Skocz do zawartości
Pawllos

Mikrofon pojemnościowy czy lepszy headset?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem czegoś do rozmów na discordzie podczas grania. Obecnie używam Corsair HS50 i wbudowanego w nie mikrofonu. Chciałbym, żeby ludziom z którymi gram trochę lepiej się mnie słuchało i mam dylemat. Obecnie w fajnej cenie jest SM900t oraz Logitech G Pro X. Co będzie lepszym wyborem do takiego użytku? Nie streamuję gier i nie nagrywam podcastów. Chciałbym uniknąć mikrofonu na ramieniu dlatego jeśli wybór padnie na mikrofon to będzie on stał przede mną na biurku.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie połączenie bardzo dobry headset i świetny mikrofon to np. Corsair Virtuoso SE To bezprzewodowy headset, niestety dość drogi, ale moim zdaniem w 100 warty swojej ceny. Korzystam z niego od roku i szczerze nie zamieniłbym go na nic innego.
Żeby w pełni go wykorzystać, warto pobawić się trochę w EQ (przez dziwnie podbite basy, przynajmniej na moje ucho) Na baterii trzyma koło 16 godzin z wpiętym mikrofonem i wyłączonym podświetlaniem. Tylko ta cena... wysoka, ale naprawdę warto.
https://www.x-kom.pl/p/512411-sluchawki-bezprzewodowe-corsair-virtuoso-se.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mocno przekracza mój budżet :) G PRO X jest obecnie za 370 i tyle jestem jeszcze w stanie dać, 850 to sporo za dużo jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę jeśli masz słuchawki i dla Ciebie grają dobrze. Za stówkę kupisz Maono na tripodzie (pod USB)
G pro X to w sumie średnie słuchawki pod względem brzmienia, ale bronią się mikrofonem od Blue. Więc wszystko zależy, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc czy to robi Tobie aż taką różnicę? Ja używam  HyperX Cloud Stinger Core, które kosztowały ponad 2 late temu 150 zł i każdy ze znajomych mówi, że jakoś dzwięku jest spoko. Jeśli nie chcesz nic nagrywać itp to bez sensu jest kombinować. Nie wygodne i nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi