. Później za ponad 600zł lecą ASRocki które crashują przy strestestach z 10900K. A taki wspomniany MSI chyba radzi sobie z 5900X.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Z490 to jest wyższa półka od B550 który defakto jest golasem, stąd automatycznie cena będzie wyższa, ale w kontekście dobierania na pałę płyty za wspomniane 500-600 zł, odnoszę wrażenie że tier nie ma tutaj znaczenia, a jedynie chodzi o formułkę którą jakaś grupa osób sobie w internecie wymyśliła jakiś czas temu, przez lata wciska się kit że do Ryzena wystarczy płyta za garść żołędzi, a potem na YT pojawiają się grupowe testy z których jasno wynika że w wielu tanich modelach na układzie zasilania można wodę zagotować.

Teraz wystarczy do skonfrontować z wpisem autora który wspomina o streamingu gier i renderingu, czyli już metodą dedukcji można dojść do wniosku że układ zasilania CPU będzie obciążany na dłuższe sesje, a przy okazji może się okazać że autor do streamingu posiada sporo sprzętu pomocniczego tj. kamery, interfejsy audio, streamdecki, mikrofony studyjne, a tu klops bo ktoś z automatu zgodnie z głupią formułką przywalił płytę z 6 USB z czego dwa automatem polecą na klawiaturę/mysz.

  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DisconnecT napisał:

Idiotyczne, a wręcz debilne to są twoje wypowiedzi, zostałeś poproszony o proste ustosunkowanie się do poprzednich wypowiedzi, skutecznie ignorujesz te fragmenty i prowadzisz jedynie do jałowej wymiany inwektyw i wylewu piany ze swojej strony.
Już na wstępie wiedziałem że szkoda klawiatury i nie pomyliłem się.

Myslisz się, szczególnie wtedy gdy mówisz że się nie mylisz ?

Jak z rozumnym człowiekiem się nie da, więc spróbuję jak z małym dzieckiem - po pierwsze, do czego mam się odnieść? Konkretnie. Chyba cię to nie przerośnie?

Zrobię to mimo tego, iż ty nie raczysz odpowiadać na proste pytania. Chyba są jednak dla ciebie za trudne, na razie widać opanowałeś jedynie przedszkolne metody bluzgania na osoby które mają inne zdanie niż ty

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

W wyznaczonym budżecie bez problemu kupisz także i modele na Z490

Pokaż mi płytę Z490 która uciągnie podkręconego 10900K, ma minimum 8 portów USB z tyłu, audio Realteka 1200 lub wyżej, BIOS Flashback i wspiera PCI-E 4.0? Tak najlepiej do 550zł, góra 600.

4 godziny temu, DisconnecT napisał:

Procesor za prawie 3k i druciarnia będzie polecać oszczędzanie na płycie :D

Budżet nie jest z gumy. Zamiast Intela za 1800zł z płytą za 900 można kupić AMD za 2450zł z płytą za 550, i tak wyjdzie drożej. To że procesor jest droższy nie znaczy że płyta musi być, a jak się upierasz to wskakujemy do zupełnie innej półki cenowej niż możliwości pytającego bez praktycznie żadnych korzyści pod kątem wydajności. Głupie wydawanie dla samego wydawania, zastaw się a postaw się "bo tak wypada".

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Z490 to jest wyższa półka od B550 który defakto jest golasem, stąd automatycznie cena będzie wyższa, ale w kontekście dobierania na pałę płyty za wspomniane 500-600 zł, odnoszę wrażenie że tier nie ma tutaj znaczenia, a jedynie chodzi o formułkę którą jakaś grupa osób sobie w internecie wymyśliła jakiś czas temu, przez lata wciska się kit że do Ryzena wystarczy płyta za garść żołędzi, a potem na YT pojawiają się grupowe testy z których jasno wynika że w wielu tanich modelach na układzie zasilania można wodę zagotować.

