Skocz do zawartości
TorgarN

i9-10850k/10900k czy Ryzen 9 5900X

i9-10850k/10900k czy Ryzen 9 5900X  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybór procesora pod gaming/streaming

    • i9-10850k
      14
    • i9-10900k
      7
    • Ryzen 9 5900X
      36


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, amsztel napisał:

Rozbawil mnie Twoj post. Swiadczy o tym jak bardzo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :D My tu rozmawiamy o plytach pod 10th gen do streamingu a Ty sie rzucasz z cenami plyt pod 11th gen :P

A mnie bawi twój. Po pierwsze, jeśli nie wiesz dlaczego to napisałem to nie przeczytałeś/nie zrozumiałeś tego tematu.

Po drugie, jarasz się 2x droższą płytą dla 10 gen ?czyli  na zacofaną platformę, a która nie jest lepsza od tej za 300 ? która z kolei wystarcza by kręcić 16-rdzeniowe Ryzeny

1 godzinę temu, kalderon napisał:

Mortar bez problemu wykarmia podkręcone 16 rdzeni mając tylko 70 stopni na sekcji, do tego audio ALC1200, 2xUSB-C (z tyłu i wyjdzie na przedni panel), 2,5-gigowy LAN i PCI-E 4 za 350zł. Pokażcie odpowiednik pod Intela.

Yep, dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, _rdk_ napisał:

A mnie bawi twój. Po pierwsze, jeśli nie wiesz dlaczego to napisałem to nie przeczytałeś/nie zrozumiałeś tego tematu.

Ja nie zrozumialem tematu? Teraz sie osmieszyles :D Przeciez juz kilkanascie postow temu bylo pisane, ze bez bardziej szczegolowych informacji ze strony autora watku ciezko bedzie doradzic ktory procesor ma wybrac. To, ze Ty sobie wbiles do glowy jakas swieta wojne na plyty glowne to juz jest Twoja sprawa i wszystko byloby OK, gdybys tak nie trollowal.

27 minut temu, _rdk_ napisał:

Po drugie, jarasz się 2x droższą płytą dla 10 gen ?czyli  na zacofaną platformę, a która nie jest lepsza od tej za 300 ? która z kolei wystarcza by kręcić 16-rdzeniowe Ryzeny

Widzisz - znowu masz problemy z czytaniem i zrozumieniem prostych zdan. Napisalem, ze dana plyte mozna dostac za iles tam pieniedzy, a Ty mi odpisujesz, ze ja sie jaram zacofana platforma :hahaha:O tempora, o mores.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

Rozbawil mnie Twoj post. Swiadczy o tym jak bardzo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem :D My tu rozmawiamy o plytach pod 10th gen do streamingu a Ty sie rzucasz z cenami plyt pod 11th gen :P 

Swoja droga taka Prime Z490-P idzie dostac ponizej 600zl i spokojnie idzie na niej wykrecic i9 na 5GHz all core.

Kolego przestań już wciskać za 590zł wynalazki pod 10 generację intela , które nie mają startu do płyt pod amd za 350zł

b550 mortar sekcja zasilania pod kręconym 3950X który bierze więcej od 5900x - 71'C

twój wynalazek pod kręconym 10900k - 89'C :E

kijowy kodek dzwieku na twoim wynalazku  :E

brak usb-c na tylnym panelu :E

lan 1G vs 2,5G :E

i ta cena za to guano :rotfl:

zdejmij klapki z oczu i włącz myślenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze wybor procesora zostal juz dokonany? To w takim razie luz - nie ma tematu :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, amsztel napisał:

Czyli rozumiem, ze wybor procesora zostal juz dokonany? To w takim razie luz - nie ma tematu :hahaha:

nie wiem czy został wybrany , wiem ze porównując proc + mobas , intel wymięka w porównaniu do amd , przez drogie i shitowate mobasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie Mortara nawet nie ma się co zastanawiać, @TorgarNbierz póki jest w tej cenie i do tego 5900X, który powoli schodzi z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

nie wiem czy został wybrany , wiem ze porównując proc + mobas , intel wymięka w porównaniu do amd , przez drogie i shitowate mobasy

To jaki jest sens ciaglego walkowania tematu plyt glownych skoro nie zostal wybrany procesor? Czy tylko ja widze taki a nie inny tytul watku? Czy tylko mi sie wyswietlaja wiadomosci, w ktorych jest napisane ze bez dodatkowych informacji ze strony autora watku ciezko bedzie wiecej cos doradzic w tym temacie?

Tak swoja droga to myslec mozna zaczac, wlaczyc to mozna lampke ;) tak sie tylko czepiam bo dziwnie to napisales :P   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci co jeszcze nie zaczęli myśleć potrzebują dodatkowych wskazówek , inni widać nie :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2021 o 23:56, amsztel napisał:

Jesli kogos zadowala plyta posiadajaca jedynie 2 porty USB 3.0 i jeden USB 3.1 to nie wiem na co mu 12-rdzeniowy procesor :E Ale to tylko moje zdanie.

Do grania wystarcza absolutnie najtańsza dostępna płyta. Mam w tej chwili i9-9900kf@5000 RAM 3300CL15 z płytą za 500 zł MSI Z370-A PRO. I system hula aż miło. Używam tylko jednego USB 3.0, pod który przez huba mam podłaczone klawiaturę, pilota i pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tgolik napisał:

Do grania wystarcza absolutnie najtańsza dostępna płyta. Mam w tej chwili i9-9900kf@5000 RAM 3300CL15 z płytą za 500 zł MSI Z370-A PRO. I system hula aż miło. Używam tylko jednego USB 3.0, pod który przez huba mam podłaczone klawiaturę, pilota i pada.

Chyba nie widziałeś jakie sekcje mają najtańsze np. Z490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-A Pro to seria dość tanich płyt bez bajerów, za to z porządnymi sekcjami zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 23:41, amsztel napisał:

Ja nie zrozumialem tematu? Teraz sie osmieszyles :D Przeciez juz kilkanascie postow temu bylo pisane, ze bez bardziej szczegolowych informacji ze strony autora watku ciezko bedzie doradzic ktory procesor ma wybrac. To, ze Ty sobie wbiles do glowy jakas swieta wojne na plyty glowne to juz jest Twoja sprawa i wszystko byloby OK, gdybys tak nie trollowal.

Widzisz - znowu masz problemy z czytaniem i zrozumieniem prostych zdan. Napisalem, ze dana plyte mozna dostac za iles tam pieniedzy, a Ty mi odpisujesz, ze ja sie jaram zacofana platforma :hahaha:O tempora, o mores.

LOL ?

Jedyne co w tym poście ma jakąkolwiek wartość, to fakt iż dowiedziałem się iż nawet nie wiesz co to jest trolling. Nie ogarniasz w ogóle tego co było napisane w tym temacie, weźcie się z kolegą dogadajcie - jeden się domaga odpowiedzi, jeszcze pogrubiając fragmenty cytatów ""bo takie ważne" a drugi się przypiernicza bo mu odpowiedziałem ? udani jesteście ? ale może pomyśl jednak o odstawieniu dragów? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pajacera tutaj poleciała, spuszczacie się na temat płyt (gdzie dobre płyty pod intel czy amd kosztują podobnie). 
A nie odpowiedzieliście na kluczowe pytanie. 

W kontekście gier i9 10th ZJADA na śniadanie 5900x (tak wgl w kontekście gier i9 11th>> i9 10th > r9 5950x)
UWAGA! tylko w momencie odpowiedniej kalibracji jednego czy drugiego proca, mnie jako "entuzjastę" nie interesują wyniki prosto po wyciągnięciu z pudełka, a jeżeli kogoś interesują to powinien zlecieć komuś złożenie pc'ta. 

I teraz tak, co mam na myśli przez odpowiednią konfigurację, zakładając oczywiście, że pamięci też dobraliście odpowiednie. 

przy i9 robisz takie 51+50, albo i wyżej do tego pamięci 4133-4400mhz cl16-17 flat + zaciśnięty 2 i 3 rząd
przy ryzenku robisz OC per CCD te 4.6 raczej siądzie do tego pamięci 3733-4000mhz, nie wiem jak sobie if poradzi, do tego pamięci cl14-16 flat + zaciśnięty 2 i 3 rząd 

A teraz uwaga, dla kogoś któremu wpadnie do głowy wysłanie pierwszego lepszego filmiku yt gdzie nie ma mowy o odpowiedniej kalibracji. Niech sobie daruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie filmik a masz pozadnie test zrobiony z powyzszymi ustawieniami

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-9-5900x-vs-intel-core-i9-11900k-vs-intel-core-i9-10900k-z-szybkimi-pamieciami-ddr4?page=0,4

faktycznie jest te zjadanie. Zamiast byc zaslepionym FB proponuje popatrzec obiektywnie.

W dniu 9.06.2021 o 23:12, TorgarN napisał:

Witam, skompletowałem już większość podzespołów pod całkowicie nowy setup (za jakieś 2 tygodnie powinny poprzychodzić, i najważniejsze - 3080 tuf już jest) - nie wziąłem tylko mobo i procka bo to u nas raczej dostępne i wciąż mam dylemat.

Zastanawiam się nad i9-10850k albo Ryzenem 5900X. Generację 11 Intela odpuszczam całkowicie. 

Cele? Gaming + Streaming, okazjonalnie render video. Czytam reddity, przeglądam inne fora, większość ludzi poleca Ryzena (domyślam się że Wy też w większości polecicie AMD), ale w testach samych gier - wyniki są dosyć podobne, biorąc pod uwagę że Intel tańszy o jakieś 1k pln (co raczej specjalnego znaczenia tutaj nie ma).

Zastanawia mnie tylko fakt - czy faktyczny spadek może pojawić się podczas konfiuguracji: gra + streaming czy raczej też będzie podobnie.