 

ja sam nie jestem zwolennikiem wkładania dobrego / drogiego procka na byle jaką płytę , ale to jest kwestia indywidualnego podejścia , ja bym poradził sprawdzić co oferuje dana podstawka w przedziale 1000-1200zł pod takie procesory - ale i tu mam wrażenie że AMD zaoferuje więcej

choć by na pure masz test płyt w danym segmencie cenowym i do 800zł to płyty pod intela to niestety śmietnik w porównaniu do płyt pod amd

według tego testu za 720zł B550 tomahawk vs 700zł z490 MSI Z490-A PRO (ceneo pokazuje 650 dla obydwu modeli)

+ pozwala na oc ryzena (choć na to sam bym się nie odważył na tej płycie) ale bez oc uważam że płyta ok do 5900x czego nie można powiedzieć o z490a-pro do i9

+ sekcja zasilania 60A vs 46A na najtańszym z490 - więc na tym wyższym półkowo z490 to można zapomnieć w ogóle o oc i9 :E

+ dźwiękówka na b550 alc1200 vs alc 892 na z490 :E

+ wyjście optyczne na b550 i brak na z490 :E

+ 6 portów na b550 vs 5 na z490 :E

+ lan 2,5G na 550 vs 1g na z490 :E

odnośnie argumentu usb na tylnym panelu , sam mam pierdyliard portów z tyłu budy , ale co z tego jak dostęp jest niewygodny , dokupiłem porządny hub USB-c , zamontowałem na biurku w wygodnym miejscu i z tyłu korzystam może z 3 -4 portów (mysz , klawa i drukarka - bo tego się nie odłącza + czasem dock hdd) , reszta - pendraki telefony , foto itp itd idzie z huba

 

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/572283-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550-a-pro.html

Płytka pod 5900x :). Sekcja mocniejsza niż w x570 tuf, wiec mozna jej zapakować 5950x + oc i renderować :). Jeśli chodzi o ceny plyt pod intela to niestety ale są drogie, żeby taka i9 10900k oc pociągnąć bez stresu to trzeba położyć okolo 700zl za msi z490. 

Sam będę przeskakiwał z płyty za "4k" na płytę za 400zl :E . Mam lezec juz a pro b550. Osobiście wybrałbym zen3 jeśli chodzi o cpu, 11gen jak zauważyłeś nie powala, i9 10gen to fajny procek, ale jednak to nadal 14nm . W takim combo b550+ zen3 z miejsca masz pcie 4.0, które niby nie jest do niczego potrzebne, ale to kwestia preferencji, bo może się okazać, że dla kogoś te pcie bedzie ważniejsze od 2 dodatkowych portow usb. 

Teraz mam plyte, która ma wszystko i jeszcze więcej, ale szczerze powiedziawszy, bardzo szybko mi się znudziła. Niby fajny ten oled, ale mi zbędny, jak gram to nie patrze na kompa, a temperaturę czy rpm wentylow wole sprawdzać w odpalonym hwinfo w tle :E . Co do oc, to nie ma różnić miedzy z490 taichi a aqua, wzgledem msi z490 gaming plus, to wykręcam 100mhz więcej na cpu tylko, ale już plyta ma problem wstać z ramem 4400mhz, w sumie w ogóle nie wstaje, gdzie na msi bootowalem do 4500mhz :). A podejrzewam, że w takim b550 nie będzie problemu wycisnąć max z ramu na fclk 1:1 , a w sumie nauczony doświadczeniem z am4, te msi wycisnie praktycznie najwyższe MHz z procka , oczywiście to będzie kwestia sztuki. Msi miały bardzo mały vdrop, tak jak mój ex asrock x370 professional gaming, a różnica w oc procka wzgledem b450 tomahawk, była prawie zerową. To już asus x570 tuf wypadał blado przy tym tomahawku, i traciłem parę MHz na cpu że względu na vdrop, którego nie szło opanować :) . Sam osobiście ma 99% będę zapinał 5900x ma ta b550 a pro, i zbytnio o oc się nie martwie, bo wiem że sobie poradzi bez problemu. Do tej płyty wystarczy ogarnięty kierownik, i przyzwoite szczęście w wylosowanym procku :). 

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

z tą sekcją to popłynąłeś  , jaka mocniejsza niż w TUF 570 ? przecież to to ma 46A

już też nie róbcie konkursu kto znajdzie najtańszy shit  , bo zaraz ktoś doradzi namalować sobie płytę na kartoniku i proca taśmą wkleić

sekcja zasilanie guano , alc 892 , radiatory na plastikowych kołeczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DisconnecT napisał:

A i owszem płyty za 500-600 zł to szajs, 6-7 lat temu ta sama półka chodziła po 300 zł, producenci wywalili marżę w kosmos, ale konsument jest na tyle ślepy że wszędzie widzi samych entuzjastów polecających płyty za 2000 zł do rozliczeń w excelu. ?

Ciężko się z tym nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, CryZen napisał:

Ciężko się z tym nie zgodzić.

Owszem, płyty były tańsze ale też oferowały mniej. Nie neguję podniesienia marży, ale jej wzrost nie jest jedynym co spowodowało skok cen.
I te 6 lat temu to np: płyty Z170 za 300 zł nie widziałem, za ok. 400 PLN to absolutna bieda była, sensowne były >500 a bez problemu można było znaleźć "wypasy" za 2-3 tys. A VRM tych płyt przy dzisiejszych to jak jakiś opelek obok porsche

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DisconnecT napisał:

Co tak drogo, ja bym za 200 zł z allegro wziął, przecież Ryzen nawet i bez płyty działa.

Procesor za prawie 3k i druciarnia będzie polecać oszczędzanie na płycie :D

MSI B550M PRO - 179zł https://www.x-kom.pl/p/624940-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550m-pro.html
Do tego radiator z aliexpress na sekcję i zmieścisz się w 200zł. :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SylwesterI. napisał:

@novi

z tą sekcją to popłynąłeś  , jaka mocniejsza niż w TUF 570 ? przecież to to ma 46A

już też nie róbcie konkursu kto znajdzie najtańszy shit  , bo zaraz ktoś doradzi namalować sobie płytę na kartoniku i proca taśmą wkleić

sekcja zasilanie guano , alc 892 , radiatory na plastikowych kołeczkach

Mialem na myśli, mocniejsza od x570-a od asusa, a to samo pociągnie co tuf. Porównywałem na tier listach vrm, 200a mozna dopakować na tufie i 550 a pro. Hmm, podobno gaming plus ma ta sama sekcje co a pro, a tam jest 60A , źródło vrm tier list.

Niestety, ale tani shit na am4 pociągnie bez problemu calkiem mocne ryzeny, czytając r9, a tanie z490 mogą mieć problemy z 10900, nie wspominając o 11 gen bo tam to dopiero jest hardcore z obciążeniem sekcji :E

radiator niech jest nawet na taśmę termoprzewodzaca przyklejony, wazne by spełniał swoją rolę. Co do alc, to kto dzis korzysta z integry :p? Mam podwójne sabre z alc1220 a po paru minutach odsłuchu, podlaczylem daca i zapomniałem o wypasionej integrze na płycie :). Jakość dźwięku na aqua jest oki, ale co z tego jak niezbyt dobrze napędza akg k240. Na papierze powinna lepiej cisnac te słuchawki niż dac który mam, ale nie ma podjazdu nawet. Instalowałem pare sterowników, bo byłem ciekawy jak Integra moze zagrać, nahmic tez wrzuciłem :). Z490 za 400zl, nawet nie ma radiatora na sekcji zasilania. Ale to nie zmienia faktu, że kupując tu i teraz wybrałbym zen3. Przeskakuję na zen3, bo według mnie to są bardzo fajne procki, a patrze tez na pobor pradu podczas użytkowania (wydzielane ciepło do pomieszczenia). Wydajnosci tez im nie brakuje, będzie zapewne lepiej niż na 10700k.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w mediaexpert za 349 zł jest do kupienia B550 Mortar i do tego cashback 46 zł ?
Jak ktoś szuka porządnej płyty AM4  w dobrych pieniądzach to poniżej 500 zeta nie ma nic lepszego.