Wszystko zalezy od ceny za ile . Jezeli i9-10850k i mobo wyjdzie cie o wiele taniej niz ryzen to mniejsza wydajnosc przezyjesz. Ja osobiscie bym nie doplacal 1K przy tym co opisales. Ale to twoje pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen nie jest o 1K droższy - sam procesor jest droższy o 750-800zł, ale już płyta jest tańsza o 200, tańsze też będzie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta plyta to jest roznie jest

 

chlodzenia bym wogole nie bral po uwage bo oba procesory to piecyki i jest cos takiego jak fera 5

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie większość płyt B550 bez problemu uciągnie 5900X, a na takiego Mortara od MSI niemal non stop są promocje i można go kupić za 500zł lub mniej. 5900X zużywa niemal o połowę mniej prądu niż 10900K więc to znacznie mniejszy piecyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli, że w tym teście nie ma 0,1% low fps i 1% low fps
Ale w kolejnym już będzie 

Filmik EH

Filmik Raufa
W tym teście już niczego nie brakuje. Jest zrobiony jak najbardziej przez osobę kompetentną do robienia takich porównań 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kroni napisał:

Boli, że w tym teście nie ma 0,1% low fps i 1% low fps

Programowy pomiar percentyli jest nic nie warty i tak naprawdę lepiej jak go nie ma. Chyba, że ktoś ma FCAT do robienia pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 20:33, tomcug napisał:

Programowy pomiar percentyli jest nic nie warty i tak naprawdę lepiej jak go nie ma. Chyba, że ktoś ma FCAT do robienia pomiarów.

Jest dokladnie odwrotnie. Testy z gier bez 1% oraz 0.1% low (+ ewentualne grafy frame-be-frame w czasie) sa nic nie warte. To wlasnie "dzieki" takim testow bez 1 oraz 0.1% low potem ludzie chodza i powtarzaja glupoty na temat poszczegolnych procesorow i ich wydajnosci w grach...

Do robienia pomiarow powinno sie uzywac drugiego PC podlaczonego do testowanego za pomoca capture card + FRAPS. Niepotrzebny jest FCAT.

Edytowane przez amsztel
literowki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

To wlasnie "dzieki" takim testow bez 1 oraz 0.1% low potem ludzie chodza i powtarzaja glupoty na temat poszczegolnych procesorow i ich wydajnosci w grach...

Bynajmniej. To właśnie dzięki testom ze skopanymi pomiarami percentyli ludzie chodzą i opowiadają głupoty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales mnie. Nie wszystkie testy wydajnosciowe robione za pomoca np. karty przechwytujacej video + frapsa/MSI AB/RVTuner sa skopane. Natomiast wszystkie testy, ktore nie zawieraja 1 i 0.1%low sa skopane z DEFINICJI.

Oczywiscie, zeby takie pomiary percentyli mialy sens to benchmarki musza trwac odpowiednio dlugo (live gameplay) inaczej jasna sprawa, ze mozna sobie owe wartosci wyrzucic do kosza. Dlatego nie zgadzam sie z tym co napisales. LEPIEJ jak tych pomiarow nie ma tylko w przypadku nierzetelnych testow, przy ktorych i tak one nie mialyby sensu. Przy dobrze zrobionych benchmarkach ZAWSZE beda 1% oraz 0.1% low (albo przynajmniej jeden z tych parametrow) i one powiedza Tobie prawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amsztel napisał:

 

Do robienia pomiarow powinno sie uzywac drugiego PC podlaczonego do testowanego za pomoca capture card + FRAPS. Niepotrzebny jest FCAT.

 

Odesle cię tutaj bo dużo trzeba było by tłumaczyć . W skrócie jesteś w dużym błędzie i Tomek ma całkowita racje.

https://techreport.com/review/24553/inside-the-second-with-nvidias-frame-capture-tools/

 

Fraps jako darmowe narzędzie jest bardzo dobry ale do AVG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amsztel napisał:

Oczywiscie, zeby takie pomiary percentyli mialy sens to benchmarki musza trwac odpowiednio dlugo (live gameplay)

No i tutaj dochodzimy do kolejnego problemu, bo taki długi test "live gameplay" to najczęściej będą duże błędy pomiarowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MaxForces napisał:

Odesle cię tutaj bo dużo trzeba było by tłumaczyć . W skrócie jesteś w dużym błędzie i Tomek ma całkowita racje.

https://techreport.com/review/24553/inside-the-second-with-nvidias-frame-capture-tools/

 

Fraps jako darmowe narzędzie jest bardzo dobry ale do AVG

Artykul z 2013 roku... ok. Zdajesz sobie sprawe jak wiele sie zmienilo od tamtego czasu?

Tu masz art Sebastiana z 2015...https://www.purepc.pl/fcat-vs-fraps-porownanie-metod-testowania-kart-graficznych

Nie mowiac o tym, ze i od tego artykulu minelo 6 lat.

1 minutę temu, tomcug napisał:

No i tutaj dochodzimy do kolejnego problemu, bo taki długi test "live gameplay" to najczęściej będą duże błędy pomiarowe :P

Coz... masz racje. Nikt nie twierdzi, ze sprawa jest prosta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...