Do tych co twierdzą iż płyty pod intela nie są droższe - pokażcie mi ile kosztuje taka płyta pod 11 gen? ?

Edytowane przez _rdk_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _rdk_ napisał:

Dzisiaj w mediaexpert za 349 zł jest do kupienia B550 Mortar i do tego cashback 46 zł ?
Jak ktoś szuka porządnej płyty AM4  w dobrych pieniądzach to poniżej 500 zeta nie ma nic lepszego.

Trzeba pamiętać, że płyty MSI B550 mATX mają slot GPU nieco wyżej. Może być problem z większymi chłodzeniami powietrznymi, Noctua NH-D15 nie wejdzie.
edit:

Pomyłka, CPU w tej płycie jest wyżej, może wejdzie.

Edytowane przez pc5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _rdk_ napisał:

Dzisiaj w mediaexpert za 349 zł jest do kupienia B550 Mortar i do tego cashback 46 zł ?
Jak ktoś szuka porządnej płyty AM4  w dobrych pieniądzach to poniżej 500 zeta nie ma nic lepszego.

Do tych co twierdzą iż płyty pod intela nie są droższe - pokażcie mi ile kosztuje taka płyta pod 11 gen? ?

Rozbawil mnie Twoj post. Swiadczy o tym jak bardzo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :D My tu rozmawiamy o plytach pod 10th gen do streamingu a Ty sie rzucasz z cenami plyt pod 11th gen :P 

Swoja droga taka Prime Z490-P idzie dostac ponizej 600zl i spokojnie idzie na niej wykrecic i9 na 5GHz all core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _rdk_ napisał:

Dzisiaj w mediaexpert za 349 zł jest do kupienia B550 Mortar i do tego cashback 46 zł ?

Mortar bez problemu wykarmia podkręcone 16 rdzeni mając tylko 70 stopni na sekcji, do tego audio ALC1200, 2xUSB-C (z tyłu i wyjdzie na przedni panel), 2,5-gigowy LAN i PCI-E 4 za 350zł. Pokażcie odpowiednik pod Intela.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie intel leży i kwiczy... Kupiłem 11700kf, podEebany jak małolatka na golfa II starszego kolegi, a tu ciul, wyszło że procek ma uszkodzenie mechaniczne fabryczne (serio, takiego ciosu prosto w krocze się nie spodziewałem :E ) . Odesłałem jako zwrot 15 dniowy/wymianę 15 dniową, a co się okazuję? Po serwisie w xkom rozpatrzonym pozytywnie, procek pojechał do serwisu producenta. Tylko uj wie po co ? Skoro ja tego nie chcę,  ewentualnie chciałem go wymienić na inny egzemplarz wolny od wady ... Więc według mnie, skoro serwis "zewnętrzny" rozpatrzył pozytywnie reklamację, to powinienem dostać innego cepa lub siano na konto, ale jednak nie. W amd takich jaj nie miałem, i coś czuję, że na końcu wyjdzie, że to ja uszkodziłem to truchło wyciągnięte z śmietnika (bez kitu, patrząc na potencjał cpu/ram to taki ten procek był) i będę stratny na zakupionym promocyjnie, legalnie procku. A jak tak będzie to bez kitu, ta firma dla mnie nie istnieje... Nie wspominam, że ten procek poborem i tempami zjada z butami 10900k, którego też miałem. Lubię się bawić sprzętem, stąd jestem świadomy co mam w pc, a nie czytam jakieś recenzje. Zen3 jeszcze nie miałem, ale wiem że jest lepszy od srintela , patrząc chociażby po sc2  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...